Čo je to Groestlcoin?

Groestlcoin je Kryptomena odolná voči ASIC , ktorý sa môže pochváliť „takmer nulovými poplatkami“. Aj keď je samotná minca iba pseudoanonymná (napríklad bitcoin), vývojový tím preniesol peňaženku (Samourai), ktorá vám poskytne úplnú anonymitu.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Rovnako ako väčšina ľudí, aj vaša prvá otázka je pravdepodobne: „Čo do pekla je‚ groestl ‘?“ Kryptomena využíva ťažobný algoritmus Grøstl-512, takže tím výstižne pomenoval projekt „Groestlcoin“. Mnoho ľudí v komunite volalo po rebrandingu, ktorý by pomohol s adopciou nezdá sa akoby sa to stalo.

V tejto príručke sa pozrieme na všetky základné podrobnosti o Groestlcoinoch, ako napríklad:

Ako funguje Groestlcoin?

Groestlcoin je prísne kryptomena pre platby peer-to-peer (p2p). Mince slúži rovnakému konečnému cieľu ako iné transakčné kryptomeny, ako sú bitcoiny a litecoiny, ale tohto cieľa dosahuje pomocou iného súboru atribútov..

Atribúty

Prvé. Groestlcoin dosiahol vďaka svojej množine funkcií niekoľko významných „prvenstiev“. Bola to prvá minca, ktorá implementovala Segregated Witness (SegWit) a prvá, ktorá uskutočnila transakciu Lightning Network na hlavnej sieti.

Poplatky. S implementáciou Lightning Network má Groestlcoin minimálne poplatky. Prevod 10 000 GRS (~ 6 000 USD v čase písania tohto článku) stojí zlomky zlomok centa. Aj keď cena GRS stúpne 1000-krát, transakčný poplatok by bol len pár drobných.

Poplatky sa však môžu mierne líšiť v závislosti od peňaženky, ktorú používate na príjem GRS.

Ťažba. Groestlcoin využíva pre svoj ťažobný algoritmus dve kolá Grøstl-512. Toto ťažobné algo je zatiaľ odolné voči ASIC.

Samourai. Nie je priamou vlastnosťou blockchainu ako takého, ale Groestlcoin má anonymnú a súkromnú peňaženku, Samourai. Peňaženka nerecykluje adresy, má podporu Tor a obsahuje Transakcie v štýle CoinJoin. Peňaženka má tiež utajený režim, v ktorom zmizne z domovskej obrazovky telefónu, zo zoznamu aplikácií a zo spúšťača.

groestlcoin samourai

Rozhranie Groestlcoin Samourai pre Android

Dodávka a blokovanie GRS

Maximálna ponuka je 105 miliónov GRS a okolo 70 miliónov je už v obehu.

Práve teraz má Groestlcoin veľkosť bloku jeden MB, ale vývojári uviedli, že ho zvýšia, ak je 80 transakcií za sekundu príliš málo na to, aby zvládli zvýšenie objemu.

Odmena za ťažbu sa začínala na 512 GRS za blok s poklesom na polovicu, ktorý sa vyskytoval každý týždeň. Výplata je teraz 5 GRS za blok a na tejto úrovni zostane do konca života Groestlcoinu.

GroestlTip

GroestlTip je služba sklápania, ktorú vytvorili členovia komunity pre videostreamy. Streaméri Twitch môžu napríklad integrovať túto službu do svojich živých videí a dostávať tipy na Groestlcoin od svojich divákov. Okrem štandardných sieťových poplatkov sa za používanie služby neplatia žiadne ďalšie poplatky.

Tím & Pokrok

Vývojár, ktorý sa volá používateľské meno Bitcointalk „Gruve_P“, spustil Groestlcoin 22. marca 2014. Odvtedy sa tím rozrástol na nad 20 ľudí rozšírila do celého sveta. Väčšina členov tímu uprednostňuje zostať v anonymite, iba zdieľajú svoje meno a krajinu pôvodu na webových stránkach.

Tím konzistentne vydával nové verzie platformy každé tri mesiace. Pri takejto dôslednosti by vás nemalo šokovať, keď počujete všetko, čo dosiahli za posledné štyri roky.

Tím aktivoval SegWit v januári 2017 a momentálne pracuje na vydaniach Lightning Network pre ich mobilné aj desktopové peňaženky.

Tím a komunita tiež vytvorili jedenásť rôznych peňaženiek pre Android, desať rôznych peňaženiek pre Blackberry a tri pre iOS. Vytvorili tiež viac ako desať peňaženiek pre počítače.

Súťažiaci

Bitcoin je samozrejme najznámejším konkurentom spoločnosti Groestlcoin. Ale ako hovorí staré príslovie: „Hoďte kameň ktorýmkoľvek smerom a určite zasiahnete konkurenta Groestlcoin.“ Dobre, asi to tak nejde; podobných projektov je však zdanlivo nekonečné množstvo.

Získali ste litecoin, ktorého cieľom je byť transakčne priateľskejšou verziou bitcoinu. Mince odolné voči ASIC ako Vertcoin a Bitcoin Gold majú veľa rovnakých funkcií ako Groestlcoin. Kryptomeny zamerané na súkromie, ako napríklad Monero a Dash, konkurujú anonymnej peňaženke Samourai od Groestlcoinu.

Obchodovanie

Cena GRS je od uvedenia na trh v roku 2014 na horskej dráhe. Ani detská dráha. Hovoríme o úplných zvratkoch v polovici jazdnej dráhy.

Cena zostala relatívne rovnaká tri roky po uvedení na trh a pohybovala sa medzi 0,002 až 0,003 dolármi. Začiatkom roka 2017 však obchodovanie začalo byť zaujímavé.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = GRS&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena stúpla z približne 0,001 USD (~ 0,00000126 BTC) na viac ako 0,35 USD (~ 0,00015 BTC) iba za sedem mesiacov, potom sa o dva mesiace neskôr zrútila späť na takmer predpotopné ceny. Potom takmer okamžite cena vyskočila na 1,18 USD (~ 0,00018 BTC) – čo je viac ako 10-násobný výnos za menej ako jeden týždeň. Zdá sa, že tento astronomický zisk sa zhodoval s masívnym nárastom záujmu investorov o mince rezistentné voči ASIC.

Od tohto skoku sa Groestlcoin volatilne odrazil tam a späť z minima okolo 0,287 USD (~ 0,000043 BTC) na maximum 2,36 USD (~ 0,000142 BTC). Cena v čase písania tohto článku sa pohybuje okolo 0,58 USD.

Jednoduché a jednoduché, zvýšené použitie bude najvýznamnejším katalyzátorom ďalšieho zvýšenia ceny. Cena by tiež mohla zaznamenať rozhodujúce kroky s rastom ceny bitcoinu.

Kde kúpiť GRS

Môžete obchodovať BTC za GRS na Binance a Bittrex. Ďalej si môžete kúpiť GRS priamo so zapnutým KRW Upbit – najpopulárnejšia možnosť na svete s takmer 80 percentami objemu obchodov.

Ak si nie ste istí, ako začať, pozrite si nášho sprievodcu nákupom bitcoinu.

Ťažba je tiež možnosťou získania GRS. Najjednoduchší spôsob ťažby GRS je použitie Groestlcoinu Easyminer. Easyminer vás automaticky priradí k banskému bazénu Dwarfpool, ale existuje aj niekoľko ďalších možností fondu.

Kde uchovávať GRS

Ako je uvedené vyššie, mali by ste byť schopní nájsť prijateľnú peňaženku z mnohých dostupných.

Ak chcete svoju peňaženku ponechať na pracovnej ploche, Groestlcoin Jadro a Electrum GRS sú obe pevné možnosti.

Možno ste skôr používateľom mobilných zariadení. Ak je to tak, mali by ste sa pozrieť na Groestlcoin mobilná peňaženka. Alebo, ak sa zameriavate na anonymitu, Samourai peňaženka je cesta.

Majitelia spoločnosti Ledger a Trezor majú tiež šťastie. Oba budú podporovať GRS niekedy v tomto roku.

Záver

Tím Groestlcoin sa zameriava na zlepšenie problémov, ktoré vidia v bitcoinoch. Medzi tieto vylepšenia patrí to, že kryptomena je odolná voči ASIC, takmer bezstarostná a na čele technologického pokroku.

Je ťažké si predstaviť, že by sa Groestlcoin stal de facto kryptomenou pre transakcie a platby. Ale ako všetci vieme, v kryptomene je možné všetko. Rebranding a nejaký marketing by mohli byť tým, čo naštartuje vzostup tohto projektu k známosti.

Ďalšie zdroje týkajúce sa grocoinov

Twitter

Reddit

Telegram

Stredná

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me