Najlepšie recenzie bitcoinovej peňaženky pre rok 2019

Uprostred rozruchu a vzrušenia komunity bitcoinov občasný titulok z výmena hacknutá spôsobí, že sa každému používateľovi bitcoinu rozbúri žalúdok. Jednou z najväčších obáv mnohých z nás je dostať svoje bitcoiny a ďalšie kryptomeny, ktoré hackeri chytili priamo pod naše nosy.

Kryptomena však nemusí byť ani vaším najhorším nepriateľom. Existuje nespočetné množstvo tragických a hraničných komických príbehov ľudí, ktorí prišli o svoje bitcoiny: Tento chudobný chlap stratil pevný disk s bitcoinovým dátovým súborom obsahujúcim 150 bitcoinov (v dnešnej hodnote asi 405 000 dolárov) a iný chlap omylom vyhodil pevný disk so 7 500 bitcoinmi (dnes v hodnote asi 20,5 milióna dolárov).

Ako teda chránime naše krypty pred hackermi a nami samými?

Cue bitcoinové peňaženky.

Najlepšie bitcoinové peňaženky

Ak ste hľadali spôsob, ako bezpečne uložiť svoje krypty, už nemusíte hľadať. Máme vás kryté.

Poznámka: Používatelia mobilných zariadení môžu túto tabuľku posúvať prejdením prstom

Rôzne typy bitcoinových peňaženiek

Skôr ako začneme, poďme si predstaviť rôzne typy bitcoinových peňaženiek. Prichádzajú nejaké nové podmienky, ale nezľaknite sa! Urobili sme túto príručku jednoduchou a ľahkou, takže aj nováčikovia v kryptomene odídu od odborníkov.

Existujú tri typy bitcoinových peňaženiek: hardvér, softvér a papier. Hardvérové ​​peňaženky sú fyzické peňaženky, v ktorých sú šifrované vaše súkromné ​​kľúče, softvérové ​​peňaženky sú programy, ktoré žijú buď vo vašom počítači, alebo na internete a papierové peňaženky sú fyzické dokumenty so súkromnými kľúčmi.

Pre tvrdé peňaženky budete potrebovať digitálny podpis. Váš digitálny podpis je váš preukaz totožnosti. Takto preukážete, že vlastníte konkrétny súkromný kľúč bez toho, aby ste ho kľúčom verejne prebleskovali. Digitálne podpisy overujú vlastníctvo, takže váš súkromný kľúč je v bezpečí a mimo dosahu zvedavých rúk.

The výhoda hardvérových peňaženiek je to, že vaše súkromné ​​kľúče sú izolované od vášho počítača, takže riziko krádeže je takmer nulové. Softvérové ​​peňaženky sú na druhej strane stále pripojené k internetu a vystavujú vás určitému riziku.

Jedinou potenciálnou nevýhodou hardvérovej peňaženky je to, že stojí peniaze. Väčšina softvérových peňaženiek je zadarmo. Aj keď obe peňaženky chránia vaše bitcoiny bezpečnejšie, niektorí používatelia by si radšej preniesli ďalšie náklady.

Vo všetkých ohľadoch to robíte. Ja osobne by som však radšej utratil asi 100 dolárov, aby som zaručil bezpečnosť, než aby som riskoval cestou bezplatnej softvérovej peňaženky.

Bitcoinové hardvérové ​​peňaženky

Bitcoinové hardvérové ​​peňaženky sú bezpochyby najbezpečnejším typom bitcoinovej peňaženky. Čo odlišuje hardvérové ​​peňaženky od softvérových, je to, že keď sú zasunuté do zásuvky – v „chladiacom úložisku“.

To znamená, že vaša hardvérová peňaženka je odpojená od Internetu a nedá sa jej dotknúť. Hackeri, trójske kone a ďalší malware sa nemôžu v chladnom úložisku dostať k ničomu. Osobne mám rád hardvérové ​​peňaženky, pretože si robím starosti. Teší ma pokoj, keď viem, že niekto oveľa lepší na internete ako ja neuteká so svojimi ťažko získanými bitcoinmi.

Ledger Review

Ledger a TREZOR sú mená, ktoré sa vždy objavia pri kontrole bitcoinových peňaženiek.

Ledger Nano S funguje ako každá iná pevná peňaženka, s niekoľkými malými rozdielmi. Pre všetkých módnych bitcoinových módov Ledger určite vyhráva v kategórii štýlov.

Nastavenie peňaženky Ledger je dosť jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je Chrome a zabezpečený počítač. Ledger je dodávaný s kódom PIN pre väčšie zabezpečenie. Ak je kód PIN zadaný trikrát nesprávne, Ledger sa sám vyčistí.

Desivý, ale nie koniec sveta. Ledger vám umožňuje nastaviť semeno obnovenia na získanie vašich súkromných kľúčov v prípade straty alebo rozbitia zariadenia. Toto obnovovacie semeno je skupina slov, ktoré sa musia spojiť v určitom poradí. Ledger vám umožňuje získať všetky stratené bitcoiny pomocou obnovovacieho semena, takže sa nemusíte potiť.

Toto Užívateľ Reddit pekne to zhrnul: „Práve som dostal Ledger Nano S a mám ho rád. Najväčšou výhodou je, že váš súkromný kľúč je uložený úplne offline a nikdy nie je vystavený vášmu počítaču, takže vaše šance na hacknutie peňaženky sa blížia k nule tak, ako prídu. Ak ju stratíte, môžete obnoviť svoju peňaženku do iného zariadenia alebo inej peňaženky úplne s pôvodným pôvodom. Je to skutočne investícia, ktorá vám môže ušetriť tisíce ľudí. “

Hodnotenie hlavnej knihy: Peňaženka Ledger celkovo funguje presne tak, ako by ste chceli. Udržuje vaše bitcoiny v bezpečí, je k nim ľahký prístup – ale iba pre vás a je zhovievavý, ak vám zhorí dom.

V našej úplnej recenzii Ledger Nano S nájdete ďalšie informácie o tejto peňaženke.

Recenzia Trezorrecenzia peňaženky trezoru

TREZOR je hardvérová peňaženka, ktorá uchováva vaše súkromné ​​kľúče offline a umožňuje vám podpisovať transakcie pomocou digitálneho podpisu bez nutnosti pripojenia k internetu.

TREZOR je často vítaný za to, že slúži súčasne ako offline chladiace zariadenie a umožňuje vám minúť svoje mince. Je to celkom malé, šikovné zariadenie, ktoré môžete nosiť so sebou na kľúčenke. Ak ste si mysleli, že vaše Tamagoči sú v pohode, predstavte si zariadenie, ktoré potenciálne môže držať milióny dolárov v bitcoinoch na dlani.

Kedykoľvek chcete minúť svoje bitcoiny, môžete tak urobiť prostredníctvom obmedzeného USB pripojenia TREZOR. Obmedzené pripojenie USB funguje ako počítačová myš: myš komunikuje s počítačom svoju polohu, ale počítač s ňou nemôže hýbať. Je to jednosmerné pripojenie. TREZOR môže bezpečne komunikovať s počítačmi, ktoré môžu byť napadnuté alebo infikované škodlivým softvérom. To je úžasné pre bezpečnú správu vašich bitcoinov.

K účtom TREZOR tiež neexistujú žiadne používateľské mená alebo heslá, takže je veľmi ťažké hacknúť. Vaše zariadenie TREZOR je všetko, čo potrebujete. Ak k vášmu zariadeniu nemá niekto fyzický prístup, k vášmu účtu nie je možné získať prístup.

V prípade, že chcete ešte viac znížiť riziko fyzického nabúrania do vášho zariadenia, ponúka TREZOR prístupovú frázu pre prístup k bitcoinom. Táto prístupová fráza by mala byť čisto zapamätaná a nikde by sa nemala zapisovať.

Teraz, ak máte po svojich bitcoinoch skupinu telepatických ninjov, môžete sa chrániť umelo inteligentným androidom s technológiou blockchain. (Robíme si srandu, ešte tam nie sme.)

Hodnotenie TREZOR: Celkovo sa mi TREZOR veľmi páči. Je to mimoriadne bezpečné a intuitívne. Cena je o niečo vyššia ako väčšina peňaženiek, ale funkcie, tím TREZOR a dostupnosť produktu ju oprávňujú.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Trezor, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

KeepKey Recenzia

KeepKey je ďalšia hardvérová peňaženka. Aj keď by niekto mohol uprednostniť svoj elegantný dizajn a veľkosť obrazovky, je takmer dvakrát tak veľký ako TREZOR alebo Ledger Nano S. Ja osobne potrebujem iba pevnú hardvérovú peňaženku, aby som sa ukryl v mojej najprísnejšej Batcave. Nie je taký veľký ako Tamagotchi ako TREZOR, takže určite treba niečo zvážiť.

KeepKey tiež nie je taký renomovaný ako Ledger a TREZOR. A na divokom divokom západe kryptosveta záleží na reputácii. To znamená, že má fenomenálne dôveryhodnosti. KeepKey je dodávaný s náhodným kódom PIN a číslom, aby ste chránili svoje mince. Môžete ho tiež použiť na napadnutých počítačoch alebo počítačoch infikovaných malvérom, aj keď by som to neodporúčal.

KeepKey podporuje bitcoiny, litecoiny, dogecoiny, namecoiny, Testnet, ethereum a Dash. To je veľký problém pre používateľov, ktorí chcú mať svoje altcoiny mimo siete.

Hodnotenie KeepKey: Schopnosť KeepKey ukladať tak širokú škálu altcoinov je veľmi príťažlivá. Je to o niečo väčšie ako ostatné hardvérové ​​peňaženky, ale nie je to veľký problém. Zabezpečenie je špičkové a na tom záleží.

Viac informácií sa dozviete v našom úplnom hodnotení KeepKey.

recenzia peňaženky keepkey

Najjednoduchšie použitie online bitcoinových peňaženiek

Teraz, keď sme prešli cez tvrdé veci (peňaženka), poďme sa dostať do online peňaženiek. Online peňaženky fungujú v cloude, takže používatelia k nim majú prístup prakticky z ľubovoľného výpočtového zariadenia kdekoľvek. K týmto peňaženkám je veľmi pohodlný prístup a je ich ľahké nastaviť v porovnaní s tvrdými peňaženkami, ale nakoniec ich ovláda tretia strana. Aj keď tieto tretie strany neustále zlepšujú bezpečnosť a prijímajú proaktívne opatrenia, stále existuje inherentné riziko.

S hardvérovými peňaženkami obchodujete flexibilitu za bezpečnosť. Kompromis s online peňaženkami predstavuje zabezpečenie flexibility. Nemôžete mať všetko.

Recenzia Coinbase Wallet

Ak si tohto sprievodcu prečítate skôr, ako ste si kúpili svoj prvý bitcoin (alebo zlomok bitcoinu), pravdepodobne budete chcieť začať s Coinbase.

Coinbase je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nakupovať a ukladať svoje bitcoiny, a je najobľúbenejšou možnosťou pre ľudí, ktorí v kryptosvete ešte len začínajú..

Coinbase je sprostredkovanie, burza a peňaženka. To znamená, že všetky svoje mince môžete nakupovať, predávať, obchodovať s nimi a ukladať ich na rovnakej platforme. Táto flexibilita hardvérové ​​peňaženky neponúka.

Ako najväčšia bitcoinová burza na svete je Coinbase dosť veľkým cieľom pre hackerov. Výhodou, ktorú má spoločnosť Coinbase v porovnaní s mnohými ďalšími online a pevnými peňaženkami, je to, že je chránená celá jej digitálna mena. To znamená, že ak by došlo k porušeniu platformy (fyzická bezpečnosť, kybernetická bezpečnosť alebo krádež zamestnancov), poistná zmluva spoločnosti Coinbase by pokryla všetky vaše stratené peniaze. Coinbase tiež drží iba necelé 2% svojich zákazníckych prostriedkov online, zvyšok v chladiarenských skladoch, čo zvyšuje bezpečnosť ich úverov.

Ďalším odvolaním spoločnosti Coinbase je jej podstatná dôveryhodnosť. Je to bitcoinová spoločnosť so sídlom v San Franciscu a kryté renomovanými investormi. Spoločnosť Lloyd’s of London kryje svoje poistné zmluvy, a teda aj všetkých používateľov Coinbase. Navyše, ak ste rezidentom USA a máte akúkoľvek fiat menu, vaša peňaženka Coinbase je krytá poistením FDIC až do výšky 250 000 dolárov z vášho fiat. Táto poistná zmluva sa nevzťahuje na hacky jednotlivých účtov, takže ak máte slabé heslo a neprijímate adekvátne opatrenia týkajúce sa vašich prihlasovacích údajov, je to na vás.

K svojej peňaženke Coinbase máte prístup cez web alebo prostredníctvom aplikácií Coinbase pre iOS a Android. Coinbase stále ovláda všetky vaše súkromné ​​kľúče, takže vám odporúčam, aby ste ich radšej používali na nákup a predaj bitcoinov, ako na ukladanie finančných prostriedkov. Pokiaľ však nepoužívate ich Multisignature Vault.

Multisignature Vault je slušné riešenie na zabezpečenie väčšieho množstva bitcoinu. Tento trezor s viacerými podpismi je peňaženka typu 2 z 3. To znamená, že Coinbase má jeden kľúč, vy (držiteľ účtu) druhý kľúč a jeden kľúč je zdieľaný. Ktorékoľvek z troch kľúčov umožňujú minúť finančné prostriedky.

Ďalšou ochrannou sieťou je 48-hodinový čas na spracovanie všetkých výberov z trezorov. V tejto veľkorysej lehote môžete zrušiť každú chybnú žiadosť o výber.

Je tiež dobré, že Coinbase je renomovaná spoločnosť, pretože vám môže kedykoľvek zrušiť účet Vault.

Hodnotenie Coinbase: Coinbase je skvelým miestom pre nováčikov na nakupovanie a ukladanie bitcoinov. Ak sa vaše bitcoiny hromadia, odporúčam vám rýchlo upgradovať na hardvérovú peňaženku. Zaistíte tak úplnú kontrolu nad svojimi mincami.

Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Coinbase.

recenzia peňaženky coinbase

Recenzia Blockchain.info

Aj keď Blockchain nie je ani zďaleka najlepšou voľbou, chcel som ho aj tak zahrnúť.

Mojím hlavným hovädzím s Blockchainom je, že všetky transakcie musia byť smerované cez servery spoločnosti a za posledné roky prešli znepokojujúcim počtom výpadkov. Ak vám rovnako nepríjemne prekáža myšlienka, že váš účet je kedykoľvek neprístupný, pravdepodobne budete chcieť postúpiť ďalej. Bitcoin je pre mnoho ľudí o úplnej kontrole kdekoľvek a kedykoľvek. Blockchain sa javí ako krok späť.

blockchain domov

Na stránku Blockchain.info sa dá dostať buď v prehliadači, alebo cez mobil, čo by bolo veľmi výhodné, keby nebolo toľko problémov so serverom. K peňaženke Blockchain môžete pristupovať z ľubovoľného prehliadača pomocou adresy svojej peňaženky a môžete zálohovať na mobilných zariadeniach. Existujú dve ďalšie vrstvy zabezpečenia: Webová verzia má 2FA (dvojfaktorové overenie), čo znamená, že Blockchain upozorní používateľov textom, keď sa niekto pokúsi prihlásiť. Mobilní používatelia môžu tiež pre aplikáciu nastaviť požiadavku na štvorciferné heslo..

Hodnotenie Blockchain.info: Blockchain.info je zatiaľ dobrý plán B, ale nemal by byť vašou prvou voľbou. Zabezpečenie je špičkové, ale jeho nedostatočná spoľahlivosť a pohodlie vyvoláva červené vlajky.

Bitcoinové papierové peňaženky

Pokiaľ ide o zabezpečenie vašich bitcoinov, papierové peňaženky nie sú zrovna Fort Knox. Papierové peňaženky, ručne alebo fyzicky kopírované, sú ľahkou korisťou škodlivého softvéru, ak ich generovanie v počítači online nie ste mimoriadne opatrní..

Papierové peňaženky sú jedným z rizikovejších spôsobov ukladať svoje bitcoiny, ale stále existuje možnosť. Ak nie sú šifrované, ste v podstate turista, ktorý na dovolenke nosí náklad hotovosti a drahých šperkov.

Bitcoinoví klienti

Pravdepodobne ste počuli, ako sa pojem „bitcoinový klient“ prehadzuje už niekoľkokrát. Bitcoinový klient je softvér, ktorý uľahčuje generovanie a zabezpečenie súkromného kľúča, ako aj platby v mene súkromného kľúča.

Možno sa pýtate sami seba, Aký je rozdiel medzi bitcoinovým klientom a bitcoinovou peňaženkou?

Peňaženka je teda technicky dáta potrebné na utrácanie a príjem bitcoinov. Patrí sem súkromný kľúč, verejný kľúč a adresa z verejného kľúča.

Klientom je však rozhranie k sieti. Klient je hardvér a softvér v zariadení, ktorý umožňuje pripojenie k sieťam. Spracováva všetku komunikáciu a aktualizuje vašu peňaženku o prichádzajúce prostriedky. Na podpisovanie odchádzajúcich transakcií tiež využíva informácie z peňaženky. Klient je iba zariadenie, nie právnická osoba.

Ak ste stále zmätení, nebojte sa. Podmienky sa prekrývajú. Určite nepomáha, že väčšina spoločností sú klienti a peňaženky a uvádzajú sa na trh ako „peňaženky“. Napríklad populárna bitcoinová peňaženka je Airbitz, ktorá synergizuje svoje funkcie „peňaženky“ a „klienta“, aby ste mohli ukladať správne údaje a pracovať so sieťou intuitívne a bezpečne. Pre potenciálnych používateľov sa „peňaženka“ zdá byť v porovnaní s ich peniazmi zrozumiteľnejšia ako „klient“.

Recenzia peňaženky Exodus

Peňaženku Exodus možno najlepšie opísať ako „peňaženku s blockchainovými aktívami“, pretože do nej môžete ukladať rôzne kryptomeny ako bitcoin, litecoin, dogecoin, ethereum a Dash. Ak aktívne investujete do altcoinov, peňaženka Exodus je veľmi príťažlivá. Som fanúšikom jeho kruhového dizajnu a intuitívneho rozhrania, ale Exodus bol uvedený na trh v júli 2016 a stále predstavuje relatívne novú peňaženku..

Zabudovaná výmenná funkcia spoločnosti Exodus vám umožňuje vymeniť vaše altcoiny za bitcoiny a bitcoiny za altcoiny. Vďaka Shapeshift je ľahké obchodovať s kryptami z peňaženky, čo je funkcia, ktorú má veľmi málo peňaženiek.

Pamätajte, že Exodus je pripojený k internetu, a preto je vo svojej podstate rizikovejší ako pevná peňaženka.

Viac informácií sa dozviete v našej recenzii peňaženky Exodus.

Recenzia peňaženky Jaxx

Jaxx je ďalšia softvérová peňaženka, ktorá predstavuje skvelú voľbu pre nadšencov altcoinov.

Jaxx je k dispozícii na počítačoch so systémom Windows, Mac a Linux. Je prístupný aj na mobilných telefónoch a tabletoch so systémom Android a iOS, ako aj prostredníctvom rozšírení Chrome a Firefox. Peňaženka funguje rovnako ako akákoľvek iná bitcoinová peňaženka a vďaka jej jednoduchému rozhraniu je prehliadanie vášho portfólia hračka. Páčila sa mi možnosť používať rôzne výmenné kurzy, nastaviť PIN a nastaviť rôzne veľkosti poplatkov za transakcie (ako rýchlo sa vaša transakcia spracuje).

Jaxx je tiež integrovaný do Shapeshiftu – napríklad Exodus -, aby ste si mohli v aplikácii vymieňať altcoiny. Je to veľmi milé, keďže Jaxx v súčasnosti podporuje bitcoiny, litecoiny, Zcash, RSK, Augur (REP), Dash a Ethereum (ETC a ETH).

Majte na pamäti, že Jaxx funguje aj online a je zo svojej podstaty rizikovejší ako hardvérová peňaženka alebo chladiareň.

Recenzia mobilnej bitcoinovej peňaženky Airbitz

Airbitz je predovšetkým o bezpečnosti. Je to decentralizované, zabezpečené a zálohované. Airbitz ani žiadna iná tretia strana nemá prístup k vašim minciam. Airbitz vám ponúka nezávislosť. Je to ako super mama.

Airbitz je tiež aktívny v bitcoinovej komunite a má adresár firiem, ktoré prijímajú bitcoiny. Užívateľské rozhranie Airbitz je tiež veľmi ľahko použiteľné, čo z neho robí najlepšiu voľbu pre začiatočníkov hľadajúcich prvok bezpečnosti.

Mobilná bitcoinová peňaženka Airbitz

Recenzia bitcoinovej peňaženky MyCelium

MyCelium je populárne medzi stredne pokročilými používateľmi bitcoinu vďaka svojim robustným pokročilým funkciám ochrany osobných údajov a bezpečnosti. Pre začiatočníkov to býva trochu zložité, používatelia však oceňujú jeho otvorený softvérový program a transparentnosť.

Snáď najväčším vrcholom peňaženky MyCelium je to, že pokročilé funkcie ochrany osobných údajov vám umožňujú zostať v anonymite, zatiaľ čo pokročilé bezpečnostné funkcie chránia vaše bitcoiny. MyCelium je bohužiaľ prístupné iba cez smartphone, pretože neexistuje webové alebo desktopové rozhranie.

Viac informácií sa dozviete v našej recenzii peňaženky MyCelium.

Mobilná bitcoinová peňaženka MyCelium

Záverečné myšlienky

Nič nie je stopercentne bezpečné. Existujú určité hardvérové ​​a softvérové ​​peňaženky, ktoré sú si veľmi blízke, ale nie dokonalé. Jedna vec, pred ktorou vás hardvérové ​​a softvérové ​​zariadenia nemôžu ochrániť, je ľudská chyba. Medzi ľudské chyby patrí zabudnutie na vaše informácie alebo prepadnutie phishingovým útokom, ktoré vás podvodom pošlú do bitcoinov na nesprávnu adresu.

V peňaženkách sú uložené vaše peniaze. Udržujú vaše ťažko zarobené peniaze v bezpečí. Môžu však urobiť iba toľko. Majte to na pamäti!

Hovoria, že dobrým ľuďom sa stávajú zlé veci. Ale trúfam si povedať, že sa stali iba tak neopatrný dobrí ľudia?

(Hľadáte peňaženku Ethereum? Pozrite sa na náš zoznam najlepších možností peňaženky Ethereum.)

Ako nakupovať bitcoiny a iná populárna kryptomena

Autor: CoinCentral

|

7. augusta 2017

Ako nakupovať bitcoiny a ďalšie populárne kryptomeny Ceny bitcoinov (BTC) a iných altcoinov (alternatívnych kryptomien) prudko stúpajú, pretože kryptomeny sa stávajú bežnejším prúdom, nová vlna …

Čítaj viac

Navštívte webovú stránku Airbitz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me