Technológia blockchain už začína mať zásadný vplyv na svet podnikania a vytvára úplne nové odvetvia. Bitcoinová ťažba je možno najzaujímavejšia a najvýnosnejšia z týchto nových príležitostí. Či už ste podnikateľ s rozpočtom alebo máte veľkú zásobu kapitálu, ktorú môžete minúť na ťažobnú operáciu, pred začatím ťažobnej operácie je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí a ako môžete ťažiť z úspešnej ťažobnej operácie..

Čo je potrebné zvážiť skôr, ako začnete

Právne riziká

Jedným z prvých krokov, ktoré treba zvážiť, je, či je ťažba bitcoinov legálna tam, kde žijete. V niektorých krajinách boli operácie ťažby bitcoinov úplne zastavené. Pred vypracovaním stratégie by ste mali lepšie pochopiť niektoré z právnych rizík a regulačné vyhliadky na začatie ťažby vo vašej krajine..

Investícia do hardvéru

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba brať do úvahy, je prekážka vstupu pre ťažbu. Majte na pamäti, že výber medzi CPU, GPU alebo ASIC nie je založený iba na tom, koľko peňazí musíte minúť, ale je často diktovaný tým, aké typy ťažby umožňujú samotné projekty. Napríklad BTC umožňuje hardvér ASIC, ale BCG nie. Viac kryptomien začína využívať algoritmy odolné voči ASIC. Tieto nové algoritmy hashovania berú výhody ASIC a robia GPU ekonomickejšou voľbou. To môže byť dobrá vec pre začínajúcich baníkov, ktorí nechcú investovať 1 000 USD na nákup ťažobného zariadenia. Podnikateľom, ktorí majú veľa peňazí, však tiež sťažuje možnosť ťažby vo veľkom.

Vyberáme najlepšie ťažiteľné krypty

Trendy konsenzuálneho algoritmu

Jednou z najväčších vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy, je to, aký konsenzusový algoritmus kryptomeny, ktorý vás zaujíma, plánuje ťažbu použiť v budúcnosti. Samozrejme, ak projekt momentálne používa Proof-of-Stake, jeho kryptomena je neťažiteľná. Viaceré projekty Proof-of-Work tiež smerujú k PoS alebo hybridným konsenzuálnym algoritmom. Je dôležité, aby ste si boli vedomí týchto zmien. To, že je daná kryptomena v súčasnosti ťažiteľná, ešte neznamená, že to tak navždy zostane.

Hodnota vs. riziko

Dôležitou otázkou, ktorú si musíte položiť pri výbere investícií do akéhokoľvek podniku, je to, ako úsilie a investovaný kapitál dnes povedú k dlhodobým výhodám v budúcnosti? Napríklad nemusí byť nevyhnutne dobrý nápad ťažiť kryptomenu, o ktorej si myslíte, že by mohla byť nadhodnotená. Stále to však môže byť lepšia voľba ako ťažba kryptomeny, ktorá je podhodnotená. Je to tak preto, lebo niekedy pôsobia aj ďalšie faktory narastajúca obtiažnosť a klesajúca bloková odmena môže znamenať, že náklady (tj. nákup hardvéru a platba účtov za energie) vynaložené na ťažbu niektorých kryptomien môžu skutočne viesť k čistej prevádzkovej strate.

Peňažná ponuka

Ponuka danej meny môže byť najdôležitejším určujúcim faktorom pri pohľade na to, ktorá kryptomena sa má ťažiť. To, či by nové projekty v oblasti kryptomeny mali mať veľkú alebo malú zásobu tokenov, je veľmi diskutovanou témou. Jedna štatistika, ktorú by niektorí novší baníci mohli zabudnúť podrobne preskúmať, však je cirkulujúca dodávka vs. maximálna dodávka.

Niektoré veľké projekty ako Ethereum a Monero nemajú maximálnu ponuku. Výsledkom je, že ani úspešné ťažobné operácie nemusia kvôli zvýšenej dostupnosti nevyhnutne dosiahnuť očakávanú hodnotu baníkov. Na druhej strane niektoré krypty, ktoré majú maximálnu ponuku, ktorá by sa nedokázala vyrovnať normálnemu inflačnému dopytu. V obidvoch extrémnych scenároch môže byť ťažba takýchto kryptomien ako súčasť dlhodobej stratégie budovania portfólia riskantná.

Výhody

HODL alebo Trade

Jednou z najväčších výhod ťažby kryptomeny oproti jej nákupu je skutočnosť, že baník môže pre nedostatok lepšej podmienky vytvárať peniaze, ktoré predtým neexistovali. Toto robí rozhodnutie o tom, čo robiť s vyťaženými mincami, o niečo menej emotívnym rozhodnutím, ako rozhodnutie o tom, čo robiť s kúpenými mincami. Pretože však ceny boli v minulosti veľmi volatilné, ťažba bitcoinov môže byť často dvojsečnou zbraňou. V niektorých prípadoch by mohlo byť dobré vymeniť vyťaženú kryptomenu za inú kryptomenu alebo za fiat menu. V iných prípadoch by mohlo byť najlepšie HODL vyťaženú kryptomenu počkať a počkať, či časom získa hodnotu.

Je možné vykonať určitú technickú analýzu a prečítať si očakávané krátkodobé a dlhodobé zisky daného tokenu. Existuje však veľa nepredvídateľných trhových faktorov, ktoré určujú hodnotu ceny. Vo väčšine prípadov nie je všetko najlepšie urobiť najlepšie rozhodnutie (HODL alebo obchod). Môže to vyžadovať trochu subjektivity zo strany baníka.

Škálovateľnejšie ako nákupy

Ďalšou výhodou ťažby oproti nákupu kryptomeny sú priebežné náklady. Ťažba vyžaduje vyššie náklady vopred (nákup ťažobného zariadenia) a nižšie náklady neskôr (vysoké výmenné poplatky). Ak sa ťažba vykoná správne, môže byť oveľa lacnejším a škálovateľným riešením ako nákup kryptomeny. Baníci tiež tvrdia, že ťažba predstavuje celkovo menšie riziko ako nákup. Je to preto, že nákup kryptomeny, ktorá nakoniec stratí svoju hodnotu, znamená, že investor príde o peniaze. Naproti tomu, aj keď sa ukáže, že vyťažená kryptomena má z dlhodobého hľadiska nulovú hodnotu, prinajmenšom v ťažobnom hardvérovom vybavení stále bude hodnota. V najhoršom scenári je možné predať alebo zmeniť účel ťažobného zariadenia. Baníci teda majú stále niečo hodnotné.

Záver

Bitcoinová ťažba môže byť dobrým spôsobom, ako môžu podnikatelia so záujmom o kryptomenu zarábať zisky. Existuje niekoľko prekážok a dôležitých faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere najlepších kryptomien na ťažbu. Ak sa to však urobí správne, je možné vytvoriť úspešný podnik na ťažbu kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me