Nemožno poprieť, že blockchain a kryptomeny v Kanade majú na vzostupe, pretože priemysel sa neustále udomácňuje na celom svete. A nedávno aktualizovaný prieskum od roku 2017 uskutočnená Bankou Kanady zistila nasledovné:

  1. Povedomie o kryptomene medzi Kanaďanmi medzi rokmi 2016 a 2017 malo zvýšený zo 64% na 85%.
  2. Bitcoiny vlastnili Kanaďania nárast z 2,9% v roku 2016 na 5% v roku 2017.
  3. Provincia Západné pobrežie Britskej Kolumbie si bola najviac vedomá bitcoinu v rokoch 2016 a 2017 a mala najvyššiu mieru vlastníctva.

Bitcoiny a kryptomeny v Kanade rastú, ale priestorom koluje stále veľa otáznikov. Otázky, ktoré môžu zabrániť väčšiemu počtu ľudí v tom, aby urobili krok medzi informovanosťou a adopciou.

Všeobecne existuje niekoľko kľúčových oblastí, ktoré je potrebné trochu objasniť pre Kanaďanov, ktorí chcú nakupovať a používať bitcoin. Konkrétne by to bolo, ako dostať svoje kanadské doláre prevedené na bitcoiny a pripojiť sa k večierku. Čo však v prípade, že už ste v strane a ste súčasťou 5% Kanaďanov, ktorí vlastnia bitcoiny? Nakoľko záleží na CRA a aké sú zdaniteľné udalosti s vašimi bitcoinmi?

Kde nakupovať a obchodovať s bitcoinmi a kryptomenami v Kanade

Nákup a predaj kryptomien, ako je bitcoin, je v každej krajine veľmi podobný. Väčšina rozdielov spočíva v tom, ako previesť miestny fiat na krypto. Pre nás Kanaďanov existuje niekoľko priamych spôsobov výmeny vašich dolárov za bitcoiny.

Napríklad Coinbase ponúka super ľahký spôsob nákupu bitcoinu, ale obmedzuje altcoiny, ktoré ponúkajú. Takže ak máte v úmysle obchodovať s rôznymi kryptoaktívami, mali by ste sa pozrieť na ďalšie burzy s kompletnými službami, ako napríklad Vancouver’s QuadrigaCX. V obidvoch prípadoch nákup bitcoinu v Kanade nie je zložitá operácia a pamätajte, že kdekoľvek na začiatku kúpite svoje bitcoiny, dá sa rýchlo a lacno presunúť medzi peňaženkami pre budúce obchodovanie alebo vážne hodling.

Online nákup a predaj

Coinsquare, QuadrigaCX a Kraken sú dobrou vzorkou online služieb, ktoré prijímajú priamo kanadské doláre. Aj keď, ak máte prístup k kreditnej karte, možnosti sa dosť výrazne rozširujú.

Obrazovky spriatelených búrz pre obchodovanie s vašimi kryptomenami v Kanade

Preveďte svoje kanadské doláre na týchto priateľských kryptoburzách

Coinsquare bol „Vytvorený pre Kanadu“ v roku 2014 a má niekoľko obchodných párov, ktoré vám pomôžu začať, vrátane bitcoinu, ethereum a doge. Coinsquare hrdo tvrdí, že počas svojej činnosti nikdy nestratil mincu a nedávno expandoval do ťažby mimo Quebecu.

QuadrigaCX je dôkladne kanadská burza so sídlom mimo Vancouveru. Burza má množstvo možností, ako nalodiť svoje kanadské doláre, a ponúka niekoľko obchodných párov ako CAD / BTC, CAD / LTC a CAD / ETH..

Bitcoinová burza Kraken založená v raných dobách bitcoinu po tom, čo Jesse Powell videl obrovskú potrebu bezpečnej a spoľahlivej výmeny, ktorá by vyplnila vákuum vtedajšieho implodujúceho MtGox. Kraken poskytuje služby Kanaďanom už niekoľko rokov a má množstvo obchodných párov CAD.

Nákup a predaj offline

Okrem nákupu bitcoinu online sa môžete rozhodnúť použiť jeden z mnohých krypto bankomatov, ktoré sa množia po celej Kanade. V čase písania tohto článku bolo v celej Kanade celkovo 634 možností ATM, pričom najvyššia koncentrácia bola vo Vancouveri (80), Montreale (89) a Toronte (205)..

Mapové zobrazenie bankomatov na nákup kryptomien v Kanade

Nakúpte svoje bitcoiny a kryptomeny v Kanade offline z krypto bankomatov

Použite a Bitcoinová mapa bankomatov aby sme vám našli najbližšie možnosti, nezabúdajte, že poplatky za bankomaty sú často vyššie ako poplatky za burzu a na ich príjem bude potrebná vaša vlastná bitcoinová peňaženka. Okrem nákupu kryptomeny prostredníctvom špecializovaného bankomatu si môžete zvoliť, či chcete svoje bitcoiny získať medzi ľuďmi a využiť službu ako LocalBitcoins.

Platenie daní v Kanade pri používaní vášho kryptomeny

Dane – téma, ktorú my Kanaďania príliš dobre poznáme – ale čo zdanenie týchto nových digitálnych aktív. Koľko musíte zaplatiť a kedy? Daňové pravidlá týkajúce sa kryptomien v Kanade sú našťastie v súčasnosti pomerne priame, pokiaľ ide o používanie a ukladanie vašich digitálnych aktív, ako sú bitcoiny.

Dane, keď utrácate svoje kryptomeny v Kanade

Zatiaľ Kanadská daňová agentúra načrtla že používanie kryptomien na nákup a predaj tovaru a služieb spadá pod rovnaké pravidlá ako pri štandardnej výmennej transakcii. To znamená, že relatívnu trhovú hodnotu toho, ktorý tovar alebo služba zakúpite za svoje bitcoiny, musí predajca deklarovať v kanadských dolároch. Napríklad, ak si kúpite fľašu javorového sirupu s bitcoinom, potom by sa trhová cena tohto zlatého nektáru mala zaznamenať v príjmoch predajcu za daňovú sezónu v kanadských dolároch..

Dane pre obchodníkov a špekulantov s kryptomenami v Kanade

V najjednoduchšej forme sa obchodovanie s kryptomenou na fiat považuje za kapitálové zisky alebo straty. To znamená, že ak ste si mali kúpiť vrece s bitcoinmi za investíciu 15 000 USD, potom ste ich všetky o 4 mesiace neskôr predali za 23 000 USD, deklarujete svoj kapitálový zisk 8 000 USD.

Je zrejmé, že sa to rýchlo komplikuje, pretože sú možné akcie, ako sú krížové reťazce obchodov. Najlepšou radou, kým neprídu konkrétnejšie daňové predpisy, je obrátiť sa na profesionála, ak sa zaoberáte nielen obchodmi s kryptomenami, ale iba fiat..

Ťažba kryptomeny na Veľkom Bielom severe

Ťažba kryptomien sa v poslednej dobe v Kanade zvýšila, predovšetkým vďaka lukratívnym cenám energie v Quebecu. Existujú však náznaky, že táto príležitosť sa môže zužovať. Quebec začal realizovať zvyšovanie cien a obmedzenia, aby spomalil prísun energie.

Celkovo však ťažba kryptomeny v Kanade má nejaké lukratívne výhody.

  1. Nie najvyššie, ani najnižšie ceny energie na svete. Ceny v Kanade sa pohybujú od približne 0,07 USD do 0,15 USD a 0,16 CAD v závislosti od provincie. Najnižšie ceny sa nachádzajú v Quebecu a Manitobe.
  2. Vláda tu hore je dosť stabilná a zvyčajne sa nepohybuje príliš rýchlo.
  3. Ochladí sa a zostane chladné. Ťažba sa otepľuje a všetky tieto počítače svištia. Schopnosť využívať na ochladenie viac okolitých teplôt zníži náklady na energiu.

Tl / dr pre spoločnosť Crypto v Kanade

Po prvé, Kanada má množstvo renomovaných služieb, ktoré možno použiť na prevod vašich kanadských dolárov na bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Po druhé, nákup vecí pomocou kryptomeny je považovaný za barter a ako taký zdaňovaný. Priamy nákup a predaj kryptomeny sa považuje za kapitálový zisk a mal by sa podľa toho deklarovať. A konečne, ťažba kryptomeny v Kanade má dobrú budúcnosť, ale v blízkej budúcnosti sa bude pravdepodobne zvyšovať konkurencia, keď sa dobehnú predpisy.

*** Mali by ste vedieť! Nie som účtovník ani daňový profesionál. Vyššie uvedené je založené na výskume a na tom, ako sa osobne ako Kanaďan orientujem v nakupovaní, obchodovaní a predaji kryptomien na skutočnom severe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me