Čo je SelfKey?

SelfKey je samozvaná platforma na správu identít, ktorá umožňuje jednotlivcom a organizáciám udržať si úplnú kontrolu nad svojou identitou. Tvorcovia predstavili koncept známy ako Samostatná suverénna identita (SSID).

Nadácia SelfKey projekt riadi a plánuje ho riadiť na základe princípov vlastnej suverénnej identity. Inými slovami, hlavnou témou pre používateľov siete je obmedziť riziko samotným ukladaním a správou citlivých údajov.

Vďaka internetu sa svet zmenšil. S niekoľkými slovami a kliknutím na tlačidlo môžete odosielať správy desiatky tisíc kilometrov iba za pár sekúnd. Aj keď to v mnohých ohľadoch zjavne znamená ľahší život, pre moderného človeka to predstavuje aj nový súbor problémov.

Krádež identity je na celom svete čoraz väčším problémom. Výsledky Federálnej obchodnej komisie a súkromnej poradenskej skupiny Javelin ukazujú, že obeťami podvodov v USA boli až 8% len v roku 2017. Nepomohli ani nedávne úniky údajov z Facebooku a Google, ktoré sú mnohými považované za miláčikov technologickej revolúcie.

Riešením by tu mohol byť práve blockchain a našťastie sa objavilo niekoľko startupov, ktoré sa snažia dostať pred problém. V tomto článku sa budeme venovať jednému z týchto populárnych projektov známych ako SelfKey:

Ako to funguje?

Proces SelfKey

Proces SelfKey

Dokumenty sa zdieľajú s tretími stranami pomocou kryptografie verejného / súkromného kľúča podobnej kryptografii použitej v priekopníckych projektoch, ako je bitcoin. To zaisťuje, že tieto strany majú prístup k osobným údajom, iba ak im ich používatelia výslovne udelia.

Okrem toho spoločnosť SelfKey vytvorila reklamačný protokol, ktorý umožňuje zdieľanie iba potrebných informácií (napríklad veku, národnosti alebo pohlavia) s tretími stranami podľa potreby. To by malo zabrániť pretečeniu informácií medzi stranami, ktoré často vedie k úniku údajov a možným problémom s krádežou identity.

Detaily projektu

Projekt SelfKey sa vyvinul z niekoľkých štartovacích akcelerátorov a stala sa organizáciou známou ako KYC-Chain. Spoločnosť umožňuje organizáciám a jednotlivcom lepšie riadiť ich procesy typu know-your-customer (KYC). Logickým ďalším krokom pre spoločnosť bolo získanie finančných prostriedkov na trhu ICO a vzniklo SelfKey. KYC zostáva horúcou témou pre rozvíjajúci sa priemysel kryptomien.

Tím

Tímová stránka je dobre zdokumentovaná a poskytuje dych čerstvého vzduchu v porovnaní s množstvom iných začínajúcich kryptomien. Väčšina profilov má pripojené profily LinkedIn – dobré znamenie.

Sekcia rastového tímu SelfKey

Sekcia rastového tímu SelfKey.

Edmund Lowell je zakladajúcim členom SelfKey a predtým ako už bolo spomenuté, založil spoločnosť KYC-Chain. Jeho schopnosti sa spájajú s oblasťami financií, technológií a práva. V týchto dňoch sa však väčšinu času venuje náboru správnych členov, aby bol projekt SelfKey v kurze.

Nebudeme tu analyzovať všetky profily, pretože tím je dosť rozsiahly. Tu však poskytneme prehľad kľúčových členov každého z ďalších vývojových, právnych a poradných tímov:

Sekcia dizajnérskeho a vývojového tímu SelfKey

Niekoľko kľúčových členov Dizajnu & Vývojové tímy.

Oddiel právneho tímu SelfKey

Oddiel právneho tímu SelfKey.

Sekcia poradného tímu SelfKey

Niektoré z poprednejších poradných osobností spoločnosti SelkKey.

Partnerstvá

SelfKey už má rastúci počet partnerov vrátane pozoruhodných zmienok zo zavedených projektov ako Kyber Network a Polymath. Je však potrebné zdôrazniť, že ich partnerstvo so spoločnosťou Standard & Chartered Bank out of Singapore je to, čo ľudí v tomto odbore postavilo a všimlo si to. Spoločne spravujú KYC pre predaj tokenov a startupy spoločnosti Fintech po celom svete.

Cestovná mapa

Zdá sa, že pred ICO nebol vydaný žiadny oficiálny plán. Na ich webe však je pomerne veľa informácií o aktualizáciách a sledovaní pokroku v oblasti cestovnej mapy od začiatku roka 2018. Okrem aktualizácií od spoločnosti Lowell budú potenciálni investori chcieť sledovať ďalšie ciele pre rok 2018, ktoré zahŕňajú trh s kryptomenami, Funkcia vkladania kľúčových tokenov, rozšírenie prehliadača SelfKey a Incorporations Marketplace.

Ciele a aktualizácie plánu

Ciele a aktualizácie plánu

História obchodovania & Sentiment

Kontrola Selfkey a sentiment komunity na webe zostáva zmiešaný. Niektoré príspevky na Reddite naznačujú, že projekt nemusí byť nič iné ako schéma načerpania a odloženia. Na druhej strane, mnoho ďalších vlákien Reddit to chváli ako inovatívne riešenie, ktoré môže úplne zmeniť charakter prostredia pre správu identít.

Je obzvlášť ťažké určiť hodnotu takýchto projektov v ich raných fázach vývoja. Pridajte k tomu medvedí trh, ktorý sa medziročne zahral v roku 2018, a možno sa čudujete o dlhodobej životaschopnosti SelfKey..

Token KEY bol kótovaný na burzách začiatkom tohto roka a bohužiaľ si v porovnaní s ostatnými aktívami počínal dosť zle. Po júlových správach spoločnosti SelfKey o zozname Binance sa ceny prudko zvýšili. Ceny odvtedy opäť klesli na ešte nižšie úrovne ako pred uvedením na zozname.

Mnoho investorov bude chcieť vidieť konzistentnú silu kupujúcich pred pridaním tokenu do ich krypto portfólia.

Kde kúpiť a uložiť

KĽÚČOVÝ žetón

Token KEY riadi ekosystém SelfKey a bol použitý ako primárny spôsob financovania projektu. Token vám umožňuje overovať dokumenty, pristupovať k sieti a nakupovať ďalšie služby prostredníctvom trhu SelfKey. Je uvedená na niekoľkých renomovaných burzách vrátane Binance, KuCoin a OKEx. Toto je dôležitý bod, pretože väčšina nových obchodníkov / investorov sa nachádza v týchto nákupných miestach.

Symbol: KĽÚČ

Špecifikácia: ERC20

Sieť: Ethereum

Cirkulujúca dodávka: 2 400 000 000 KLÍČ

Celková ponuka: 6 000 000 000 KLÍČ

Rovnako ako u väčšiny nových tokenov, zatiaľ si ich nebudete môcť kúpiť na burzách typu fiat-crypto. Najprv teda budete musieť zohnať nejaký bitcoin alebo éter a potom previesť na burzy uvedené vyššie, skôr ako zoženiete nejaké.

Peňaženka identity

SelfKey vytvoril svoje vlastné úložné riešenie známe ako peňaženka identity SelfKey, ktoré umožňuje používateľom ukladať, spravovať a autorizovať dokumenty. Peňaženka tiež poskytuje ďalšie funkcie, ako je správa kryptomeny a trh pre vašu bežnú správu – napríklad bankové účty, založenie firmy alebo pasová kontrola.

Peňaženka SelfKey v akcii

Peňaženka SelfKey v akcii

Výhody

Bezpečnosť

Decentralizácia správy identít je obrovským krokom vpred v prevencii podvodov s identitami. Centralizované vedenie záznamov môže byť pri bežných metódach papierovania skutočne zbytočné a časovo náročné. Dôležitejšie však je, aby sa z rovnice odstránila možnosť takzvaného „honeypotu“.

Ak je na jednom mieste uložených veľké množstvo záznamov, prirodzene to upúta pozornosť zlodejov, ktorí sa snažia dosiahnuť veľké skóre. V decentralizovanom scenári by hackeri museli preniknúť do mnohých individuálnych účtov, aby dostali rovnaký deň výplaty. Vo väčšine prípadov to jednoducho nestojí za námahu.

Jedenkrát KYC

Know Your Customer je v prostredí kryptomeny dosť nepríjemná požiadavka. Obchodníci a investori majú často účty na viacerých burzách. Overenie každého z nich môže byť neuveriteľne časovo náročný proces. Spomeňte si na koniec roka 2017, keď burzy odvracali zákazníkov z dôvodu vysokého dopytu a obmedzených zdrojov pre zákazníkov.

SelfKey by to efektívne odstránil vytvorením procesu overenia raz. Keď certifikačný orgán potvrdí počiatočnú žiadosť KYC, používatelia môžu tento dôkaz overiť takmer všade pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Tento druh škálovateľnosti bude pre budúcnosť nevyhnutný. Predpokladá sa, že trhy s kryptomenami porastú a viac ľudí prináša svoju identitu online než kedykoľvek predtým.

Riziká

Sprostredkovateľ úzke miesto

Podľa SelfKey je sieť pri overovaní identifikačných údajov veľmi závislá od certifikátorov tretích strán. Funguje to takmer úplne rovnako ako dnes, s výnimkou zefektívnenia procesu na blockchaine. Certifikátmi sú oprávnení okrem iného právnici, bankári, účtovníci a vládne orgány.

To však v skutočnosti nerieši otázku decentralizácie, ktorá je základom pre vybudovanie každého projektu s blockchainovou technológiou. Inými slovami, títo certifikáti sú stále sprostredkovateľmi a potenciálnym úzkym miestom systému. Bohužiaľ, certifikátori stále majú nadmernú moc, ktorá môže byť použitá na zneužitie systému. To je možné ilustrovať na nedávnom zatknutie vedúceho právnika pre prisťahovalectvo a colnú kontrolu (ICE) v Seattli.

Prekážkou sú stále certifikáti. Tieto druhy systémov budú fungovať, iba ak budú prístupné auditu verejnosti. Toto je jedna z najväčších výziev pri pokuse o zlúčenie decentralizovaných blockchain riešení s tradičnými centralizovanými procesmi.

Nedostatok jednoduchosti

Webové stránky SelfKey a whitepaper nie je ľahké sledovať. Ak budú používatelia dôverovať možnostiam budúcnosti blockchainu, musíme im uľahčiť pochopenie a prijatie technológie. Vynikajúce služby môžete kedykoľvek vysvetliť jednoduchým spôsobom. Mnoho projektov kryptomeny však trpí veľmi technickými príkladmi a komplikovanými vysvetleniami. SelfKey, bohužiaľ, patrí do tejto kategórie.

Záverečné myšlienky

Nikto by nemal poprieť, že správa identít je oblasťou modernej doby, ktorá si vyžaduje vážnu pozornosť. Anonymita internetu umožňuje trollom, hackerom, podvodníkom s dôverou a podvodníkom mimoriadne ľahko útočiť na míle ďaleko. To si kladie otázku, ako budú jurisdikcie sveta fungovať v budúcnosti.

Ústredné orgány nemusia mať veľa možností, pretože tieto druhy problémov prekračujú medzinárodné hranice. Blockchain sa však nezastaví na hranici. A SelfKey je v najlepšej pozícii, aby túto výhodu využil. Má však už vážnu konkurenciu ako Civic a The Key. Kto vyjde navrch? Rovnako ako my ostatní, aj vy budete musieť zostať pri tom, aby ste to zistili.

Viac informácií o projekte nájdete na nasledujúcich kanáloch:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me