Čo je Ravencoin?

Ravencoin je blockchain špeciálne venovaný tvorbe a peer-to-peer prevod majetku. Rovnako ako sa Monero zameriava výlučne na súkromie, Ravencoin sa špecializuje na prevod aktív – nič viac, nič menej.

Aj keď si môžete vymieňať aktíva cez iné blockchainy, ako sú bitcoiny a ethereum, nejde o ich zamýšľaný účel. Nedostatok špecializácie vedie k problémom, ktoré sú špecifické pre prevod majetku. Ravencoin vám umožňuje vytvárať a obchodovať s akýmikoľvek skutočnými (napr. Zlatými prútmi, listinami o pozemkoch) alebo digitálnymi (napr. Hernými predmetmi, softvérovými licenciami) v sieti iba s týmto vedomím.

V tejto príručke pre začiatočníkov Ravencoin sa ponoríme do všetkého, čo potrebujete o projekte vedieť, vrátane:

Ako funguje Ravencoin?

Ravencoin je vidličkou bitcoinu, a preto používa bitcoinový model UTXO. Ale predtým, ako sa dostaneme viac do architektúry, mali by sme najskôr preskúmať, prečo majú súčasné riešenia blockchainových aktív svoje obmedzenia.

Súčasné obmedzenia

Ako už pravdepodobne viete, uvedenie aktív do blockchainu nie je nič nové. Protistrana, ktorá má na vrchole bitcoinu, je voľbou od roku 2014. A je k dispozícii veľa štandardov tokenov, ktoré používajú Ethereum – napríklad ERC20, ERC721 a ERC223..

Pripojenie aktív k týmto materským blockchainom zvyšuje bezpečnosť, ale má značné nevýhody. Napríklad s protistranou sú aktíva spojené so štandardnými bitcoinovými transakciami. Na výmenu aktíva musíte minúť dostatok základnej meny (t. J. Bitcoinu), aby prebehla príslušná transakcia. Ak sú sieťové poplatky vysoké, je táto výmena nákladná.

Tieto siete navyše nechránia pred bežnými problémami, ktoré sa vyskytnú pri prevodoch majetku. Pri súčasnom pohľade na Ethereum: Môžete nevedomky držať určitý typ tokenu, napríklad ERC20. Ak tento token pošlete na nesprávnu burzu alebo do určitej peňaženky, podkladové aktívum môže byť zničené.

Ravencoin vs. bitcoin Rozdiely

Aj keď je Ravencoin bitcoinová vidlica, funguje na vlastnom blockchaine. Existujú štyri hlavné rozdiely medzi týmito dvoma sieťami:

  • Harmonogram emisie: Odmena za ťažbu ravencoinov začala na 5 000 RVN, zatiaľ čo bitcoiny začínali s 50 BTC.
  • Čas blokovania: V jednej minúte predstavuje čas blokovania Ravencoinu desatinu času bitcoinu.
  • Zásoba mincí: Celková ponuka predstavuje 21 miliárd RVN oproti 21 miliónom BTC.
  • Algoritmus ťažby: Bitcoin implementuje hashovací algoritmus SHA-256, zatiaľ čo Ravencoin používa X16R. Tento algoritmus zabraňuje ťažbe ASIC.

Na rozdiel od väčšiny projektov, ktoré sú v súčasnosti v tomto priemysle, spoločnosť Ravencoin nedržala počiatočnú ponuku mincí (ICO), začala bez predbežnej ťažby a neuchováva žiadnu RVN v združení zakladateľov..

Prvý bankomat Ravencoin

Prvý bankomat Ravencoin

Tvorba majetku & Proces prenosu

Ak chcete vytvoriť token majetku, musíte spáliť časť RVN a uviesť názov tokenu. Tento názov musí byť jedinečný. Potom nastavíte počet tokenov, počet desatinných miest, ktoré majú, a to, či v budúcnosti budete môcť vydávať ďalšie..

Jednoduché tokeny, ako je tento, sú holé kosti platformy. Okrem tohto základu existuje aj niekoľko rôznych typov tokenov, ktoré Ravencoin poskytuje:

Odmeny

Odmeny RVN môžete rozdať držiteľom vášho tokenu. Príklady použitia týchto odmien siahajú kdekoľvek od vernostných bodov zákazníkov po dividendy spoločnosti.

Jedinečné tokeny

Jedinečné tokeny sa nedajú replikovať a pomáhajú preukázať autenticitu. Aj keď si tento typ tokenu obľúbili Cryptokitties, ich hodnota presahuje digitálne zbierky.

Jedinečné tokeny sú prospešné v každom prípade, keď potrebujete doklad o vlastníctve. Softvérové ​​licencie, zber výtvarného umenia a registrácia automobilov sú iba niekoľkými príkladmi prostriedkov, ktoré by tieto tokeny využívali.

Žetóny, ktoré nie sú majetkom

Ravencoin obsahuje špecializované tokeny, ktoré tiež poskytujú nefinančné funkcie.

Aktívne komunikačné kanály sú potrebné pre mnoho systémov založených na tokenoch. Na uľahčenie týchto kanálov ukladá Ravencoin špecializované komunikačné tokeny nad aktíva, ktoré vlastníte. Pretože komunikačné tokeny sú prepojené s aktívami, správy dostávajú iba držitelia aktív.

Ravencoin implementuje rovnakú metodiku hlasovania. Na začatie hlasovania upozorníte držiteľov tokenov prostredníctvom systému správ. A so správou miniete HLASOVÝ žetón. Držitelia tokenov potom uplatnia svoj HLAS na … no, hlasujte.

Tím Ravencoin & Pokrok

Ravencoin nemá ustanovený tím. Jedná sa o open-source projekt vedený hlavnými vývojármi: RavoncoinDev, Tron a Chatturga (nesúhlasné používateľské mená). Tímu radí Bruce Fenton, člen predstavenstva The Bitcoin Foundation.

Hlavní vývojári spustili Ravencoin 3. januára 2018, čo je deviate výročie uvedenia bitcoinu. A Fenton zahájil uvedenie na trh Tweetom, ktorý oznamoval začatie ťažby.

Binárne súbory sú na mieste https://t.co/AOV68LtRNU môžete začať ťažiť Ravencoin https://t.co/caznogtS6N

– Bruce Fenton (@brucefenton) 3. januára 2018

Projekt si získal určitú povesť, keď generálny riaditeľ spoločnosti Overstock Patrick Byrne oznámil, že jeho spoločnosť urobila investícia za niekoľko miliónov dolárov do tímu. Odvtedy tím buduje základnú funkcionalitu podpory aktív a schopností odmien.

Súťažiaci

Tokenizácia aktív je už nejaký čas populárna a niekoľko projektov poskytuje podobné funkcie ako Ravencoin. Ako už bolo spomenuté skôr, platformy ako Ethereum a Waves vám umožňujú vytvárať tokeny. Tieto platformy však nie sú zameraním na tokenizáciu.

Counterparty je jednou z najpopulárnejších tokenových platforiem, ale je spojená s bitcoinovou sieťou. Toto spojenie môže byť silnou alebo slabou stránkou v závislosti od toho, s kým hovoríte.

Projekty ako WAX a Enjin Coin ponúkajú tokenizované digitálne aktíva, ale zameriavajú sa na online herný priemysel, zatiaľ čo Polymath je na jednej lodi a zameriava sa na cenné papiere.

Najpodobnejším projektom ako Ravencoin je Bytom. Oba tímy majú zosúladené misie a platformy podporujú takmer identickú funkčnosť pre koncového používateľa. Majú však svoje rozdiely. Bytom držal ICO a umožňuje ťažbu ASIC v sieti. Jeho biela kniha to v skutočnosti povzbudzuje.

Obchodovanie

Pretože Ravencoin je relatívne nový projekt, nie je k dispozícii veľa obchodných údajov na analýzu.

Cena RVN vyskočila dvakrát za svoju históriu. Prvý výkyv nastal na konci marca a dosiahol historické maximum ~ 0,07 USD (~ 0,000009 BTC), zatiaľ čo druhý začiatkom mája. V obidvoch prípadoch bol rast krátkodobý, pretože cena pomaly klesala späť na úroveň pred spike. Nie je jasné, čo v tejto chvíli mohlo spôsobiť prudký nárast ceny.

Cena bola v polovici júna primerane stabilná na hodnote približne 0,022 USD (~ 0,000003 BTC).

K cene by malo pomôcť vydanie mainnetu Ravencoin a zvýšenie aktivity na platforme. Všetky správy o významných spoločnostiach alebo finančných inštitúciách využívajúcich platformu by tiež mali mať pozitívny účinok.

Kde kúpiť RVN

Máte dve možnosti, ako získať niektoré RVN: ťažba a nákup na burze.

Ak vás zaujíma ťažba, mali by ste sa pripojiť k jednému z ťažobných bazénov, ktoré v nich uviedol tím Ravencoin Fórum bitcointalk. Majú tiež rozsiahleho banského sprievodcu Wiki.

Bohužiaľ, krátka doba existencie projektu znamená, že existuje obmedzené množstvo búrz, ktoré ho podporujú. Najlepšie urobíte, ak ho kúpite za bitcoiny CryptoBridge alebo Nano zapnuté Nanex.

Ak sa nachádzate v Číne, máte tiež možnosť kúpiť si RVN za CNY za QBTC.

Kde uchovávať RVN

Máte niekoľko možností, kam uložiť svoje RVN.

Vývojový tím poskytuje a peňaženka na plochu rovnako ako Peňaženka pre Android. Momentálne prebieha peňaženka so systémom iOS. Tím tiež spolupracuje s spoločnosťami Jaxx, Coinomi a Ethos, takže to pravdepodobne budú čoskoro možnosti.

Ďalej môžete použiť PocketRaven online peňaženka alebo dokonca generátor papierovej peňaženky dostupný na Github.

Záver

Zatiaľ čo sa väčšina blockchainových projektov snaží sľubovať svetu, Ravencoin ponúka len jednu vec: tokenizovaný prevod aktív. A toto jedinečné zameranie nie je zlá vec. Ak sa projekty pokúsia vyriešiť veľa problémov naraz, často vytvoria veľa nedôverčivých riešení. Ravencoin sa tomu vyhýba.

Ako mladý projekt so zdanlivo nekonečnou konkurenciou je ťažké predpovedať, aký úspešný bude Ravencoin. Aktívna komunita a podpora jedného z najuznávanejších mien v online maloobchode sú pozitívnymi indikátormi. Existuje zreteľný trend smerujúci k tokenizácii všetkých typov aktív. Stále však musíme zistiť, či Ravencoin povedie túto zmenu.

Ďalšie zdroje Ravencoin

Github

Svár

Twitter

Wiki

Bitcointalk

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me