0chain sa označuje za „najrýchlejší podnikový blockchain na svete“. Spoločnosť poskytuje kombináciu blockchainu ako služby a decentralizovaného cloudového úložiska pre podniky, ktoré chcú prijať blockchainové riešenia. Protokol 0chain je samo-vidlicový, čo znamená, že 0chain je úplne prispôsobiteľný požiadavkám rôznych organizácií, ktoré ho môžu používať na vytváranie dapps určených pre ich vlastné potreby. 0chain je super rýchly, spracováva 1 000 transakcií za sekundu.

Protokol vznikol na základe rozpoznania súčasného problému s existujúcim blockchainom vrátane škálovateľnosti a spotreby energie. Funguje na základe jedinečného konsenzuálneho protokolu s rôznymi stranami, ktoré sa nazývajú ťažiari, shardery a blobbers a podieľajú sa na výrobe blokov. Ťažiari generujú bloky, shardery ukladajú bloky a blobbers ukladajú neštruktúrované údaje pre webové a IoT aplikácie..

Spoločnosť nedávno oznámila partnerstvo so spoločnosťou Amazon Web Services (AWS) a chystá sa uvedenie svojej hlavnej siete. Nedávno sme mali možnosť dohnať tri z tímu 0chain a diskutovať o tomto vývoji.

Saswata Basu (SB) je zakladateľom a spoluautorom reťazca 0chain biely papier. Phil Castillo (PC)) nastúpil do spoločnosti 0chain v júli tohto roku ako hlavný príjmový riaditeľ z jeho poslednej úlohy v spoločnosti Hewlett Packard. Derick Fieberger (DF) je prevádzkovým riaditeľom spoločnosti 0chains popri svojej pozícii zakladateľa / investičného riaditeľa v spoločnosti Arturo Capital.

0 reťazový tím

(L-R) Basu, Castillo a Fieberger z 0chain

Museli povedať toto:

Contents

Spoločnosť 0chain nedávno oznámila, že dosiahla štandardnú certifikáciu partnerstva so sieťou AWS Partner Network. Môžete pre našich čitateľov podrobnejšie vysvetliť, čo to znamená? Aký je rozsah interakcie medzi AWS a 0chain a ako je to prospešné pre každú stranu?

PC: Naše štandardné partnerstvo AWS je malou súčasťou nášho vzťahu so spoločnosťou AWS a umožňuje, aby sa spoločnosť 0chain predávala ako partner riešenia AWS svojim tisícom zákazníkov..

Náš dnešný devnet je založený na AWS. Keď spoločnosti používajú blockchain spoločnosti 0chain, je to výhodné pre AWS, čo znamená pravdepodobnú spotrebu ich cloudových služieb. Sme jednou z prvých spoločností poskytujúcich nielen blockchain ako službu, ale aj decentralizované úložisko prostredníctvom blockchainu, čo je veľmi príťažlivé pre AWS a ich zákazníkov.

Pracujeme na partnerstve na pokročilej úrovni a vedieme početné rozhovory a kontaktné body s AWS na mnohých rôznych frontoch propagujúcich naše spoločné riešenie. Investovali do nás veľmi štedro a znášali veľkú časť nákladov na našu existujúcu globálnu spotrebu cloudu. Pravdepodobne budú vytvorené vlastné vidlice nášho blockchainu, ktoré budú využívať poskytovateľov služieb na úrovni podniku, ako je AWS. Výsledkom je, že baníci a blobbers nemusia investovať do špecializovaného hardvéru, aby sa mohli zapojiť do reťazca 0chain, a môžu využívať AWS a ďalších poskytovateľov cloudových riešení..

Spoločnosť 0chain tiež spolupracuje s ďalšími projektmi založenými na kryptomene a blockchaine, ako sú Bitclave a NEO. Môžete poskytnúť viac podrobností o tom, ako tieto partnerstvá fungujú?

SB: Partnerstvá s týmito projektmi majú umožniť aplikáciám využívať platformu 0chain na automatické ukladanie, čítanie a monetizáciu ich údajov bez toho, aby museli písať komplikované inteligentné zmluvy. Okrem vysokej spoľahlivosti, dostupnosti a rýchlejšieho výkonu bude protokol 0chain poskytovať transparentnosť čítania a zápisu údajov a umožní vyplácanie rôznym entitám spojeným s údajmi.

DF: Existuje niekoľko uhlov pohľadu, ktoré môžeme priblížiť k partnerstvu s krypto projektom a poskytnúť výhody. Pre jednoduchosť sa môžeme sústrediť na náš dCloud, ktorý je našou najobľúbenejšou inováciou. Ako môže dCloud pomôcť krypto projektu? Aby mohla verejná kniha alebo decentralizovaná aplikácia správne fungovať – ​​vo väčšine prípadov – musí využívať hardvér podnikovej kvality, aby vyhovovala požiadavkám protokolu alebo aplikácie na ukladanie a výpočet. Vo väčšine prípadov tiež dapps a validátory používajú verejný cloud na riešenie týchto požiadaviek na úložisko. 0chain ponúkne a decentralizovaný verejné cloudové riešenie. Pretože kryptomena je veľmi zameraná na zachovanie decentralizácie, ponúka namiesto štandardného verejného cloudu decentralizovaný cloud (dCloud), čo pri týchto projektoch predstavuje veľmi atraktívnu ponuku pri nižších nákladoch bez obetovania výkonu. Preto nás už vyhľadalo niekoľko krypto projektov.

Mnoho blockchainov podnikového štandardu sa v rámci blockchainovej komunity dostalo pod paľbu, pretože nesplnili prísľub decentralizácie. Ako to vnímate vy? Ako funguje reťazec 0chain spôsobom, ktorý mu umožňuje vyvážiť decentralizáciu oproti požiadavkám na súkromie, škálovateľnosť a odolnosť distribuovanej knihy na úrovni podniku?

PC: Kritika súčasných riešení blockchainu 1.0 je pochopiteľná, niektoré sú dokonca bezblokové prostredia a iné úplne nezahŕňajú základné decentralizované výhody blockchainu, ako ste už zdôraznili.

Na 0chain sme videli potrebu skutočne ultrarýchleho, plne funkčného blockchainu podnikovej triedy s pridanými inováciami týkajúcimi sa úložiska cez blockchain. Takže sme postavili náš od základov. Jedným z našich hlavných rozlišovacích prvkov je, že náš primárny systém prechodu na trh je a verejné, plne decentralizovaný blockchain (naša sieť), ktorý je určený pre nezávislých baníkov, blobberov a sharderov.

Zrušili sme potrebu špecializovaného ťažobného hardvéru, takže ťažiari / blobbers môžu využívať akúkoľvek cloudovú infraštruktúru, ktorú si vyberú. Ďalšou atraktívnou ponukou pre podniky je schopnosť rozdvojiť z našej hlavnej siete a vytvoriť si vlastnú dApp. V týchto prípadoch môže podnik prispôsobiť profily baníkov a ďalšie parametre tak, aby vyhovovali potrebám ich aplikácií. Baníci a blobbberi budú vyzvaní, aby sa podieľali na budovaní konsenzu a poskytovaní úložiska pre tieto vidlice, a boli tak decentralizovaní.

SB: Pokiaľ ide o ochranu súkromia, škálovateľnosť a odolné požiadavky účtovnej knihy podniku, tieto dve posledné sú neodmysliteľnou súčasťou nášho systému a v skutočnosti sme lepší..

Oddelením prepojenia baníkov, sharderov a blobberov sme vytvorili našu sieť rýchlejšiu, škálovateľnejšiu a odolnejšiu voči zlyhaniam alebo akýmkoľvek byzantským podmienkam. Časť požiadavky na ochranu súkromia je možné implementovať prostredníctvom inteligentných zmlúv, čo zabezpečí rýchlejšie a bezpečnejšie vykonanie transakcie ako pri použití kanálových konštrukcií Hyperledger alebo Corda..

0reťazový mini vysvetľovač

Mini vysvetľovač fungovania reťazca 0chain

Blockchain-as-a-service je dosť široký záber. Môžete nám povedať, akých klientov považujete za prvých, ktorí využijú ponuku 0chain BaaS?

PC: Niektoré z našich konverzácií v súčasnosti zahŕňajú:

Poskytovatelia riešení, ktorí chcú pridať blockchain ako nemenný záznam na ukladanie údajov JSON IoT zo senzorov na chladiarenských vozíkoch. S 0 reťazcom sú schopní rýchlo poskytnúť údaje o bezpečnosti potravín v reálnom čase v prípade stiahnutia z trhu alebo iného použitia.

Ďalšia spoločnosť používa naše riešenie na zabezpečenie vrstvy zabezpečeného dátového úložiska, sledujúceho všetky čítania / zápisy, na zabezpečenie oprávneného prístupu k časti ich úložiska..

Vidíme tiež záujem o spoločnosti, ktoré chcú mať vlastnú službu na ukladanie údajov prostredníctvom peňaženky, ktorá umožňuje lepšiu kontrolu nad ochranou osobných údajov, bezpečnosťou a ekonomikou v porovnaní s Dropboxom alebo Boxom.

BaaS je celkom jednoduchý, ale keď pridáte možnosť ukladať súbory JSON a ďalšie malé súbory údajov do reťazca alebo ukladať veľké súbory údajov pomocou blockchainu, umožní vám to vytvorenie mnohých nových a vznikajúcich použití.

Jedným z hlavných blokujúcich podnikového prijímania blockchainu je súkromie a dôvernosť, najmä vo finančnom sektore. Ako sa spoločnosť 0chain snaží zabezpečiť potenciálnych klientov, že údaje uchovávané v jej verejných blockchainoch sú chránené pred hackermi a maskované s potrebnou dôvernosťou?

SB: 0chain má bezpečnú softvérovú peňaženku, prvú svojho druhu, ktorá zabraňuje hackerom na tokeny alebo dáta spoločností. Podniky môžu navyše svoje údaje zašifrovať, aby chránili svoje súkromie. Platforma blockchain od spoločnosti 0chain umožňuje používateľom sledovať zápisy a čítania a poskytuje tak ďalšiu transparentnosť poskytovateľa, pokiaľ ide o akýkoľvek prístup k ich údajom.

Posledné príspevky na blogoch naznačujú, že konsenzuálny protokol 0chain PoS je stále v štádiu testovania. Môžete nám poskytnúť stručný prehľad o tom, ako bude fungovať konsenzusný protokol, a očakávané rýchlosti transakcií?

SB: Sme variantom konsenzu DFinity, kde máme menšiu aktívnu množinu, ktorá je zamiešaná na základe vkladu z fondu. Skupina nie je pripojená k sieti, ale pripája sa počas cyklov miešania a synchronizuje sa so sieťou. Ďalej sme optimalizovali náš komunikačný mechanizmus tak, aby poskytoval rýchlejšiu konečnosť. Ďalej je náš konsenzus dosiahnutý na základe modelu počítania a stávky, ktorý umožňuje vyššiu úroveň bezpečnosti. V krátkosti zverejníme náš protokol o konsenze a podrobne vysvetlíme všetky tieto aspekty.

Ako sa môžu baníci alebo iní poskytovatelia služieb zapojiť do siete s reťazcom 0??

PC: Vítame všetkých baníkov, sharders a blobbers, aby sa na nás obrátili prostredníctvom nášho telegramového kanála alebo priamo na [chránené e-mailom]. Najlepšie je, aby ma poskytovatelia služieb kontaktovali (Phil Castillo), náš CRO, na čísle [chránené e-mailom] a viac sa o nás dozviete na www.0chain.net.

0chain je zámerne navrhnutý tak, aby sa dal samo-rozdvojiť, aby podniky mohli mať blockchain, ktorý spĺňa ich konkrétne požiadavky. Môžete vysvetliť (čo netechnicky), ako to v praxi funguje, aby sa zabezpečila udržateľnosť? Existuje riziko zníženia veľkosti baníckych bazénov z toho, že budú mať viac reťazcov?

PC: Jednoducho povedané, pridanie vidlíc zvyšuje príležitosť pre baníkov a blobberov bez toho, aby sa zriedila veľkosť baníckeho bazéna. Budú sa môcť zúčastniť mainnetu a prípadne vidličiek a v obidvoch prípadoch dostávať ZCN.

SB: Vlastný vidlicový aspekt našej architektúry nám umožňuje nekonečný rast a očakávame, že fond minerov / sharderov / blobberov a ich infraštruktúra budú rásť lineárne s dopytom..

Zdá sa, že plán 2018/2019 naznačuje, že všetky ruky sú na palube, aby mainnet bol naživo. V tom čase dôjde k zámene tokenov, akonáhle 0 reťazec už nebude používať tokeny ERC20. Ako postupuje úsilie v oblasti rozvoja siete? Aké sú hlavné výzvy a oblasti zamerania pre reťazec 0chain na dosiahnutie jeho cieľov pri uvedení siete do života?

SB: Sme veľmi blízko k spusteniu mainnetu a naším hlavným zameraním je teraz implementácia protokolu úložiska, protokolu minerov a ekonomiky tokenov. Náš hlavný blockchain sme dosiahli veľmi dobrý výkon a v našom rámci boli dokončené miliardy transakcií testovacia sieť. Máme implementovanú skorú verziu protokolu úložiska a ukazujeme ju súkromne.

Predtým, ako bude naša sieť uvedená do prevádzky, urobíme výmenu tokenov z ERC-20 do natívnych tokenov 0 reťazca.

Ak je cieľom rozsiahle / bežné prijatie blockchainu, aké sú podľa vás ďalšie dôležité kroky na dosiahnutie tohto cieľa v podnikoch a iných podnikoch?

PC: Samotný blockchain ako transakčný systém má niekoľko zaujímavých prípadov použitia 1.0 pri sledovaní dodávateľského reťazca, kolapsu finančných procesov a niekoľko ďalších.

Keď sa dá ukladanie malých súborov údajov (t. J. IoT) dosiahnuť v reťazci alebo ak podniky rozumejú ukladanie petabajtov údajov prostredníctvom reťazca, bude tu množstvo nových a širšie prijateľných prípadov použitia..

Decentralizované úložisko prostredníctvom blockchainu poskytuje nemenný záznam všetkých uložených údajov, umožňuje sledovanie všetkých čítaní / zápisov, oprávnený prístup a výkon podobný CDN na základe viacerých paralelných ciest pre prezeranie údajov.

Decentralizované úložisko a cloud nevyhnutne spôsobia revolúciu v obchodnom prostredí, ale budeme musieť šou podnikových zákazníkov, pilotujte a potom zverejnite výsledky, aby ste dosiahli široké prijatie. Partnerstvo s dôveryhodnými poskytovateľmi cloudu dodáva nášmu riešeniu dôveryhodnosť a znižuje bariéru vstupu konzervatívnych podnikov bez toho, aby obetovali decentralizované a nemenné atribúty blockchainu..

Ďakujeme, Saswata, Phil a Derick, za vaše postrehy a veľa šťastia pri spustení!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me