Najlepšie kryptomenové peňaženky

Existujú bitcoinové peňaženky a existujú aj peňaženky Ethereum. Ak však chcete mať všetky svoje mince a žetóny v bezpečí na jednom mieste, musíte použiť všeobjímajúcu peňaženku na kryptomeny.

Môže sa vám hodiť, aby ste svoje prostriedky udržiavali na burze; toto pohodlie je však spoplatnené. Či už je to kvôli hackerom, zablokovanému účtu alebo výmene peňazí, môžete sa jedného dňa zobudiť a ocitnúť sa v prázdnom vrecku. Pamätajte vždy na príslovie: Nie vaše kľúče, nie vaše kryptomena.

Pozitívne je, že máte veľa možností, ako môžete svoju kryptomenu uložiť. Toľko, že sa vám z neho môžu zatočiť hlavy. No, máme vás späť. Rozoberáme najlepšie kryptomenové peňaženky (hardvér a softvér), aby ste si mohli ľahšie vybrať ten, ktorý je pre vás vhodný.

Najlepšie kryptomenové peňaženky – hardvér

Ak vám neprekáža, že ste vybrali nejaké peniaze, mali by ste zvážiť krypto hardvérovú peňaženku. Sú úplne bezpečnejšie ako ich softvéroví kolegovia. Aj keď začnete s bezplatnou softvérovou peňaženkou, odporúčame vám prejsť na hardvér čo najskôr.

Ledger Nano S (99,99 dolárov)

Úplná recenzia hlavnej knihy Nano S Oficiálna webová stránka spoločnosti Ledger Nano S.

ledger nano s

Ledger Nano S je momentálne jednou z najlepších krypto hardvérových peňaženiek na trhu. Predalo sa viac ako milión peňaženiek a zákazníci mu neustále dávajú žiarivé recenzie. Môžete tiež získať novšie vydanie Ledger Nano X.

Fyzická peňaženka je veľká asi ako palec a pripája sa k počítaču pomocou kábla USB. Aj keď ste krypto nováčikom, nemali by ste mať veľké problémy s nastavením a používaním Ledger Nano S. Spoločnosť, ktorá za ním stojí, poskytuje dostatok zdrojov, ktoré vám pomôžu pri prechode kryptomeny do a z peňaženky cítiť pohodlie..

K svojim financiám v peňaženke pristupujete pomocou štvor až osemciferného PIN kódu, ktorý ste nastavili pri prvom nastavovaní. Ak zabudnete PIN alebo stratíte fyzické zariadenie, máte k dispozícii 24-slovnú frázu na obnovenie účtu a prístup k nej.

Ledger Nano S je rovnako bezpečný, ako prichádza, a tím spoločnosti Ledger rýchlo a úspešne napravil všetky chyby zabezpečenia, ktoré sa vyskytli.

Peňaženka momentálne podporuje viac ako 700 mincí. Ale ak ten váš nie je na zozname, má aktuálny plán mincí, ktoré plánujú pridať.

Trezor One (83,49 EUR)

Úplná recenzia spoločnosti Trezor Oficiálna webová stránka Trezor One

trezor jeden

Trezor One je v rovnakej triede ako Ledger Nano S. Aj keď používatelia uvádzajú, že nastavenie peňaženky je o niečo komplikovanejšie ako v prípade Ledger, zdieľajú mnoho rovnakých výhod.

Trezor One obsahuje fyzickú peňaženku veľkú asi ako Tamagotchi a USB na pripojenie k počítaču. Pripojenie USB je obmedzené, čo znamená, že aj keď komunikujete s infikovaným počítačom alebo počítačom s malvérom, vaša kryptomena zostane bezpečná.

K svojim finančným prostriedkom pristupujete prostredníctvom Trezorov most, jednoduchá aplikácia, ktorá spojí vašu peňaženku s internetovým prehliadačom. Je k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac a Linux.

Ak je vaša priorita bezpečnosť, môžete byť pokojní. Tím Trezor si je tak istý spoľahlivosťou svojich peňaženiek, že má verejne uvedené každý problém, s ktorým sa stretli ich peňaženky, ako to opravili a ako dlho to trvalo.

Trezor One je schopný držať viac ako 500 rôznych mincí, takže je pravdepodobné, že ak ho vlastníte, budete ho môcť uložiť.

KeepKey (129,00 dolárov)

Úplné hodnotenie KeepKey | Oficiálna webová stránka KeepKey

Hardvérová peňaženka KeepKey

O úroveň nižšie od Ledger Nano S a Trezor, aj keď stále vynikajúca voľba, je KeepKey. Na rozdiel od malých obrazoviek Ledger Nano S a Trezor One má táto peňaženka veľký a ľahko čitateľný displej priamo na fyzickom zariadení.

KeepKey nie je taký pozoruhodný ako dve predtým spomínané peňaženky, ale to by vás nemalo odradiť. Peňaženka je rovnako bezpečná a je napájaná firmvérom úplne open-source, aby ste si to mohli skontrolovať sami.

KeepKey je obmedzenejší v kryptomene, ktorú doň môžete uložiť, a to práve teraz s podporou iba 45 coinov. Má však zabudovanú integráciu ShapeShift, takže si môžete ktorékoľvek z kryptomien vymeniť za akékoľvek iné priamo v peňaženke.

Druhé miesta

Za mierne vyššiu cenu máte Ledger Blue a Trezor Model T tiež k dispozícii. Tieto dve peňaženky sú fyzicky väčšie ako Ledger Nano S a Trezor One a obsahujú viac aplikácií a kryptomien.

Najlepšie kryptomenové peňaženky – softvér

Aj keď vrelo odporúčame zabezpečiť vašu kryptomenu v hardvérovej peňaženke, chápeme, že to v tejto chvíli nemusí byť pre vás to pravé. Máte na výber tiež množstvo skvelých softvérových možností. A väčšina z nich je zadarmo.

Exodus (zadarmo)

Úplné preskúmanie Exodu Oficiálna webová stránka Exodus

peňaženka exodus

Exodus je jednou z najkrajšie navrhnutých peňaženiek v kryptomene v priemysle. Rozhranie je intuitívne a žiadna úroveň nadšenca blockchainu by s ním nemala mať problém pracovať. Aj keď narazíte na problémy, stránka podpory má dostatok zdrojov na to, aby vás prešiel akýmkoľvek problémom.

Exodus, ktorý ide nad rámec povinností štandardnej peňaženky, zahŕňa aj a sledovač portfólia a a Výmena na báze ShapeShift. Tieto funkcie vám umožňujú spravovať vaše aktíva a plynulejšie vyvážiť vaše portfólio.

Bohužiaľ peňaženka Exodus nie je úplne otvorený zdroj, takže vývojárom do istej miery veríte, že neutekajú so svojím kryptoménou. Ako už bolo povedané, CTO JP Richardson je rešpektovanou osobnosťou vývojovej komunity a vytvoril viac ako 200 otvorených knižníc.

Exodus podporuje takmer 100 kryptomien. Nové sú neustále na obzore. Je k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac a Linux – zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne mobilné možnosti.

Jaxx Liberty (zadarmo)

Úplná recenzia Jaxx Liberty Oficiálna webová stránka Jaxx Liberty

peňaženka jaxx liberty

Jaxx, ktorý je v súčasnosti premenovaný na Jaxx Liberty, je ďalšou pevnou softvérovou peňaženkou na kryptomeny. Má čisté rozhranie a množstvo nových funkcií. Nielenže môžete sledovať svoje portfólio a sledovať údaje z trhu, ale aj dostávať novinky o blockchaine a mať prístup k blokovaniu prieskumníkov priamo v peňaženke..

Pre manipuláciu s peňaženkou nemusíte zadávať žiadne informácie ani si vytvárať účet. Po stiahnutí získate 12-slovnú prístupovú frázu, ktorú zadáte na prístup k svojim prostriedkom z ľubovoľného podporovaného zariadenia. Vaše súkromné ​​kľúče sú uložené priamo vo vašom zariadení, takže sa nemusíte obávať nečestných zamestnancov spoločnosti Jaxx, ktorí vám ukradnú dáta.

S priemernou dobou odozvy dve hodiny je zákaznícka podpora Jaxx špičková.

Momentálne podporuje Jaxx Liberty niečo cez 70 rôznych digitálnych aktív a integráciu ShapeShift na ich výmenu. Peňaženka je k dispozícii na mobilných zariadeniach a tabletoch so systémom Android a iOS, operačných systémoch Mac a Windows a ako rozšírenie Google Chrome.

Edge (zadarmo)

Úplná recenzia Oficiálny web Edge

Edge Wallet

Edge je peňaženka na kryptomeny iba pre mobilné telefóny, ktorá sa špecializuje na bezpečnosť. Proces autentifikácie v peňaženke zjednodušil tým, že vám umožňuje prihlásiť sa pomocou používateľského mena a hesla. Táto metóda je podstatne menej ťažkopádna ako nutnosť pamätať si / ukladať zložitú prístupovú frázu. Môžete sa tiež prihlásiť pomocou dotykového ID alebo špendlíku, ktorý vytvoríte.

Ako ďalšiu vrstvu zabezpečenia Edge šifruje vaše dáta pred ich uložením na redundantné cloudové servery. Výhody tejto metódy sú dvojaké. Šifrovanie najskôr bráni zamestnancom Edge v prezeraní vašich osobných údajov. Po druhé, nadbytočné cloudové úložisko zaručuje, že budete mať prístup ku svojej kryptomene aj v prípade, že Edge zmizne.

V porovnaní s ostatnými peňaženkami na tomto zozname chýba podpora mincí Edge iba s 15 podporovanými menami. Niektoré krypty však môžete kúpiť / predať priamo v peňaženke – vlastnosť jedinečná pre Edge. Rovnako ako Exodus aj Jaxx, aj v peňaženke je možná výmena mien.

Peňaženka Edge je k dispozícii pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Druhé miesta

V roku 2018 začíname zaznamenávať nárast počtu softvérových peňaženiek v kryptomene. Étos nedávno spustil mobilnú kryptomenovú peňaženku a Omisego poskytuje SDK pre každého vývojára, na ktorom môže stavať pri vytváraní vlastnej peňaženky s kryptomenami. Počítajte s tým, že počet softvérových peňaženiek s kryptomenami bude naďalej rásť.

Najlepšie kryptomenové peňaženky – ktorú si zvoliť?

Gratulujem. Už teraz podnikáte správne kroky pri hľadaní najlepších peňaženiek v kryptomene namiesto svojej slepej voľby. Mali by ste mať skvelé skúsenosti s prácou s ktoroukoľvek z týchto peňaženiek s kryptomenami.

Ak je bezpečnosť vašou najvyššou prioritou, podstatná časť vášho čistého imania je v kryptomene alebo sa chystáte držať aspoň rok, dôrazne odporúčame zvoliť jednu z možností hardvérovej peňaženky.

Pokiaľ nie, stále odporúčame jednu z prvých troch peňaženiek. Ak by ste nechceli získať peniaze v hotovosti, mala by vám byť jedna z našich odporúčaných softvérových možností v poriadku. Tak či onak, ukladanie vašej kryptomeny do peňaženky je stále nekonečne bezpečnejšie ako ponechanie vašich coinov na burze. Tak na čo čakáš? Vyberte si jeden dnes.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me