Čo je Elastos?

Elastos je a internet využívajúci blockchain v ktorom máte úplnú kontrolu nad svojimi digitálnymi aktívami. Ako autor sem patria vaše knihy, filmy, hry atď., Alebo dokonca ako priemerný používateľ vaše dáta.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Tím projektu verí, že ethereum a ďalšie platformy DApp čelia obmedzeniam z veľkého rozsahu. Tvrdia, že sú vynikajúce pre inteligentné zmluvy, ale sú pomalé, nepružné a nepohodlné pre úplné aplikácie. Na základnej úrovni je Elastos platformou pre decentralizované aplikácie (DApps), ktorá tieto problémy rieši.

V tejto príručke sa zameriame na všetko, čo potrebujete o projekte vedieť, vrátane:

Ako funguje Elastos?

Okrem toho, že vám spoločnosť Elastos dáva úplné vlastníctvo vašich digitálnych aktív, zaručuje, že pri spustení DApps nemusíte (alebo nemôžete) mať prístup na internet. Namiesto toho všetky DApps bežia na inteligentnom webe. Toto oddelenie vás chráni pred malvérom a inými digitálnymi útokmi, ktoré vás vystavia krádeži údajov alebo obsahu.

Platforma je navyše vhodná pre mobilné zariadenia. Sieťové DApps môžete spustiť takmer vo všetkých operačných systémoch (Android, iOS, PC atď.). Urobme to po infraštruktúre.

Štyri stĺpy

Elastos sa skladá z štyri stĺpy ktoré umožňujú oddelenie sietí a flexibilitu platformy. Týmito piliermi sú súprava Blockchain, Runtime, Carrier a Software Development Kit (SDK)..

Blockchain

Elastos Blockchain oddeľuje funkčnosť aplikácie medzi hlavným reťazcom a bočnými reťazcami pre každú aplikáciu. Hlavný reťazec sa stará o základné transakcie a platby prevodom, zatiaľ čo každý bočný reťazec vykonáva inteligentné zmluvy DApps.

Bočné reťazce majú tiež niekoľko ďalších výhod. Ako klient môžete prispôsobiť svoj konsenzusný mechanizmus pre každý bočný reťazec a tiež distribuovať tokeny bočného reťazca. Okrem toho môžu používatelia prevádzať tieto tokeny cez bočné reťazce a cez hlavný reťazec.

Beh programu

Typické platformy DApp vykonávajú inteligentné kontrakty a spúšťajú súvisiace aplikácie priamo v blockchaine. Táto stratégia je problematická, keď sa pokúšate použiť DApp na mobilnom zariadení. Elastos, na druhej strane, prevádzkuje DApps s runtime prostrediami, zatiaľ čo stále používa blockchain na umožnenie inteligentných kontraktov.

Elastos Runtime vám dáva flexibilitu na spustenie DApps mimo operačného systému Elastos. Sieť obsahuje behové prostredia pre Android, iOS, Windows a Ubuntu Linux. Aj keď sú DApps spustené na týchto operačných systémoch, nemajú prístup k vašim digitálnym aktívam, čím si chránia vaše vlastníctvo.

Infraštruktúra Elastos

Architektúra Elastos

Nosič

Nosič Elastos je decentralizovaná internetová služba typu peer-to-peer projektu. Podobne ako v prípade iných decentralizovaných internetových projektov, aj tu môžete prenajať výpočtový výkon a možnosti ukladania iným používateľom.

Tento stĺp je základom DApps siete.

Súprava na vývoj softvéru (SDK)

Sada Elastos SDK spája aplikácie s inteligentným webom, čo je obzvlášť výhodné pre aplikácie, ktoré nie sú typu Elastos. Pomocou SDK môžu tieto aplikácie získať svoje ID a pristupovať k Smart Web bez nutnosti použitia virtuálneho stroja Elastos.

Token Elastos (ELA)

ELA je mena siete Elastos. Môžete ich použiť na akúkoľvek činnosť v systéme, napríklad na investovanie do digitálnych aktív, obchodovanie alebo platenie poplatkov.

Ekonomika tokenov a distribúcia tohto tokenu sú zložité. Tím vyťažil 33 miliónov ELA v bloku Genesis a veľkú časť z nich investori uzamkli kvôli úrokom. Tieto odmeny sa pohybujú od 4 do 6 percent v závislosti od trvania blokovania. Tím tiež vyhradil polovicu dodávok tokenov na odmeňovanie ľudí, ktorí prispievajú do ekosystému.

Okrem toho sieť vytvára ELA pri ročnej miere inflácie 4% prostredníctvom procesu nazývaného zlúčená ťažba.

Zlúčená ťažba

Pri zlúčenej ťažbe dosahujú blockchainy Bitcoin aj Elastos blokový konsenzus súčasne. A bitcoin funguje ako materský reťazec spoločnosti Elastos. Tento typ ťažby je výhodný pre baníkov, ktorí môžu odteraz predložiť Proof-of-Work obom reťazcom bez toho, aby museli využívať ďalší výpočtový výkon.

Zlúčená ťažba tiež prináša spoločnosti Elastos významné výhody. S tým, ako viac ťažiarov bitcoinov prechádza na BTC a ELA zlúčenie dolu, zvyšuje sa hashovacia sila v sieti spoločnosti Elastos, takže je menej náchylná na 51-percentný útok. Zvýšenie hashovacej sily je obzvlášť dôležité pre novšie projekty, ktoré ešte nemusia mať v sieti významný počet baníkov.

Tím & pokrok

Spoločnosť Elastos začala byť duchovným dieťaťom spoluzakladateľa Chen Ronga až v roku 2000, keď opustil spoločnosť Microsoft USA a vrátil sa do Číny. Aj keď platforma spočiatku nemala žiadne blockchainové väzby, Rong si stále predstavoval platformu, v ktorej sa jej aplikácie a služby priamo nepripojili k internetu.

Až v júni 2017 sa stal Jihan Wu, generálny riaditeľ spoločnosti Bitmain, anjelským investorom a projekt začal mať skutočnú podobu platformy využívajúcej blockchain, ktorá je dnes.

Od tej doby tím viac ako 50 osôb vytvoril početné partnerstvá a vybudoval časti nosiča Elastos. V decembri 2017 tiež spustili svoju mainnet, ktorá však zatiaľ nie je prístupná verejnosti.

Tím úzko spolupracuje s organizáciami NEO a Bitmain tiež formovanie „G3 Číny“. Cieľom je spoločne vytvoriť úplne decentralizovanú ekonomiku a inteligentný web.

Keď sa na Elastos pozeráme striktne ako na platformu DApp, najpriamejšie konkuruje EOS a Ethereum. Elastos a EOS obsahujú SDK, ktoré integrujú tradičné aplikácie do blockchainu. EOS však nemá svoje vlastné behové prostredie. Pre druhé porovnanie má Ethereum jediný reťazec, v ktorom vykonáva všetky inteligentné zmluvy, zatiaľ čo Elastos má vyššie uvedenú štruktúru reťazca / vedľajšieho reťazca..

Aelf je menší projekt, ktorý má rovnaké vlastnosti ako Elastos. Aelf sa snaží byť „Linuxom blockchainov“ a tiež používa postranné reťazce pre každú platformu DApp. Používa však iný algoritmus konsenzu – delegovaný dôkaz o podiele (DPoS).

Obchodovanie

Obchodovanie s ELA sa začalo až začiatkom tohto roka. Cena kryptomeny zostala za posledné štyri mesiace relatívne stabilná. Krátko po ICO cena zaznamenala typickú krátkodobú volatilitu a na konci februára stúpla na historické maximum 91,56 USD (~ 0,00879 BTC). Uzávierka 22. februára pre úrokové odmeny s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobila toto zvýšenie. Po tomto uzávere značné množstvo mincí opustilo obehovú ponuku, čo vyvolalo tlak na zvýšenie ceny.

Potom cena ustavične klesala do marca. Od apríla do dnešného dňa sa však ELA neustále zvyšuje na súčasnú úroveň 41,43 USD (~ 0,00555 BTC).

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = ELA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Rovnako ako u väčšiny kryptomien, aj úspešné míľniky vývoja a oznámenia o partnerstve môžu mať pozitívny cenový efekt. Buďte však opatrní. Aj keď sú obdobia blokovania dlhé 1 – 3 roky, tieto tokeny, ktoré sa opäť dostanú do obehu, vyvinú určitý tlak na zníženie ceny. To isté urobí aj 4% miera inflácie.

Kde kúpiť ELA

Momentálne sú vaše možnosti nákupu ELA obmedzené. Môžete si ho kúpiť za USDT, BTC alebo ETH Huobi. Ale to je všetko.

Ak ste zmätení v tom, ako tieto mince získať, mali by ste si najskôr prečítať našich sprievodcov nákupom bitcoinu a nákupom etherea..

Kde uchovávať ELA

Tím Elastos vytvoril úradná peňaženka v ktorej by ste mali mať svoju ELA. Je v súčasnosti k dispozícii iba na webe, ale je mobilná a reaguje na ňu, takže ju môžete naďalej používať v telefóne..

Záver

Elastos je decentralizovaná internetová a DApp platforma, ktorá vám dáva kontrolu nad vašimi digitálnymi aktívami. Tím to asi najlepšie popisuje:

Elastos = dôveryhodná kniha + inteligentné zmluvy + monetizovateľné DApps a digitálne aktíva

vzorec elastos

Sieť pracuje na zlepšení problémov so škálovateľnosťou a flexibilitou iných sietí a je výslovne vytvorená pre výkon DApp. Na dosiahnutie tohto cieľa využíva na optimalizáciu mobilných sietí hlavne postranné reťazce a behové prostredia.

Stále zostáva nejaký čas, kým sa dočkáme uskutočnenia kompletnej vízie Elastos. Zdá sa však, že partnerstvá s NEO a Bitmain predznamenávajú pozitívne správy a oveľa rozsiahlejšie plány do budúcnosti.

Dodatočné zdroje

Twitter

Telegram

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me