Čo je NavCoin?

NavCoin je kryptomena navrhnutá tak, aby bola anonymná a ľahko použiteľná. Bola založená v roku 2014 a patrí do staršej triedy kryptomien, ktorá prišla pred nedávnou vlnou ICO. NavCoin obstál v skúške času dobre. Za posledné štyri roky implementovala rôzne upgrady, funkcie a vylepšenia. Tím je oddaný a má dobré vedomosti a vo výsledku zaznamenala platforma neustály rast.

NavCoin však nezaznamenal taký rast, aký zaznamenali ostatní konkurenti v preteku o najvyššiu súkromnú mincu. Dash, Zcash a Monero všetci predbehli NavCoin, pokiaľ ide o adopciu a financovanie. V roku 2017 sa projekt vrátil, pretože začali klásť dôraz na dizajn, použiteľnosť a skúsenosti. NavCoin chce umožniť jednoduché a rýchle použitie súkromných transakcií.

V tejto príručke NavCoin sa budeme venovať:

Ako funguje NavCoin?

Pôvodný bitcoinový kód je základom kódu NavCoin, vývojári však zmenili niekoľko kľúčových vlastností bitcoinu. Po prvé, NavCoin implementuje sekundárny podreťazec známy ako NavTech. NavTech umožňuje anonymizáciu a miešanie transakcií (pozri nižšie). Po druhé, NavCoin vymieňa algoritmus Bitcoin pre overenie práce za dôkaz o vklade. Transakcie NavCoin sú navyše zvyčajne rýchlejšie a lacnejšie ako bitcoiny. V budúcnosti budú tiež podporovať decentralizované aplikácie kódované priamo do blockchainu.

Časy transakcií, poplatky, & Škálovateľnosť

Od počiatku boli jednou zo silných strán spoločnosti NavCoin jej rýchle transakčné časy. NavCoin vidí potvrdenie bloku každých tridsať sekúnd, na rozdiel od desiatich minút bitcoinu. To je rýchlejšie ako Monero (2 minúty) a Zcash (2,5 minúty). Dash má v priemere aj čas blokovania asi 2,5 minúty, ale jeho masternody umožňujú odosielanie okamžitých transakcií. To znamená, že NavCoin má najrýchlejší štandardný čas blokovania zo všetkých populárnych coinov na ochranu osobných údajov.

nav coin základy

Niektoré zo silných stránok NavCoin’s

Ani tieto rýchle transakcie nie sú drahé. Tam, kde meny ako Bitcoin a Ethereum majú problémy s vysokými poplatkami za ťažbu, udržuje NavCoin nízke transakčné náklady. Priemerný poplatok za odoslanie štandardnej transakcie je iba 0,0001 NAV. Súkromné ​​šifrované transakcie však môžu byť nákladnejšie.

Spoločnosť Nav Coin sa tiež zameriava na obavy týkajúce sa škálovateľnosti. Už používajú algoritmus dôkazu konsenzu kůly, ktorý znižuje spotrebu energie spojenú s ťažbou. Komunita už tiež hlasovala a aktivovala SegWit, čím sa zmenšila veľkosť bloku. Budúce návrhy implementujú ekvivalent siete Bitcoin Lightning Network, čím sa niektoré transakcie off-chain odoberú okamžitým vyrovnaním.

Anonymita & Nezistiteľnosť

Komunita pevne popisuje NavCoin ako „mincu ochrany osobných údajov“. Dôvody, prečo požadovať súkromie, však nie sú povrchné ani škodlivé. V skutočnosti je súkromie a nevystopovateľnosť dôležitou funkciou pre finančný systém a menu. Prispieva k zastupiteľnosti tokenu – schopnosti kohokoľvek prijať akýkoľvek token – pretože históriu tokenu nemožno vysledovať. Každý token NAV je rovnako hodnotný a nemá žiadnu známu históriu.

Pre NavCoin nie sú potrebné anonymné transakcie alebo dokonca štandardné. Sú voliteľné. Ak sa ale rozhodnete povoliť anonymné transakcie NavCoinu, transakcia bude úplne oddelená od vášho odosielajúceho účtu a adresy IP v blockchaine.

nav šifrovanie mincí

NavCoin implementuje asymetrické šifrovanie.

Tieto anonymné transakcie sa uskutočňujú pomocou subreťazca NavTech. Toto jedinečné riešenie umožňuje používateľovi posielať NAV príjemcovi prostredníctvom subreťazca hlavného blockchainu. Transakcia je šifrovaná a odosielateľ prenáša NAV transakcie do subreťazca NavTech namiesto priameho odoslania príjemcovi. Subreťazec NavTech zahŕňa viac serverov a vrstiev šifrovania, ktoré prenášajú transakciu. NavTech potom odošle konečnú platbu príjemcovi z fondu tokenov, ktorý zmluva NavTech spravuje. Originálne tokeny od odosielateľa nie sú rovnaké ako tokeny, ktoré dostane príjemca.

navtech

Súkromné ​​transakcie smerujú cez subreťazec NavTech.

Vrstvené šifrovanie a miešanie v skupine spravovaných tokenov je metódou ochrany osobných údajov spoločnosti NavCoin. Zaisťuje, že nikto nemôže sledovať transakciu NavTech do svojho konečného cieľa. NavCoin plánuje nepretržite implementovať ešte dôkladnejšie opatrenia na ochranu súkromia, ako sú falošné transakcie a fiktívne účty, ktoré zvyšujú obeh NAV cez podriadený reťazec NavTech a ďalej zahmlievajú stopu skutočných transakcií..

Valenčná platforma

Okrem opatrení na ochranu súkromia v rámci vývojového plánu má NavCoin vo vývoji aj projekty, ktoré z neho urobia viac než len menu. Platforma Valence je sesterským projektom spoločnosti NavCoin. Napája subreťazec NavTech a poskytuje tiež funkcie pre mnoho ďalších použití. Spoločnosť Valence sa snaží byť prvou anonymnou platformou pre decentralizované aplikácie.

Na rozdiel od iných platforiem decentralizovaných aplikácií však Valence nepoužíva virtuálny stroj. Namiesto kódovania v prostredí hostenom na blockchaine má Valence za cieľ umožniť vývojárom kódovať priamo do blockchainu. Toto je zložitý návrh a existuje veľa druhov bezpečnostných obáv, ktoré vývojový tím rieši. Valence samozrejme prevádzkuje samostatný blockchain od NavCoinu. Robia však rozhranie.

valenčný reťazec

Štruktúra valenčného reťazca

Valence ešte nie je vydaná, takže nemáme úplné informácie o tom, ako presne to funguje. Netreba dodávať, že je to veľká výzva, ale mohlo by to byť presvedčivé riešenie, ktoré vývojárom ponúkne jedinečný zážitok, ak by to tím NavCoin stiahol.

Dôkaz o ťažbe

Štatistiky siete NavCoin (25.2.19)

Štatistiky siete NavCoin (25.2.19)

Zatiaľ čo väčšina ostatných kryptomien implementuje určitú formu dokladu o dobývaní diel, NavCoin bol medzi prvými, kto zaviedol dôkaz o podiele. Dôkaz o podiele sa spolieha na to, že používatelia vložia časť svojich podielov na NAV, aby získali príležitosť na vytvorenie nového bloku. Ak sieť ratifikuje nový blok, ktorý ste vytvorili, dostanete odmenu. Ak je váš blok zlý alebo obsahuje podvodné transakcie, algoritmus dôkazu o vklade odoberie všetky mince, ktoré ste vložili. To stimuluje poctivé vytváranie blokov.

Pomocou NavCoinu je možné zarobiť päťpercentný úrok vložením vašej NAV. Aby ste to však mohli urobiť, budete musieť prevádzkovať vytyčovací uzol v sieti. Môžete to urobiť na svojom počítači stiahnutím klienta NavCoin Core a nastavením výšky NAV, ktorú chcete vsadiť. Prípadne si môžete kúpiť Raspberry Pi a nastaviť ho tak, aby pre vás spustil stávkový uzol. Klient Arduino pre túto aplikáciu sa volá Nav Pi. Raspberry Pi spotrebuje menej energie na vloženie vašich mincí a môže byť vždy zapnutá. Rovnako nespotrebováva batériu ani výpočtovú energiu na vašom hlavnom počítači, ako to robí klient Core.

Token NavCoin (NAV)

NAV bola uvedená na trh v roku 2014 a odvtedy je kótovaná na burzách. Token NAV môžete použiť ako formu prevodu hodnoty, podobne ako by ste použili bitcoin.

NAV Wealth Distribution (25.2.19)

NAV Wealth Distribution (25.2.19)

Sieť NAV je však stále dosť malá. Iba 100 peňaženiek obsahuje asi 60 percent všetkých tokenov NAV. 1 000 peňaženiek má takmer 80 percent, čo znamená, že počet používateľov NAV je stále dosť malý.

Tím NavCoin & Pokrok

Tím, ktorý stojí za spoločnosťami NavCoin a Valence, je Encrypt S Ltd. Je to však projekt s otvoreným zdrojovým kódom. Vytvorili si tak veľkú komunitu, do ktorej môže prispieť ktokoľvek.

NavCoin obsahuje veľmi aktívny vývojový tím. Nové aktualizácie vychádzajú pravidelne, zvyčajne každý týždeň. Vedúcim inžinierom, ktorý pochádza z Nového Zélandu, je Craig MacGregor. Je tiež generálnym riaditeľom spoločnosti Encrypt S Ltd.

Nav je tiež jednou z najkrajších a ľahko pochopiteľných mincí. Je to z veľkej časti vďaka ich marketingovému a kreatívnemu tímu. Zameranie spoločnosti NavCoin na štýl, budovanie značky a komunikáciu ich odlišuje v blockchainovom priestore. Použiteľnosť je dôležitá pre prijatie každého projektu v počiatočnej fáze a je pekné vidieť, že NavCoin berie tento prvok platformy vážne.

Od založenia v roku 2014 toho tím NavCoin dosiahol veľa. Implementovali SegWit, vytvorili komunitný fond a OpenAlias, otvorený štandard, ktorý transformuje adresy peňaženky na názvy, ktoré sú ľahko čitateľné a zapamätateľné.

Nasledovný hlavný míľnik pre Navcoin je implementácia dôverných transakcií (CT) pomocou Bulletproofs. Tento doplnok zlepšuje súkromie transakcií v blockchaine bez výrazného zvýšenia veľkosti transakcií.

História obchodovania

História obchodovania spoločnosti NavCoin bola rovnako ako mnoho iných altcoinov v poslednom čase nešťastná. Za takmer päťročnú životnosť zaznamenala cena NAV tri takmer vertikálne cenové skoky. Mali však krátke trvanie.

K prvému došlo v septembri 2016, ale údajne išlo o manipuláciu trhu. Na konci augusta 2017 sa cena zvýšila za jeden týždeň takmer o 600 percent, aby dosiahla historické maximum BTC ~ 0,000366. Pravdepodobne môžete tento monumentálny beh pripísať zvýšeniu popularity mincí súkromia v tom čase, ako aj aktualizovanému plánu NavCoin..

Posledný veľký býčí výbeh pre NavCoin sa zhodoval s trhovým boomom na konci roka 2017. V tomto čase cena NAV dosiahla historické maximum USD nad 4,60 USD. Cena odvtedy výrazne poklesla a momentálne sedí na podlahe okolo 0,15 USD (~ 0,00004 BTC).

Jednoducho, NavCoin potrebuje ďalšie prijatie pred návratom ceny. Pretože iné, populárnejšie mince na ochranu osobných údajov už implementovali niektoré položky v pláne NavCoinu, zdá sa, že nadchádzajúce vydania produktov nebudú stačiť na zvýšenie ceny.

Kde kúpiť NAV

NAV je zavedená minca a ako takú ju nájdete na väčšine hlavných búrz.

Binance uskutočňuje viac ako 70 percent všetkého obchodovania s NAV. Ďalej je to Bittrex s približne piatimi percentami. Na oboch týchto platformách môžete obchodovať s BTC za NAV. Binance podporuje aj NAV obchody s ETH a BNB.

Kam uložiť NAV

Na ukladanie vašich mincí si budete musieť nastaviť peňaženku NAV. Stačí navštíviť NavCoin’s stránka peňaženky začať.

nav papierová peňaženka na mince

Papierová peňaženka NAV

Ak si chcete uložiť svoju NAV, existuje papierová peňaženka. Papierovú peňaženku môžete rýchlo vytvoriť pomocou jej webového rozhrania.

Ak však chcete zarobiť úroky z vkladu, budete musieť spustiť klienta NavCoin Core. Môžete si ich stiahnuť pre počítače PC, Mac, Linux a Raspberry Pi na vyššie uvedenej stránke na stiahnutie.

Nakoniec má NavCoin aj svetlú peňaženku na uskutočňovanie platieb na cestách s názvom NavPay. NavPay je k dispozícii pre mobilné zariadenia a web.

Záver

NavCoin je tu už nejaký čas, robí pokroky a robí zaujímavú prácu v oblasti súkromných platieb a anonymného priestoru DApps. Naďalej však lietajú relatívne pod radarom s trhovým stropom výrazne nižším ako podobné projekty na ochranu súkromia, hoci boli založené približne v rovnakom čase ako oni. Nakoniec si urobte vlastný prieskum, ktorý rozhodne, či je tento projekt podhodnotený alebo či ho jeho konkurencia predbehla v pretekoch o súkromie..

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko 2.25.19, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje NavCoin

Webová stránka

Svár

Reddit

Twitter

Stredná

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me