Od svojho uvedenia v novembri 2014 vyvinula spoločnosť Uphold jedinečnú burzu pre obchodovanie s digitálnymi aj fyzickými aktívami. Je známa ako jedna z mála kryptomien, ktorá podporuje aj obchodovanie s komoditami. Stala sa dokonca vôbec prvou spoločnosťou poskytujúcou finančné služby, ktorá verejne zdieľala svoje rezervy v reálnom čase. V tejto recenzii sa venujeme všetkému, čo potrebujete vedieť o Uphold.

Potvrdiť kľúčové informácie výmeny

Mobilná aplikácia

Uphold ponúka mobilnú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS. Z viac ako 2 700 recenzií v Apple App Store má Uphold a hodnotenie 4,8 hviezdičiek. Podľa jednej recenzie v App Store môže niekedy nastať niekoľko problémov so prístupom k účtom.

V službe Google Play má aplikácia Uphold ikonu hodnotenie 4,2 hviezdičiek s 2 260 recenziami. Podobne ako v prípade aplikácie pre iOS, aj niektorí používatelia Androidu sa v januári 2019 sťažovali na aktualizáciu softvéru a uviedli, že aplikácia nie je tak jednoduchá na používanie, ako tomu bolo kedysi..

Vlastnosti

Na potvrdenie domovská stránka webu, existuje porovnávací graf ukazujúci kategórie, v ktorých je táto burza lepšia ako jej hlavní konkurenti: Coinbase, Robinhood a Revolut. Napríklad web uvádza, že Uphold umožňuje svojim používateľom prístup k siedmim rôznym blockchainom. Naproti tomu Coinbase ich má iba päť. Zvyšní dvaja konkurenti majú nulový prístup k blockchainom. Ďalšou oblasťou, ktorú táto burza zdôrazňuje, je dostupnosť štyroch obchodovateľných komodít. Ostatní traja hlavní konkurenti takúto možnosť nemajú.

Uphold má novú uvedenú funkciu, ktorá uvádza, že používatelia majú prístup k 3 – 10-percentným výnosom z držby digitálnej meny. K dispozícii sú tiež dve hlavné prichádzajúce funkcie. Po prvé, používatelia aplikácie Uphold si budú môcť požičať prístup k nízkonákladovému kreditu zabezpečenému držaním digitálnej meny. Po druhé, stránka vám poskytne možnosť vytvárať debetné karty. To vám umožní ľahko minúť zostatky na účte pomocou fyzických a virtuálnych kariet.

Porovnávacia tabuľka medzi Uphold, Coinbase, Revolt a Robinhood

Uphold má oproti svojim hlavným konkurentom niekoľko kategorických výhod.

Zabezpečenie: Je udržiavané v bezpečí?

Celkovo má spoločnosť Uphold silnú históriu zabezpečenia. V novembri 2018 však došlo k najmenej jednému menšiemu bezpečnostnému incidentu. Spoločnosť Uphold vtedy poslala tweet s oznámením, že burza nebola napadnutá hackermi. Namiesto toho bol narušený jeho účet poštovej služby. Neskôr potvrdil tweet, že zahrnutý účet je službou tretej strany a nesúvisí s jeho vlastným systémom prichádzajúcej pošty.

Hackeri napriek tomu oklamali používateľov zaslaním phishingového e-mailu, v ktorom sa uvádzalo, že ktokoľvek môže poslať medzi 0,1 a 50 BTC na zadanú adresu a získať späť o 15 percent viac. Nie je jasné, ako úspešní boli nakoniec hackeri. Jedna správa uvádza že hackeri ukradli najmenej 2 200 dolárov z celkovo dvoch transakcií. Počas tejto udalosti sa spoločnosť Uphold rozhodla dočasne pozastaviť výbery BTC.

Dodatočne, niektorí používatelia nahlásili strata XRP na platforme.

❗️❗️❗️Hodnota NEBOLA BOLI ZATVORENÁ. Je možné, že bol narušený účet poštovej služby spoločnosti Uphold. Vyšetrujeme a pozastavujeme výbery BTC, kým nebudeme schopní komunikovať so všetkými členmi, ktorí by dostali phishingový e-mail.❗️❗️❗️

– Potvrdiť (@UpholdInc) 21. novembra 2018

Poplatky za potvrdenie: Vklady, obchody, výbery

Keďže spoločnosť Uphold ponúka podporu pre všetky druhy možností fiat a kryptomeny, štruktúra poplatkov môže byť pre novších obchodníkov zložitá. Otvorenie účtu a držba finančných prostriedkov na Uphold je zadarmo. Je to tiež zadarmo, keď financujete Uphold vkladom kryptomeny alebo z iného účtu Uphold. To znamená, že všetky transakcie medzi členmi sú bezplatné. Ak na financovanie účtu používate debetnú / kreditnú kartu alebo China Union Pay, účtuje sa poplatok 3,99 percenta.

Poplatky za obchodovanie pre fiat meny, kryptomeny a kovy sa veľmi líšia. Najnižšia suma je 0,65 percenta pre USD, EUR a GBP. Najvyššia suma je 3,95 percenta za platinu (XPT). Úplný a aktuálny zoznam poplatkov nájdete tu.

Ak chcete presunúť fiatové prostriedky z platformy bankovým prevodom, poplatok je 3,99 USD. Môžu sa tiež vzťahovať náklady na tretie strany. Príklady zahŕňajú náklady na bankový prevod v niektorých geografických oblastiach alebo poplatky za sieť blockchain. Poplatky za výber kryptomeny môžu byť primerané, ale iba ak vyberáte väčšie množstvo finančných prostriedkov. Napríklad za výber kryptomeny si spoločnosť Uphold účtuje paušálny poplatok 2,99 USD plus ďalší poplatok v kryptomene, ktorú chcete vybrať. Dva príklady sú 0,0003 BTC a 0,005 ETH. Aj keď s komoditami môžete obchodovať na burze, v súčasnosti ich nemôžete vkladať ani vyberať.

Meny

Podľa webovej stránky Uphold podporuje burza 23 fiat mien. Toto je oblasť, kde Uphold vyniká v prevažnej väčšine búrz. Väčšina hlavných binárnych obchodov nepodporuje meny mimo USD, EUR, GBP a CNY.

Uphold tiež podporuje obchodovanie so štyrmi drahými kovmi: zlatom (XAU), platinou (XPT), paládiom (XPD) a striebrom (XAG). Podporuje tiež deväť kryptomien. Patria sem BTC, ETH, DASH, LBA, LTC, BAT, BCH, BTG a XRP. Celkovo má Uphold viac ako 1 000 obchodných párov. Jednou z inovatívnych vecí spoločnosti Uphold je schopnosť pomocou e-mailu odosielať bitcoiny (BTC) ľuďom vo viac ako 150 krajinách.

Fotografia obchodného rozhrania v mobilnej aplikácii Uphold

Mobilná aplikácia Uphold podporuje obchodovanie s kryptami, fiatmi a komoditami.

Obchodné obmedzenia

Obhajoba je k dispozícii vo všetkých krajinách sveta okrem Stredoafrickej republiky, Kuby, Iránu, Líbye, Severnej Kórey, Somálska, Sudánu a Sýrie. V miestach, kde je funkcia Uphold k dispozícii, budete pravdepodobne musieť prejsť procesom overenia. Je to preto, lebo Uphold vyžaduje, aby sa všetci používatelia stali overenými členmi, keď kumulatívna hodnota ich životných transakcií (s výnimkou pridania prostriedkov na ich účty) presiahne 1 000 USD.

Počas registrácia, burza zhromažďuje informácie ako dátum narodenia a telefónne číslo. V prípade obyvateľov Číny musíte predložiť vládne identifikačné číslo. Ak sa chcete stať overeným členom, musíte uviesť nasledujúce tri položky: súčasná adresa bydliska, štátny preukaz totožnosti (pas, občiansky preukaz alebo vodičský preukaz) a jasná fotografia vašej tváre.

Minimálne limity vkladov a výberov (a poplatky) závisia od toho, či používate debetnú / kreditnú kartu, bankový prevod prostredníctvom ACH, bankový prevod prostredníctvom SEPA alebo kryptomenu. Ako už mnohí používatelia zdôraznili, niektoré metódy vkladu fiat môžu byť nákladné. Pre vklady kryptomeny však neexistuje minimum ani maximum.

Skúsenosti so zákazníckym servisom

Pri pohľade na stránky ako Trustpilot sa Uphold môže pochváliť celkovým hodnotením, ktoré je veľa lepšie ako mnoho búrz. Aj keď spoločnosť Uphold vyniká v mnohých oblastiach, negatívne recenzie sa väčšinou zameriavajú na problémy spojené s požiadavkami na zákaznícke služby. Zámky účtov po vyplnení overovacích informácií alebo vložení prostriedkov sa javia ako bežné. Niektorí používatelia uviedli, že hovorili s viacerými zástupcami zákazníckych služieb v priebehu dní alebo týždňov a nedokázali vyriešiť svoje problémy.

Napriek tomu je veľa sťažností uvedených v recenziách nespravodlivých. Niektorí používatelia napríklad hodnotili zle kvôli dlhým a / alebo nekonzistentným čakacím dobám na prenos ACH. Z väčšej časti je tento problém mimo kontroly spoločnosti Uphold alebo akejkoľvek inej burzy. Vo väčšine scenárov to súvisí viac so spracovateľskými schopnosťami banky jednotlivca.

Bezpečnosť

Bezpečnosť musí byť pre kryptomenové burzy prvoradým záujmom. Pokiaľ ide o nedávny výmenný škandál QuadrigaCX, kde údajne zomrel zakladateľ Gerald Cotton so súkromnými kľúčmi na 190 miliónov dolárov, výkonný riaditeľ spoločnosti UpHold JP Thieriot uviedol:

„Aj keď je určite podozrivé, že výmena by umožnila jednému človeku zadržať 190 miliónov dolárov, nemôžeme si byť istí, že to tak nebolo. So všetkou patričnou citlivosťou na situáciu, je takýmto spôsobom zraniteľný chladiaci sklad burzy, ktorý si vyžaduje špekulácie o zneužití. Faktický model vrátane 22 mil. USD v zmrazených fondoch CIBC tiež nie je povzbudivý.

Aj keď nemôžeme s istotou povedať, či budú používatelia schopní získať späť svoje peniaze, nie je sľubné, že sa budete musieť spoliehať na to, že nejako získame prístup k účtu inak ako pomocou súkromného kľúča. Toto objasňuje problém súkromných kľúčov vo všeobecnosti a je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sme na našu platformu pridali dedičnosť – umožniť príbuzným prístup k súkromným kľúčom za okolností, ako sú tieto.

Takéto schémy, bohužiaľ, nie sú pre vesmír nové a naďalej poškodzujú reputáciu búrz a odrádzajú nových investorov. Ak chceme urobiť skok na masovom trhu, musíme podniknúť kroky, aby sme zabránili tomu, aby sa také problémy stali bežnými.

Univerzálny protokol narážal na systémový problém tým, že ponúka vymáhateľnosť súkromných kľúčov, hoci sme nikdy neuvažovali o udalosti tohto rozsahu. Aj keď to môže byť pre BTC potenciálne býčie, väčšie zameranie sa zameriava na to, ako tieto udalosti v dlhodobom horizonte ovplyvnia priemysel, keďže sa spoločne zameriavame na masové prijatie. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me