Poznámka editora: Toto je príspevok od hostí, ktorý odoslal ZenLedger.

Účtovníctvo je základným kameňom každého podnikania. Skôr ako pochopíte peňažné toky vo vašom podnikaní, potrebujete organizovaný záznam všetkých transakcií, ktoré sa v organizácii uskutočnia. Preto každý, od samostatných praktických lekárov cez neziskové organizácie až po nadnárodné konglomeráty, zveruje profesionálnym CPA zásadnú úlohu vyvážiť knihy.

Toľko účtovníctvo je o klasifikácii a zaznamenávaní transakcií. Klienti sa pri demystifikácii exotických tried aktív spoliehajú na CPA a zabezpečujú, aby zostali v súlade s daňovými zákonmi, zákonmi a predpismi. S nárastom dopytu po kryptomenách sa oplatí byť informovaný.

Ak ste CPA, je len otázkou času, kedy sa vás klient spýta na riešenie otázky kryptomeny.

Čo sa stane, keď dostanete platby v kryptomene? Ako klasifikujete nákup, predaj a obchodovanie s kryptomenami? V tomto príspevku odpovieme na tieto a ďalšie otázky. Tu je 8 tipov na vedenie účtovníctva pre krypto CPA.

Čo je to kryptomena voči CPA?

Pre zvyšok sveta je kryptomena digitálnou menou, ktorá pomocou šifrovania reguluje svoju „tlač“, overuje transakcie a udržuje transparentnú, distribuovanú hlavnú knihu nazývanú blockchain..

Pokiaľ ide o CPA, kryptomena nie je mena, je to vlastníctvo. IRS spolu s daňovými organizáciami najvyspelejších krajín klasifikuje kryptomenu ako majetok podliehajúci dani z kapitálových výnosov.

To znamená, že aj keď váš klient zaobchádza s krypto ako s menou a povedzme si kúpi Bugatti Veyron za bitcoiny, stále môže z transakcie dlhovať mastnú daň z kapitálových výnosov. Kúpa sa považuje za predaj majetku. Ak sa bitcoiny zhodnotili, pretože si ich zákazník kúpil, dlhujú dane z kapitálových výnosov na základe hodnoty bitcoinu v čase predaja.

A hoci v minulosti existovali určité nejasnosti okolo „výmeny podobného druhu“ jednej kryptomeny za druhú, nový americký daňový zákon mení a dopĺňa oddiel 1031 (a) (1) IRC, čím sa táto právna medzera uzavrela a všetky obchody s kryptomenami sa stali zdaniteľnou udalosťou..

Tipy na vedenie účtovníctva pre krypto CPA

Vieme teda, že dlžíme dane zo všetkých krypto transakcií vrátane nákupu tovaru a služieb a búrz podobného druhu. Pretože zvyšok sveta zaobchádza s kryptomenou ako s menou, ale daňové organizácie s ňou zaobchádzajú ako s majetkom, môže byť vaše účtovníctvo dosť zložité. Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu udržať knihy rovno a úzko.

Tip 1 – Každá krypto transakcia je zdaniteľnou udalosťou. Stojí za to opakovať, že nákup, predaj alebo obchodovanie s kryptomenou vedie k kapitálovým ziskom alebo stratám. Platí to, aj keď kupujete tovar a služby pomocou kryptomeny (počíta sa to ako predaj majetku) alebo obchodujete jednu kryptomenu s druhou (napr. Bitcoin za ethereum).

Tip 2 – Držte kryptomenu dlhšie ako rok.

Ako zdaniteľná udalosť, ktorá generuje kapitálové zisky alebo straty, je možné pri transakciách s kryptomenami využiť výhodu nižšej dlhodobej sadzby dane z kapitálových výnosov..

Tip 3 – Platby v kryptomene sa považujú za bežný príjem.

Ak ste na konci prijímania kryptomeny výmenou za tovar, služby alebo ako plat, môžete s ňou zaobchádzať ako s bežným príjmom v reálnej trhovej hodnote kryptomeny v čase prijatia..

Tip 4 – Žiadne dane z kapitálových výnosov z darovania kryptomeny charitatívnym organizáciám oslobodeným od dane v USA.

Nemusíte platiť dane z kapitálových výnosov z darov kryptomeny charitatívnym organizáciám oslobodeným od dane IRS (napr. Status 501 (c) (3)). Môžete si dokonca odpočítať dar zo svojich daní na základe reálnej trhovej hodnoty kryptomeny k dátumu transakcie..

Tip 5 – Kvapky vzduchu, vidly a ťažbu považujte za zdaniteľný príjem.

Zdá sa, že vzdušné kvapky, vidly a ťažba kryptomien generujú peniaze z čistého vzduchu, ale stále podliehajú daniam. Zásadou IRS je považovať nové kryptomeny za zdaniteľný príjem na základe reálnej trhovej hodnoty v čase transakcie. Kryptoťažobné zariadenie je možné odpočítať ako obchodný náklad.

Tip 6 – Zvážte okamžitú zmenu kryptomeny v hotovosť.

Ak klientom umožníte, aby vám platili v kryptomene, je k dispozícii veľa služieb, vďaka ktorým ich môžete okamžite zmeniť na hotovosť. Znižuje to riziko volatility pri obchodovaní s kryptomenami a môže to zjednodušiť vedenie účtovníctva a zároveň vám umožní vyhovieť preferovanému zákonnému platidlu zákazníkov..

Tip 7 – Venujte pozornosť regionálnym zákonom a predpisom.

Kryptomena je nová trieda aktív. Zákony a nariadenia sa v jednotlivých krajinách líšia. Štáty môžu mať vlastné ďalšie daňové predpisy týkajúce sa kryptomeny. Je dôležité, aby ste pochopili svoje miestne daňové predpisy týkajúce sa kryptomien, a mali by ste teda vypočítať svoje krypto dane.

Tip 8 – Používajte softvér na účtovníctvo krypto daní.

Pri jednaní s IRS je dôležité byť proaktívny a nie reakčný. Presné hlásenie osôb je najlepším spôsobom, ako napredovať a vyhnúť sa právnym pokutám a poplatkom. ZenLedger služba kryptomeny vám umožňuje importovať transakcie s kryptomenami, počítať zisky a príjmy a automaticky vyplňovať daňové formuláre ako 8949, plán D, FinCen114 & FBAR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me