Čo je reťazec QLC (Qlink)?

Spoločnosť QLC Chain buduje platformu pre distribuovanú telekomunikáciu. Namiesto toho, aby ste dostali svoju telefónnu službu od poskytovateľa bezdrôtových služieb, spoločnosť QLC Chain predstavuje systém, v ktorom kupujete pripojenie od svojich kolegov. To by mohlo znamenať prenájom prístupu k bezdrôtovej sieti niekoho iného, ​​príjem bunkového signálu od základňovej stanice v domácnosti alebo predaj vašich nevyužitých údajov od bezdrôtového operátora iným používateľom.

V širšom zmysle ide o vybudovanie infraštruktúry typu sieť ako služba, ktorá implementuje inteligentné zmluvy na uľahčenie sieťových funkcií, funkcií a dApps.

Projekt je založený mimo Číny a je založený na blockchaine NEO. Minulý rok sa v prvotnom ICO podarilo získať viac ako 19 miliónov dolárov. Odvtedy uviedla na trh mobilnú aplikáciu na zdieľanie prístupu wifi a VPN. Neskôr v tomto roku Qlink dúfa, že spustí svoju mainnet.

Dnešný problém s telekomunikáciami

Telekomunikační poskytovatelia minú veľa peňazí na inštaláciu infraštruktúry pre danú oblasť služieb. Inštalácia mobilných veží a telefónnych liniek nie je lacná. Platí to najmä na veľkých územiach, vo veľkých mestách alebo pri pokuse o spojenie vidieckych komunít. Z tohto dôvodu sa poskytovatelia telekomunikačných služieb chcú ubezpečiť, že zo svojej počiatočnej investície vyťažia zisk.

Tieto spoločnosti sa stali notoricky známymi ako nepružné, drahé a monopolistické. Často požiadajú obce o výlučný prístup k svojim občanom, aby sa vyhli konkurencii a umožnili vyššie ceny. Prinajmenšom v Spojených štátoch sú viacročné zmluvy s vaším poskytovateľom služieb súčasťou normy. Bez mnohých možností môže mať pocit, že ste uzamknutí.

Ako funguje reťazec QLC

Cieľom QLC Chain / Qlink je vyriešiť tieto problémy decentralizáciou telekomunikačného a konektívneho trhu. Myšlienkou spoločnosti Qlink je, že ktokoľvek môže prevádzkovať malú základňovú stanicu zo svojho domova, ktorá poskytuje bunkovú službu do okolia. Keď užívateľ Qlink použije základňovú stanicu na pripojenie, malá časť jeho platby ide operátorovi základňovej stanice.

Na platforme môže navyše ktokoľvek ponúknuť svoje wifi pripojenie. Používateľ by mohol platiť za časovo obmedzený prístup k vašej sieti Wi-Fi a pripojenie a platby by spravovali inteligentné zmluvy spoločnosti Qlink. Z tohto dôvodu môžete predať prístup k akejkoľvek zo svojich telekomunikačných služieb. Jedným z prípadov použitia, ktoré spoločnosť Qlink navrhuje, je predaj vašich nepoužívaných SMS podnikovým spoločnostiam, ktoré im môžu posielať SMS správy.

Platforma tiež integruje inzerentov, ktorí môžu platiť za pridanie svojho obsahu do siete Qlink. Keď si spotrebiteľ prezerá tento obsah, za údaje, ktoré použil, účtuje poplatok inzerentovi a nie spotrebiteľovi.

Telekomunikačné spoločnosti samozrejme patria medzi najväčšie a najsilnejšie na svete. Odstránenie sprostredkovania z telekomunikačného priemyslu je obrovskou výzvou. Plán spoločnosti Qlink do istej miery vyžaduje, aby telekomunikačné spoločnosti pristúpili k tejto decentralizácii, a môže byť naivné očakávať, že bude spoločnosť Qlink úspešná. Vývojári spoločnosti Qlink napriek tomu budujú dôležité technológie na pripojenie hardvéru, pripojenia a blockchainu.

Dvojreťazcová architektúra

Decentralizovaná telekomunikačná sieť vyžaduje register všetkých zariadení a používateľov. Potrebuje tiež kapacitu na transakciu a zdieľanie informácií medzi týmito používateľmi a zariadeniami. Na uľahčenie týchto interakcií používa spoločnosť Qlink dvojreťazcové riešenie.

Dvojreťazcová architektúra Qlink

Prvý reťazec je verejný reťazec postavený na vrchole NEO. Verejný reťazec bude obsahovať všetky informácie o digitálnej identite a registrácii majetku. Bude môcť tieto informácie zdieľať so zúčastnenými stranami prostredníctvom brán (napr. Telekomunikačných operátorov). NEO využíva delegovaný byzantský tolerantný konsenzus na rýchle spracovanie tisícov transakcií s konečnou platnosťou.

Druhý reťazec je patentovaný reťazec. Zaoberá sa transakciami a údajmi medzi používateľmi a vlastníkmi aktív (napr. Fakturačné údaje a údaje o použití). Je to tiež základ pre inteligentné zmluvy, ktoré riadia vzťahy v sieti. Tento vlastný reťazec bude používať model konsenzu o podiele / dôkaz o práci známy ako Proof of Shannon. Dôkaz o Shannone je stále vo vývoji a testuje sa jeho platnosť.

Tieto dva reťazce budú zjavne potrebovať kapacitu medzi reťazcami, aby mohli poskytnúť integrované riešenie. Oba budú založené na protokoloch NEO. O tejto krížovej architektúre však zatiaľ nie je veľa informácií, pretože vývoj stále prebieha.

Brány Qlink

Spoločnosť Qlink nemá žiadne klamné predstavy o tom, že nahradí telekomunikačných gigantov okamžite alebo dokopy. Infraštruktúra, ktorú vybudovali, je príliš cenná a nevyhnutná. Namiesto toho biela kniha navrhuje systém, pomocou ktorého sa súčasné telekomunikačné spoločnosti môžu zúčastňovať na distribuovanom trhu spoločnosti Qlink. Títo operátori môžu poskytovať aktíva a služby priamo používateľom Qlink prostredníctvom brán, ktoré sa spájajú s verejným blockchainom.

Odtiaľ si používatelia môžu vybrať, od koho dostanú svoju službu. Po výbere poskytovateľa inteligentné zmluvy stanovujú podmienky a servisné zmluvy pre novú zmluvu. Rovnaké inteligentné zmluvy automatizujú platby a zaisťujú funkčnosť služby.

Otázkou je, prečo by sa telekomunikační giganti mali podieľať na pláne spoločnosti Qlink. Zarábajú veľa peňazí na súčasnom systéme. Nový protokol môže byť efektívnejší a podporovať otvorený trh. Je však ťažké si predstaviť, že sa telekomunikačné spoločnosti zúčastňujú alebo umožňujú svojim zákazníkom účasť. Toto je jedna otázka, na ktorú Qlink vo svojich materiáloch adekvátne neodpovedal.

Obchodný model

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu používatelia zarobiť peniaze v sieti Qlink. Každá z nich závisí od ponuky a dopytu ostatných používateľov Qlink vo vašej oblasti.

Prvým je zdieľanie cez wifi a táto funkcia je momentálne v testnete. V zásade si môžete prenajať svoju wifi iným používateľom výmenou za QLC. Uveďte svoju wifi v aplikácii a o ostatné sa postarajú inteligentné zmluvy. Spravujú pripojenia a zabezpečia, aby vám platili. Môžete nastaviť limity pre používateľov a ako dlho môžu ostatní mať prístup k vašej sieti Wi-Fi.

Podobné veci môžete robiť so zdieľaním nevyužitých mobilných dát alebo vytvorením hotspotu. Nepoužité správy SMS môžete navyše predať podnikovým zákazníkom, ktorí im chcú poslať SMS. Tieto ďalšie funkcie ešte nie sú implementované a uvidíme, aké efektívne budú. Prinajmenšom v Spojených štátoch, kde sú neobmedzené množstvá SMS a neobmedzené dáta čoraz bežnejšie, nemusí táto ponuka znamenať rozdiel.

Aplikácia WinQ

Spoločnosť Qlink vydala začiatkom tohto roka aplikáciu s názvom WinQ, ktorá je k dispozícii v službe Google Play. Je to medzi prvými mobilnými aplikáciami, ktoré sa integrovali do blockchainu NEO. Aplikácia momentálne funguje na sieti testnet. Ak vlastníte skutočné QLC, neskúšajte ich používať v aplikácii alebo na testnet. Odosielanie tokenov zo siete na adresy testnet bude mať za následok stratu finančných prostriedkov.

aplikácia winq

Aplikácia WinQ dApp umožňuje používateľom zaregistrovať si svoje statusy wifi a VPN ako sieťové aktíva. Tieto záznamy idú na blockchaine NEO a stávajú sa súčasťou servisnej siete. Pomocou WinQ môžu používatelia získať QLC za zdieľanie ich wifi. Časť finančných prostriedkov získaných v sieti testnet sa po spustení prevedie na prostriedky zo siete.

Súčasťou mobilnej aplikácie je aj vložená peňaženka. Je to komplexné miesto na odosielanie a prijímanie QLC. Umožňuje vám tiež doplniť QLC pomocou NEO finančných prostriedkov. V blízkej budúcnosti bude k dispozícii desktopová aplikácia s podobnými funkciami a funkciami ako mobilná aplikácia.

Základná stanica Qlink

Každý môže prevádzkovať základňovú stanicu Qlink, ktorá zvyšuje signál bunky od poskytovateľov. Základňová stanica je hardvér, ktorý predstavuje dve zariadenia v jednom. Prvým z nich je poskytovateľ signálu LTE-U, ktorý tvorí základ mobilnej siete spoločnosti Qlink. Základňová stanica je tiež protokolovou ťažobnou plošinou, ktorá sa môže zúčastňovať na dôkaze konsenzu blockchainu.

Víziou je, aby ľudia na celom svete vlastnili a prevádzkovali základňové stanice, zdieľali signál a v niektorých oblastiach nahradili starý systém služieb vežami..

Token QLC

Token QLC je štandardný token NEP-5 založený na NEO. Bude to spôsob platby za transakcie v rámci trhu. Transakcie, ktoré používajú QLC, sa vykonajú okamžite na blockchaine.

Qlink bude tiež podporovať fiat meny na použitie medzi telekomunikačnými poskytovateľmi a inzerentmi. To by malo uľahčiť prechod poskytovateľov služieb na kryptomenu. Transakcie spoločnosti Fiat budú prebiehať tradičným spôsobom, mimo reťazca.

ICO & Trendy na trhu

Spoločnosť Qlink uviedla v decembri 2017 úspešné ICO a získala 19,3 milióna dolárov. Keby ste si kúpili ICO, do šiestich mesiacov by ste svoju investíciu zdvojnásobili. ICO prijalo iba NEO a vydalo žetón NEP-5.

Po ICO sa QLC v januári 2018 vyšplhalo spolu so zvyškom trhu s kryptomenami a potom pokleslo počas medvedieho trhu. Koncom marca a začiatkom apríla zaznamenala niekoľko výkyvov a potenciálne pumpy. Odvtedy má stále stabilný stúpajúci trend.

Ako nakupovať reťazec Qlink / QLC (QLC)

QLC je k dispozícii v obchodných pároch s BTC, ETH a NEO. Nájdete ho na nasledujúcich top burzách:

  • Binance
  • Gate.io
  • Kucoin

Ako uchovávať reťazec Qlink / QLC (QLC)

QLC je token NEP-5, takže ho môžete uložiť kamkoľvek, kde môžete uložiť NEO. Asi najpopulárnejšou možnosťou je softvérová peňaženka Neon. Pre väčšiu bezpečnosť zvážte hardvérovú peňaženku, ako je Ledger Nano S..

Ak nevidíte svoje QLC v peňaženke, môžete pomocou servera Neotracker.io vyhľadať adresu zmluvy QLC a vyhľadať zostatok tokenu pomocou svojho kľúča.

Tím

tím qlink

Spoločnosť Qlink pochádza z tímu starších vývojárov softvéru z Číny. Pozrite sa na Github a uvidíte ich prácu, ako postupuje.

qlink ďalší tím

Po obchodnej stránke má tím hlboké skúsenosti so skúsenosťami s technickým financovaním investičného bankovníctva.

poradcovia

Medzi poradcov spoločnosti patria rizikový kapitál a spoluzakladateľ spoločnosti Alibaba.

Záver

O prijatí a potenciáli tohto projektu je ešte veľa otáznikov. Je však sľubné, že vývojári urobia pokrok a vydajú skutočný produkt tak skoro po ICO. Ak projekt vytvorí správne partnerstvá a podľa potreby sa otočí, môže byť úspešný. Cesta proti veľkým telekomunikačným spoločnostiam však nebude ľahká.

Dodatočné zdroje

Oficiálna web stránka

Biely papier

Subreddit

Médium (blog)

Twitter

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me