Budovanie portfólia kryptomien nie je niečo, čo urobíte za 5 minút. Vzostup trhu s kryptomenami a všeobecne ICO prilákal mnohých investorov k myšlienke zarobiť veľké peniaze čo najrýchlejšie. A hoci je stále veľa príležitostí, oplatí sa (doslova) byť taký profesionálny, ako môžete.

Je to opäť divoký divoký západ, až na to, že tentokrát jazdia programátorskí kovboji na kódovaných koňoch a hľadajú digitálne zlato. Vyzbrojte sa niekoľkými výkonnými nástrojmi, aby ste aj vy mali šancu na veľký zásah.

Poďme sa spolu pozrieť na 5 kľúčových bodov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri budovaní portfólia kryptomien.

# 1: Bitcoin – nová referenčná hodnota

Na nasledujúcej grafike meriame % zisky niekoľkých hlavných kryptomien voči americkému doláru od začiatku roka 2018:

Portfólio kryptomien

Začínajúci investori radi merajú výkonnosť svojej obľúbenej mince v porovnaní s miestnou menou (napríklad americký dolár alebo euro). Toto je však omyl. Namiesto toho zvážte, či chcete zmerať svoj výkon oproti bitcoinu alebo ethereu.

V uvedenom príklade bitcoiny prekonali litecoiny, monero a Dash, ale nie ethereum. 2018 sa doteraz ukázal ako medvedí trh a viac Ethereum vo vašom portfóliu by minimalizovalo vaše straty. 28% v porovnaní s 57% bitcoinu.

Prečo Benchmark?

Dedo kryptomeny nedosiahol tento titul bez dobrého dôvodu. Obrovský býčí trh s bitcoinmi od roku 2011 je výsledkom systému ekonomickej hodnoty, ktorý bol vybudovaný s ohľadom na vlastnosti zdravých peňazí.

Nie je potom prekvapením, že mnohí v krypto komunite označujú bitcoin ako digitálne zlato. Rovnako ako sa fyzický druh používa ako zásoba hodnoty v problémových časoch, tak aj prúdi kapitál do bitcoinu, keď sú investori nervózni:

 • Nikdy nebol zaznamenaný žiadny hack bitcoinového blockchainu
 • Bitcoin je široko dostupný & dobre podporované na výmenách po celom svete
 • Je to najlikvidnejšia kryptomena, ktorá je k dispozícii (na trhu je ľahké nájsť kupujúceho / predávajúceho)

Veľa menších coinov nepodporuje bitcoiny a je ťažké ich obchodovať. Spýtajte sa sami seba, či sa vám oplatí kúpiť menej známu mincu? V mnohých prípadoch bude HODL’ing bitcoin a nič nerobenie pár rokov z dlhodobého hľadiska lepšie.

# 2: Pochopte svoj rizikový profil

Riziko je rovnako súčasťou života ako na trhoch. Žiadna bolesť, žiaden zisk, ako sa hovorí. Investovanie na tomto trhu znamená vysporiadanie sa s obrovskými výkyvmi cien (volatilita). A mnohí na to nemajú žalúdok.

Je nevyhnutné položiť si niekoľko otázok týkajúcich sa rizika kryptomeny. Je tiež dobré si odpovede zapísať. Niekoľko otázok na zváženie:

 • Koľko kapitálu musíte investovať?
 • Je vám príjemné stratiť časť alebo celý svoj kapitál?
 • Aké sú vaše investičné ciele?
 • Ako blízko ste k dôchodku?

Dobrou metódou na meranie tolerancie k riziku je zistiť, ako dobre v noci spíte zatiaľ čo investované na trhu s kryptomenami. Ak zistíte, že ste posadnutí cenou a vstávate uprostred noci, aby ste to skontrolovali, je pravdepodobné, že ste investovali príliš veľa kapitálu. Nikdy viac investujte peniaze, o ktoré nemôžete prísť!

Možno budete chcieť zvážiť prijatie finančného poradcu, ktorý by vykonal prácu za vás. Nezabúdajte však, že v tomto rozvíjajúcom sa priemysle sú akreditovaní finanční poradcovia takmer neslýchaní.

# 3: Vykonajte svoj vlastný prieskum (DYOR)

Možno najhoršou vecou, ​​ktorú môžete na tomto trhu urobiť, je investovať impulzívne alebo na základe náhodného tipu, ktorý ste počuli prostredníctvom priateľov, rodiny, telegramového kanálu alebo skupiny Reddit. To sú predsa vaše peniaze.

Žijeme v dobe internetu a informácie nikdy neboli také široko dostupné ako dnes. Je to dobrá aj zlá vec. Je tu kopa informácií. Je pomerne ľahké ho nájsť, ale pomerne ťažko interpretovať. Je to vaša práca ako inteligentného investora, aby ste vykonali svoju vlastnú due diligence.

Urobte si vlastný prieskum

S láskavým dovolením Kris Straub

Každý projekt sa snaží predať na trhu v čo najlepšom svetle. Nie projekt je perfektný a mnohé z nich sú iba vyslovene podvody. Informujte sa u odborníkov. Na twitteri existuje niekoľko vynikajúcich zdrojov poskytujúcich cenné informácie každý deň.

# 4: Vezmite plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia

Teraz, keď ste odviedli tvrdú prácu, je čas skutočne pridať mince do svojho portfólia kryptomien a čeliť následkom. Máte pravdu, za ktorú nesiete úplnú zodpovednosť všetky vaše investičné rozhodnutia, dobré aj zlé. Vlastniť. Urobí z vás lepšieho investora.

Nenechajte sa zmiasť tweetmi, videami alebo príspevkami investorov, ktorí tvrdia, že nikdy neprehrajú. Aj tí najlepší investori na svete robia hrozné rozhodnutia. Je to súčasť hry. Ak prijmete svoje chyby, otvoríte tiež bránu k tomu, aby ste sa stali lepším investorom do kryptomien.

V žiadnom prípade by tvar ani forma nemali byť považované za akékoľvek investičné poradenstvo. Ak ste to už počuli, je to preto, lebo vplyvní na celom webe sa obávajú poskytovania obsahu, ktorý by sa dal považovať za finančné poradenstvo. Prečo? Pretože veľa investorov, ktorí prichádzajú o peniaze, často chcú previniť vinu na niekoho iného. Nebuď tým chlapom / dievčaťom.

Nedávny škandál Bitconnect, ktorého sa stalo niekoľko vplyvní podávali žaloby, je dobrým príkladom. Tak to hovorím znova, ste úplne zodpovední za svoje finančné blaho.

# 5: Buďte trpezliví

Keď ľudia vidia dvojciferné výnosy na hlavnom býčom trhu, je ľahké zachytiť prípad fomo (strach z chýbania). Buďte trpezliví, hrajte dlhú hru. Trh tu bol včera a zajtra tu bude.

Ak nie ste talentovaným a aktívnym obchodníkom, dlhodobá stratégia HODL’ing by pre vás mohla byť lepšou voľbou. Keď sa na to pozriete dlhšie, s praxou a trpezlivosťou, je ľahšie dosiahnuť dvojciferné straty, pretože vidíte celkový obraz. Bitcoin tento obraz vykreslil už od roku 2011.

Pamätajte, že s tým neexistujú žiadne záruky. Zvážte tiež opačnú stranu argumentu. Využite trpezlivosť ako jeden nástroj vo svojej väčšej súprave nástrojov. Trpezlivosť s mincou, ktorá ide na nulu, sa nevypláca. Tak či onak, trpezlivosť je cnosť, ktorú stojí za to budovať, keď sa stanete lepším investorom.

Zhrnutie portfólia kryptomeny

Investícia do kryptomeny nie je pre každého. Niekto z toho smradľavo zbohatne a niekto stratí všetky svoje peniaze. Pri istej disciplinovanej práci sa šanca, že sa stanete tým prvým a nie tým druhým, dramaticky zvyšuje.

Ak to zhrnieme, nezabudnite na týchto 5 kľúčov pri vytváraní svojho portfólia kryptomien a veľa šťastia na trhoch!

 1. Bitcoin – nová referenčná hodnota
 2. Pochopte svoj rizikový profil
 3. Urobte si vlastný prieskum (DYOR)
 4. Preberajte plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia
 5. Buď trpezlivý

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me