ION je kryptomena spoločnosti Komunita hercov Ionomy. Ich cieľom je vytvoriť „prosperujúci ekosystém“, ktorý sa zameriava na hry a digitálny tovar platený prostredníctvom ION. Ak si myslíte, že to znie strašne povedome (Enjin Coin, GameCredits), vydržte. Existujú určité vlastnosti, ktoré odlišujú ION od ostatných herných mincí.

Za prvé, ION odmeňuje účasť v sieti prostredníctvom statického Proof-of-Stake (PoS) namiesto Proof-of-Work (PoW) alebo bežného Proof-of-Stake (viac o tom za chvíľu).

V tejto príručke sa dozvieme všetky základné informácie o ION, vrátane:

Ako to funguje?

Namiesto odmeňovania za „vek mincí“ (ako dlho ste držali tokeny), ION odmeňuje „vek pripojenia“ (dĺžka aktivity v sieti). Toto má vylúčiť zneužívanie ľuďmi, ktorí aktívne neprispievajú do siete. Statický systém PoS odmeňuje používateľov pri ich účasti a hraní hier. Odmeny sú úmerné množstvu času a „práci“, ktorú prispieva každý aktívny uzol.

Cieľom je zabrániť centralizácii (veľké spoločnosti, ktoré vlastnia najviac tokenov a získavajú hodnotu pre svoj vek) a podporovať zdravie sietí, t. J. Väčšia účasť vedie k silnejšej komunite motivovaných hráčov..

Udržateľnosť

Ak sa chcete hlboko ponoriť do bielej knihy, môžete si ju pozrieť tu. Ale základným predpokladom je, že bitcoinový systém Proof-of-Work (PoW) už nie je životaschopný. A že eterénový Proof-of-Stake (PoS) nie je dostatočne inkluzívny alebo stimulujúci.

Proof-of-Work Vs Proof-of-Stake

Tím Ionomy hovorí o ružovo zafarbenej minulosti Bitcoinu a o tom, ako si baníci môžu udržiavať decentralizovanú účtovnú knihu iba pomocou notebooku. Teraz sa však bitcoinová sieť spolieha na obrovské množstvo výpočtovej sily, ktorá má pre životné prostredie katastrofu. Vedie to tiež k centralizácii, pretože ťažbu vykonávajú veľké korporácie s monštrami ťažby.

Ionomy odmieta systém Proof-of-Work v prospech Proof-of-Stake, ktorý závisí od nízkoenergetickej distribuovanej siete. Posunú ju však o krok ďalej tým, že ju urobia statickou. Na zabezpečenie siete sa v zásade PoS spolieha skôr na akumuláciu mincí ako na výpočtový výkon.

Prvé modely teda vychádzali z veku mince (ako dlho sa mince držali v peňaženke) a hmotnosti mince (koľko ich bolo v peňaženke). Ale obidva tieto faktory nepodporujú účasť v sieti.

S týmto systémom tiež existujú ďalšie problémy. Napríklad, čo má zabrániť držiteľom kryptomien v tom, aby vložili do peňaženky celú hromadu tokenov, presunuli ich do režimu offline, nahromadili vek mincí a vrátili ich späť online, aby mohli zbierať plody?

Okrem toho ION tvrdí, že veľkí používatelia, napríklad burzy, môžu tiež používať mince HODL bez účasti, čo poškodzuje integritu siete. Znižuje to tiež trhovú hodnotu mince, pretože sa spájajú iba s výpredajom veľkého množstva.

Statický dôkaz o podiele

Spoločnosť ION používa na odstránenie vyššie uvedených problémov statický Proof-of-Stake. Odmena je „statická“, pretože je vždy rovnaká (50 percent blokovej odmeny). To dáva používateľom „robustnú, rýchlu a bezpečnú sieť“, ktorú chcú a zaslúžia si. Na hmotnosti mince stále záleží, takže čím viac držíte, tým viac zarobíte, ale vek pripojenia je teraz kľúčovým faktorom.

Dostanete teda odmenu za dobu, počas ktorej je vaša peňaženka aktívna v sieti. Vek mincí sa tiež odstráni z modelu a používatelia môžu vkladať mince tým, že sú aktívni v sieti a prostredníctvom množstva ION, ktoré držia.

Zásobovanie

Existuje celková ponuka 55 miliónov ION s celkovým počtom 27 505 100 miliónov ION registrovaných na Coinmarketcap práve teraz (v obehu je 21 605 100 ION).

Na Ionomy je pridelených 3,4 milióna ION, ktoré sa majú distribuovať ako stimuly prostredníctvom navrhnutých herných aplikácií a 2,5 milióna je vyhradených na vyplácanie prémií za vývoj mincí..

Zvyšok mincí bude generovaný prostredníctvom Proof-of-Stake.

Blokovať odmeny

Harmonogram blokovaných odmien si môžete pozrieť nižšie:

Blokovať plán odmien

Časový plán blokovania odmien ION

V prvom roku uvoľnia 23 ION na blok a potom ho budú znižovať každý rok po dodržaní harmonogramu. Bitcoin má tiež a konečná ponuka a začalo sa odmenou 50 BTC za blok a znižovaním sumy v priebehu času.

Je pekné počuť o teórii nielen jednoduchého odmeňovania držiteľov kryptomeny s vysokou hmotnosťou. Ak sa však pozriete na Bohatý zoznam ION, uvidíte, že takmer 40 percent tokenov je držaných na rovnakých 10 adresách. Čo znie trochu, akoby tím ION poberal najväčšie odmeny. Aj keď tu neukazujeme žiadne prsty.

Bohatý zoznam ION

Bohatý zoznam ION

O spoločnosti ION

Kryptomena ION, ktorú spustila komunita pre hráčov a vývojárov Ionomy, je kryptomena používaná na nákup a predaj na ich stránkach. Ktokoľvek môže prejsť na web a vytvoriť si účet. Je to skutočne veľmi užívateľsky príjemné. Existuje celá vnútorná ekonomika a ekosystém.

Môžete mať peňaženku ION alebo BTC a môžete nakupovať priamo z ich webových stránok, a nie na burze. Môžete tiež vkladať mince a tiež prevádzať niekoľko kryptomien na ION, vrátane Gnosis, DigiByte, Storj, Clams, Dash, Ether Classic a kopy ďalších altcoinov.

ION Dashboard

ION Dashboard

Pre hráčov

Štúdio Ionomy Studios vytvorilo hry, ktoré motivujú používateľov k hraniu. Čím viac hrajú, tým viac zarábajú. Ale aby to nebolo nudné, konajú sa týždenné turnaje, kde hráči môžu hrať proti sebe a vyhrať špeciálne ceny. Ak si používatelia zakúpia herné predmety pomocou svojho ION, dostanú 50% zľavu. Ďalej hovoria, že „vyplatenie bitcoinu je na burze s viacerými menami ľahké“.

Pre vývojárov

Ionomy má PWR-GRD, ktoré vývojárom „uľahčujú“ zarábanie pri pridávaní funkcií do hier. PWR-GRD ponúka sadu komplexných služieb, ktorá pomáha vývojárom robiť lepšie hry prostredníctvom možností, ako je crowdfunding, integrovaná reklama a peňažné odmeny. Existuje tiež veľká sociálna komunita, ktorá poskytuje spätnú väzbu a podporu.

Teoreticky…

ION má veľa skeptikov

Komunita ION sa nezdá celkom taká ohromená. V skutočnosti iba z kontroly ich komentárov Bitcointalk, zdá sa, že drvivou sťažnosťou je nedostatok kvalitných hier.

Jeden používateľ píše: „Je ION stále herná minca? Ak áno, kde sú sakra všetky hry? “ A existuje veľa ďalších komentárov, ktoré pokračujú v rovnakom duchu.

Fórum bitcointalk

Nespokojný používateľ ION

V skutočnosti je jednoduché hrať hry Ionomy celkom jasné, že to nie sú práve Grand Theft Auto. Zdá sa, že nie je veľa podnetov na hranie iného ako zhromažďovanie mincí.

Kritika ich ICO bola navyše ohlušujúca a mnoho ľudí ju obviňovalo byť podvodom. Ďalšou možnou červenou vlajkou je, že hlavným stratégom pre izonómiu je Adam Matlack z Paycoinu a GAWMiners škandalózna sláva.

A tento bohatý zoznam nemusí niektorým ľuďom vyhovovať.

História obchodovania

Aj napriek obrovským výkyvom v bitcoinoch a iných altcoinoch v roku 2017 si minca ION udržiavala počas prvej polovice roka celkom stabilnú hodnotu. V druhej polovici minulého roka sa cena neprekvapivo zvýšila spolu s býčím behom a v januári 2018 dosiahla historicky najvyššiu úroveň niečo vyše 7 dolárov (~ 0,00048000 BTC), potom sa opäť zrútila na približne 2,30 USD (~ 0,00024818 BTC).

V marci 2018 sme zaznamenali cenový nárast na 4,88 USD (~ 0,00044103 BTC), čo mohlo byť spôsobené oznámením Ionomy Lightning API pre vývojárov. Cena ION však opäť klesla a momentálne sa pohybuje na hodnote ~ 1,13 USD (~ 0,00016014 BTC).

ION Lightning API

Tweet ION Lightning API

Zdá sa, že ION momentálne nie je až tak veľmi nadšený, až na lacnú cenu. Skutočný gamechanger (rozumiete ?!) príde, ak vytvoria úspešnú hru ako Angry Birds alebo Grand Theft Auto, potom by cena mince mohla dramaticky vzrásť. ION určite nie je bez potenciálu a len kvôli tomu stojí za to, aby tento projekt sledoval aspoň polovicu pozornosti.

Kde nakúpiť a uložiť ION

Existuje niekoľko búrz, na ktorých si môžete ION kúpiť. Medzi ne patrí Bittrex a Upbit. Hlavné miesto na nákup ION je však priamo na webových stránkach, ktoré odmeňujú používateľov za pripojenie a uchovanie ich mincí v ekosystéme..

Môžete si kúpiť tokeny za niekoľko altcoinov, ako je uvedené vyššie, alebo za bitcoiny. Ale jeho uloženie na platforme Ionomy môže pôsobiť trochu znervózňujúco, ak máte obavy z bezpečnostných problémov.

Záver

ION ICO dostalo príval kontroly a kritiky. Zaznela negatívna tlač a členovia komunity, ktorí to označili za podvod. To môže byť pozoruhodné, aj keď „podvod“ je pojem, ktorý sa stáva rozhodne nadmerne používaným. Niekto by mohol namietať, že definícia podvodu neprijíma nič za vašu investíciu. Avšak s ION dostanete počas hry odmenu a môžete vložiť aj svoje vlastné mince.

Tím vynaložil veľa práce na nápravu svojho nešťastného začiatku. Ionomy si vybudovala skvelú platformu s peknou vnútornou ekonomikou a množstvom možností a funkcií. Ale bohužiaľ sa zdá, akoby hlavný produkt v súčasnosti chýbal: hry, ktoré sú k dispozícii na hranie, sú prinajlepšom nevýrazné.

Ak teraz idete po kvalitných hrách, možno by bolo lepšie, keby ste svoje peniaze radšej investovali do novej konzoly Xbox. Ak sa však na túto mincu pozeráte ako na investíciu, je možné, že zabijácka hra alebo väčšie partnerstvo by mohli zvýšiť cenu. Necháme to na vašom posúdení.

Dodatočné zdroje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me