Čo je Power Ledger?

Power Ledger, platforma založená na blockchaine, plánuje úplnú revolúciu v celosvetovom energetickom priemysle tým, že umožní miestnym oblastiam predávať a distribuovať slnečnú energiu svojim susedom bez potreby sprostredkovateľa. Predstavte si svet bez toho, aby ste sa spoliehali na veľké spoločnosti poskytujúce verejné služby alebo cudzie zdroje pre všetku energiu potrebnú na život. Tento svet sa v blízkej budúcnosti môže stať realitou vďaka decentralizovaným aplikáciám spoločnosti Power Ledger.

V Správa z roku 2015, Deutsche Bank uviedla, že najmenej tridsať krajín na celom svete už dosiahlo paritu siete, čo je štát, v ktorom bola cena elektriny vyrobenej zo slnečnej energie rovnaká alebo nižšia ako cena miestnej maloobchodnej elektriny. Kombináciou inovácií v oblasti solárnej energie a vývoja blockchainu ponúka Power Ledger neprekonateľné energetické riešenie, ktoré je čistejšie, lacnejšie a udržateľnejšie ako tradičné energetické alternatívy. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako Power Ledger plánuje dosiahnuť tieto a ďalšie ciele, vrátane:

Prehľad hlavnej knihy

Platforma Power Ledger formuje energetické transakcie typu peer-to-peer tak, že zaznamenáva generovanie aj spotrebu všetkých účastníkov platformy v reálnom čase. Výroba a používanie energie sa uskutočňujú vopred stanovenými sadzbami.

Ako funguje ekosystém hlavnej knihy?

Platforma Power Ledger funguje na dvoch vrstvách blockchainu a používa dve mince: Token Power Ledger (POWR) a Sparkz. POWR a Sparkz sa používajú v systéme a majú odlišné funkcie na oboch blockchainoch. Platforma využíva verejný blockchain Ethereum aj súkromný blockchain konzorcia Ecochain.

Token hlavnej knihy (POWR)

Power Ledger Tokens umožňujú hostiteľom aplikácií a účastníkom prístup k využívaniu platformy. Ak hostiteľ aplikácie nemá dostatočný počet POWR, nebude mať prístup na platformu. V systéme sa obchoduje s POWR a ukladá sa do úschovy prostredníctvom burzy Ethereum Smart Bond za Sparkz.

Keď si hostiteľ aplikácie zaistil dostatok svojich tokenov hlavnej knihy, nemôže už na platforme obchodovať, kým nezíska dostatočný počet POWR na zabezpečenie prístupu. Keď hostiteľ aplikácie vráti Sparkz na platformu, Ethereum Smart Bond sa odomkne. Potom sa predtým uložený POWR vráti hostiteľovi aplikácie.

Celková suma POWR sa rovná 1 000 000 000. A momentálne dostupná ponuka je necelých 400 000.

Sparkz

Zakúpite a vyplatíte Sparkz pomocou fiat mien v rámci jednotlivých obchodných platforiem, ktoré majú uzavreté burzy za energiu a Sparkz. Hostiteľ aplikácie používa na pripojenie svojich zákazníkov tokeny Sparkz. Zákazníci v zásade platia peniaze za spoločnosť Sparkz, ktorú potom obchodujú za elektrinu.

Celkové množstvo Sparkzu je nefixované. Sparkz sa generuje tak, ako sa vyžaduje, použije a potom sa pri uplatnení zničí. Cena spoločnosti Sparkz je viazaná na fiat menu miestnej vlády a náklady na energiu. Napríklad v Austrálii by sa jeden Sparkz rovnal jednému austrálskemu doláru (AUD).

Cena Sparkzu by mala zostať pomerne stabilná, pretože je viazaná na vládu vydanú menu. Pre každú inú miestnu menu existujú rôzne blockchainy, ktoré umožňujú viacerým fiat menám na celom svete podieľať sa na ekosystéme Power Ledger za rôzne ceny..

Produkty platformy

Power Ledger sa môže pochváliť piatimi produktmi: xGrid, uGrid, Power Port, C6 a C6 + a Asset Germination, pričom jeden je stále vo vývoji, VPP2.0, rozšírenie virtuálnych elektrární. Tieto produkty poskytujú rôzne energetické riešenia, a to všetko na blockchaine. S xMriežka, používatelia môžu nakupovať a predávať energiu v existujúcej elektrickej sieti prostredníctvom transakcií typu peer-to-peer. uGrid umožňuje používateľom opätovne nakupovať a predávať energiu prostredníctvom transakcií typu peer-to-peer, ale tentokrát v existujúcej mikrosiete alebo zabudovanej sieti, napríklad v bytovom dome.

Napájací port vnáša transparentnosť do nabíjania elektrických vozidiel a umožňuje používateľom zvoliť si zdroj energie, ktorá nabíja ich auto. C6 a C6+ využívať technológiu blockchain na sledovanie a overovanie uhlíkových kreditov. Inteligentné zmluvy navyše uľahčujú obchodovanie s uhlíkovými kreditmi. Nakoniec, Klíčenie majetku poskytuje platformu na monetizáciu prebytočnej energie z obnoviteľných zdrojov v komunitách.

Tím hlavnej knihy

Tím spoločnosti Power Ledger má nesmierne odborné znalosti v oblasti blockchainu aj trhu s elektrinou. Medzi významných členov tímu patrí Dr. Bill Tai a spoluzakladateľ a predseda Dr. Jemma Green. Získaním titulu MBA na Harvarde je Tai svetovo uznávaným investorom v oblasti rizikového kapitálu. Tai má dosť rozsiahle skúsenosti. V súčasnosti je predsedom spoločnosti Treasure Data a členom predstavenstva spoločností Bitfury a Voxer.

Tai sa stal riaditeľom pre sedem verejne kótovaných spoločností, ktoré vyrástli zo startupov, ktoré financoval. Je tiež členom priekopníckeho výboru pre svetové ekonomické fórum a je mimoriadnym profesorom na Curtinovej univerzite.

Green poskytuje spoločnosti Power Ledger strategické vonkajšie vzťahy, riadenie rizík a rozvoj vodcovských schopností. Má finančnú kariéru, ktorá trvala pätnásť rokov a bola zvýraznená jedenástimi rokmi skúseností v oblasti investičného bankovníctva. Má tiež svoj Ph.D. v rušivých inováciách.

Okrem úloh v Power Ledger je Green tiež vedeckým pracovníkom v Inštitúte politiky udržateľnosti na Curtin University. Doktorandský výskum spoločnosti Green úzko súvisí s cieľmi spoločnosti Power Ledger zvýšiť účasť na vývoji viacerých jednotiek v ekonomike obnoviteľnej energie.

História spoločnosti a úspechy

Power Ledger bol vyvinutý s cieľom vyriešiť tri hlavné výzvy, ktorým čelí globálny energetický systém:

  1. Zahrnúť jednotlivcov žijúcich v bývaní s vysokou hustotou do hospodárstva s distribuovanou energiou.
  2. Zmeniť elektrické siete tak, aby stimulovali pripojenie decentralizovaných energetických zdrojov (DER).
  3. Zmiernte riziko spojenia miliárd dolárov v sieťových aktívach.

Časová os úspechu

Spoločnosť Power Ledger, ktorá bola založená v máji 2016, dosiahla v krátkom období niekoľko významných míľnikov. V auguste 2016 spoločnosť Power Ledger vyvinula a vyskúšala prvú austrálsku blockchainovú sieť na obchodovanie s energiou. Krátko nato spoločnosť Power Ledger uskutočnila svoje prvé medzinárodné nasadenie umožnením svojej platformy obchodovania s energiou na báze blockchainu peer-to-peer v distribučnej sieti na Novom Zélande..

V 2. štvrťroku 2017 spoločnosť Power Ledger vyvinula a nasadila komerčný systém energetického manažmentu, ktorý umožňoval transparentnú distribúciu lokálne vyrobenej obnoviteľnej energie nájomníkom v oddeleniach s viacerými jednotkami. Spoločnosť Power Ledger úspešne začlenila platobné jednotky na nabíjanie elektrických vozidiel na solárny pohon do rôznych austrálskych vývojových trendov. Spoločnosť Power Ledger nedávno vytvorila prvý pokus o obchodovanie s energiou typu peer-to-peer v Bangkoku v Thajsku s vývojárom energie BCPG.

Budúce projekty a cestovná mapa

Power Ledger priniesol podrobný zoznam cieľov na ďalšie dva roky. Už podpísali dohodu o dodaní tejto technológie do Európy v roku 2019; lichtenštajnský inštitút pre strategický rozvoj sa stane prvým európskym hostiteľom aplikácií, ktorý využije platformu peer-to-peer obchodovania s energiou Power Ledger v Európe.

Spoločnosť Power Ledger navyše dokončila niekoľko dohôd, ktoré jej platformu prinesú do Ázie aj v budúcom roku. Indická spoločnosť Mahindra tiež uzavrela dohodu so spoločnosťou Power Ledger na vyrovnanie transakcií s mikrogridmi.

Fundraising a obchodovanie

POWR Presale od Power Ledger sa vypredal len za tri dni a výmenou za 190 000 000 tokenov získal viac ako trinásť miliónov dolárov (AUD). Po predpredaji Power Ledger držal ICO na predaj zvyšných 160 000 000 POWR tokenov alokovaných na Udalosť generovania tokenov. Po obidvoch kolách zhromaždené prostriedky dosiahli tridsaťštyri miliónov dolárov (AUD).

Austrálska vláda taktiež udelila spoločnosti Power Ledger grant za 8 miliónov dolárov (AUD) na ďalší rozvoj jej technológie a koncepcie. Austrália má jednu z najvyšších nákladov na elektrinu na svete, a má tak veľký podiel na celkovom úspechu spoločnosti.

Po udalosti generovania tokenov začal POWR obchodovať na burzách 1. novembra 2017 za zhruba 10 centov. Od zasiahnutia búrz mal POWR impozantný krátkodobý býk, ktorý v prvom januárovom týždni dosiahol historické maximum 2,01 USD.

Od dosiahnutia svojho historického maxima cena POWR počas zvyšku začiatku roka 2018 kolísala a zasiahla niekoľko ďalších vrcholov, 1,09 USD a 0,80 USD, a niektoré minimá. V poslednej dobe sa POWR pohybuje okolo 0,15 USD, čo je výrazný pokles oproti januárovému maximu. Negatívny pohyb cien POWR v roku 2018 vysoko koreloval s masívnym poklesom bitcoinu od nového roku. Ak bude spustenie VPP2.0 úspešné, je možné, že môžeme vidieť vzostup hodnoty POWR.

Kde kúpiť žetóny POWR

POWR je v súčasnosti k dispozícii okrem iného v spoločnostiach Upbit, Huobi, Binance, Digifinex.

Kam ukladať tokeny POWR

Ako token ERC20 musíte uložiť tokeny POWR do peňaženky s podporou ERC20. Jednou z najpopulárnejších softvérových peňaženiek Ethereum je MyEtherWallet.

Hardvérové ​​peňaženky, ktoré poskytujú lepšie zabezpečenie ako softvérové ​​peňaženky, poskytujú najbezpečnejšiu metódu pre obozretných investorov na ukladanie kryptomeny. Najobľúbenejšie dve hardvérové ​​peňaženky sú Ledger Nano S a Trezor. Ledger Nano S a Trezor navrhnuté s podporou ERC20 môžu ukladať tokeny POWR.

Konkurencia

Táto organizácia je ťažko jedinou blockchainovou platformou, ktorá sa zaoberá energetickými otázkami sveta. Od solárnej energie po blockchainové energetické siete, mnoho spoločností vytvára systémy obchodovania s energiou typu peer-to-peer. Jeden príklad, Elektrón, je blockchainová spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii, ktorej cieľom je pomôcť pri prechode energetického priemyslu na systém inteligentných sietí a „[využívať] decentralizovanú technológiu na rozvoj zdieľanej infraštruktúry energetických trhov“.

Záver

Power Ledger poskytuje trh založený na blockchaine, ktorý môže skutočne zmeniť svet. Power Ledger odoberá energiu veľkým energetickým spoločnostiam a dáva miestnym komunitám možnosť predávať prebytočnú solárnu energiu susedom. Power Ledger vytvoril platformu na distribúciu a sledovanie energie, ktorá umožňuje zákazníkom nakupovať bezuhlíkovú udržateľnú energiu za nižšie ceny, ako ponúkajú tradičné elektrické spoločnosti.

Spoločnosť Power Ledger plánuje rozšíriť svoje pôsobenie na tri kontinenty po celom svete a zhromaždila armádu silných strategických partnerov, aby pomohla dosiahnuť svoje ciele. Vďaka plánovanému vydaniu viacerých aplikácií pre svoju platformu v bezprostrednej budúcnosti sa projekt umiestnil tak, aby narušil viaceré energetické trhy po celom svete a vytvoril svetlú budúcnosť pre všetkých účastníkov zapojených do tejto zelenej revolúcie..

Poznámka redakcie: Tento článok aktualizovala Rachel Lantz 11. novembra 2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje

Twitter

Binance

Reddit

Blog

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me