NiceHash sa stal jedným z najpopulárnejších spôsobov ťažby éteru (ETH). Či už ste v ťažbe nováčikom alebo skúseným baníkom, ktorý chce používať NiceHash, tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť o používaní tohto cloudového ťažobného softvéru.

Čo je NiceHash?

NiceHash so sídlom v Slovinsku je najväčším trhom s ťažbou kryptomeny na svete. Táto platforma spája predajcov (al. Baníkov) hashovacej sily s kupujúcimi hashovacej sily.

Pri pohľade na Webová stránka NiceHash, spoločnosť sa môže pochváliť mnohými pôsobivými štatistikami. Má viac ako 332 000 aktívnych pracovníkov denne, 109 000 používateľov baníkov, 4 009 000 objednávok a výplaty 192 000 BTC.

Okrem podpory ťažby éteru podporuje NiceHash aj množstvo ďalších ťažobných algoritmov. To znamená, že podporuje bitcoiny, Zcash, litecoiny a mnoho ďalších.

Je NiceHash efektívne riešenie pre ťažbu ETH?

Podľa rôznych online recenzií NiceHash ponúka jeden z najrýchlejších a najpohodlnejších spôsobov ťažby Ethereum. S ťažiarňami NiceHash je možné automatizovať proces výberu optimálneho algoritmu hash.

Nakoniec nezáleží na tom, či je alebo nie je Ethereum najefektívnejšou možnosťou. Softvér v zásade odstraňuje množstvo dohadov a stratégie, ktoré sú zvyčajne spojené s výberom konkrétneho algoritmu a mince na ťažbu. To tiež znamená, že s NiceHash máte väčšiu všestrannosť ako bez nej. Jednou z potenciálnych nevýhod je, že rôzni používatelia uviedli, že miera hashovania môže byť pri NiceHash nižšia v porovnaní s inými možnosťami na trhu..

Algoritmus ťažby éteru

Ethereum 1.0 raz použité Dagger-Hashimoto ako jeho ťažobný algoritmus go-to. Odvtedy sa Ethereum upgradovalo na Ethash. Napriek tomu si na webových stránkach NiceHash všimnete, že ťažba éteru s touto platformou sa stále spolieha na Dagger-Hashimoto.

Dobrou správou je, že webová stránka NiceHash obsahuje pokyny na pripojenie potrebného softvéru ethminer. Patria sem GPU AMD, GPU NVIDIA a pokyny na zostavenie systému Linux. Má dokonca pokyny na pripojenie k dvom rôznym serverovým umiestneniam: EÚ a USA.

Možnosti inštalácie NiceHash

Prvým krokom k prenájmu priestoru na vašom počítači a získaniu kryptomeny je kontrola, či vaše zariadenie spĺňa alebo nespĺňa minimálne hardvérové ​​požiadavky potrebné na stiahnutie programu NiceHash Miner. Upozorňujeme, že program NiceHash Miner podporuje iba GPU pre stolné počítače s výpočtovou schopnosťou CUDA 5.0 a vyššou.

Aby bolo možné zistiť program NiceHash Miner, je potrebné nainštalovať ovládače GPU NVIDIA 387.26 alebo novšie. NiceHash Miner nepodporuje grafické karty AMD, takže si budete musieť stiahnuť NiceHash Miner Legacy namiesto toho. Softvér podporuje procesory s funkciami / inštrukčnými sadami AES a SSE42. V súčasnosti neexistujú žiadne plány na povolenie spustenia NiceHash procesorom bez týchto funkcií / inštrukčných sád.

Kontrola podpory, zváženie ziskovosti

Ak si nie ste istí, či váš počítač dokáže softvér spustiť, je najlepšie to najskôr otestovať stiahni baníka. Po druhé, mali by ste spustiť test, ktorý vám dá dobrú predstavu o tom, či je alebo nie je použitie NiceHash vo vašom systéme praktické (alebo dokonca možné).

Nakoniec by ste mali skontrolovať kalkulačka ziskovosti na určenie odhadovaných ziskov alebo strát. V mnohých prípadoch nebude vaša hardvérová alternatíva zisková. To sa samozrejme líši v závislosti od nákladov na elektrickú energiu, typov hardvérových zariadení a cien kryptomeny.

Top 5 hardvérových možností pre NiceHash

The NiceHash kalkulačka ziskovosti poskytuje odhady, ktoré hardvérové ​​možnosti by mali byť najvýnosnejšie, bez nákladov na elektrickú energiu.

Výplaty

Jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré treba brať do úvahy pri ťažbe etherea alebo akejkoľvek inej kryptomeny pomocou NiceHash, je forma výplaty. Možno si myslíte, že keďže ťažíte ETH, platby budú prebiehať v ETH. To nie je prípad tejto konkrétnej platformy.

BTC je jediná forma platby v NiceHash, bez ohľadu na to, ktoré kryptomeny sa rozhodnete ťažiť. To znamená, že ak chcete získať ETH, budete musieť na prevod svojich BTC prostriedkov použiť burzu kryptomien..

Hašovanie: kupujúci a predávajúci

Zatiaľ čo konkurenti väčšinou predávajú mesačné predplatné, NiceHash nie. Minimálna suma, ktorú potrebujete na zahájenie ťažby ethereum, je 0,005 BTC. Pomocou tohto webu zistíte, že zmluvy sú uvedené ako množstvo BTC za deň. Môžete však tiež uzavrieť zmluvu na dobu kratšiu ako jeden deň.

Stránka ponúka dve možnosti ponúkania cien pri nákupe hash sadzby: štandardné ponúkanie cien a pevná cena. Možnosť s pevnou cenou bude v zásade stáť pravdepodobne viac ako štandardné ponúkanie cien, ale zjednoduší proces hľadania zhody. Výberom štandardného ponúkania cien existuje možnosť, že by vás mohol prekročiť cenový ponuka iný používateľ.

Screenshot obrazovky trhoviska NiceHash

Stránka NiceHash marketplace poskytuje živé štatistiky pre hašovanie objednávok energie. Patria sem Dagger-Hashimoto a ďalšie algoritmy.

Poplatky za nákup a predaj NiceHash

Či už kupujete a predávate hashovaciu silu pre ETH alebo inú kryptomenu, musíte si uvedomiť, že všetky poplatky sa počítajú v BTC.

Kupujúci: Za odoslanie objednávky je nevratný poplatok 0,0001 BTC. Suma utratená za objednávky na nákup hashovacej sily (nevyčerpaná suma za zrušené objednávky nie je predmetom tohto poplatku) je 3 percentá.

Predajcovia: Poplatky za výplaty zostatkov nižších ako 0,1 BTC do externej peňaženky sú 5 percent. Zostatky na externej peňaženke väčšie alebo rovné 0,1 BTC majú 3 percentá poplatkov. Výplaty za zostatky na peňaženke NiceHash rovné alebo rovné 0,001 BTC sú 2 percentá.

Poplatky za výber a vklad

Za výbery od 0,001 (minimálna suma) do 0,1 BTC do ktorejkoľvek bitcoinovej peňaženky sa účtuje poplatok 0,0001 BTC. Ak je výber väčší ako 0,1 BTC do ktorejkoľvek bitcoinovej peňaženky, poplatok je 0,1 percenta z vybranej sumy. Tí, ktorí hľadajú výmenu prostriedkov cez Coinbase, to môžu urobiť celkom ľahko. Najdôležitejšie je, že za každú čiastku odoslanú do peňaženky Coinbase nad 0,001 BTC sa neplatí žiadny poplatok.

Mapa servera NiceHash

NiceHash vám umožňuje predať silu vašej ťažobnej farmy. Web odporúča pripojiť vaše súpravy k najbližšiemu miestu. Táto mapa zobrazuje šesť miest dostupných po celom svete.

Konkurenti NiceHash

Pokiaľ ide o ťažbu éteru, okrem NiceHash existujú aj iné možnosti. Môžete sa napríklad rozhodnúť úplne nepripojiť k banskej banke. Ťažiari s obmedzeným počtom vrtných súprav sa však zvyčajne nerozhodnú to urobiť, pretože existuje menšia šanca na vyriešenie algoritmu a získanie odmeny.

Aj keď je NiceHash najobľúbenejšou voľbou, existuje niekoľko ďalších významných konkurentov. Nanopool, napríklad má viac ako 130 000 aktívnych baníkov. Poplatky sú iba 1 percento. Navyše Nanopool vypláca strýkové bloky. To znamená, že ak boli vaše zariadenia aspoň blízko riešenia algoritmu, môžete očakávať nejakú odmenu. Étermín poskytuje ďalšie riešenie. Má viac ako 75 000 aktívnych baníkov. Má tiež 1 percento poplatkov a platí strýkove bloky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me