Čo je to Skycoin?

Skycoin je kompletný ekosystém založený na inovatívnej technológii blockchain novej generácie. Skycoin sa vyvíjal nepretržite takmer 7 rokov, pričom prvý záväzok sa datuje od roku 2013 prvými vývojármi bitcoinu a ethereum.

Snímka obrazovky Github spoločnosti Skycoin, ktorá bola prvýkrát spáchaná 25. decembra 2013

Prvé potvrdenie oficiálneho Githubu spoločnosti Skycoin sa začalo 25. decembra 2013

Majú vlastný konsenzusný algoritmus známy ako Obelisk, ktorý akademicky napísal a publikoval skorý vývojár Etherea. Obelisk je neenergetický konsenzusný algoritmus založený na koncepcii nazývanej „sieť dôveryhodnosti“, ktorá je úplne odlišná od PoW, PoS a ich derivátov..

Hlavným cieľom Skycoinu je podpora skutočného využívania kryptomeny namiesto špekulácií. Skywire, vlajková loď spoločnosti Skycoin, má ambiciózny cieľ decentralizovať internet na hardvérovej úrovni a testnet sa chystá spustiť v apríli. Toto je však len jeden z mnohých aspektov ekosystému Skycoin. Skywire poskytne nielen decentralizovanú šírku pásma, ale aj ukladanie a výpočet, čím dokončí svätú trojicu komodít nevyhnutných pre nový internet.

Skycoin má tiež svoju vlastnú platformu ICO s názvom Fiber, ich vlastný deterministický programovací jazyk CX, odvodený od Golangu, súkromný decentralizovaný systém správ s názvom Sky-Messenger a decentralizovanú platformu sociálnych médií, BBS.

Tu je ďalší spôsob, ako myslieť na Skycoin: Open-source komunitný hardvérový peer to peer internet navrhnutý od prvých princípov a využívajúci motivačný systém blockchainu.

Na rozdiel od väčšiny ICO, ktoré v súčasnosti vidíte, navyše nežiadajú peniaze s prísľubom, že v budúcnosti niečo vyvinú. Jedná sa o projekt so 7-ročným vývojom a čoskoro sa chystá spustenie testnetu ich prvého vlajkového projektu.

Skycoin (SKY)

Skycoin (SKY), kryptomena tretej generácie, je palivom celého ekosystému. Podporuje 300 TPS, bezplatné transakcie s transakčným časom menej ako 2 sekundy, je odolný voči 51% útokom, je udržateľne udržiavaný bez energeticky náročnej ťažby, má predvolené súkromné ​​transakcie s protokolom CoinJoin a vypláca dividendy v inej mene známe ako Coin Hours (myslíte NEO / GAS). To je možné vďaka inovatívnemu konsenzuálnemu algoritmu s názvom Obelisk.

Skywire

Vlajkový projekt, Skywire, decentralizuje internet pomocou stimulovanej sieťovej siete uzlov. Inštaláciou sieťovej siete s anténami v budúcnosti môžete prestať využívať súčasnú infraštruktúru. Skywire je založený na slávnom sieťovom projekte otvoreného zdroja cjdns a protokol otvoreného toku (tiež známy ako softvérové ​​siete). Hovorí sa, že rýchlosť Skywire bude drasticky rýchlejšia ako akákoľvek existujúca VPN a samotný súčasný internet s možnosťou prepojenia kanálov a DNS na základe verejných / súkromných kľúčov.

To sa už preukázalo pomocou protokolu cjdns („šifrovaná sieť IPv6 používajúca kryptografiu verejného kľúča na prideľovanie adries a distribuovanú hashovaciu tabuľku na smerovanie“), ktorá bola vyvinutá komunitou sieťových protokolov otvoreného zdroja začiatkom roku 2011.

Screenshot z posudkov od cjdns 'Github

Ohlasy sú prevzaté z webu cjdns ‘Github.

Hodiny mincí

Držanie 1 Skycoinu v Skycoin peňaženke vyprodukuje každú hodinu 1 Coin Hour. Coin Hours bude mena, ktorú používate na prenos šírky pásma a ďalších služieb v rámci ekosystému SKY. Vďaka tomu sa zo Skycoinu skutočne stáva kryptomena krytá šírkou pásma.

Ak chcete používať Skywire, musíte sa najskôr stať uzlom v sieti. Uzly, ktoré presmerujú prenos, smerujú šifrovaný prenos bez toho, aby vedeli, kam sa šifrované pakety nakoniec dostanú. Pred a za svojím uzlom poznáte iba jeden uzol. Šifrované pakety vám zároveň bránia v prezeraní údajov. Medzitým dostávate platby za preposielanie paketov v hodinách mincí. Súbor je možné odomknúť a zobraziť pomocou súkromného kľúča žiadateľa až po dosiahnutí cieľového verejného kľúča.

Môžete si to predstaviť ako sieť typu peer to peer torrent, kde sú dáta šifrované a vidí ich iba leecher. Medzitým budú sejačky, alebo lepšie povedané vzájomne prepojené uzly sejačky, platené šírkou pásma, ktoré vysievajú. Už viac nebudeme získavať ľudí, ktorí len pijú a nikdy nepremievajú (uznajte, všetci sme to zvládli). Teraz sú všetci motivovaní, aby boli tým osamelým ušľachtilým sejačom, ktorý už roky sám sádza prasknutú verziu Roller Coaster Tycoon.

6 rokov pred vydaním tejto epizódy Silicon Valley bol Skycoin už vo vývoji.

Vlákno

Existuje veľa dôvodov, prečo sa tím rozhodol navrhnúť celý internet pred vytvorením tejto novej vízie blockchainu 3.0. Týmto sa odstránili bezpečnostné chyby zistené v iných blockchainových protokoloch na úrovni siete. Motiváciou decentralizovanej siete hardvéru s nekomputačným protokolom, ktorý nie je výpočtový, budú blockchainové aplikácie na Skycoinovi schopné nekonečne horizontálne škálovať..

Fiber je blockchainová architektúra za Skycoinom a všetky budúce ICO (v súčasnosti sa pripravuje 30) budú využívať túto technológiu otvoreného zdroja. Tím verí, že spojenie svetových dApps do jedného blockchainu nikdy neumožní škálovanie potrebné pre skutočné masové prijatie. Namiesto toho bude mať každá spoločnosť svoj vlastný modulárny blockchain a môže si ho prispôsobiť pre svoje potreby, či už ako súkromný reťazec s oprávnením alebo verejný reťazec bez povolení. Poskytnutie každého vlastného blockchainu každému následne zabráni situáciám, keď jedna dApp upchá celú sieť, ako napríklad CryptoKitties na Ethereum.

S cieľom vyriešiť problém vyplácania medzi nikdy nekončiacim bojom medzi „Efektívnosťou, bezpečnosťou a decentralizáciou“ umožňuje Fiber každej spoločnosti rozhodnúť o miere decentralizácie potrebnej pre ich konkrétne prípady použitia.

Možno sa pýtate: „Ako decentralizujete všetky tieto jednotlivé blockchainy?“

Dobrá otázka!

Tím vyvinul Skyminer, aby odpovedal na túto otázku.

Obrázok oficiálneho baníka Skywire

Jeden z mála blockchainových projektov s hardvérovým produktom.

Skywire Miner

Vývojári Skycoinu postavili Skyminer s najvhodnejšou kombináciou lacného, ​​ale efektívneho hardvéru potrebného pre dizajn Fiber.

Ďalej nadácia Skycoin podporuje budovanie DIY (Do It Yourself) baníkov s mimoriadne nadšenou DIY komunitou.

Je dôležité poznamenať, že konsenzusný algoritmus, ktorý Obelisk používa, nepoužíva konvenčnú myšlienku ťažby, aby zabránil centralizácii baníkov, ktorú dnes vidíme v bitcoinoch. Za razenie bloku nie sú žiadne blokové odmeny. „Ťažba“ v súvislosti so Skycoinom označuje príspevok šírky pásma, výpočtu a ukladania do siete výmenou za hodiny Skycoin a Coin Hours..

Obrázok kutila.

DIY miner postavený komunitou.

Špecifikácie Skywire Miner

Zoznam hardvéru Skyminer prvej generácie je nasledovný:

 • Zákazkové dosky s plošnými spojmi
 • 16-portový smerovač OpenWRT
 • 16 GB RAM (8 x 2 GB DDR3)
 • CPU ARM Cortex-A53
 • 8 x 16 GB Micro SD Class-10 A1
 • Hexa-core Mali450 GPU
 • Šírka pásma LAN: 8 x 1 000 Mb / s
 • Gigabit Ethernet, prepínač portov 8 + 1
 • 64-bitový Linux (Alpine Linux)

V podstate 8 Orange Pis, router, káble Ethernet a napájací zdroj (celkové náklady 600 USD). Používanie lacného, ​​ale efektívneho a ľahko prístupného hardvéru predchádza problémom, ako je centralizácia ťažby ASIC. Zároveň poskytuje hardvér potrebný na nekonečné horizontálne škálovanie.

Je zaujímavé, že každé Orange Pi bude pôsobiť ako uzol iba pre jednu aplikáciu na Skywire. Umiestnením každej aplikácie do karantény do vlastného blockchainu sa odstráni systémové riziko stále rastúceho masívneho celosvetového blockchainu.

Obrázkové znázornenie paralelného škálovania v porovnaní s bitcoinmi a ethereum.

Reprezentácia paralelného škálovania na vysokej úrovni.

Spoluzakladateľ spoločností Ark a Bitseed, Mike Doty, bude nakoniec hromadne vyrábať ďalšiu generáciu ťažiarov Skywire. To zabezpečí dostatok hardvéru pre rastúci vláknový ekosystém.

Sieťová sieť bezdrôtových antén odstráni potrebu odpojenia existujúcej internetovej infraštruktúry. Nakoniec Skywire miner poskytne decentralizovanú šírku pásma, výpočet a ukladanie na Skywire.

Nadácia Skycoin bude v počiatočnej fáze projektu dotovať prevádzku Skyminerov, kým nebudú sebestačné.

Tím, poradcovia a prvotní investori

 • Synth (zakladateľ), skorý vývojár bitcoinov, ktorý je členom poradných rád viacerých kryptomien
 • Huowu Chen (zakladateľ), skorý vývojár zodpovedný za implementáciu ethereum v prostredí python vytvoril obeliskový konsenzus
 • Steve Leonard (zakladateľ), dlhá história zapojenia sa do kryptomeny od úplných počiatkov bitcoinu. Steve vyvinul väčšinu pôvodného softvéru Skycoin
 • Mike Doty (poradca), spoluzakladateľ spoločností Ark a Bitseed
 • Michael Terpin (poradca), Zakladateľ série konferencií CoinAgenda a vedúci výboru ICO Alphabit Fund
 • Patrick Dai (investor), zakladateľ Qtum a skoré zapojenie do spoločnosti Vechain

Poznámka: nejde o vyčerpávajúci zoznam.

Zásoba mincí

Celkovo je už v obehu 100 miliónov skycoinov a 7,7 milióna skycoinov. Za predpokladu rovnakej rýchlosti distribúcie ako za posledné 3 roky, Skycoin pravdepodobne dosiahne v roku 2022 25 miliónov mincí. Nadácia Skycoin distribuuje ročne maximálne 5 miliónov Skycoinov, akonáhle obežná ponuka dosiahne 25 miliónov.

História obchodovania

Skycoin začiatkom januára dosiahol historické maximum 49 USD. Odvtedy sa vrátila k minimu 8 USD spolu so zvyškom trhu s kryptomenami.

Kde kúpiť SKY

V súčasnosti je Skycoin k dispozícii na nákup na Kryptopia, C2CX, a Iquant.

Okrem toho je na ich webových stránkach k dispozícii aj funkcia OTC by-pass, kde si môžete priamo kúpiť Skycoin. Funkcia OTC by-pass bude v budúcnosti k dispozícii priamo v peňaženke.

Kde uložiť SKY

Môžete použiť oficiálna desktopová peňaženka, webová peňaženka a čoskoro bude prepustený mobilná peňaženka na uloženie vašej oblohy.

Záver

Tím Skycoin vytvoril dôkladný presvedčivý argument o slabostiach existujúcich hlavných mincí na trhu. Medzitým pripravili súbor atraktívnych riešení, ktoré tieto slabosti vyriešia. Zdá sa, že doteraz dokázali splniť svoje nároky na technologickú oblasť. Decentralizácia internetu však nie je ľahká úloha, nieto ešte na úrovni hardvéru. Navyše ich schopnosť efektívne komunikovať svoje komplikované videnie bude určite neustálou výzvou.

Nie je možné povedať, či Skycoin bude alebo nebude schopný dosiahnuť svoju obrovskú víziu, ale bude to určite vzrušujúca minca, na ktorú si v budúcnosti treba dať pozor.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Telegram

Stredná

Twitter

YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me