Čo je to Nexus?

Nexus je a sieť peer-to-peer ktorý zvyšuje rýchlosť, škálovateľnosť, bezpečnosť a dostupnosť súčasných protokolov blockchain. Projekt to dosahuje hlavne využitím kvantovo odolného 3D blockchainu v kombinácii s komunikačnými satelitmi vo vesmíre. Týmto sa zakladateľ spoločnosti Nexus Colin Cantrell snaží „decentralizovať decentralizáciu“ tým, že ju vytiahne z dosahu akejkoľvek vládnej kontroly alebo monopolov na ťažbu..

Držte sa svojich čiapok, priatelia. Toto je jeden z najambicióznejších projektov, tak poďme priamo do toho.

V tejto príručke k zariadeniu Nexus sa chystáme ďalej:

Trojrozmerný reťazec (3DC)

Používa Nexus, nie jeden, ani dva, ale tri mechanizmy konsenzu na vytvorenie trojrozmerného blockchainu. Tím tvrdí, že zavedenie troch rôznych mechanizmov znižuje centralizáciu baníkov a umožňuje efektívnejšie škálovanie v reťazci.

Prime Channel

Prime Channel je a Kanál korektúry práce. Na tomto kanáli baníci hľadajú 308-miestne husté prime klastre metódou pokus-omyl. Hustá prime cluster mining je odolnejšia voči ASIC ako tradičná hash ťažba. Preto aj keď máte iba CPU, môžete ťažiť na tomto kanáli.

Okrem kryptomeny produkuje ťažba na Prime Channel údaje, ktoré je možné ďalej použiť pri výskume prvočísel pre kvantovú fyziku..

Hašovací kanál

Hašovací kanál je tiež Proof-of-Work, ale používa sa Hashcash namiesto hustých prime zhlukov. Je to podobné ako s ťažobným algoritmom bitcoinu, až na to, že baníci vyhľadávajú hash SHA-3 (s programom Skein), zatiaľ čo ťažiari bitcoinu nájdu SHA-256. Hašovania blokov Nexus sú štvornásobne väčšie ako hašovanie bitcoinových blokov.

Pri ťažbe na tomto kanáli by ste mali používať GPU.

Dôkaz o držbe

Tretí a posledný kanál sa používa Dôkaz o držbe na zabezpečenie siete. Je to v podstate to isté ako konsenzuálna metóda Proof-of-Stake, ktorú používajú mince ako NEO. Novo razené mince Nexus (NXS) získavate jednoduchým držaním tých, ktoré už máte.

O tom, aký bude váš návrat, keď vložíte svoje mince, rozhodujú štyri atribúty:

  • Úroková sadzba – ročné percento vášho zostatku, to je sadzba, za ktorú dostávate nové mince. Začína sa to na 0,5% ročne a po 12 mesiacoch sa zvyšuje na maximálne 3,0% ročne.
  • Hmotnosť dôvery – Toto je indikátor dôvery vášho uzla. Začína na 5%, ale rýchlo dosiahne svoje 100% maximum už po jednom mesiaci.
  • Hmotnosť bloku – Tento atribút sa nastaví na 0% vždy, keď dostanete stávkovú transakciu. Potom sa počas 24 hodín pomaly vyšplhá na 100%. Ak vaša váha bloku niekedy dosiahne 100%, platnosť vášho kľúča dôveryhodnosti vyprší a všetky vaše atribúty sa resetujú. Spúšťač resetovania zaručuje, že neustále pracujete na údržbe siete.
  • Hmotnosť vkladu – Jeho hodnota je zhruba určená priemerom váhy vašej dôveryhodnosti a hmotnosti bloku. Čím je to vyššie, tým je pravdepodobnejšie, že dostanete transakciu.

Hardvér Nexus

Nexus má trojčlenný distribuovaný telekomunikačný systém na ďalšiu decentralizáciu siete.

Mesh Networks

Pretože sieť poskytuje tri odlišné možnosti ťažby, takmer každý človek na svete môže prevádzkovať uzol a podieľať sa na zabezpečení siete. Všetky uzly v sieťovej sieti spolupracujú skôr na riešení bloku, než aby súťažili proti sebe. To slúži na väčšiu distribúciu sieťových údajov ako v iných systémoch.

Aby ste sa dostali ďalej, Nexus môže vyrábať špecializované antény, ktoré si môžete kúpiť, aby ste mohli prevádzkovať aj miestne siete.

satelit spojenia

Nexus sa zameriava na poskytovanie autonómnej internetovej infraštruktúry prostredníctvom satelitnej siete na nízkej obežnej dráhe.

Kockové satelity

Nexus uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Vector Space Systems (Vector) za účelom vytvorenia obežnej dráhy nízkej Zeme (LEO). Satelitná sieť uzlov. Družice budú v kombinácii so sieťou pozemných sietí hostiteľom siete Nexus a tiež akýchkoľvek decentralizovaných aplikácií (DApps), ktoré sú na nej postavené. Ešte pozoruhodnejšie je, že satelitná sieť bude poskytovať celosvetovo decentralizovaný internetový servis pre tých, ktorí predtým nemali prístup k svojim vlastným.

Pozemné stanice

Pozemné stanice Nexus spájajú sieťové siete na zemi so satelitnou sieťou vo vesmíre. Prevádzkujú operácie uplink / downlink vrátane definovania trasy koncového bodu adresy a pozemného ukladania do pamäte cache. Tiež prevádzkujú vlastnú inštanciu Daemon, softvérovej súčasti systému Nexus.

Mince Nexus (NXS)

Mince Nexus (NXS) je mena siete. Množstvo NXS, ktoré sa bude raziť, nie je nijako obmedzené. Namiesto toho má minca 10-ročné distribučné obdobie, v ktorom sa bude distribuovať 78 miliónov NXS do 23. septembra 2024. Po uplynutí tejto doby sa ponuka každý rok nafúkne maximálne o 3 percentá prostredníctvom zadržovacieho kanála a 1 percento prostredníctvom hlavné a hašovacie kanály.

Uzly vytvárajú bloky v priemere každých 50 sekúnd a transakcia NXS vyžaduje 6 potvrdení. V súčasnosti stojí väčšina transakcií 0,01 NXS. Po vytvorení 3DC a dokončení 10-ročnej distribúcie však transakčné poplatky zmiznú. Namiesto toho systém absorbuje poplatky infláciou.

Nexus nedržal počiatočnú ponuku mincí (ICO). Namiesto toho má projekt developerský fond, ktorý z odmeny za ťaženie získava malú províziu. Táto provízia začala na úrovni 1,5 percenta a v priebehu 10 rokov sa zvýšila na 2,5 percenta. Okrem toho je 20 percent blokových odmien určených na marketing, ako aj na výrobu a spustenie satelitnej siete Nexus..

Tím Nexus & Pokrok

Colin Cantrell, tiež známy ako Videlicet, je zakladateľom a hlavný vývojár zariadenia Nexus. Prvýkrát pomenoval projekt Coinshield (CSD), keď začal v septembri 2014. Pôvodný kód obsahoval iba hlavný kanál; tím pridal hašovací kanál v októbri 2014. V apríli 2015 sa tím premenoval na Nexus a v júli 2015 pridal Proof-of-Holdings..

Okrem partnerstva so spoločnosťou Vector v satelitnej sieti spojil Nexus tiež sily so spoločnosťou SingularityNET, aby poskytli svoju architektúru 3DC decentralizovanej sieti AI projektu..

Vpred vydáva Nexus významné aktualizácie podľa svojej cestovnej mapy TAO (Tritium, Amine, Obsidian). Medzi vydaniami okrem iného patria 3DC, mobilné peňaženky, kvantový odpor a satelitná sieť.

Obrys TAO zariadenia Nexus

Plán Nexus TAO

Tím Nexus v súčasnosti pracuje na Fáza trícia plánu. Okrem zavedenia reťazcov podpisov a paralelných kanálov spracovania táto fáza implementuje aj aktualizáciu Proof-of-Stake, Trust Tritium. Tritium Trusts stavia na súčasnom systéme Nexus Proof-of-Stake s pridaním kľúča dôvery a dôveryhodnosti Trust Weight, ktoré určujú vaše šance na úspech..

Vývojári zariadení Nexus zatiaľ neoznámili, kedy bude Tritium dokončené, ale dávajú to aktualizácie ukazujúci konzistentný pokrok.

Konkurencia

Nexus môže byť jedným z najambicióznejších projektov v oblasti kryptomeny. V prvom rade sa projekt snaží zosadiť z trónu bitcoiny ako najlepšiu menu peer-to-peer. Vďaka decentralizovanému internetu vyrobenému z jeho vesmírnej siete satelitov konkuruje Nexus aj spoločnosti Substratum.

Obchodovanie

Rovnako ako väčšina kryptotrhov, aj Nexus bol do roku 2017 relatívne pokojný. Počas tohto roka cena vzrástla do septembra z 0,026 USD (~ 0,000027 BTC) na 3,34 USD (~ 0,00087 BTC). Krátko nato cena klesla späť na približne 1 dolár a v januári 2018 prudko vzrástla na historické maximum 13,33 USD (~ 0,0008 BTC).

Tento výrazný nárast ceny možno s najväčšou pravdepodobnosťou pripísať oznámeniu o partnerstve Vector v kombinácii s vtedajším úspechom celého trhu. Odvtedy cena drasticky poklesla a v čase písania tohto článku sa pohybovala okolo 0,30 USD (~ 0,000083 BTC). Zdá sa, že správy o partnerstve SingularityNET nemali žiadny vplyv na cenu.

Tím nezverejnil plán s presnými dátumami, takže je ťažké urobiť akékoľvek cenové predpovede pre najbližšiu budúcnosť. Rovnako ako u väčšiny projektov zameraných na kryptomenu by však dôležité vývojové verzie mali mať pozitívny vplyv na cenu. V rámci rozsahu tohto projektu by ste to mali pravdepodobne považovať za dlhodobé.

Kde kúpiť NXS

NXS si môžete kúpiť buď na Bittrexe alebo Binance za BTC. Ak v súčasnosti nevlastníte žiadne BTC, pozrite si nášho sprievodcu, ako si niektoré kúpiť.

Ako už bolo spomenuté, NXS môžete zarobiť aj ťažbou. Vyskúšajte Nexus stránka ťažby aby ste si stiahli baníka, ktorý najlepšie vyhovuje vašej stratégii. Pripomíname, že by ste mali ťažiť s Prime Channel ak používate normálny procesor a mali by ste skontrolovať Hašovací kanál ak plánujete použiť vyhradenú ťažobnú plošinu ako ASIC.

Akonáhle držíte aspoň 1 000 NXS, môžete vsadiť a zarobiť ďalšie mince. Technicky je možné vsadiť s menej ako minimom, aj keď budete mať problém udržať si svoju váhu dôvery.

Kde uložiť NXS

Nexus má úradná peňaženka pre desktopy Windows, Mac a Linux. Všetky tri operačné systémy majú verziu peňaženky s rozhraním príkazového riadku (CLI), zatiaľ čo iba Windows a Mac majú ľahšie použiteľnú peňaženku s grafickým rozhraním..

Aj keď môžete svoje NXS udržiavať na burze, dôrazne sa odporúča, aby ste ich presunuli do peňaženky. Vkladať svoje mince môžete iba vtedy, ak sú v peňaženke Nexus.

Záver

Nexus buduje nový typ blockchainu s tromi samostatnými mechanizmami na zabezpečenie siete. Okrem toho tím vysiela satelitné uzly do vesmíru, aby vytvoril decentralizovaný internet a sieť mimo kontroly akejkoľvek entity. Celkovým poslaním je vytvoriť vylepšený bitcoin s rýchlejšími transakciami, nižšími poplatkami a menšou centralizáciou minerov.

Nexus je jedným z mála projektov, ktoré sa skutočne zameriavajú na kvantový odpor a ďalšie potenciálne problémy v budúcnosti. Ak sa tieto problémy stanú tak veľkými, ako si tím myslí, že budú mať a môžu splniť svoju vznešenú misiu, Nexus môže byť len jedným z mála projektov, ktoré sú stále v činnosti 20 rokov po ceste..

Poznámka redakcie: Tento článok aktualizoval 2. 11. 19 Steven Buchko, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje pre zariadenia Nexus

Webová stránka

Twitter

Slack

Telegram

Reddit

Svár

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me