Čo je to Enjin Coin?

Enjin Coin je a kryptomena pre virtuálny tovar vytvoril Enjin. Enjin je „najväčšia online herná komunitná platforma“ s viac ako 250 000 hráčskymi komunitami a 18,7 miliónmi registrovaných hráčov.

Tím Enjin navrhuje mince úplne okolo hrania hier s cieľom, aby to bola najpoužívateľnejšia kryptomena pre priemysel. Projekt zahŕňa mince Enjin a sadu softvérových vývojových súprav (SDK), ktoré môžu vývojári integrovať do svojich hier a komunít. Prinášanie blockchainu do hier pomáha znižovať vysoké poplatky a podvody, ktoré prevládajú pri prevode virtuálneho tovaru.

V tejto príručke k minciam Enjin sa budeme venovať:

Ako funguje Enjin Coin?

Enjin Coin je token ERC20 postavený na sieti Ethereum. Vďaka tomu projekt funguje nielen ako kryptomena, ale má aj možnosti inteligentných kontraktov. Je to tiež jeden z prvých projektov testujúcich Raiden Network, verziu Etherea Lightning Network.

Platforma Enjin Coin poskytuje a zoznam funkcií prostredníctvom svojich verejných API a SDK. Aby sme však nemali problémy, v tomto článku rozoberieme iba niektoré z hlavných.

Virtuálny tovar

Najväčšia hodnota, ktorú Enjin Coin prináša hráčskej komunite, je vo vytváraní a správe virtuálneho tovaru. Vývojári na každej platforme môžu ľahko vytvoriť menu jedinečnú pre svoju komunitu, za ktorou stojí Enjin Coin ako materská mena. To dáva minciam všetky výhody blockchainu (rýchlosť, náklady, zabezpečenie atď.), Zatiaľ čo stále zostávajú prispôsobené ich príslušným platformám.

Pretože každé aktívum je zaznamenané na jednom Register inteligentná zmluva, všetko Enjin Inteligentné peňaženky spoznať ich. Virtuálny tovar môžete kedykoľvek vymeniť za mince Enjin. Vytvára sa tak vzájomne prepojený ekosystém hier a komunít, v ktorom môžete dokonca prevádzať aktíva na rôzne platformy (viac nižšie).

Okrem mien sa táto funkčnosť vzťahuje aj na žetóny privilégií a jedinečné herné predmety, ako sú meče alebo atribúty útoku.

Ekosystém Enjin Coin

Ekosystém Enjin Coin

Platobná brána

Sada Enjin Coin SDK navyše obsahuje decentralizovanú platobnú bránu. Brána je robustná a umožňuje vám navyše vytvárať prispôsobené vozíky, faktúry, vrátenie peňazí atď. Poskytuje tiež widget na prijímanie platieb Enjin Coin a / alebo prispôsobených mincí na vašom webe.

Platobná brána účtuje v Ethereum iba malý poplatok za každú transakciu – nič navyše.

S využitím funkcií inteligentnej peňaženky môžete ako používateľ nastaviť automatické platby hrám a webom, ktoré uvediete ako Dôveryhodná platforma. Týmto sa do bežných predplatných služieb pridávajú rýchlejšie a dôveryhodnejšie platby.

Krypto peňaženka Enjin

Krypto peňaženka Enjin

Inteligentná peňaženka

Inteligentná peňaženka Enjin je komponent, ktorý spája všetko dohromady. Peňaženka podporuje virtuálny tovar z každej z vašich dôveryhodných platforiem a je synchronizovaná s vašou adresou Ethereum.

S inteligentnou peňaženkou budete môcť obchodovať s mincami a predmetmi mimo herného prostredia inému používateľovi. Cez peňaženku odosielate transakcie prostredníctvom a Žiadosť o transakciu ktoré druhá strana môže buď schváliť, alebo poprieť. Okrem toho môžete tiež nastaviť pravidlá a limity, ktoré automaticky zabránia nežiaducim transakciám.

Efinity

Na začiatku roka 2018 tím Enjin Coin ohlásené plány pre Efinity, riešenie sieťového kanála, ktoré pomáha Enjinovi efektívnejšie škálovať. Efinity, podobne ako Bitcoin’s Lightning Network, sa skladá z mnohých herné kanály v ktorej môže hra vykonať takmer nekonečné množstvo transakcií rýchlo a s takmer nulovými nákladmi.

Ďalšie funkcie

Okrem týchto troch funkcií obsahuje Enjin Coin aj obchody s virtuálnym tovarom, predplatné, obchodné úschovy a „najlepšie zoznamy“ položiek, serverov, tímov a / alebo hier..

Zásoba mincí Enjin (ENJ)

V súčasnosti je v obehu 1 miliarda Enjin Coins (ENJ), z toho niečo vyše 760 miliónov. Tím distribuoval 80 percent ENJ účastníkom crowdsale a zvyšné tokeny rozdelil medzi seba, poradcov a motivačné programy.

Keď používatelia vytvárajú vlastné aktíva, zodpovedajúca hodnota v ENJ sa odstráni z ekosystému, čím sa zníži cirkulujúca ponuka. To by zase malo zvýšiť hodnotu jednotlivých tokenov ENJ.

Tím mincí Enjin & Pokrok

Enjin, spoločnosť stojaca za spoločnosťou Enjin Coin, je najväčšou platformou na vytváranie online herných komunít. Od roku 2009 spoločnosť získava 60 miliónov zhliadnutí mesačne a každý mesiac realizuje transakcie v miliónoch amerických dolárov vo svojich komunitných obchodoch. Tím rozmiestňuje Enjin Coin na celú platformu Enjin CMS – viac ako 250 000 herných webov.

Poradcami projektu sú Anthony Diiorio (spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum) a Pat LaBine (predchádzajúci producent a technický riaditeľ spoločnosti Bioware). Enjin tiež vytvoril partnerstvá s Unity, PC Gamer a NRG eSports.

Tím na konci roku 2017 usporiadal úspešné ICO, v ktorom vyzdvihol výsledky ~ 35 miliónov dolárov medzi súkromným a verejným kolom. Aj keď je to stále relatívne mladý projekt, tím strávil posledný štvrťrok 2017 budovaním Platform API, mobilnej inteligentnej peňaženky a sady Java SDK popri vytváraní doplnku Minecraft. Aj v roku 2018 mali plné ruky práce s tvorbou rôznych doplnkov platforiem, Efinitiy, mnohých ďalších SDK a prieskumníka blockchainu EnjinX..

Na tomto trhu zatiaľ nedominoval žiadny projekt. Najväčšími konkurentmi spoločnosti Enjin Coin sú GameCredits a WAX, existujú však medzi nimi značné rozdiely. Podľa Enjin CMO Elija Rolovic je Enjin Coin „Ethereum of Gaming“ zatiaľ čo konkurenti jednoducho „tokenizujú svoje centralizované hry / trhy.“

Tím Enjin zatiaľ nezverejnil plán na rok 2019.

Obchodovanie

Spoločnosť Enjin Coin zaznamenala od svojho spustenia v novembri 2017 pomerne predvídateľný obchod. Sledovala trh s obrovským nárastom v decembri a začiatkom januára 2018, kým počas celého roku 2018 neklesla na súčasnú cenu okolo ~ 0,038 USD (~ 0,0000096 BTC). Cena ENJ zaznamenala niekoľko konvergentných špičiek od polovice do konca januára, ako aj do februára a apríla, ale zdá sa, že nesúvisia s nijakými konkrétnymi novinkami. Pravdepodobne môžeme tieto pohyby zaznamenať do vývoja celkových trhových trendov.

Na vzostupnejšom trhu môžu ďalšie oznámenia o partnerstve a vydania produktov viesť k zvýšeniu ceny. A samozrejme, viac ľudí používajúcich Enjin Coin v online hrách by malo pozitívne ovplyvniť aj cenu.

Kde kúpiť ENJ

Môžete si kúpiť ENJ s BTC a ETH na Binance. Obchoduje sa tiež s Liqui a Kucoin, ale s oveľa menším objemom.

Ak nevlastníte žiadny bitcoin alebo ethereum, mali by ste si najskôr kúpiť nejaké za americké doláre na platforme ako GDAX (teraz Coinbase Pro).

Kde uchovávať ENJ

Pretože ide o token ERC20, máte veľa možností, kam uložiť ENJ. Populárnou online možnosťou je MyEtherWallet, zatiaľ čo Ledger Nano S je pevnou voľbou pre hardvérovú peňaženku.

V ideálnom prípade by ste však mali použiť oficiálna peňaženka Enjin. Je k dispozícii pre mobilné zariadenia so systémom Android a iOS. Okrem ENJ môžete v peňaženke ukladať aj BTC, ETH, LTC a všetky tokeny ERC20, ERC721 a ERC1155. Tím bude naďalej pridávať podporu aj pre ďalšie altcoiny.

Záver

Spoločnosť Enjin Coin pridáva výhody blockchainu na trh s virtuálnym tovarom za viac ako 17 miliárd dolárov. Tím sa snaží predchádzať podvodom v hernom priemysle a poskytovať skutočné vlastníctvo držiteľom virtuálneho tovaru. Tento projekt, ktorý vytvoril a podporuje herný gigant Enjin, má pevný základ podpory.

Enjin však musí ešte veľa dokázať. Nie je možné predvídať, aké úspešné to bude, ale ak sú súčasné úspechy a tím akýmkoľvek ukazovateľom, mohla by mať Enjin Coin pred sebou svetlú budúcnosť.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 1.7.2019 tak, aby odrážal nedávne zmeny projektu. Tento článok aktualizoval Alex Moskov dňa 5.5.2020 s cieľom aktualizovať odkazy.

Ďalšie zdroje mincí Enjin

Webová stránka

Telegram

Reddit

Twitter

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me