mačička

Čo je to CryptoKitties? Sprievodca pre začiatočníkov o zberateľských mačkách blockchainu

Vlani v decembri sa nová hra stala trendovým výstrelkom vo svete blockchainu. Collectible CryptoKitties umožnil používateľom nakupovať, vlastniť a obchodovať s jedinečnými, rozkošnými kreslenými mačkami na blockchaine. Približne v čase uvedenia na trh bola CryptoKitties taká úspešná, že spomalila sieť Ethereum. Iba pár dní po uvedení na trh utratili používatelia za tieto zberateľské mačky už viac ako 1 milión dolárov.

Na CryptoKitties je super to, že sú ukážkou. Samozrejme, že sú samy o sebe zábavné a roztomilé. Ukazujú však tiež potenciál blockchainu na obchodovanie a zabezpečenie digitálnych aktív. Toto bol hlavný princíp pri vytváraní CryptoKitties. V bielej knihe zakladatelia diskutujú o úzkom zameraní väčšiny blockchainových projektov na platby. Nakoniec dúfali, že CryptoKitties pomôže ľuďom rozšíriť ich víziu toho, čo by blockchain mohol robiť.

Nie mena, ale majetok

Väčšina blockchainových projektov sa spúšťa pomocou kryptomeny. Jedná sa o obchodovateľné tokeny, ktoré predstavujú určitú úžitkovú hodnotu v projekte alebo dokonca podiel v spoločnosti. Ponuky tokenov sa stali neuveriteľne úspešným finančným prostriedkom pre nové startupy. V niektorých prípadoch sú príliš úspešné, pretože projekty s minimálnou odbornosťou alebo cestovnou mapou môžu získať milióny dolárov.

CryptoKitties nie sú mena. Namiesto toho sú to blockchainové aktíva. Sú štruktúrované podobne ako väčšina ostatných tokenov. Majú však jeden zásadný rozdiel. Každá CryptoKitty je jedinečná a neznamená to, že je možné ju zastupovať. Fungovateľnosť je pre menu kľúčová. Znamená to, že dolár je dolár bez ohľadu na to, kde ste ho dostali, v akom roku bol vyťažený alebo kde bol predtým, ako ste ho dostali. Majú hodnotu, pretože sa zhodneme na ich hodnote.

dražba kryptomien

Nezameniteľné tokeny sa pri vytváraní hodnoty spoliehajú na svoju jedinečnosť a nedostatok. Každá CryptoKitty je token ERC-721 s jedinečnými funkciami. Tieto jedinečné vlastnosti sú zapísané do kódu ako fenotyp a genotyp CryptoKitty. Inými slovami, genetická informácia CryptoKitty, ktorá určuje jej vzhľad a ďalšie vlastnosti, sa zapisuje priamo do kódu tokenu ERC-721..

Kombinácia fenotypov a genotypov znamená, že existujú štyri miliardy možných CryptoKitties, takže je pravdepodobné, že CryptoKitty, ktorú vlastníte, je svetový unikát..

Postavené na ethereum

Hra skôr ako vytváranie vlastného blockchainu využíva sieť Ethereum. Inteligentné zmluvy spravujú všetky aspekty tvorby a obchodovania s CryptoKitty. Vo výsledku neexistuje žiadny ústredný orgán, ktorý by mohol CryptoKitty po vytvorení zmeniť, odstrániť alebo inak pozmeniť. Osoba, ktorá vlastní token ERC-721, vlastní mačičku a môže ju držať, umožniť jej párenie alebo s ňou kedykoľvek obchodovať..

Keďže je CryptoKitties postavený na ethereu, používa Ether ako platbu za všetky transakcie. Zatiaľ nie je možné kúpiť CryptoKitties s fiat menou. V budúcnosti vývojový tím dúfa, že ponúkne možnosti fiat platby.

Vlastníctvo a obchodovanie s CryptoKitties tiež vyžaduje, aby ste pre svoju peňaženku Ethereum použili integráciu prehliadača. MetaMask je najjednoduchšia možnosť. Je možné napísať kód, ktorý komunikuje priamo s inteligentnou zmluvou CryptoKitty. Ak však chcete používať online používateľské rozhranie a zobraziť svoje mačiatka, budete si musieť nainštalovať MetaMask a ponechať v tejto peňaženke tokeny CryptoKitty..

Odkiaľ pochádzajú nové mačiatka

Mačka Genesis sa narodila a bola prijatá 2. decembra 2017. Odvtedy sa každých 15 minút narodila nová mačka. Takto to bude pokračovať až do novembra 2018, kedy už nebude existovať žiadna nová generácia nulových CryptoKitties. Podľa biela pa-purr (áno, to je skutočný názov dokumentu), bude existovať iba 50 000 mačičiek gen-0.

Okrem nulovej generácie mačiek sa CryptoKitties môžu chovať aj navzájom. Akékoľvek mačiatko môže byť pre chovný pár otcom alebo miláčkou. Majiteľ dámy dostane novonarodenú CryptoKitty. Táto mačička bude mať genetické vlastnosti (áno, tiež to nie je preklep) svojich rodičov, ale bude mať tiež náhodné variácie v niektorých vlastnostiach. Tieto náhodné mutácie môžu byť zriedkavejšie ako pôvodné atribúty. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môže narodiť „mačka“ s vlastnými umeleckými dielami.

chovu kryptokitov

Existuje veľa teoretických obmedzení, koľko CryptoKitties môže existovať. Pokiaľ ste ochotní zaplatiť transakčné poplatky za chov dvoch mačiek, môžete si vytvoriť novú.

Postupom času sa vytvoril trh pre chov vzácnych druhov. Ak chcete CryptoKitty chovať s mačičkou inej osoby, pravdepodobne budete musieť zaplatiť majiteľovi tento poplatok za splodenie. Teraz tiež existuje trh pre „panenské“ mačiatka, ktoré ešte nikdy neboli chované, najmä pre panny gen-0.

Blockchain čl?

Táto explózia digitálnych zbierkových predmetov a jedinečných predmetov prináša otázku: Je toto umenie?

Cryptokitties sú krásne a roztomilé. Napriek tomu sa tiež podobajú na umenie v tom, že sú jedinečné a hodnotné, pretože ich je málo. Platí to najmä v prípade mačiatok, ktoré prichádzajú s umeleckými dielami na mieru a sú ešte vzácnejšie.

Blockchainové umenie a digitálny nedostatok sú nastupujúcim trendom. Je možné si predstaviť umelcov, ktorí používajú blockchain na zabezpečenie autenticity a pôvodu svojich diel. CryptoKitties je náhodou natívny blockchain. To však neznamená, že to nie je umenie.

Nakoniec to tvorcovia CryptoKitties nazývajú hrou a nezdá sa, že by ich zaujímal umelecký aspekt. Namiesto toho sa spoločnosť, ktorá stojí za týmto projektom, cíti ako zábavný spôsob, ako pomôcť ľuďom spoznať blockchain. Rovnakým spôsobom, ako program Minesweeper predstavil ľuďom počítače, Flash hry ukázali ľuďom internet, Farmville ich priviedol na sociálne médiá a Angry Birds ich naučil o smartfónoch..

Technické veci: Zmluva CryptoKitty Smart

CryptoKitties sa spolieha na modulárnu štruktúru základnej zmluvy a ďalších inteligentných knižníc zmlúv. Základná zmluva sleduje vlastníctvo a prevod vlastníctva pre všetky mačičky. Kontroluje tiež schválenie pre zaradenie nových CryptoKitties. Okrem toho všetky ostatné funkcie pochádzajú z ukazovateľov v hlavnej zmluve, ktoré volajú ďalšie zmluvy v knižnici.

Chov, genetika a dražby sa konajú v iných zmluvách. Ako už bolo spomenuté, všetky funkcie sú k dispozícii komukoľvek prostredníctvom priamej interakcie s inteligentnými kontraktmi na blockchaine Ethereum. Pre väčšinu používateľov je však najjednoduchšie používať intuitívne online používateľské rozhranie MetaMask a CryptoKitties..

Ako nakupovať CryptoKitties

Najjednoduchší spôsob, ako získať CryptoKitty, je kúpiť si ho v aukcii na webe. Pretože mačiatka môžu mať jedinečné vlastnosti, každé sa bude predávať za inú cenu.

Pred zakúpením CryptoKitty budete potrebovať Ether. To sa dá ľahko kúpiť pre Fiat prostredníctvom väčšiny hlavných búrz. Bitfinex, Coinbase, Kraken, GDAX alebo Gemini budú mať všetko fiat.

Ďalej získajte rozšírenie prehliadača MetaMask a nastavte peňaženku MetaMask. Preneste svoj ETH do svojej peňaženky MetaMask. Potom sa podľa pokynov na webe CryptoKitties zaregistrujte a uchádzajte sa o mačičku.

Ako ukladať CryptoKitties

CryptoKitties môžete mať vo svojej peňaženke MetaMask, ak ich chcete prehliadať a obchodovať v prehliadači..

Ak chcete svoje mačiatka uložiť do chladničky, Ledger Nano S môže ukladať tokeny ERC-721.

Tím: Axiom Zen

Tímom za CryptoKitties je Axiom Zen. Vytvárajú všetky druhy projektov na špičkových technológiách, ako sú virtuálna realita a blockchain. CryptoKitties je iba jedným z ich podnikov.

Tok financovania pre CryptoKitties je v priestore blockchain jedinečný. Spoločnosť Axiom Zen predáva v aukcii mačičky s nulovou generáciou a ponecháva si výťažok. Zarábajú však tiež malé percento (3,75%) z každej transakcie, ktorá sa uskutoční na oficiálnom trhu. Po tomto roku budú všetky mačičky s nulovou generáciou preč a priebežné príjmy budú pochádzať z transakcií na trhu.

To neznamená, že je potrebné používať trh. CryptoKitties môžete vyjednávať a obchodovať mimo oficiálneho trhu bez toho, aby ste platili Axiom Zen cent. Inteligentná zmluva o aukcii je iba užitočná a dôveryhodná možnosť transakcie.

Časová os & Cestovná mapa

Prvý týždeň po uvedení na trh v decembri 2017 mala platforma viac ako 60 000 používateľov, 100 000 mačiek a tržby 5 miliónov dolárov. V tom týždni tvorili CryptoKitties 25% sieťového prenosu Ethereum.

Nasledujúci týždeň narástol na 150 000 používateľov a tržby dosiahli viac ako 15 miliónov dolárov.

cestovná mapa cryptokitties

V roku 2018 sa spustí mobilná aplikácia CryptoKitties s niektorými funkciami úplnej webovej verzie. Cieľom projektu je tiež prijať fiat meny v tomto roku. Do konca roku 2018 sa narodia všetky mačky nulovej generácie.

Záver

Či už si myslíte, že CryptoKitties je módna záležitosť, faktom zostáva, že bolo účinné pri zavádzaní ľudí do blockchainu a rozširovaní možností toho, na čo by sa blockchain dal použiť mimo meny. CryptoKitties ako jeden z najúspešnejších blockchainových projektov z hľadiska spravodajstva a hromadného prijatia zohral dôležitú úlohu v histórii blockchainu. Už len to by malo z CryptoKitties urobiť cenný zberateľský kúsok o mnoho rokov, aj keď trh s týmito zberateľskými predmetmi v nadchádzajúcich rokoch zanikne..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me