Čo je to EOS?

EOS je a blockchain platforma pre vývoj decentralizovaných aplikácií (dapps), podobných funkcii Etherea. V skutočnosti ho priaznivci nazvali zabijakom éteru. Uľahčuje vývoj dapp poskytovaním sady služieb a funkcií podobných operačnému systému, ktoré môžu dapps využívať.

Cieľom spoločnosti EOS je spojiť najlepšie funkcie a sľuby rôznych technológií inteligentných kontraktov (napr. Bezpečnosť bitcoinu, výpočtová podpora Etherea). Zjednodušene povedané, komunita EOS pracuje na tom, aby poskytla jednu ľahko použiteľnú a masívne škálovateľnú platformu dapp pre každodenného používateľa.

V tejto príručke pre začiatočníkov sa dozvieme:

Ako funguje EOS?

Víziou EOS je vybudovať platformu blockchain dapp, ktorá sa dá bezpečne a plynulo škálovať na tisíce transakcií za sekundu, a to všetko pri poskytovaní prístupného zážitku vývojárom aplikácií, podnikateľom a používateľom. Ich cieľom je poskytnúť kompletný operačný systém pre decentralizované aplikácie poskytovaním služieb, ako je autentifikácia používateľov, cloudové úložisko a hostovanie serverov.

Buďte autentickí (ated)

Sieť EOS je hotová platforma pre aplikácie, ktorá vám umožní využívať plnohodnotný autentifikačný systém. Používateľské účty, doplnené rôznymi úrovňami povolení a vlastnými lokálne zabezpečenými údajmi používateľov, sú súčasťou siete. Môžete tiež zdieľať prístup do databázy medzi účtami a ukladať údaje používateľov na lokálnom počítači mimo blockchainu.

Obnova po odcudzených účtoch je zapečatená aj v systéme. Existujú rôzne spôsoby preukázania totožnosti a obnovenia prístupu k napadnutému účtu.

Majte to v cloude

Súčasťou systému EOS je aj hosťovanie serverov a cloudové úložisko. Ako vývojár aplikácií môžete vytvárať a nasadzovať aplikácie pomocou hostingu, cloudového úložiska a sťahovania šírky pásma, ktoré systém poskytuje. Toto vás otvára, aby ste svoje nápady preniesli do reality bez požiadaviek na zabezpečenie úložiska a šírku pásma.

Ako vývojár máte tiež prístup k analýze využitia úložiska a šírke pásma priamo z EOS a môžete nastaviť limity pre konkrétne aplikácie. Za tieto služby platíte vkladom žetónov.

Škálovanie

Najčastejšie blockchainy (myslím Bitcoin a Ethereum) používajú konsenzus o stave, čo znamená, že kedykoľvek môžu všetky počítače v sieti overiť aktuálny stav celého blockchainu. To pomáha predchádzať podvodom a potvrdzovať transakcie. Blockchain je v týchto prípadoch graf stavu systému. A keď sa každý nový blok pripojí k blockchainu, uzly v sieti odoberú každú transakciu z bloku a aktualizujú stav každej adresy spojenej s týmito transakciami.

Na druhej strane EOS implementuje konsenzus o udalostiach. Pri použití konsenzu o udalostiach sa pozornosť sústredí na transakcie (alebo jednoducho správy) na rozdiel od stavu. Namiesto overovania stavu siete v ktoromkoľvek danom čase uzly overujú sériu udalostí, ktoré sa doteraz vyskytli, aby mohli sledovať stav siete. Úplnému opätovnému potvrdeniu histórie transakcií po reštarte systému trvá dlhšie, ale dokáže spracovať oveľa vyššiu priepustnosť transakcií počas behu.

Zjednodušene povedané, sieť môže škálovať až jeden milión transakcií za sekundu z brány na jednom stroji, pričom je možné teoreticky nekonečné škálovanie paralelne medzi viacerými strojmi.

Logo EOS v priestore

EOS je platforma pre decentralizované aplikácie (dapps).

Zdarma na použitie

Štandardne je to aplikácia postavená na platforme EOS nevyžaduje mikroplatby koncovými používateľmi na odosielanie transakcií a vykonávanie úloh na blockchaine. Vývojári jednotlivých aplikácií určujú, ako používatelia platia poplatky za transakcie. Spoločnosti teda môžu prísť s vlastnými stratégiami speňaženia.

Funkcie, nie Chyby

Systém EOS poskytuje model riadenia založený na producentoch blokov, než na hlasovaní o tom, ktoré transakcie sú potvrdené, či aplikácia beží správne, a na zmenách zdrojového kódu jednotlivých aplikácií, ako aj samotného systému. Komunita môže demokratickým a bezpečným spôsobom aktívne inovovať, downgradovať a opravovať chyby v systéme.

Žiadne problémy s výkonom

Systém znižuje latenciu a maximalizuje výkon štruktúrovaním každého bloku (produkovaného každých 0,5 sekundy) ešte jemnejšie do postupnosti cyklov. Cykly zahŕňajú nite ktoré prebiehajú paralelne v cykloch. Táto štruktúra umožňuje odosielať a odpovedať na transakcie v rámci jednotlivých blokov a medzi blokmi, čím sa teoretická spodná hranica času odozvy zníži na jednoduchý čas prenosu správy cez sieť..

The Technický dokument načrtáva veľa drobných funkcií a podrobností, ktoré sme tu pre stručnosť vynechali.

Plán, tím a komunita

Projekt EOS vytvorila spoločnosť s názvom Block.one. Spoločnosť vedú Dan Larimer (spoluzakladateľ spoločností Bitshares a Steemit) a Brendan Bloomer. Obaja poskytujú niektoré vážne skúsenosti v kryptosvete a okrem svojich vlastných projektov boli verejne aktívni v propagácii tejto technológie ako celku.

EOS Dawn 1.0 bol vydaný 14. septembra 2017, vydanie Dawn 2.0 prinieslo sledovanie zdrojov a medziblokovú komunikáciu 4. decembra 2017 a vydanie Dawn 3.0 (oficiálne spustenie projektu) nastalo v apríli 2018.

Komunita za spoločnosťou EOS je živá a globálna a má veľa lásky od investorov aj prispievateľov. Stretnutia sú bežné, čl sa vytvára, Telegramová skupina je aktívny a na webe nájdete viac komunít Facebook, Twitter, a Steemit.

EOS umenie

Umenie je medzi komunitou populárne.

V sieti EOS je v súčasnosti viac ako 100 dapps. Bohužiaľ, aktivita na týchto kvapkách trochu chýba. Najaktívnejšia aplikácia, PRA CandyBox, sa práve skončila 6 000 aktívnych používateľov denne. Toto číslo je však podstatne vyššie ako najobľúbenejší dapp spoločnosti Ethereum, decentralizovaná burza IDEX, ktorá v súčasnosti predstavuje niečo cez 1 000 aktívnych používateľov denne..

Kontroverzia

Okrem Ripple (XRP) alebo Bitcoin Cash (BCH) je EOS pravdepodobne najpolarizačnejším projektom v danom priestore. Odporcovia tvrdia, že projekt je výrazne centralizovaný z dôvodu jeho implementácie konsenzuálneho mechanizmu Delegated Proof-of-Stake, v ktorom transakcie overuje iba 21 producentov blokov. Mnoho členov komunity má navyše pocit, akoby celoročné ICO projektu v hodnote 4 miliárd dolárov bolo v najlepšom prípade nedbanlivé a chamtivé, v horšom prípade dokonca podvodné..

Sieť EOS má tiež svoj spravodlivý podiel na chybách. Na povrch sa dostalo niekoľko kritických zraniteľností, ktoré viedli k spusteniu hlavnej siete platformy. Mnoho ľudí si nechalo škrabať hlavu nad tým, ako by sa to mohlo stať s takým veľkým rozpočtom. Aj po spustení benevolentní hackeri pokračovali v hlásení chyby za chybou.

Token EOS a obchodovanie

Predaj tokenov EOS bol jedinečný. Konalo sa celý rok, počnúc 26. júnom 2017, s 350 obdobiami distribúcie. Na konci každého obdobia bol celkový počet žetónov určených pre dané obdobie rozdelený medzi prispievateľov na základe výšky ETH, ktorou prispeli, vydelenej celkovou výškou príspevku.

Distribúcia tokenov EOS

Projekt získal 4 miliardy dolárov v ročnom ICO.

Počas tejto doby väčšina hlavných búrz uviedla tokeny EOS. Trh preto určoval hlavne cenu. Týmto sa otvoril predaj pre všetkých záujemcov a poskytlo sa dostatok času na sledovanie vývoja a pokroku tímu pred prispením. Výsledkom bol jeden z najlukratívnejších predajov tokenov k dnešnému dňu a medzitým veľký rast tokenu..

Samotný token EOS nevykonáva žiadnu funkciu. Je to užitočné iba v tom, že vývojári vyvíjajúci aplikácie na platforme ich musia používať na generovanie svojich špecifických tokenov aplikácií. Prijatie každej aplikácie na platforme závisí od hlasovania držiteľov tokenov.

Obchodovanie

Po uzavretí ICO cena EOS zaznamenala prudký pokles z maxima 4,85 USD (~ 0,00181 BTC) na niečo málo cez 0,50 USD (~ 0,000093 BTC). Cena mince bola odvtedy na horskej dráhe a dosiahla historické maximum 21,46 USD (~ 0,00227 BTC). Potom sa ustálila na súčasnej cene okolo 5,40 USD (~ 0,000837 BTC)..

Prekvapivo sa toto rekordné maximum nevyskytlo počas trhového býka na konci roku 2017. Namiesto toho sa stalo na konci apríla 2018. Tento veľký nábeh sa zhodoval priamo so spustením hlavnej siete platformy, ako aj výsadku eosDAC na 15. apríla.

Vďaka hlavnému uvedeniu na trh v knihách je najvplyvnejšou udalosťou, ktorá má vplyv na cenu, jednoducho väčšie využitie EOS dapp. Veľké partnerstvá a rozsiahle podnikové využitie by to mohli posunúť ďalej.

Ako kúpiť EOS

Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť EOS, je kúpiť ho na Binance za USDT, BTC alebo ETH. Môžete si ho tiež kúpiť na Bitfinexe, Huobi alebo OKEx, aj keď proces nemusí byť taký jednoduchý.

Ak momentálne máte iba USD (alebo akýkoľvek iný fiat), máte ďalšie kroky. Najskôr si musíte založiť účet na platforme, ktorá podporuje výmeny fiat na kryptomeny. Gemini, GDAX a Coinbase sú populárne možnosti.

Po vytvorení účtu by ste mali prepojiť svoj bankový účet a poslať USD na platformu. Odtiaľ nakupujte bitcoiny.

Teraz, keď vlastníte bitcoin, pošlite ho zo svojej pôvodnej burzy spoločnosti Binance. Nakoniec na Binance obchodujte svoje bitcoiny za EOS.

Kam uložiť EOS

Pri ukladaní tokenov EOS máte na výber z niekoľkých peňaženiek vytvorených komunitou.

The Peňaženka Greymass sa zdá byť ohromnou obľubou v komunite. Má všetko, čo potrebujete, aby ste mohli uložiť svoje tokeny a hlasovať za producentov blokov v ľahko použiteľnom rozložení.

Simpleos je ďalšia solídna možnosť, ktorú členovia komunity odporúčajú. Ako už z názvu vyplýva, peňaženka sa jednoznačne zameriava na jednoduchosť, s ktorou by sa mali aj držitelia začínajúcich tokenov cítiť pohodlne.

Ak ste technicky zdatnejší, môžete kedykoľvek použiť Peňaženka s rozhraním príkazového riadku (CLI) súčasťou blockchainu. Táto peňaženka je open-source a poskytuje sa priamo z Block.one, takže je to vaša najbezpečnejšia stávka.

Záver

EOS je kontroverzný projekt v aréne dapp s osvedčeným tímom, vznešenou víziou, ale zatiaľ otáznou realizáciou. Rozpočet vo výške 4 miliárd dolárov by však mal byť viac než dostatočný na to, aby projekt splnil všetky svoje predsavzatia. Nasledujúcich pár rokov bude rozhodujúcich pre to, aby sa platforma uchytila ​​na trhu dapp.

Milujte alebo nenávidite, jedna vec je istá: EOS v dohľadnej dobe nikam nepôjde.

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 10.28.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Github

YouTube

Twitter

Facebook

Stredná

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me