Čo je to Ethereum Classic?

Ethereum Classic je pôvodný blockchain Ethereum a umožňuje implementáciu decentralizovaných aplikácií a inteligentných zmlúv. Projekt sa zrodil z neochvejnej viery v základné princípy. Symbolizuje dôležitosť toho, že je kryptomena zameniteľná a jej blockchain nemenný.

Blokové reťazce Ethereum a Ethereum Classic boli identické až do blokovania roku 1920000. Ale potom neslávne známy DAO navždy zmenil blockchain a kryptomenu. V tejto príručke sa dozvieme, čo potrebujete vedieť, vrátane:

Tvrdá vidlička

Na platforme Ethereum bola vytvorená inteligentná zmluva známa ako DAO (Decentralized Autonomous Organization). DAO bol v podstate fondom rizikového kapitálu, kde investori hlasovali o tom, ako alokovať kapitál. Fond bol taký populárny, že prilákal zhruba 14 percent všetkého vtedajšieho éteru, čím získal 150 miliónov dolárov.

Výhodou a nevýhodou inteligentnej zmluvy je jej autonómne vykonávanie. V tomto prípade mala inteligentná zmluva chybu v dizajne, ktorá umožnila niekomu ukradnúť z DAO viac ako 3,6 milióna éteru. Vitalik Buterin, tvorca Etherea, a väčšina komunity chcela vykonať hard fork, ktorý by pred hacknutím vrátil blockchain späť na blok 1920000, aby bolo možné vrátiť finančné prostriedky. Tu si môžete prečítať viac o kontroverzii a rozhodnutí usilovne rozdvojiť Ethereum.

Po zložitej návratnosti finančných prostriedkov ľudí zostal pôvodný blockchain Ethereum, ktorý je dnes známy ako Ethereum Classic alebo ETC. Komunita, ktorá pokračovala v ťažbe a podpore pôvodného blockchainu, verí, že by nemal existovať žiadny vonkajší vplyv na to, čo malo byť nemenným blockchainom. Spoločnosť Ethereum Classic si odvtedy razila svoju vlastnú stopu vo svete kryptomien. Z dlhodobého hľadiska komunita Ethereum Classic dúfa, že má zásadný význam zaujatie zásadového prístupu zákonník je zákon.

Ako funguje Ethereum Classic?

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba vedieť o Ethereum Classic, sú inteligentné zmluvy. Nick Szabo vynašiel inteligentné zmluvy v roku 1994. V tom čase však neexistovala decentralizovaná platforma, ktorá by mohla inteligentné zmluvy bezpečne ukladať. Blockchain poskytol dokonalú platformu. Inteligentné zmluvy sú postavené na vrchole blockchainu Ethereum Classic a automaticky presadzujú pravidlá dohody. Inteligentné zmluvy by jedného dňa mohli vylúčiť nespočetné sprostredkovateľské služby v bankovníctve, ukladaní súborov, poisťovníctve, službách identity a reputácie atď.

Turing od Ethereum Classic Virtuálny stroj Sputnik vykonáva inteligentné zmluvy. Kompletný stroj Turing môže simulovať Turingov stroj. Hypotetický stroj od Alana Turinga je manipulácia s reťazcom 1 a 0 na simuláciu ľubovoľného počítačového algoritmu. Nikdy sa nedokázalo, že počítač dokáže skutočne viac ako Turingov stroj, a teda virtuálny stroj Sputnik na ňom dokáže spustiť akýkoľvek počítačový program s kódovaným kódom. Myšlienkou Ethereum Classic je nielen decentralizovať menu, ale vytvoriť počítač s decentralizovaným svetom.

Uzly ETC majú motiváciu finančne prevádzkovať virtuálny stroj. Uzly dostávajú poplatky ETC za spracovanie transakcií súvisiacich so zmluvami. Inteligentné zmluvy sú schopné vyplatiť ľuďom v éteri Classic.

Emerald Software Developer Kit (SDK)

Vývoj jedinečný pre Ethereum Classic priniesol Sada pre vývojárov softvéru Emerald, sada nástrojov na vytváranie dapps. Sada SDK obsahuje ďalšie komponenty pre vývojárov, ako sú používateľské rozhranie, knižnice a nástroje na vytváranie. Keďže Ethereum Classic je platforma, konečným cieľom je, aby na vrchole blockchainu stavalo čo najviac vývojárov. Cieľom ETC je zamerať sa na internet vecí, často označovaný ako IoT. V rozhovor, Vývojár ETC Igor Artamonov uviedol: „Inteligentné zmluvy na blockchaine sú ideálne pre jednoduché dohody medzi strojmi pracujúcimi v [a] distribuovanej sieti, protokolom medzi strojmi a IoT je v tomto prípade najzrejmejšou aplikáciou. “

Geth

Geth pomocou programovacieho jazyka Go poskytuje „viacúčelový nástroj príkazového riadku, ktorý spúšťa celý uzol Ethereum Classic.“ Geth obsahuje viac ako 40 percent nového kódu od hard forku od Etherea, čo demonštruje aktívny vývoj tímu ETC. The program umožňuje ťažiť ETC, prevádzať finančné prostriedky medzi peňaženkami, vytvárať inteligentné zmluvy a spravovať účty.

História

Ethereum Classic pokračovalo v pôvodnom blockchaine a odštiepilo sa od Ethereum v júli 2016. Predpovedalo sa, že pôvodná reťaz by jednoducho zmizla po rozdvojení, ale ťažba a obchodovanie pokračovali. Poloniex nakoniec uviedol ETC a cena dosiahla jednu tretinu ETH.

Po trpkých útokoch v rôznych subreddoch éteru urobila spoločnosť ETC „Vyhlásenie nezávislosti”S uvedením,” veríme v decentralizovaný blockchain odolný voči cenzúre a bez povolení. Veríme v pôvodnú víziu Ethereum ako svetového počítača, ktorý sa nedá vypnúť a ktorý má nezvratné inteligentné zmluvy. “

Z ich základných princípov Deklarácie nezávislosti:

„Zákonník je zákon; v kódexe Ethereum Classic sa nesmú robiť žiadne zmeny, ktoré by porušovali vlastnosti nemennosti, zameniteľnosti alebo posvätnosti hlavnej knihy; transakcie alebo históriu hlavnej knihy nie je možné z žiadneho dôvodu vrátiť alebo upraviť. “

Je zrejmé, že tieto zásady neboli v súlade s ethereum, a preto sa spoločnosť ETC už nespája s nadáciou ethereum.

Zlodej nakoniec vyhodil ETC z hacku DAO na trh, ale prekvapivo zostala cena ETC pomerne stabilná. Po všetkom chaose sa spoločnosti Ethereum Classic nakoniec podarilo zhromaždiť vývojový tím a vydať sa vlastnou cestou.

Tím Ethereum Classic

Pôvodne tím Ethereum Classic, ETCDEV, mal zámerne nižší profil. Nedostatok významného vodcu je v súlade s ich hlavnou filozofiou decentralizácie ETC bez silného ľudského vplyvu. Tento tím však už nie je aktívny.

Vývoj Ethereum Classic teraz vedú ETC Labs a tím IOHK Grothendieck.

Tím vedenia Ethereum Classic

Predchádzajúci vedúci tím ETCDEV

Dodávka mincí a udržateľnosť

ETC sa výrazne líši od ETH, pokiaľ ide o ťažbu a dodávku mincí. Ethereum má zabudovanú bombu pre ťažkosti, vďaka ktorej je ťažba s dôkazom práce časom náročnejšia. To nakoniec prinúti všetkých ťažiarov prejsť na dôkaz o podiele. ETC pozastavuje túto bombu s ťažkosťami a má v úmysle zostať pri práci.

V priemere je čas blokov 10-14 sekúnd s odmenou päť ETC za blok. Pretože časy na blokovanie sú také krátke, transakčné poplatky sú pomerne nízke a priemerný poplatok je asi jeden cent.

Ethereum Classic je inflačné prostredníctvom blokových odmien až do roku 2025, kedy bude ponuka mincí obmedzená na 210 miliónov mincí. Ethereum nemá žiadny strop a plánuje zatiaľ zostať inflačný. ETC verí, že táto menová politika robí z Classic bezpečnejšiu investíciu, pretože hodnota mincí sa časom nezníži v dôsledku nekonečného nárastu ponuky.

Budúce projekty a cestovná mapa

V roku 2018 vývojový tím vydal Smaragdová peňaženka na plochu, prvá dôveryhodná peňaženka ETC. Odstránili tiež časovanú bombu, ktorú sme už spomenuli, a začali pracovať na implementácii bočných reťazcov pre škálovateľnosť.

Cez ďalšie dva roky, tím Ethereum Classic pracuje na zlepšení kompatibility s reťazcom Ethereum, zlepšení virtuálneho stroja Sputnik a implementácii bočných reťazcov s Proof of Authority (PoA).

Ethereum Classic Roadmap (2019-2020)

Ethereum Classic Roadmap (2019-2020)

Konkurencia

Niet pochýb o tom, že ETC naráža na tvrdú konkurenciu. Existuje nielen zrejmý konkurent spoločnosti Ethereum, ale aj akýkoľvek iný poskytovateľ inteligentných zmlúv. Najmä spoločnosť NEO si urobila meno v oblasti inteligentných zmlúv. Avšak ETC „komunita zostáva menej zameraná na ďalšie technológie prichádzajúce do priamej konkurencie … a viac na partnerstvá a komplementárne riešenia.„Stojí za zmienku, že keď porovnáte platformu s niektorými inými poskytovateľmi inteligentných zmlúv, ETC určite vyniká svojou úrovňou decentralizácie.

História obchodovania

ETC sa neustále umiestňuje v top 20 z hľadiska celkového trhového stropu. Po konferencii vývojárov v Hongkongu sa cena vyšplhala až na 20 dolárov. Mince potom po prvej fáze novej menovej politiky na odstránenie inflácie zaznamenali prudký nárast na viac ako 30 dolárov.

ETC dosiahol historické maximum USD na vrchole býčieho trhu 2017 / začiatok roka 2018 a dosiahol vrchol 45,50 USD (~ 0,00316 BTC). Odvtedy cena stále klesá. V súčasnosti sa pohybuje okolo 4,50 USD (~ 0,00115 BTC).

Aj keď väčšina vývoja a záujmu spočíva na hard forku Ethereum, bude zaujímavé sledovať vplyv centralizácie a inflácie na mincu v dlhodobom horizonte..

Kde kúpiť ETC

Môžete obchodovať za ETC s BTC a ETH na Binance a Bittrex. Môžete si tiež kúpiť ETC priamo za USD na Coinbase, najjednoduchšie použiteľnej možnosti.

Okrem nákupu ETC môžete tiež ťažiť. Projekt poskytuje rozsiahly zoznam banské bazény na ich webovej stránke.

Kde uložiť ETC

Pre svoje ETC tokeny máte veľa možností úložiska. V ideálnom prípade by ste mali použiť poskytnutú verziu Ethereum Classic Smaragdová peňaženka. Ak to nie je podľa vašich predstáv, je ich veľa ďalšie možnosti ktoré tím ETC odporúča.

V prípade mobilnej peňaženky podporuje Jaxx ETC.

Pre maximálnu bezpečnosť však môžete použiť hardvérovú peňaženku Ledger Nano S alebo Trezor.

Záverečné myšlienky

S ETC viete, že investujete do záväzku k nemennému blockchainu. Ich tím dúfa, že z dlhodobého hľadiska bude mať zmysel držať sa svojich zásad. Pri ETH existuje precedens, podľa ktorého by sa opäť mohli prudko forknúť na základe ľudského vplyvu. Je dôležité mať na pamäti, že kryptomeny vznikli z popola bankového kolapsu. Satoshi Nakamoto pôvodne navrhol decentralizované blockchainy na riešenie korupcie vo finančnom sektore. “Nemenný blockchain mal byť zbavený ľudskej tendencie ku korupcii.” Krádeže kryptomeny sa stali už skôr a budú sa opakovať. Kde urobíme hranicu toho, čo si vyžaduje tvrdú vidličku? ETH túto čiaru rozmazal, zatiaľ čo ETC zreteľne zakreslil ich pôdu do piesku.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval 2. 20. 19 Steven Buchko, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje

Twitter

Github

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me