Čo je to Veritaseum?

„Veritaseum je v najjednoduchšej podobe bránou na kapitálové trhy peer-to-peer,“ webovú stránku vyhlasuje. Platforma otvára investorom prístup k inteligentným zmluvám a finančným automatom, ktoré im umožňujú spravovať ich investície a prenášať hodnoty s ostatnými používateľmi Veritaseum.

Cieľom platformy je vylúčiť sprostredkovateľov, finančných poradcov, banky a ďalších sprostredkovateľov z ekosystému kapitálových trhov a jej tím by aktívne odmietol akékoľvek označenia, ktoré obviňujú Veritaseum, že namiesto nich vystupuje ako tieto role. Domnievajú sa skôr, že Veritaseum je iba predajcom služieb, „distribuovaným softvérom bez servera“, ktorý umožňuje jeho používateľom konať ako spotrebiteľ aj sprostredkovatelia, ktorých softvér nahrádza.

Veritaseum

Ako funguje Veritaseum

Na základnej úrovni ponúka Veritaseum svojim používateľom nástroje a softvér na zapojenie sa do kapitálového trhu typu peer-to-peer. Pomocou VERI, tokenu obslužnej platformy, môžu používatelia zakúpiť prístupové práva k inteligentným zmluvám, ktoré spravujú služby platformy.

Tieto produkty siahajú od služieb úschovy v rámci vlastného úschovy po finančné analytické / výskumné údaje a dokonca aj tokenizáciu aktív. Všetky tieto služby tvoria kolektívnu platformu Veritaseum a ku každej je možné pristupovať nezávisle na sebe.

V čase písania tohto článku mala aktívnu beta verziu iba jeden produkt, VeADIR.

VeADIR

Skratka pre Veritaseum Autonomous Distributed Interactive Research, VeADIR je výskumným zdrojom platformy. VeADIR získava údaje z Veritasera výmenou za VERI a zainteresované strany zasa môžu za tieto výsledky výskumu platiť. Všetky zistenia sú prezentované v algoritmoch strojového jazyka, takže používatelia budú musieť na ich preloženie do spoločnej ľudovej reči použiť inteligentný kontrakt..

Používatelia môžu navyše požadovať údaje kladením otázok VeADIR-u na základe platieb za dopyt. Ak používatelia požadujú prieskum o určitej organizácii, VeADIR tejto organizácii za tieto informácie zaplatí VERI. Na druhú stranu, jednotka môže podať žiadosť o analýzu a kompenzáciu VeADIRU vo VERI.

VeADIR tiež realizuje nákupy založené na tomto výskume, napríklad investovanie do tokenu platformy alebo núdzového kreditu. Potom skonštruuje „modelové portfólio“, ktoré vyplýva z jeho zistení, a používatelia platforiem si tiež môžu tieto portfóliá pravidelne kupovať..

VeADIR

Tu je stručný príklad toho, ako by to malo fungovať:

Investičná skupina spoločnosti Bourbon Street, Jim Bob Cooter, chce vložiť peniaze do ICO, chce však komplexné údaje o tomto ICO, priemysle, ktorý sa snaží narušiť, a ďalšie príslušné informácie pre investorov..

Jim Bob a kol. Potom predložia žiadosť VeADIRu a vyplnia dotazník s údajmi, ktoré by chceli dostať. VeADIR zhromažďuje tieto informácie od ICO a odosiela ich spoločnosti Veritaseum na spracovanie.

Po tom, čo Veritaseum skartuje údaje, VeADIR získa dokončený výskum a spoločnosť Bourbon Street Investment Group spoločnosti Jim Bob Cooter potom zaplatí za tieto informácie a prevedie ich zo strojového jazyka do angličtiny (alebo francúzštiny, ak ide o druh Cajunov).

VeRent

VeRent je platforma pre ekonomický prenájom. Koncept je tu jednoduchý: je to nástroj, pomocou ktorého sa používatelia môžu zúčastňovať transakcií typu peer-to-peer tokenov.

V zásade urobíte ponuku na platforme tak, že nastavíte, koľko mincí / tokenov uvádzate, cenu, za ktorú s nimi budete obchodovať, a dobu trvania ponuky. Nie je jasné, koľko ponúk VeRent pojme, ale teraz sa ukazuje, že v službe je k dispozícii VERI, ETH a niekoľko tokenov ERC20..

Tím popiera, že VeRent funguje ako burza, ale aby sme boli otvorení, uľahčuje obchodovanie s menami medzi používateľmi, takže nie je jasné (aspoň tomuto autorovi), ako sa to líši od akejkoľvek inej burzovej platformy.

VeResearch

Ľudský náprotivok VeADIRU, VeResearch je výskumné vozidlo platformy poháňané umelo vyrobenými modulmi.

Pomocou nástroja VeResearch zostavuje analytický tím Veritaseum investičné modely pre akékoľvek kryptomeny, ktoré platforma analyzuje. Tieto modely majú pracovať v tandeme s modelmi vytvorenými spoločnosťou VeADIR, hoci investori si ich budú pravdepodobne môcť kúpiť samostatne (webová stránka však nevie, ako môžu používatelia pristupovať k týmto modelom).

VeExposure

VeExposure je realizácia spoločného fungovania človeka (VeResearch) a stroja (VeADIR) s cieľom znížiť náklady a zvýšiť výkonnosť a zároveň umožniť používateľom zachovať úschovu, vlastníctvo a kontrolu nad ich majetkom (súkromné ​​kľúče), “uvádza web Veritaseum.

Všetko toto hovorí, VeExposure v podstate slúži ako aplikácia, ktorá umožňuje používateľom prístup k „expozíciám“ (t. J. Dátam), ktoré VeADIR ponúka. Pomocou aplikácie môžu používatelia posielať VERI to can expozíciu na akýkoľvek výskum ponúkaný na platforme.

VeExposure

VeManagement

VeManagement je súčasťou správy portfólia spoločnosti Veritaseum. Aplikácia dáva používateľom možnosť prezrieť si modelové portfóliá produkované spoločnosťou VeResearch, čo im umožňuje vykonať úpravy alebo prijať portfólio tak, že sa odhlásia pomocou svojich súkromných kľúčov.

VeTokenization

Možno jedna z najvýznamnejších služieb spoločnosti Veritaseum, VeTokenization umožňuje komukoľvek predložiť nové tokenizované aktívum na platformu vytvorením novej adresy zmluvy na blockchaine Ethereum. Používatelia potom môžu prezerať a spravovať tokenované diela pomocou aplikácie pre správu produktu.

Vďaka tejto funkcii by ste teoreticky mohli vyrobiť tokenizované aktíva pre čokoľvek (nehnuteľnosti, štátny dlhopis, drahé medaily, dokonca aj iná kryptomena). Pokiaľ Veritaseum aktivum schváli, je možné ho tokenizovať a obchodovať s ním na platforme.

Tím a cestovná mapa spoločnosti Veritaseum

Zakladateľ projektu Reggie Middleton je podnikateľský investor, ktorý má skúsenosti s poradenstvom alebo správou hedžových fondov, obchodníkov, investorov a svetových bánk. Je tiež samozvaným predzvesťou „pádu spoločností Bear Stearns, Lehman Brothers, GGP (2. najväčší americký maloobchod REIT) a krízy európskeho štátneho dlhu počas takmer 100 úspešných makro a investičných výziev.“

Patryk Dworznik, vývojár celého stacku projektu, má viac ako 15 rokov skúseností so softvérovým inžinierstvom a je zodpovedný za vytvorenie klienta Veritaseum Java. Manish Kapoor, pravá ruka Reggie, má skúsenosti s riadením v takých spoločnostiach ako Deloitte a S&P India.

V čase písania tohto článku nemá Veritaseum žiadny viditeľný cestovný plán online, môžete však držať krok s vývojom projektu na stránkach projektu. blog.

História obchodovania s veritázou

VERI je v súčasnosti na 57. mieste CoinMarketCap, zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 50 – 60.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = VERI&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde kúpiť Veritaseum

Pôsobivo je najaktívnejším trhom spoločnosti VERI ForkDelta (predtým EtherDelta) s viac ako 50% objemu mince za 24 hodín za hodinu v obchodných pároch ETH / VERI. Nájdete ho tiež pre BTC a ETH na Mercatoxe a HitBTC.

Kde uložiť Veritaseum

Ako token ERC20 možno VERI uložiť v akejkoľvek peňaženke kompatibilnej s Ethereum (pozri obvyklý zoznam: MyEtherWallet, Ledger Nano S, Trezor, Parity, MetaMask atď.).

Záver (a podvodné obvinenia)

Predtým, ako zabalíme tento článok, musím osloviť slona v miestnosti: zoznam podvodných obvinení spoločnosti Veritaseum.

Len do toho a vygooglite si „Google Veritaseum scam“ a uvidíte, o čom hovorím. Milovníci kryptomeny obvinili Veritaseum z plagiátu finančných správ a Reggieho Middletona z prehnanej expertízy. Najkritickejšie je napádanie oficiálnych webových stránok za to, že sú neprofesionálne a chýbajú im dôležité informácie pre pochopenie zloženia platformy.

Pri písaní tohto článku bola webová stránka frustrujúca z získavania informácií. Neexistuje žiadna biela kniha, nijaký plán a prevádzkové vysvetlenia platformy sú niekedy tupé a nejasné. Nazývať projekt podvodom pre toto môže byť teraz prehnané, pretože by to mohol byť jednoduchý produkt neschopnosti alebo nadmerného humbuku produktu. To znamená, že prílišná humbuk nemusí byť hriechom, ale spochybňuje zámery tímu podľa kvality ich produktu: pokúšajú sa podojiť peniaze od investorov, ktorí nepochopia investíciu a hľadajú kvalitné investičné poradenstvo, aby dostali iba látku – menej správ od nekvalifikovaných analytikov? Možno. Ale hej, žiadnu z týchto služieb sme nezakúpili, takže to nevieme naisto.

Posledná vec. Spoločnosť VERI má cirkulujúcu dodávku ~ 2 000 000, ale celková dodávka je 100 000 000. Sakra, to je a obrovský odchýlka – rozdiel 98%. To prispieva k tomu, že VERI má jeden z najnižších 24 / h obchodných objemov zo všetkých 100 najlepších mincí. To a jeho najväčší trh pochádzajúci z ForkDelta, ale tieto dva idú ruka v ruke, pretože väčšie centralizované burzy neuviedli menu (možno pre rovnaké výroky, ktoré vzniesli kritici Veritaseum).

Môžete to nazvať FUD, nazvať to nepodloženým, je na jednotlivcovi, aby rozhodol, či sú tieto obvinenia failové alebo spravodlivé. Naša rada? Pred rozhodnutím, či je Veritaseum pre vás to pravé, si urobte dôkladný výskum, pretože je tu dosť pochybností na to, aby ste vyvolali zdravú skepsu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me