Čo je to Elix?

Elix je platforma založená na étere pre platby, pôžičky a skupinové financovanie. Tím jedinečne využíva prístup založený na mobilných zariadeniach a zameriava sa na použiteľnosť na prilákanie čo najväčšej užívateľskej základne od začiatku.

Problém na trhu: Uchovávanie finančných a osobných informácií na centralizovanom serveri sa opakovane ukázalo ako nezabezpečený spôsob ukladania údajov (napr. Equifax). Nielenže to hackerom vystaví citlivé údaje s jediným zlyhaním, ale tiež to otvorí príležitosť na podvod. Vďaka jedinej entite, ktorá kontroluje údaje a transakcie, kto má povedať, že s nimi nemanipuluje ako sprostredkovateľ?

V tejto príručke pre začiatočníkov Elix sa budeme venovať tomu, ako projekt rieši tieto problémy spolu so všetkým, čo potrebujete vedieť, vrátane:

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Ako účinkuje Elix?

Sieť Elix obsahuje tri samostatné komponenty:

  1. Kniha platieb
  2. Crowdfundingová platforma
  3. Úvery typu peer-to-peer

Kniha platieb

Kniha platieb je základom spoločnosti Elix. Na tomto mieste odosielate, požičiavate a požadujete prostriedky, ako aj sledujete všetky transakcie, ktoré ste uskutočnili. Máte na výber prepojenie účtu hlavnej knihy s miestnou adresou v telefóne alebo priamo s aplikáciou Elix. Ďalej máte možnosť odosielať kontaktom „rýchle platby“ bez toho, aby ste pri synchronizácii s aplikáciou museli zadávať ich adresy..

Crowdfundingová platforma (Boost)

Súčasťou Elixu je aj platforma, Zosilnenie, uľahčiť decentralizované kampane kolektívneho financovania pomocou inteligentných zmlúv. Ak chcete prispieť do kampane projektu, musíte použiť token Elixír, ktorý tím výstižne pomenoval ELIX. Elix berie percentuálny podiel finančných prostriedkov, ktoré projekty získavajú prostredníctvom programu Boost, ale neboli v nich uvedené biely papier aké je to percento ešte. Tím Elix navyše preveruje všetky projekty, ktoré majú záujem o získanie finančných prostriedkov na platforme, aby sa zabezpečilo, že tak budú robiť iba kvalitné projekty.

elix crowdfundingové rozhranie

Úvery typu peer-to-peer (P2P)

A konečne, Elix ponúka motivované, peer-to-peer (P2P) požičiavanie program.

Pri tradičnej pôžičke dlžník v priebehu času spláca veriteľa v niekoľkých splátkach. Tieto splátky zahŕňajú úrokovú sadzbu, ktorú upresňujú podmienky pôžičky. V tomto systéme nie je dlžník motivovaný platiť splátky včas, s výnimkou rizika zaslania do zbierky..

V prípade Elixu sú však veriteľ aj dlžník motivovaní dodržiavať podmienky pôžičky. Pri poskytovaní pôžičky sa účastníci môžu rozhodnúť, že po dokončení pôžičky zahrnú obdobie ťažby, aby získali ďalšie odmeny. Ak je to povolené, ako veriteľ musíte držať ELIX v peňaženke určitý čas v systéme podobnom Proof-of-Stake. Po skončení tohto obdobia držania rozdá Elix odmeny v podobe nového žetónu, Token P. Tento token bude mať v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou iný názov.

Ak dlžník splatí úver včas, odmena sa rozdelí tak, že veriteľ dostane 65% a dlžník dostane 35%. Ak má dlžník oneskorené platby, veriteľ dostane 100% odmeny.

Token P bude mať pevne stanovenú maximálnu zásobu, ktorú tím očakáva až po niekoľkých desaťročiach.

Ťažba v stanovenom čase

Elix jedinečne používa na ťažbu ELIXu proof-of-time. Toto je pomerne zložitá ťažobná stratégia, takže ju postupne rozoberieme:

  1. Ako počiatočný používateľ si vytvoríte adresu rodiča a dieťaťa Ethereum. K tomu došlo počas vzniku Elixu.
  2. Tím Elix rozstrekuje 1 Elixor (EXOR) na adresu vášho dieťaťa.
  3. Kedykoľvek môžete 1 EXOR presunúť z dieťaťa na adresu rodiča. Môžete to urobiť 10-krát s každým párom dieťa-rodič.
  4. Keď presuniete EXOR z dieťaťa na rodiča, dostanete namiesto neho určitý počet ELIX. Toto číslo začína na 2 500, ale počas nasledujúcich 10 rokov sa zvýši na 5 000.
  5. Preto čím dlhšie držíte svoj EXOR, tým viac ELIX dostanete, keď ho konečne prenesiete.

Vzhľadom na rôzne odmeny za ťažbu je ťažké predpovedať, aká bude celková ponuka po dokončení ťažby.

Tím Elix & pokrok

Elix tím pozostával z dvoch spoluzakladateľov, Davida Jacksona a Melanie Plaza, už nejaký čas, ale nedávno sa rozšíril a pridal poradcu a front-end vývojára.

Tím je v porovnaní s ostatnými blockchainovými tímami mladý. Jackson vyštudoval strojníctvo v Stanforde v roku 2017 a hneď potom začal pracovať na Elixe. Aj keď je blockchain stále nový, Plaza má predchádzajúce skúsenosti so začatím podnikania ako CTO spoločnosti To The Tens a spoluzakladateľ Crunchbutton.

Zdá sa, že táto obmedzená skúsenosť nebránila ich pokroku. Od vzniku platformy v septembri 2017 tím vydal beta verziu hlavnej knihy platieb a otvoril crowdfunding a požičiavanie inteligentných zmlúv na testovanie.

ETHLend je pravdepodobne najväčším konkurentom spoločnosti Elix v oblasti poskytovania pôžičiek P2P. ETHLend podporuje širšiu škálu kryptomien, ktoré si môžete požičať, ale chýba program odmien za pôžičky, ktorý ponúka Elix.

Ako platobná platforma súťaží Elix s niekoľkými ďalšími projektmi medzi spoločnosťami Request Network a OmiseGo. Pretože Elix je primárne platforma pre pôžičky a crowdfunding, možnosti jej platby sú oveľa jednoduchšie, než aké ponúkajú jej konkurenti.

Obchodovanie

Cena ELIXu sa od začiatku obchodovania v septembri 2017 zvýšila dvakrát. Prvý vzostup (a následný pokles) nastal začiatkom októbra 2017. Aj keď si nikdy nemôžete byť istí, zdá sa, že to bolo aspoň čiastočne spôsobené populárny youtube krypto influencer, Suppoman, ktorý v tom čase zverejnil video o tom, že ELIX bol dobrý projekt na investovanie.

Ďalším významným cenovým pohybom bol koniec roka 2017 a začiatok roka 2018, keď ELIX rástol a klesal s celým trhom kryptomien. Cena je odvtedy pomerne stabilná, v súčasnosti je na úrovni približne 0,42 USD (~ 0,00005 BTC).

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = ELIX&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Verejné vydanie naplánované na koniec druhého štvrťroka 2018 by malo mať pozitívny vplyv na cenu. Ak však nesplní očakávania investorov, mohlo by to byť v krátkodobej (a možno aj dlhodobej) budúcnosti škodlivé..

Kde kúpiť ELIX

KuCoin ponúka ELIX ako obchodný pár s BTC a ETH. Ak ani jednu z týchto dvoch mincí nevlastníte, najskôr si pozrite našich sprievodcov, ako nakupovať bitcoiny alebo ako nakupovať ethereum.

Kde uchovávať ELIX

ELIX je token ERC20, takže každá peňaženka, ktorá podporuje tokeny založené na ethereu, by mala fungovať. MyEtherWallet je obľúbenou online voľbou medzi investormi. Pre väčšiu bezpečnosť však zvážte použitie hardvérovej peňaženky ako Trezor alebo Ledger Nano S..

Akonáhle tím uvoľní mobilnú aplikáciu pre verejnosť, mali by ste ELIX v ideálnom prípade uložiť pomocou tejto peňaženky.

Záver

Cieľom spoločnosti Elix je decentralizovať pôžičky typu peer-to-peer, crowdfunding a bežné platby. Aj keď sú v súčasnosti iba štvorčlenným tímom, doteraz dosiahli výrazný pokrok. Vytvorili beta verziu pre platby a dokončili vývoj inteligentných zmlúv pre svoje platformy požičiavania a skupinového financovania.

Ak by spoločnosť Elix nemala v oblasti vesmíru nijakého vodcu, mohla by ich štíhla prevádzka vyviesť na vrchol. Počiatočná ponuka mincí v hodnote niekoľkých miliónov dolárov (ICO) od konkurencie však môže uľahčiť jej hovorenie a uskutočňovanie.

Ďalšie zdroje Elix

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me