Jednou z najinovatívnejších a temných postáv nášho života musí byť tvorca BTC Satoshi Nakamoto. O satoshi je známe veľmi málo a teórie sa o jeho identite veľmi líšia. Tento jedinec, skupina jednotlivcov alebo program AI priniesol svetu svoju prvú kryptomenu, bitcoin. Za posledných deväť rokov od uvedenia BTC do sveta sa toho stalo veľa. Dnes pán Nakamoto sedí na majetku BTC v bloku Genesis, prvej adrese v blockchaine. Pozrime sa podrobnejšie na to, koľko satoshi skutočne stojí.

Koľko tokenov pôvodne vyťažil satoshi nakamoto?

Táto otázka bola debatoval pravdepodobne toľko ako skutočná identita Satoshiho. Boli rozsiahle štúdie o tejto téme a nedošlo k záveru o dôslednej odpovedi. Pravdepodobne najpresnejšia štúdium doteraz uskutočnené závery, že satoshi má okolo jedného milióna BTC. Výskumník, Sergio Demian Lerner, na odvodenie svojich nálezov použil techniku ​​prírastku poľa extraNonce.

Graf znázorňujúci ziskovosť skorej ťažby BTC prostredníctvom Bitcointalk

Graf znázorňujúci ziskovosť skorej ťažby BTC prostredníctvom Bitcointalk

Lerner dokázal, že jeden počítač je zodpovedný za väčšinu prvých vyťažených BTC. Sledovaním transakcie Coinbase, ktorou bolo vytvorenie nového BTC, Lerner dokázal, že od bloku Genesis po blok 36288 bol v prevádzke jeden významný baník. Tieto zistenia sa zhodujú s predchádzajúcim výskumom, ktorý stanovil počet vyťažených mincí na 1 148 800.

Koľko stojí dnes satoshi?

Zvyšovanie satoshiho bohatstva je zaujímavá úloha, pretože nikto nevie s určitosťou povedať, ktoré adresy patria satoshi. Pre hádku povedzme, že Satoshi má pôvodne vyťažených 1 148 800 BTC plus 16,7 BTC v tipoch. To nám dáva celkovo 1 148 816,7 BTC (8 807 977 638,9 USD). Pridajte k tomu Satoshi’s BCH a máte 10 112 428 550,90 dolárov. To vylučuje všetky hard forky, ktoré sa vyskytli.

Hard Forks

Musíte tiež vziať do úvahy všetky tvrdé vidly, ktoré sa vyskytli pri sčítaní skutočného bohatstva Satoshi. Satoshi by mal BCH v hodnote približne 1 304 450 912 dolárov, ak by v čase písania tohto článku bola jeho trhová hodnota, čo je 1 135,49 USD za BCH. Akonáhle začnete hromadiť množstvo nových hard forkov, ako sú Bitcoin Gold (51 765 680 502 dolárov), Bitcoin Diamond (3 320 080 263 dolárov), Bitcoin God (26 181 532 593 dolárov), Super Bitcoin, bitcoinová platina atď., Na trhu stačí rýchly letmý pohľad na uvidíte, ako vám zisky začnú vyrážať dych.

Graf znázorňujúci 2017 BTC vidličiek prostredníctvom Antona Bukova

Graf znázorňujúci 2017 BTC vidličiek prostredníctvom Antona Bukova

O to bláznivejšia je skutočnosť, že trend hard fork sa práve začína. Existuje už takmer 20 pevných vidlíc naplánovaný na tento rok. Teraz si to predstavte o desať rokov. Hard forking sa stáva kariérou mnohých nadšencov bitcoinu a Satoshi je v pozícii, aby z toho mohol čerpať výhody.

Koľko stálo satoshi na najvyšších hodnotách všetkých čias?

Pravdepodobne ste zvedaví, na čo sa meralo Satoshiho bohatstvo v decembri 2017, keď kryptomarket ukazoval najvyššie hodnoty v histórii. Pozrime sa, čo stálo za satoshi, keď bol BTC na historickom maxime 19 783,06 dolárov, aby sme mohli skutočne uchopiť jeho potenciálne zárobky. Urobte matematiku a získate 22 726 779 328 dolárov. To vôbec nie je zlé, pán Nakamoto.

Mohol by sa satoshi stať najbohatším človekom na svete?

Aby sa Nakamoto stal najbohatším človekom na svete, muselo by BTC dosiahnuť trhovú hodnotu 60 000 dolárov za mincu. V súčasnosti sa podľa časopisu Forbes nezaradil ani medzi 1 000 najbohatších ľudí. “Najbohatší ľudia”Rebríčku.

20 najbohatších miliardárov cez Google

20 najbohatších miliardárov cez Google

Čo urobí satoshi so svojimi BTC?

Nikto nevie, čo Satoshi urobí s jeho cenenými BTC. Jediná vec, ktorú niekto skutočne vie, je, že tieto BTC sa nikdy nepohli. Samotná veľkosť podielov má mnoho ľudí obávaných z toho, aké účinky môže mať tento 1 milión BTC na trh, ak by sa ich napríklad Satoshi rozhodol predať všetky jeden deň.

Satoshiho majetok je taký veľký, že by stanovil cenu BTC, ak by sa rozhodol uvoľniť svoje mince na trh. Profesor kryptomeny na Univerzite John Hopkins, Matt Green, rozsiahlo písal o účinkoch, ktoré by tieto kroky mali na trhovú hodnotu BTC. Vo svojich dielach vyjadruje skutočné znepokojenie nad skutočnosťou, že Satoshiho vplyv nebol na trhu od jeho odchodu cítiť.

Ľudia stále posielajú satoshi BTC

Je iróniou, že Satoshi’s BTC peňaženka naďalej rastie. Z neznámeho dôvodu ľudia stále posielajú satoshi BTC. V jednom obzvlášť pozoruhodnom incidente sa Mt. Gox poslal Satoshi 1,23 BTC. Celkovo satoshi získalo ďalších 16,7 BTC v tipoch na adresu Genesis.

Kvôli spôsobu kódovania BTC nie je možné tieto prostriedky minúť, pretože blok Genesis nebol nikdy pridaný do blockchainu. Preto sa preto nazýva aj tento blok blok 0. Každý, kto poslal Satoshi BTC, poslal svoje prostriedky do toho, čo je v podstate blockchainové limbo. Je to však myšlienka, ktorá sa počíta?

Miliardár bez tváre

Nech už je satoshi ktokoľvek a kdekoľvek sa práve nachádza (možno to číta?), Zaslúži si standing ovation. Celý svet je zvedavý, komu patrí majetok BTC. Vlády dokonca skúmali satoshi. Správy sa líšia výsledkami týchto snáh a niektoré tvrdia, že ich dokázali identifikovať ho, ale v súčasnej podobe sa nikto neprihlásil a nedokázal dokázať, že je skutočným vlastníkom majetku BTC.

Záverečné myšlienky – zaslúžil si to

Technológia blockchain transformuje globálnu ekonomiku poskytnutím bezpečných a efektívnych prostriedkov na podnikanie. Je ťažké povedať, či by sa táto technológia alebo cena BTC vyvíjala rovnakým tempom, keby Satoshi od začiatku odhalil svoju identitu. Jedinou vecou si môžete byť úplne istí, že v deň, keď sa jeden z týchto BTC presunie zo Satoshiho peňaženky, bude celý svet sledovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me