Čo je to FOLM Coin?

FOLM coin (FLM) tvrdí, že identifikoval slabiny v bitcoinovej sieti, a navrhuje svoju kryptomenu ako riešenie týchto vnímaných problémov. Projekt sa začal v októbri 2017. Podľa Vývojár mincí FOLM Gorkem D., niektoré z nedostatkov bitcoinu zahŕňajú „pomalé časy blokov, nedostatočná veľkosť bloku, synchronizované uzly blockchainu a hrozba ťažby ASIC.“

Ak to zhrnieme, coin FOLM považuje bitcoin za príliš pomalý a tiež náchylný na centralizáciu prostredníctvom 51% útoku. Pri tomto útoku jeden baník alebo kliešť baníkov ovláda sieť prostredníctvom svojho nadradeného hardvéru.

Mince FOLM tiež považujú za problém uzlovú štruktúru bitcoinu. FOLM to rieši prostredníctvom systému hlavných uzlov. V systéme hlavných uzlov vykonávajú hlavné uzly väčšie oprávnenia v sieti prostredníctvom hlasovacích práv. A v niektorých prípadoch hlavné uzly urýchľujú sieť.

Rovnako ako v prípade litecoinu a bitcoinu v hotovosti, mince FOLM poskytujú väčšiu veľkosť bloku ako bitcoiny, aby sa urýchlil čas transakcie. Bitcoinové bloky obsahujú jeden megabajt dát. FOLM obsahuje štyri megabajty dát.

S týmito funkciami, FOLM uvádza vo svojom biely papier že dúfa, že sa stane platobným systémom, a dúfa, že poskytne infraštruktúru na ďalšie vytváranie aplikácií a služieb, ako je napríklad banková aplikácia.

Obrázok mince FOLM

Dve webové stránky

Projekt udržuje dva samostatné webové stránky. The Stránka FOLM Universe (tiež označovaný ako FOLM.io) funguje predovšetkým ako marketingová a reklamná stránka propagujúca FOLMServices, FOLMBank, FOLMApps. The Stránka FOLM Coin poskytuje viac technických informácií a obsahuje správu a zdroje, ako je napríklad prieskumník blokov.

Ako funguje FOLM Coin?

Algoritmus PHI1612

Projekt mincí FOLM sa pýši používaním algoritmu PHI1612.

Algoritmus PHI1612, ktorý predstavuje projekt Luxcore pre LuxCoin, poskytuje hybridný konsenzus, ktorý kombinuje Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS). PHI1612 sa snaží byť odolný voči ASIC aj NiceHash. To znamená, že ťažiari konkurenčne vyrábajú bloky oproti iným ťažiarom s drahším a špecializovaným hardvérom bez toho, aby to malo nevýhodu.

ASIC znamená Application Specific Integrated Circuit. ASIC poskytuje silné výpočtové schopnosti užitočné pri víťazstve v kryptografickej hádanke požadovanej bitcoinom na vytvorenie ďalšieho bloku v reťazci. Ako slovinská organizácia poskytuje NiceHash službu cloudovej ťažby kryptomien, kde ťažiari nakupujú hashovaciu silu.

Obrázok mince FOLM

Algoritmy ako PHI1612 sa snažia vyrovnať podmienky pre baníkov. V dôsledku toho zostáva sieť decentralizovaná a odolná voči 51% útoku, keď jeden baník alebo skupina baníkov ovláda sieť na základe vlastnenia najvýkonnejšieho hardvéru.

Na zvýšenie bezpečnosti používa PHI1612 niekoľko hashovacích algoritmov vrátane Skein, JH, Cubehash, Fungue, Gost a Echo. V zásade to považujte za ochranu siete uzamknutím schránky vo vnútri schránky vo vnútri inej schránky. Aby ste hackli systém, musíte rozbiť jeden po druhom za druhým.

Tento algoritmus tiež tvrdí, že spotrebuje menej energie ako tradičné PoW algoritmy.

Zdrojový kód softvéru

Na vytvorenie projektu mince FOLM klonovali vývojári spoločnosti FOLM projekt bitcoinu a potom skopírovali kód z niektorých ďalších projektov kryptomeny, ako je Bulwark.

GitHub hostí základňu kódov FOLM ako open source projekt a kód je naprogramovaný v jazyku C ++. Na projekte pracuje jeden programátor.

Okrem hlavného úložiska projektu je hostiteľom aj GitHub sekundárny projekt FOLM na výrobu papierovej peňaženky. Tím FOLM s kódom Javascript naklonoval kód tejto peňaženky z projektu peňaženky Electron.

Tím FOLM a biela kniha

Celý tím spoločnosti FOLM má bydlisko v tureckom Istanbule a iba jeden jednotlivec v tíme uvádza FOLM ako miesto svojho zamestnania. Na LinkedIn, Gorken D. uvádza svoju pozíciu na FOLM.io ako spoluzakladateľ / riaditeľ pre rozvoj softvéru a podnikania. Jeho pracovná história zahŕňa množstvo pozícií pre vývoj softvéru od roku 2008. Na druhej strane, Volkan Inanc sa na webovej stránke spoločnosti uvádza ako CEO, ale na LinkedIn je uvedená Veron Bilisim A.S. ako jeho denná práca.

Obrázok mince FOLM

Hlavnou funkciou projektu FOLM je uľahčenie platieb a Biela kniha o minciach FOLM poskytuje ďalšie podrobnosti o cieľoch a technológii projektu.

Zásobovanie mincami a udržateľnosť

FOLM zastáva názor, že úspech siete závisí od baníkov. Z tohto dôvodu majú v úmysle dlhodobo udržať ziskovosť ťažby. A aby FOLM motivoval baníkov k tomu, aby v priebehu času zostali v systéme, odmeňuje baníkov viac v ich druhom roku v sieti ako v prvom.

K tejto filozofii odmien prispievajú výhody odolnosti ASIC a NiceHash. Vďaka algoritmu PHI1612, ktorý poskytuje rovnaké podmienky, systém umožňuje všetkým baníkom získavať odmeny.

Spoločnosť pripravila na financovanie projektu 5% mincí. Prvý rok sa predpokladá vyťaženie 7 884 000 FLM a druhý rok by sa malo ťažiť 5 256 000 FLM. 23 001 916 FLM obmedzuje celkovú zásobu mincí a ťažba sa očakáva do 32 rokov.

Obrázok mince FOLM

História obchodovania

Zatiaľ prítomnosť mince FOLM na obchodnom trhu stále letí pod radarom. CoinMarketCap vôbec neuvádza mincu do zoznamu.

Kde si môžete kúpiť mince FOLM?

Vymenujte niekoľko výmen, interne odkazujte na niektorých našich sprievodcov. Ak na svojich sprievodcoch túto možnosť nemáme, dajte nám vedieť a my ju pridáme (bonusové body a $, ak ju napíšete, aby sme ju mohli vložiť tam!)

Niekoľko menších búrz v súčasnosti uvádza zoznam FLM, predovšetkým ako pár na obchodovanie s bitcoinmi. Tie obsahujú CoinExchange.io, the CryptoBridge – decentralizovaná výmena a – BitexLive.

Kde môžete uložiť mince FOLM?

Okrem už spomenutého úložiska GitHub pre papierová peňaženka napísaná v jazyku Javascript a klonovaný z projektu peňaženky Electron, obsahuje hlavné úložisko projektu zdrojový kód peňaženky v jazyku C++, klonovaný z pôvodného projektu bitcoinu, ako aj z iných kryptových projektov.

A FOLM Universe ponúka rôzne možnosti sťahovania peňaženky pre počítače, web a mobilné zariadenia. Fungujú na počítačoch Mac, Windows, Linux, iOS a Android.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me