Čo je internet služieb (IOS)?

Internet služieb (IOS) je a blockchainová infraštruktúra ktorého cieľom je vyriešiť dnes najväčší problém v blockchaine – škálovateľnosť. Prirodzený token platformy je token IOS, skrátene IOST.

Problém na trhu: Súčasná architektúra blockchainu zdanlivo zasiahla náhornú plošinu, v ktorej ďalšie prijatie vedie iba k premršteným poplatkom, pomalým časom transakcií a zlej priepustnosti. Aj keď sa implementujú niektoré riešenia zmeny mierky v druhej vrstve, sú do značnej miery nevyskúšané a stále nemusia dosiahnuť úroveň škálovateľnosti, ktorú by spoločnosť na úrovni podniku, ako je Amazon, potrebovala..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Tím IOS je presvedčený, že súčasné konsenzuálne protokoly a architektúra blockchainu sú inherentnými príčinami týchto blokovaní škálovateľnosti. V tejto príručke pre začiatočníkov IOS sa pozrieme na všetky aspekty projektu blockchainovej infraštruktúry vrátane:

Ako funguje internet služieb (IOS)?

Využíva sa internet služieb (IOS) päť základných noviniek k tradičnej architektúre blockchainu a konsenzuálnym algoritmom. Pozrime sa na každú z nich zvlášť. Varovanie: Bude to trochu husté.

1. Efektívne distribuované rozdelenie (EDS)

Predtým, ako sa dostanete do EDS, musíte pochopiť, ako funguje štiepenie. Sharding rozdelí uzly v sieti do skupín, ktoré potom overia pomerný počet transakcií. Zoskupenia umožňujú uskutočňovanie súbežných overení, čím sa zvyšuje priepustnosť siete.

To však kladie niekoľko otázok. Ako vyberiete, ktoré uzly sa nachádzajú v ktorom črepe? Ako môžete zostať odolní voči škodlivým uzlom? Aký je proces volieb vedúceho uzla? (Bitcoin to robí prostredníctvom ťažby.)

Na zodpovedanie týchto otázok používa IOS Distribuovaný náhodný protokol (DRP). Zjednodušene povedané, tento protokol implementuje komunikáciu klient-server s neinteraktívnymi dôkazmi nulových znalostí (NIZK) a verejne overiteľným zdieľaním tajných správ (PVSS), aby vytvoril neprehliadnuteľnú a rovnomerne náhodnú hodnotu. To nemusí byť také jednoduché … IOS biely papier podrobnejšie vysvetlí protokol.

DRP funguje skvele, ak v sieti nie sú žiadne škodlivé alebo zlyhávajúce uzly. Vieme však, že to tak často nie je. Aby sa zabránilo dopadu aktivity spôsobenej týmito uzlami, IOS volí vodcov pomocou Algorand a Omniledger. Tieto mechanizmy zabezpečujú, aby vedúce uzly spúšťali protokol DRP, a ak nie, sú vylúčené z účasti v sieti.

2. TransEpoch

IOS prepína dávky uzlov dovnútra a von pri prechode medzi epochami. Používa na to protokol TransEpoch, protokol na priradenie prechodu medzi uzlami, ktorý umožňuje zostávajúcim uzlom pokračovať v práci, pričom má nové uzly bootstrap a dáta histórie sťahovania.

Algoritmus TransEpoch udržuje konsenzus Byzantine Fault Tolerance (BFT) na každom zlomku. To v podstate znamená, že škodlivé uzly by počas prechodu nemali byť schopné prevziať zlomok.

3. Atomix

U každého systému zdieľania je pravdepodobné, že budete musieť uskutočňovať transakcie naprieč črepmi. To spôsobuje ďalšiu vrstvu zložitosti, ktorá otvára sieť a zdvojnásobuje výdavky na hacky a nepresnosti medzi knihami transakcií rôznych zlomkov..

IOS implementuje byzantský črepový atómový záväzok (Atomix) protokol by mal z týchto problémov urobiť problém. Funguje to takto:

 1. Uzol a v črepe A chce poslať prostriedky na uzol b v črepe B.
 2. Ak sú uzly v A transakciu schvália, prihlásia sa A blockchain.
 3. Zároveň klient uzamkne a prostriedky do správy o transakcii a odoslať ju na B.
 4. A pošle transakciu do B’s blockchain na overenie.
 5. Ak sú uzly v B schváliť transakciu, b prijíma finančné prostriedky.
 6. Ak uzly v ktoromkoľvek bode procesu transakciu odmietnu, prostriedky sa vrátia späť a.

4. Dôkaz o dôveryhodnosti (PoB)

Dôkaz dôveryhodnosti rozdeľuje všetky uzly IOS do dvoch líg: vierohodné a normálne. Najprv uzly z dôveryhodnej ligy rýchlo spracujú transakcie. Potom normálne uzly overia vzorky transakcií a poskytnú overiteľnosť.

Pravdepodobnosť výberu uzla pre dôveryhodnú ligu je založená na jeho skóre dôveryhodnosti. Toto skóre sa okrem iného skladá zo zostatku tokenov, recenzií a príspevkov komunity.

Účelom normálnych uzlov je zabezpečiť, aby dôveryhodné uzly konali čestne. Ak normálny uzol zachytí dôveryhodný uzol, ktorý koná nečestne, dôveryhodný uzol stratí všetky svoje žetóny a jeho skóre vierohodnosti sa vráti na nulu..

5. Mikrostavový blok (MSB)

Mať každý uzol v sieťovom úložisku celý blockchain je skvelé pre bezpečnosť a nemennosť. Pretože sa však k reťazcu pripája viac transakcií, stáva sa tento proces náročným na čas a zdroje. Namiesto toho IOS sušené slivky blokujú úložisko Mikrostavové bloky (MSB).

S touto stratégiou každý zlomok ukladá iba hlavičky predchádzajúcich blokov a stav blockchainu je rozptýlený po viacerých zlomkoch. Kvôli protokolu generovania MSB musia uzly iba skontrolovať poslednú časť blockchainu, na rozdiel od kontroly celej veci.

Token IOS (IOST) a Servi

Token IOS (IOST)

The Token IOS (IOST) je prostriedok výmeny v sieti IOS a faktor do skóre dôveryhodnosti uzla. Ďalej dostávate IOST overovaním transakcií a prispievaním výpočtového výkonu k službám, ako je napríklad inteligentné vykonávanie zmlúv.

Tím vyrazil celú zásobu IOST (21 miliónov) počas súkromnej udalosti ICO. Podľa toho rozdelili tokeny:

 • 40%: Predaj tokenov
 • 35%: Nadácia IOS
 • 12,5%: Budovanie komunity
 • 10%: Tím
 • 2,5%: Investori a poradcovia

Token IOS, ktorý IOST používa

Servi

Množstvo Servi je ďalším hlavným faktorom pri výpočte skóre dôveryhodnosti uzla. Službu Servi dostávate, keď poskytujete služby komunite, hodnotíte služby tretích strán a / alebo pomáhate inými spôsobmi.

Nemôžete obchodovať alebo vymeniť Servi a váš zostatok Servi sa po overení bloku vynuluje.

Tím IOS & pokrok

IOS tím má viac ako 30 členov z Ázie a Severnej Ameriky. Životopisy zahŕňajú tvorcu CoinLang, CTO EtherCap, Forbes 30 do 30 rokov, Zlatú medailistku z Národnej olympiády v informatike a mnoho ďalších rolí. IOS má tiež poradný výbor, ktorý zahŕňa mená ako Yusen Dai (spoluzakladateľ Jumei), Ryan Bubinski (spoluzakladateľ Codecademy) a Robert Neivert (500 rizikových partnerov Startups).

Pôsobivé množstvo spoločností a spoločností rizikového kapitálu s týmto projektom uzavrelo partnerstvo a investovalo tiež. Zoznam obsahuje spoločnosti Huobi, FBG Capital a Sequoia Capital.

Token IOS IOST investori a partneri

So zameraním na škálovateľnosť a využitie na podnikovej úrovni IOS súťaží s platformami decentralizovaných aplikácií (DApp), ktoré majú rovnaké zameranie. Najväčším konkurentom IOS je samozrejme Ethereum. Spoločnosti EOS a NEO však prišli s oznámením, že plánujú vyriešiť aj problémy so škálovaním, ktoré trápili ďalšie blockchainové projekty.

ICON, Lisk a VeChain sa tiež zameriavajú na poskytovanie blockchainových riešení pre podnikových klientov. Nakoniec existuje veľa (a pravdepodobne bude ešte veľa) platforiem DApp, ktorým IOS konkuruje.

Obchodovanie

Cena IOST zaznamenala krátko po ICO jeden prudký nárast, odvtedy však nemala veľkú volatilitu – rarita v priestore kryptomeny. Nie je jasné, čo mohlo spôsobiť počiatočný nárast na historické maximum ~ 0,13 USD (~ 0,00001 BTC), ale mohlo by ísť iba o investorov, ktorí by sa o projekte jednoducho dozvedeli.

Po skončení januárovej pumpy cena IOST okamžite klesla na takmer cenovú hladinu ICO. Po väčšinu marca pomaly klesal, kým sa otočil. Od konca marca cena neustále rástla a teraz sa pohybuje na hodnote ~ 0,05 USD (0,000006 BTC).

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = IOST&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Tento projekt má pred sebou dlhú cestovnú mapu, takže je ťažké povedať, čo môže ovplyvniť cenu. Celkové trhové podmienky budú s najväčšou pravdepodobnosťou mať najväčší vplyv. Oznámenia o partnerstve by tiež mohli viesť k pozitívnym cenovým akciám.

Kde kúpiť IOST

Môžete si kúpiť IOST na Huobi, Binance alebo OKEx s BTC alebo ETH. Mince má však najväčší obchodný objem ako obchodný pár s bitcoinom na všetkých troch burzách.

Ak nevlastníte žiadnu kryptomenu, môžete si najskôr vyzdvihnúť nejaké bitcoiny na burze ako Gemini alebo GDAX.

Kde uložiť IOST

Pretože IOST je momentálne v sieti Ethereum, môžete ho uložiť do akejkoľvek peňaženky s podporou ERC20. MyEtherWallet je skvelá voľba online, zatiaľ čo Ledger Nano S je pevná hardvérová peňaženka, ktorú môžete použiť.

Keď tím spustí sieť, budete chcieť svoje mince ukladať do oficiálnej peňaženky, ktorú poskytujú. Toto uvedenie na trh je naplánované až na Q3 2019, takže tím túto peňaženku zatiaľ neuvoľnil.

Záver

IOS sa pokúša vybudovať škálovateľnejšiu blockchainovú infraštruktúru. Ľahko jeden z komplexnejších projektov vo vesmíre, bude to najmenej rok, kým budeme môcť zmerať jeho úspešnosť.

Ak tím dokáže dosiahnuť ambiciózne ciele, ktoré si stanovil, môžeme vidieť, že priestor dobýva úplne nová blockchainová infraštruktúra. S počtom vývojárov pracujúcich na škálovaní riešení pre projekty, ktoré sú oveľa ďalej, však už môže byť neskoro.

Ďalšie zdroje pre IOS

Twitter

Telegram

Reddit

Stredná

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me