Čo je to pastelová sieť?

Sieť Pastel (skrátene Pastel) je a platforma využívajúca blockchain pre umelcov a zberateľov vydávať a kupovať digitálne umenie. Platforma premieňa digitálne diela na nezastupiteľné digitálne aktíva, aby ste s nimi mohli voľne obchodovať bez potreby sprostredkovateľa.

Tokenizácia digitálnych aktív má niekoľko výhod. Okrem zníženia poplatkov za obchodovanie im poskytuje overenú autenticitu, spoľahlivú provenienciu a cestu bez publikácie bez cenzúry. Poďme sa naučiť, ako Pastel využíva blockchain na uskutočnenie týchto výhod.

V tomto pastelovom sprievodcovi sa pozrieme na:

Poznámka redakcie: CoinCentral má nadviazané vzťahy a strategické partnerstvo s tímom Pastel. Celý obsah tohto článku je objektívny a nepropagačný.

Ako funguje pastelová sieť?

Je zaujímavé, že Pastel čerpá inšpiráciu architektúry z niekoľkých rôznych projektov kryptomeny.

Tím postavil sieť na vrchole ZCash, vidlice bitcoinu. Preto používa hashovací algoritmus EquiHash, každé dva a pol minúty vytvára nové bloky a implementuje Zk-SNARK pre súkromné ​​transakcie uskutočňované na reťazci. Na rozdiel od ZCash však Pastel nemá odmenu zakladateľa za financovanie operácií.

Namiesto toho implementovali Dashom inšpirovaný systém Masternodes, ktorý hlasuje o odmenách.

Pastelové masternody

Aj napriek tomu, že v sieti Pastel sú stále ťažiari generujúci nové bloky, Masternodes sú podstatou systému. Kontrolujú a ukladajú umelecké obrázky a uľahčujú obchody medzi používateľmi. Na oplátku dostávajú platby tokenmi PSL. Masternodes tiež získa odmenu PSL z každého nového bloku.

Sieť Pastel implementuje systém hodnotenia a reputácie, aby sa zabezpečilo, že škodlivý Masternode alebo sada Masternode nebude kompromisom v blockchaine. Bez toho, aby sme zachádzali do prílišných podrobností, sieť Pastel implementuje metriku vzdialenosti XOR, aby sa zabezpečilo, že medzi Masternodes nebude prebiehať žiadna nečistá hra. Metriku vzdialenosti XOR prvýkrát spopularizoval Dash a efektívne radí Masternodes do poradia, v ktorom by mal dostať odmenu za nasledujúci blok.

Proces pastelovej siete

Sieť Pastel obsahuje niekoľko funkcií, ktoré by mali byť prínosom pre pôvod a obchodovanie s digitálnym umením. Najdôležitejšia je registrácia umeleckých diel na pastelovom blockchaine. Proces prebieha asi takto:

  1. Ako umelec vytvoríte pastelové ID, ktoré vás jedinečne identifikuje.
  2. S týmto ID nahráte obrazové súbory pre svoje digitálne umenie pomocou platformy Pastel.
  3. Tento súbor podpíšete súkromným kľúčom vášho Pastel ID. Podpis zaručuje, že iná strana, napríklad jeden z Masternodov, nebude môcť s vašimi umeleckými dielami manipulovať.
  4. Sieť Pastel využíva systém určovania vzdialenosti XOR na určenie, ktoré Masternodes dostanú vaše umelecké dielo.
  5. Masternodes kontroluje umelecké dielo, či neobsahuje nedôstojný obsah alebo plagiát. Za túto službu im platíte a registračný poplatok.
  6. Len čo traja Masternode prijmú vašu registráciu, masternode s najvyšším hodnotením zapíše váš tiket do pastelového blockchainu.
  7. Nakoniec sa umelecký lístok stane aktívnym v sieti po potvrdení súvisiacich transakcií.

Kategórie pastelového sieťového umenia

Kategórie pastelového sieťového umenia

Výmena tokenov za anime (ANI) za pastelové mince (PSL)

Sieť Pastel má neobvyklé pozadie. Tento projekt je nedávnou vidličkou Animecoinu (ANI), dnes už neexistujúceho projektu, ktorý má podobné zameranie na digitálne umenie, samozrejme okrem oveľa väčšieho množstva anime..

Po skončení konferencie sa budú môcť zúčastniť iba aktívni držitelia ANI výmena žetónov. Ak teda držíte svoj ANI v peňaženke, budete musieť jeden ANI poslať na nespotrebovateľnú adresu peňaženky PSL najneskôr do polnoci UTC 1. apríla 2019. V tom čase urobí Pastel snímku každej zúčastnenej adresu peňaženky držiteľa a distribuovať proporcionálne množstvo PSL. Tím spoločnosti Pastel oznámi adresu peňaženky niekedy pred výmenou.

Distribúcia pastelových mincí

Počas výmeny žetónov rozdelí tím pastelových mincí polovicu 21 miliárd PSL dodávok predchádzajúcim držiteľom ANI. Zvyšné tokeny sa riadia emisným plánom podobným bitcoinu / ZCash.

Tokenomika pastelových mincí

Tokenomika pastelových mincí

Spočiatku je bloková odmena nastavená na 12 500 PSL za blok a bude sa znižovať o každé štyri roky na polovicu, kým nebude v obehu všetkých 21 miliárd PSL.

Tím pastelových sietí

Generálny riaditeľ a zakladateľ Jeff Emmanuel vedie pastelovú mincu tím. Ako nadšenec súčasného umenia s viac ako desaťročnými skúsenosťami ako investičný analytik v rôznych hedžových firmách má dve z troch zručností, ktoré by ste očakávali v projekte, ako je Pastel..

Tím pastelových mincí

Tím pastelových mincí

CTO spoločnosti Pastel network, nazývaný Airk42, vypĺňa technologickú medzeru. Airk42 pracuje na podnikovom softvéri viac ako 25 rokov so špecializáciou na bezpečnosť a kryptografiu. Prispel tiež na Bitcoin Private fork.

Kde kúpiť PSL

Pastelové mince ešte nie sú k dispozícii, ale ak sa chcete zapojiť, môžete si ešte pred výmenou kúpiť ANI. Ak to chcete urobiť, choďte do Cryptopie a vymeňte buď bitcoin, litecoin alebo dogecoin za animecoin. Nezabudnite zostať v obraze s pastelovými oznámeniami a zistite, kedy sa môžete zúčastniť výmeny tokenov.

Kde uložiť PSL

Zvyčajne neodporúčame skladovať mince na burze. S prichádzajúcou vidličkou a nedostatkom renomovanej peňaženky by však mohlo byť najlepšie ponechať svoje ANI na Cryptopii až do výmeny žetónov. Odtiaľ si dávajte pozor na oznámenie pastelského mincového tímu o oficiálnej peňaženke, ktorú budete používať.

Záverečné myšlienky

Digitálne umenie a blockchain idú dokopy ako satoshi a bitcoin. Aj keď mnoho blockchainových projektov pracuje s umeleckou provenienciou (Pepe Cash, Codex Protocol, Maecenas), Pastel coin je jedinečný v implementácii Masternodes v snahe vytvoriť úplne decentralizovaný systém.

Projekt je stále mladý a je treba toho veľa dokazovať. Ak však tím dokáže rýchlo a efektívne dostať svoj produkt na trh, pastelové mince by sa mohli stať novým štandardom pre vzácne digitálne umenie.

Ďalšie pastelové zdroje

Webová stránka

Biely papier

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me