Čo je Monacká karta (MCO)?

Monacká karta je a Debetná karta značky Visa ktorý čerpá z bankového účtu financovaného kryptomenami. Keďže ide o kartu Visa, môžete svoju kartu Monaka používať rovnako ako ktorúkoľvek inú kartu.

Karta a bankový účet v Monaku sú zadarmo pre držiteľov kryptomeny. Ak si chcete otvoriť účet, jednoducho sa zaregistrujete, overíte svoju totožnosť a na svoj účet prevediete ktorúkoľvek z rôznych akceptovaných kryptomien. V súčasnosti je Monako k dispozícii zákazníkom v Ázii. Majú tiež zoznam čakateľov na európskych zákazníkov. Zákazníci v Spojených štátoch momentálne nemôžu používať Monako. Existujú však plány na zmenu.

monacká kartová aplikácia

Účet na karte Monako má žiadny minimálny zostatok a žiadne mesačné poplatky. Existuje však limit 200 dolárov na výber z bankomatu zadarmo a medzibankový výmenný limit 2 000 dolárov. Ak sa rozhodnete investovať a zadržať token MCO, môžete prejsť na kartu s obmedzeným vydaním. Tieto karty okrem toho, že vyzerajú chladnejšie ako karta zadarmo, majú vyššie limity na bankomaty a medzibankové prevody.

Riešenie problému každodenných platieb má pre kryptomenu potenciál byť obrovský. Monacká karta však nie je jediným projektom, ktorý sa pokúša vytvoriť debetné (alebo predplatené) karty kryté kryptomenou. Na rovnakej problematike pracujú aj ďalšie projekty, napríklad TenX. Všetky tieto projekty čelia výzvam pri implementácii týchto kariet vo veľkom meradle a spôsobom, ktorý ich vyhovuje. Monako dúfa, že kód prelomí, čo nakoniec prinesie kryptomeny a populárne spôsoby platby, aby spolu pekne hrali.

Karta Visa, financovaná spoločnosťou Crypto

Celá myšlienka, ktorá stojí za Monakom, je uľahčiť každodenné výdavky s kryptomenou. Ak môže viac ľudí platiť kryptomenou v kaviarňach a obchodoch s potravinami, stáva sa kryptomena oveľa príťažlivejšou. Až doteraz však bola užitočnosť kryptomeny pre výdavky hlavným prekážkou pri prijímaní.

obrazovka1 monaco

Riešenie Monaka integruje mobilnú aplikáciu a monackú kartu značky Visa. Na začiatok by ste vložili kryptomenu na ich monacký účet. Potom môžete kryptomenu minúť pomocou karty Monaka. O výmenu a premenu sa stará Monako.

A čo viac, Monako manipuluje s burzou za čo najnižšie náklady bez toho, aby používateľovi účtoval akékoľvek poplatky za spracovanie. Obchodný model Monaka sa preto netočí okolo zarábania peňazí na zákazníkoch. Namiesto toho Monako zarába peniaze od obchodníkov, s ktorými zákazníci nakupujú. Poplatky za spracovanie obchodnej karty sú zvyčajne 3-4% transakcie. Z toho Monako trvá 1,5 – 2% z každej transakcie.

screen2 monaco

Monako zarába peniaze, keď zákazníci používajú monackú kartu, takže má silnú motiváciu vytvárať užívateľsky príjemný a vysoko kompatibilný zážitok.

Počkaj minútu. Nejde to proti vízii Satoshiho?

Je dôležité spomenúť, že veľa kryptomien považuje použitie karty Visa za výpredajový ťah. Satoshi podľa nich chcel, aby Visa nahradilo kryptomena, a nie s ňou pracovať. Toto je do značnej miery filozofická debata. Na jednej strane má Visa v súčasnosti zavedený systém a dominantné postavenie na trhu. Má zmysel s nimi spolupracovať. Na druhej strane spoliehanie sa na centralizovanú inštitúciu, ako je Visa, podkopáva veľkú časť príťažlivosti kryptomeny. Nakoniec je na vás, aby ste sa rozhodli, kam v tejto otázke spadnete. Jedna vec je istá, prídu ďalšie projekty zaoberajúce sa touto otázkou.

Cezhranične, bez poplatkov

Keďže karty v Monaku sú kryté kryptomenou, nemajú problémy s hranicami, ako sú fiat meny. Vďaka tomu môžete kartu Monaka používať kdekoľvek. Karta sa pri nákupe automaticky nastaví na miestnu fiat menu.

Nízke poplatky a výmenné kurzy platia aj v iných krajinách. Transakcie sa uskutočňujú podľa presného výmenného kurzu, ktorý Monako dostáva ako inštitucionálny obchodník. Naopak, ak debetnú kartu používate s väčšinou bánk cez hranice, k výmennému kurzu pripočítajú ďalšie percento alebo zahrnú poplatok za transakciu..

Monako má spojenie s ôsmimi z desiatich najlepších medzinárodných devízových bánk na uľahčenie prepočtu mien.

Vidíme teda, že Monako má najmenej dva ideálne prípady použitia pre rôzne typy zákazníkov. Prvým je držiteľ / investor kryptomeny, ktorý by chcel byť schopný ľahko minúť svoje kryptomeny bez toho, aby ich musel konvertovať späť na fiat. Druhým prípadom použitia je medzinárodný cestovateľ, ktorý potrebuje ľahký nákup v rôznych menách.

Vydať hotovosť

Karta Monako tiež prichádza s 2% programom vrátenia peňazí pre majiteľov kariet. Tieto odmeny v hotovosti majú formu tokenov MCO. Skutočná hodnota odmien v hotovosti sa preto líši podľa hodnoty tokenu MCO. Váš zostatok cashbacku by sa mohol zvýšiť alebo zmenšiť v závislosti od toho, ako sa Monaku darí ako spoločnosti.

MCO sa samozrejme obchoduje na mnohých významných burzách a môžete si ich vymeniť za inú menu hneď, ako dostanete svoje odmeny v hotovosti.

Nariadenia & Súlad

Predpisy a dodržiavanie predpisov boli obrovským problémom pre konkurentov, ktorí sa pokúšajú nastaviť podobné spôsoby platby podporované kryptomenou. Monacká karta dlho a tvrdo premýšľa o najlepších spôsoboch fungovania vyhovujúcej karty Visa. Okrem toho uzavreli partnerstvo s etablovanými lídrami v odbore poskytovania kariet a služieb dodržiavania predpisov.

Gemalto je spoločnosť, ktorá vyrába fyzické karty. Sú medzinárodným výrobcom kariet so zavedenou históriou výroby kariet Visa.

Svetová kontrola Thomson Reuters poskytuje overenie KYC / AML. Jumio sa postará o overenie ID a ďalšie služby identity.

Napokon procesor Visa / Mastercard kompatibilný s PCI DSS zvládne všetko spracovanie transakcií pre monacké karty.

Tím

Od ich počiatočného ICO sa tím Monaka rozrástol na plnohodnotnú prevádzku. Získali si reputáciu veľmi pohotovej reakcie na sociálnych sieťach a fórach, kde otvorene hovoria o výzvach, ktorým čelia. Tím je aktívny najmä na serveri Bitcointalk.

monacký generálny riaditeľ

Kris Marszalek je výkonným riaditeľom Monaka. Dlhé roky bol podnikateľom v juhovýchodnej Ázii, čím zvýšil počet spoločností od nuly do 100 miliónov dolárov. Najvýznamnejšie bol výkonným riaditeľom spoločnosti Ensogo, keď bola v fáze rýchleho rastu. Niektorí investori z toho boli nervózni, pretože Ensogo skolabovalo krátko po tom, čo Marszalek opustil spoločnosť. Neexistujú však dôkazy, ktoré by nasvedčovali tomu, že bol zapojený do zániku Ensoga.

monaco cfo monacké cto

Zvyšok riadiaceho tímu tvoria usadení riadiaci pracovníci. Monako má starší a ostrieľanejší tím ako mnoho kryptoprojektov, ktoré ste možno videli. Prezentujú tiež vysokú úroveň profesionality v oblasti správ a obrázkov, ktoré prezentujú.

Cestovná mapa

Monacká karta sa musí ešte úplne spustiť a odoslať zákazníkom. Karty sú navyše k dispozícii iba vo vybraných krajinách. Stratégia zavádzania sa zameriava najskôr na Áziu, potom na Európu a potom na Spojené štáty.

cestovná mapa kariet pre Monako

Monako už vydalo svoju mobilnú aplikáciu a je k dispozícii v App Store a Google Play.

Očakávajte dodanie kariet, ohlásené ďalšie partnerstvá a pridaná funkcionalita aplikácie v nasledujúcom roku.

Monacké mince (MCO)

Token MCO bol spustený v júni 2017 verejným predajom tokenov, ktorý pre Monako vygeneroval viac ako 26 miliónov dolárov.

MCO pomáha s likviditou v rámci monackej siete; je to tiež mena pre odmeny v hotovosti. Okrem toho môžete držať MCO, aby ste odomkli karty Monaco s vyššou hodnotou s rôznymi limitmi transakcií a výberov.

MCO krátko po uvedení na trh dosiahli maximum cez 20 dolárov. Jeho cena odvtedy klesla.

Ako nakupovať monacké mince (MCO)

Monaco Coin (MCO) je k dispozícii na mnohých významných burzách, ale nemôžete si ho kúpiť priamo u fiat. Najskôr budete musieť previesť na ETH alebo BTC.

Medzi podporované burzy patria Binance, Bit-Z, Huobi, Bittrex a Liqui.

Kde uchovávať monacké mince (MCO)

MCO je token ERC-20 na blockchaine Ethereum. Ako taký ho môžete uložiť v akejkoľvek peňaženke kompatibilnej s ethereom.

MyEtherWallet je pravdepodobne najjednoduchší a najjednoduchší na použitie. Pre väčšiu bezpečnosť zvážte hardvérovú peňaženku Ledger Nano S alebo Trezor.

Záver

Monacká karta je atraktívnou voľbou pre každého, kto chce uskutočňovať každodenné nákupy pomocou kryptomeny. Dáva to zmysel aj cezhraničným cestujúcim. Môžeme však očakávať, že zavedenie bude trvať dlho a cestou bude narážať na veľa hrčiek. Finančný priemysel je vysoko regulovaný a platby kryté kryptomenami sú zložitou záležitosťou, aj keď sa zdá, že riešenie z Monaka je jednoduché a užívateľsky prívetivé.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me