Konečne ste sa rozhodli uhryznúť guľku a kúpiť si Ledger Nano S. Dobrá práca! Ukladanie vašej kryptomeny do hardvérovej peňaženky je oveľa bezpečnejšie ako používanie online peňaženky alebo, nedajbože, ich držanie na burze. A ak ste zmätení v tom, ako začať, sme tu, aby sme vám pomohli s nastavením Ledger Nano S..

Skôr než začneme, je potrebné si uvedomiť niekoľko vecí týkajúcich sa vášho nákupu v službe Ledger:

Najprv – Dôrazne sa odporúča, aby ste si Ledger kupovali iba od spoločnosti oficiálna web stránka. Týmto zaistíte, že s peňaženkou, ktorú dostanete, nebude manipulované.

Druhý – To, že vaša kniha nie je napadnutá, ešte neznamená, že váš počítač nie je napadnutý. Pred pripojením hlavnej knihy sa uistite, či je váš počítač čistý pomocou najnovšieho antivírusového softvéru.

Tretí – Neponáhľajte sa s nastavením alebo obsluhou peňaženky. Niektoré časti môžu byť zložité a malá chyba môže znamenať stratu vašich finančných prostriedkov.

Poďme na to bez ďalších okolkov. V tomto sprievodcovi nastavením Ledger Nano S si prejdeme:

 • Inštalácia aplikácií hlavnej knihy

  • Bitcoin peňaženka Ledger (& Altcoiny)
  • Ethereum peňaženky Ledger
  • Zvlnenie peňaženky Ledger
  • Manažér účtovnej knihy
  • Zdroje Ledger Nano S.
  • Ako nastaviť knihu Ledger Nano S.

   Krok 1. Otvorte krabicu a uspokojte sa s hardvérom. Je to jednoduchý kovový diel, ale nie je to príliš intuitívne. Existujú štyri hlavné komponenty, o ktorých by ste mali vedieť:

   • Obrazovka. To je miesto, kde je akcia. Je malý, ale obsahuje takmer všetky dôležité informácie. Tu sú zobrazené adresy, semená, ponuky a sumy.
   • Ľavé tlačidlo. Ako už názov napovedá, naviguje vás to doľava. Tiež vás naviguje hore vo vertikálnych ponukách.
   • Pravé tlačidlo. Uhádol si to. Klepnutím na toto sa presuniete doprava v horizontálnych ponukách a dole vo vertikálnych ponukách.
   • Otočný kryt. Toto je elegantný obal do vašej peňaženky. Stačí sa pozrieť, aké je to lesklé.

   schéma dielov hlavnej knihy nano

   * POZNÁMKA: Klepnutie na obe tlačidlá súčasne je ekvivalentné stlačeniu klávesu „Enter“ alebo „Potvrdiť“.

   Krok 2. Aktualizujte si firmvér. Iné ako počas tohto počiatočného nastavenia by ste to mali urobiť vždy, keď Ledger vydá novú aktualizáciu. Tieto aktualizácie obsahujú opravy chýb, opravy a vylepšenia zabezpečenia. Spoločnosť Ledger má aktuálneho sprievodcu, ako presne to robiť tu.

   Konfigurácia

   Krok 3. Keď je váš Ledger Nano S pripojený k počítaču, postupujte podľa pokynov na obrazovke peňaženky. S najväčšou pravdepodobnosťou sa budete musieť rozhodnúť pre vytvorenie novej peňaženky.

   Krok 4. Potom nastavte kód PIN. The PIN kód je to, čo zadáte, aby ste odomkli Ledger zakaždým, keď ho použijete. Musí to byť medzi 4 a 8 znakmi – čím je to dlhšie, tým menšia šanca, že to niekto bude vedieť uhádnuť. Nebuďte ten, kto ako kód PIN uvedie „0000“.

   účtovná kniha nano s pin kódom

   * POZNÁMKA: Zapamätajte si svoj PIN kód. Ak zadáte trikrát nesprávne kód PIN, vynuluje sa vaša Ledger.

   Obnova

   Krok 5. Zapíšte si svoje zotavovacia fráza. Môžete to tiež počuť ako a obnovovacie osivo. To je to, čo musíte zadať, ak stratíte knihu alebo zabudnete kód PIN. Na obrazovke peňaženky sa zobrazí 24 slov v konkrétnom poradí. Musíte si zapísať slová na váš obnovovací list v presne rovnakom poradí. Obnovovací hárok by mal byť súčasťou balenia vášho kábla Ledger Nano S a USB.

   ledger nano s obnovovacia fráza

   * POZNÁMKA: Váš hárok na obnovenie by nemal byť vopred vyplnený. Bežný podvod, najmä na eBay, spočíva v predaji už aktivovaných účtovných kníh s vopred vyplnenými hárkami na zotavenie. Ak váš hárok už obsahuje obnovovacie jadro, odporúčame vám kúpiť si novú Ledger Nano S z oficiálnych webových stránok.

   Krok 6. Keď budete mať frázu na obnovenie zapísanú, klepnite na „pokračovať“ v hlavnej knihe. Ďalej vás Ledger požiada o niekoľko rôznych slov, aby skontroloval, či ste ich napísali v správnom poradí.

   * POZNÁMKA: Nestrácajte hárok na obnovenie. Bez semena obnovy nemáte spôsob, ako získať prístup k finančným prostriedkom, ak sa vaša kniha stratí, ukradne alebo ak zabudnete kód PIN.

   hárok pre obnovu nano knihy

   Odporúčame vám uložiť viac kópií frázy obnovy na bezpečných miestach oddelene od tých, kde máte Ledger Nano S.

   Krok 7. Po opätovnom potvrdení by ste mali byť nastavený. Teraz ste nakonfigurovali svoj Ledger Nano S a je pripravený na použitie.

   Inštalácia aplikácií hlavnej knihy

   Po nakonfigurovaní zariadenia Ledger Nano S budete musieť nainštalovať príslušné aplikácie. Každá aplikácia má trochu iné rozhranie a sadu pokynov na stiahnutie. V tomto článku sa budeme venovať iba obsahu jednotlivých aplikácií a poskytneme prehľad podporovaných mincí.

   Existujú tri aplikácie peňaženky, ktoré potenciálne použijete, a jeden správca aplikácií na pridávanie a odstraňovanie ďalších aplikácií z vášho Ledger Nano S. Ak chcete tieto aplikácie obsluhovať, musíte sa pripojiť a zadať kód PIN. Nájdite svoje mince na tento zoznam od spoločnosti Ledger, aby ste zistili, ktorú aplikáciu by ste si mali stiahnuť.

   * POZNÁMKA: Ledger Nano S nepodporuje každú mincu. Jedinou možnosťou ukladania je niekedy oficiálna peňaženka mince. Ledger však neustále pridáva podporu pre nové coiny, takže si dávajte pozor na oznámenia od tímu.

   Bitcoin peňaženka Ledger (& Altcoiny)

   The Aplikácia bitcoinová peňaženka podporuje bitcoiny a väčšinu altcoinov, ktoré nie sú ERC20. Je k dispozícii na stiahnutie v systémoch Windows, Mac, Linux alebo Chrome OS.

   Ethereum peňaženky Ledger

   The Aplikácia peňaženky Ethereum podporuje tokeny Ethereum, Ethereum Classic a ERC20. Funguje v kombinácii s MyEtherWallet na zabezpečenie vašich finančných prostriedkov. Pre tento potrebujete Google Chrome, pretože je to aplikácia Chrome. V prehliadači Chrome ho však môžete naďalej používať v systémoch Windows, Mac, Linux a Chrome OS.

   Zvlnenie peňaženky Ledger

   The Aplikácia Ripple wallet je samozrejme pre Ripple. Je k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac a Linux.

   Manažér účtovnej knihy

   The Manažér účtovnej knihy nie je peňaženka; je to správca aplikácií pre ďalšie peňaženky, ktoré si môžete nainštalovať do svojho Ledger Nano S. Toto musíte použiť na inštaláciu peňaženiek pre altcoiny, ako sú Dash a Dogecoin, ktoré nie sú tokenmi ERC20. Tu tiež aktualizujete firmvér po počiatočnom nastavení. Správca je k dispozícii ako aplikácia Chrome pre operačné systémy Windows, Mac, Linux a Chrome.

   vedúci účtovnej knihy

   * POZNÁMKA: Tieto štyri aplikácie sú určené pre váš počítač / laptop, zatiaľ čo aplikácie, ktoré si stiahnete prostredníctvom aplikácie Ledger Manager, sú určené pre vašu aplikáciu Ledger Nano S. Ak si stiahnete povedzme peňaženku Dash, z aplikácie Ledger Manager k nej získate prístup prostredníctvom bitcoinovej peňaženky. v počítači.

   Zdroje Ledger Nano S.

   A s tým máte nakonfigurovanú Ledger Nano S s príslušnými aplikáciami peňaženky. Môžete si tiež pozrieť nižšie uvedené zdroje, kde nájdete ďalšie informácie od spoločnosti Ledger:

   Webová stránka

   Sprievodca nastavením

   Podporované mince

   Aplikácie

   Cestovná mapa

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me