Čo je Riot Blockchain ($ RIOT)?

Riot Blockchain Inc. ($ RIOT) je prvou spoločnosťou kótovanou na burze NASDAQ, ktorá sa zameriava výlučne na bitcoiny a spoločnosti založené na blockchaine.

Náš vlastný Doug Polk pohovoril s poradcom (pripojeným v októbri 2017) k spoločnosti Riot Blockchain a ponoril sa do niekoľkých kľúčových bodov, vďaka ktorým je Riot Blockchain tým, čím je dnes.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=HWAGIqs8NSI]

História spoločnosti Riot Blockchain

Riot Blockchain, ako ho poznáme, prešiel v relatívne krátkom okne prekvapujúcim množstvom zmien mien.

Spoločnosť pôvodne známa ako Venaxis Inc. kúpila v roku 2016 spoločnosť BiOptix Diagnostics Inc. a zmenila názov na Bioptix Inc..

Tento krok skončil nešťastnou chybou. Podľa Bloomberg, bývalý generálny riaditeľ Michael Beeghley poznamenal, že spoločnosť bola na príliš malom trhu a spaľovala v hotovosti.

“Keď som sa dostal do predstavenstva, uskutočnili akvizíciu, o ktorej sme sa rozhodli, pretože predstavenstvo nemalo zmysel, tak sme to zavreli a potom sme sa rozhodli zmeniť zameranie.” Pozreli sme sa na toto odvetvie a povedali sme si: „Ako sa na tom môžeme podieľať a ako sa môžu naši akcionári podieľať na tomto veľmi vzrušujúcom priemysle, ktorý je ako začiatok internetu?“

V októbri 2017 spoločnosť Bioptix zmenila názov na Riot Blockchain Inc. a oznámila svoj pivot v oblasti nákupu blockchainov a obchodov s kryptomenami; pridanie Jasona Mo, Cole Diamond a Jasona Lesa do jeho poradného výboru a investovanie do kanadskej kryptoburzy „Coinsquare“.

Počas prechodu, John O’Rourke sa stal výkonným riaditeľom.

John O'Rourke

John O’Rourke

Keď spoločnosť urobila toto oznámenie, zásoby sa takmer zdvojnásobili.

Bola to spoločnosť, ktorá sa zameriavala výlučne na výrobu diagnostických strojov pre biotechnologický priemysel a z náhleho a prudkého vývoja sa stala nepochopeným a agresívne nadupaným ekosystémom kryptomeny v prospech akcionárov a vodcovstva spoločnosti.

Tento krok sa stretol s kritikou zo strany kryptomeny aj tradičného sveta financií. Pozrime sa hlbšie nad rámec mediálnej kritiky na niekoľko krokov, ktoré Riot Blockchain urobil vo svete kryptomien a blockchainu.

Akcie Riot Blockchain

Od otočného bodu vytvoril Riot Blockchain a série akvizícií a nákupov v priemysle blockchainov a kryptomien, ktorý zmenil príliv a odliv od skepticizmu smerujúceho k nespokojnej zvedavosti.

Jednou z najpozoruhodnejších akvizícií spoločnosti Riot Blockchain bol 11% -ný podiel na kanadskej burze kryptomien Coinsquare s možnosťou zvýšiť podiel na 14,7% do mája 2018. Coinsquare je jednou z najväčších búrz v Severnej Amerike (druhá najväčšia v Podľa objemu obchodov). Podľa rozhovoru s Jasonom Lesom, poradcom a riaditeľom spoločnosti Riot, spoločnosť Coinsquare nedávno vyzdvihla inštitucionálne kolo financovania v hodnote 430 miliónov CAD a Riotov podiel je teraz 12,5%.

Ďalšou skorou akvizíciou bola Kairos Global Technology Inc., ťažba, ktorá mala 700 Antminer S9s a 500 Antminer L3s za preferovanú konvertibilnú akciu v hodnote 11,9 milióna dolárov.

Október 2017: Riot Blockchain kúpila 52% podiel v Tess, vývojár riešení založených na blockchaine pre telekomunikačné spoločnosti za 75 000 akcií a investíciu 320 000 dolárov. Odvtedy Tess uzavrela konečnú dohodu o zlúčení s kanadskou verejnou spoločnosťou.

November 2017: Riot Blockchain investoval do spoločnosti Verady, ktorá poskytuje aúčtovnícke, audítorské a overovacie služby pre aktíva založené na blockchaine.

Február 2018: Riot Blockchain získal a ťažobná operácia na americkom stredozápade s 3000 Antminer S9s a výkonovou kapacitou 12 MW. V tom istom mesiaci získala ďalších 3 800 Antminer S9. Spoločnosť očakáva úplné nasadenie 8000 ASIC baníkov spoločnosti do mája 2018.

Nastavenie ťažby

Jedno z ťažobných zariadení spoločnosti Riot Blockchain.

27.03.2018: Spoločnosť Riot Blockchain kúpila spoločnosť Logical Brokerage Corp so sídlom v Miami sprostredkovateľ futures ktorá je registrovaná v Commodity Futures Trading Commission („CFTC“) ako súčasť úsilia spoločnosti zaviesť v USA burzu s kryptomenami.

Zvíťazil aj Riot Blockchain 500 bitcoinov z aukcie amerického Marshalla dňa 24. januára 2018.

Záverečné myšlienky

Riot Blockchain prešiel niekoľkými pomerne drastickými zmenami v stratégii a značke, ale je stále jednou z mála verejne obchodovaných spoločností, ktorá sa sústredila na svet kryptomien..

Nastavenie ťažby

Jedno z ťažobných zariadení spoločnosti Riot Blockchain.

Zdá sa, že zámery Riot Blockchain sú celkom rozvinuté v rozvoji holistického prístupu k tomu, aby sa z vás stal kľúčový hráč vo všetkých častiach sveta kryptomien a blockchainu. Vďaka podielom v ťažobnom priemysle, burze kryptomien, účtovníctve a futures má Riot Blockchain príležitosť využiť svoje rôzne aktíva na vytvorenie hybnej sily pre svoje vlastné projekty v už aj tak rýchlo sa rozvíjajúcom priemysle.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Riot Blockchain, pozrite si ich investorská prezentácia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me