Gate.io je menej známa, ale dlhodobá burza kryptomien. Spoločnosť Gate.io bola založená v Číne a je v prevádzke od roku 2013. Má širokú škálu kryptomien a ponúkaných funkcií, ako aj obchodovanie s maržami. Burza si zakladá na svojich bezpečnostných postupoch. Aj keď sú tieto postupy silnejšie ako mnohé slávnejšie výmeny, stále existujú určité obavy.

V tejto recenzii sa zameriame na nasledujúce témy:

Kľúčové informácie

Gate.io je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Gate Technology, Inc. Obchodníci môžu používať server webová verzia alebo mobilná verzia, ktorý je k dispozícii pre IOS a Android. Momentálne je na 35. mieste v porovnaní so všetkými ostatnými burzami podľa údajov z CoinMarketCap.

V súčasnosti sú k dispozícii štyri trhy: Tether, Bitcoin, Ether a stabilná konverzia mincí pre rôzne krajiny. Táto posledná možnosť je a portfólio niekoľkých rôznych stabilných coinov, ktoré sú zobrazené v miestnej mene ktorejkoľvek krajiny, z ktorej používateľ operuje. Všetky ostatné mince sa obchodujú na jednom z týchto štyroch trhov.

Burza vychádza hlavne z ázijských a anglicky hovoriacich zákazníkov z hľadiska ich dostupných jazykov. Je k dispozícii používateľom z ktorejkoľvek krajiny okrem Kanady, USA a Japonska spolu s niektorými ďalšími menšími krajinami. Tieto vylúčenia existujú hlavne z dôvodu regulačných prekážok.

Ako to funguje

Burzové rozhranie je dosť podobné iným burzám ako Binance, s primerane prepracovanou funkciou mapovania, knihami objednávok a kartami histórie obchodovania.

rozhranie

Používatelia môžu zadávať limitné objednávky, objednávky cenových podmienok alebo časové podmienky. Limitná objednávka funguje rovnako ako na akejkoľvek inej burze. Zadáte cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť za mincu, objednávka okamžite vstúpi do knihy objednávok a ak cena dosiahne vami zvolenú úroveň, bude vaša objednávka vyplnená. Objednávky cenových podmienok vám umožňujú nastaviť objednávku, ktorá sa dostane do knihy objednávok, iba ak je splnená vami vybraná cenová podmienka. Objednávky časových podmienok vstupujú do knihy objednávok na základe vami zvoleného časového intervalu. To znamená, že môžete nechať objednávky vstúpiť do knihy v stanovených časových intervaloch, ak si chcete nákup rozdeliť na niekoľko hodín.

typy objednávok

Prekvapivo neexistuje žiadna možnosť trhového pokynu, keď používatelia musia sami zodpovedať trhovej cene prostredníctvom limitného pokynu. Toto je určite obmedzenie.

Poplatky za obchodovanie

Poplatky sú celkom priame. V súčasnosti sú poplatky za vklad nulové. Poplatky za obchodovanie pre všetky páry okrem USDT / CNYX majú pevnú sadzbu 0,2 percenta. Okrem toho je jediným ďalším poplatkom za výbery. Líšia sa podľa obchodného páru. Sú však skôr fixné ako percentuálne, takže sa nemení v závislosti od množstva mince, ktorú vyberáte.

V obchodnom páre je tiež minimálna hodnota objednávky 10,00 dolárov, ktorú musíte vziať do úvahy.

Dostupné krypto aktíva

Rozmanitosť a rozsah obchodných párov sú určite pôsobivé. V súčasnosti majú v ponuke 266 coinov a 356 odlišných obchodných párov. Z týchto párov sú prvé tri EOS / USDT, ETH / USDT a BTC / USDT.

Margin Trading

Na rozdiel od väčšiny ostatných búrz Gate.io teraz ponúka obchodovanie s maržami. Niečo, čo nedávno predstavili. Momentálne je k dispozícii iba pre 24 mincí. Maximálny pákový efekt, ktorý môžu obchodníci použiť, je faktor tri. Ak by ste teda mali vložiť 10 BTC na svoj maržový účet, mohli by ste si požičať ďalších 20 BTC, čím získate maržový účet 30 BTC.

Je to veľmi užitočná služba, aj keď pákový efekt je oveľa nižší ako v prípade niektorých iných búrz, ako napríklad Bitmex. Obchodníci si pre svoju maržu vyberajú z 10, 20 alebo 30 dní. Gate.io zlikviduje vašu pozíciu, ak vaše straty budú na úrovniach, kde za ne už nemôžete platiť. V tomto okamihu burza vyrovná všetky dlhy z vášho účtu a vypne všetky otvorené pozície. Poplatky za obchodovanie sú rovnaké pre maržové pozície aj pre spotové pozície.

Limity prevodu

Limity výberu sa pohybujú podľa mince. Pre štandardné účty môžu používatelia vyberať až 100 BTC, 3000 ETH alebo 100 000 USDT za deň. Tieto limity je však možné zvýšiť po predložení dokumentov KYC. Dôležité je, že na rozdiel od iných schvaľovacích postupov KYC na iných burzách to automaticky nevedie k plošným vyšším limitom pre výber. Namiesto toho musíte e-mailom kontaktovať podporu a požiadať o vyšší limit pre konkrétnu mincu. Momentálne bohužiaľ neexistujú žiadne informácie týkajúce sa denných limitov vkladov.

Dôvera spoločnosti & Reputácia

Jednou z polemík okolo Gate.io boli aktivity amerických používateľov na platforme. Manažérsky tím dal jasne najavo, že nepodporuje amerických používateľov, ani neplánuje, aby sa to okrem iných faktorov zmenilo z dôvodu nejasnosti zo strany SEC..

Nie je zmienka ani dôkaz o tom, že Gate.io je regulovaný alebo autorizovaný národnými regulátormi z ktorejkoľvek krajiny. Je to pravdepodobné z veľkej časti preto, lebo nespracovávajú nekryté meny a bankové prevody. Tento nedostatok regulačného schválenia však môže narušiť dôveryhodnosť výmeny pre konzervatívnejších používateľov.

Bezpečnostné opatrenia

Keď uvažujete o bezpečnosti akejkoľvek výmeny, existujú dve chyby zabezpečenia, na ktoré musíte ako používateľ myslieť. Jedným sú mechanizmy ochrany prihlásenia a identity používateľa a druhým je mechanizmus ukladania finančných prostriedkov na burze.

Gate.io našťastie ponúka veľmi silnú ochranu účtov. Používatelia musia nastaviť samostatné a zreteľné heslá k účtom a fondom a môžu používať dvojfaktorovú autentizáciu, čo vždy odporúčame. Na prihlásenie sa používajú heslá účtov, zatiaľ čo heslo fondu je vyhradené výhradne na vklad a výber finančných prostriedkov.

Pokiaľ ide o bezpečnosť fondu, na základe dostupných informácií sa postupy javia ako dôsledné. Aj keď obmedzené množstvo informácií je trochu znepokojujúce. Je to samozrejme možné, je to preto, lebo nechcú odhaliť svoje bezpečnostné nastavenie. Gate.io tvrdí, že pre väčšinu finančných prostriedkov praktizujú offline chladiace zariadenie. Používajú však horúce peňaženky na ukladanie dostatočného množstva prostriedkov na financovanie denných transakcií.

Gate.io mal pozoruhodnú históriu robustného zabezpečenia a dokázal sa vyhnúť hackerom. Nedávno však nastal strach po a zverejnenie výskumníkmi škodlivého softvéru, že hackeri sa zameriavali na používateľov prevádzajúcich prostriedky do az výmeny. Dôležité je, že spoločnosť Gate.io uviedla, že žiadni používatelia neutrpeli straty a že pozastavili svoj vzťah so službou tretej strany, ktorá bola napadnutá..

Nedávna správa ICORating analyzoval bezpečnosť top 100 búrz meraných pomocou 24-hodinového objemu. Gate.io sa, žiaľ, umiestnil na 53. mieste. Aj keď dosiahol dobré skóre v zabezpečení používateľov a domén, mal veľmi slabé zabezpečenie webu. Ich skóre bolo určite sklamaním. V skutočnosti však zaznamenal lepšie skóre ako niektoré iné, veľmi renomované burzy ako Bitfinex, Gemini a Bitstamp.

Zákaznícka podpora

Užívateľom je k dispozícii primeraná úroveň služieb zákazníkom. Po prihlásení môžete hovoriť s členom podpory v živom chate alebo odoslať lístok za oneskorenú odpoveď.

K dispozícii je tiež rozsiahla podpora zákazníkov a komplexné časté otázky stránke.

Záver

Gate.io je dobrá burza pre používateľov, ktorí chcú byť vystavení širokému spektru mincí, pravdepodobne využijú obchodovanie s maržami a ktorí si nechcú otvoriť základný účet cez rozsiahly KYC. Boli tu už niekoľko rokov a utrpeli iba jeden bezpečnostný strach, ktorý nemal za následok stratu akýchkoľvek finančných prostriedkov. Je však zrejmé, že hoci je jeho bezpečnosť nadradená mnohým zavedeným a prémiovým burzám, je potrebné vykonať ďalšie vylepšenia. Výmenu budete môcť samozrejme použiť, iba ak ste zo schválenej krajiny.

Užitočné zdroje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me