Čo je to Aurora?

Aurora je a inteligentná zmluvná platforma ktorá kombinuje dva rôzne mechanizmy konsenzu, delegovanú Proof-of-Stake (dPoS) a byzantskú poruchovú toleranciu, v nádeji na vytvorenie „bleskových kontraktov na prepojenie priemyselných odvetví, ako sú hry, veľké dáta, umelá inteligencia a IoT“.

Tím Aurora má na mysli niekoľko cieľov pre túto sieť, keď ju naďalej buduje. Najprv chcú, aby sa jeho aplikácia rozšírila nad rámec vytvárania digitálnych aktív. Aby to mohli urobiť, musia sa „zamerať na vytvorenie perfektnej inteligentnej zmluvy“, zlepšiť priechodnosť technológie blockchain a vyriešiť akékoľvek problémy s blockchainom, ktoré sa objavia – druhý, tretí a štvrtý cieľ. Konečným cieľom reťazca Aurora je interoperabilita a jednoduchá integrácia s existujúcimi aplikáciami.

V tejto príručke sa členíme na:

Ako Aurora funguje?

Aurora je v zásade a inteligentná zmluvná platforma. Nad to môžete programovať decentralizované aplikácie (dApps) a ďalšie programy.

Projekt je jedinečný v tom, že implementuje kombináciu dvoch (polo) populárnych mechanizmov konsenzu: prvého, dPoS a druhého, BFT..

Delegované Proof-of-Stake (dPoS)

Nespočetné množstvo projektov využíva dPoS, vrátane EOS, BitShares, Lisk a ARK. V systéme dPoS každý držiteľ tokenu hlasuje za uzly, ktoré vytvárajú nové bloky. Tento mechanizmus sa líši od, napríklad v Proof-of-Work, v ktorom ťažiari vytvárajú nové bloky.

Na Aurore môže každý držiteľ tokenu hlasovať o proxy uzly že združujú transakcie (t. j. vytvárajú bloky). V sieti je vždy 101 proxy uzlov.

Stať sa kandidát na proxy uzol, musíte vlastniť 5 miliónov AOA, Aurorin token. Jediným spôsobom, ako sa stať uzlom proxy, je držať viac ako 5 miliónov AOA a nechať sa hlasovať od svojich kolegov.

Tolerancia byzantských chýb (BFT)

Druhá polovica konsenzuálneho puzzle Aurory je BFT. Projekt využíva tento mechanizmus, aby sa predišlo vidličkám a urýchlil sa proces konsenzu.

Na dosiahnutie dvojitého konsenzu blockchain Aurora prevádzkuje a Stereo sieť P2P vrstviť sieť a vysielať informácie medzi uzlami pri rôznych dĺžkach pripojenia.

Ďalšie pozoruhodné vlastnosti

Niektoré z ďalších funkcií Aurory zahŕňajú:

  • Čakajúca zóna – Umiestnením overených transakcií do čakajúcej zóny môže Aurora oddeliť rôzne inteligentné kontrakty a dApps, takže nafúknuté transakcie nezaseknú celú sieť..
  • Rozšíriteľný blockchain – Aurora využíva kompilátor LLVM na umiestňovanie blockchainového kódu spolu s inteligentnými kontraktmi na zabezpečenie plynulých upgradov bez potreby rozvetvovania.
  • Zoskupenie klastrov – Uzly môžu zapnúť funkciu samostatného zoskupovania a vytvárať tak klastre na overenie transakcie. Týmto sa znížia náklady používateľov na ukladanie.

Token AOA

Sieť Aurora odmeňuje každého účastníka, ktorý vylepšuje systém, tokenmi AOA. Získate AOA hľadaním chýb, propagáciou projektu a vylepšením kódovej základne, okrem mnohých ďalších aktivít. Tím Aurora spočiatku tieto odmeny distribuuje manuálne, ich cieľom je však nakoniec do blockchainu zapísať objektívne pravidlá..

Existuje celková zásoba 10 miliárd tokenov AOA.

Tím Aurora & Pokrok

Výkonný riaditeľ spoločnosti Aqua Zhao a výkonný riaditeľ pre globálny trh Bo Zhang založili Auroru koncom roka 2017. Zhang je tiež riaditeľom pre rozvoj podnikania v spoločnosti Achain, uvádza sa na jeho stránke LinkedIn. Tím o sebe neposkytuje príliš veľa ďalších informácií.

Výkonný tím Aurora

Výkonný tím Aurora Zdroj: web Aurora

Plán cesty Aurora je bohužiaľ dosť riedky. Pozitívne však je, že tím každý týždeň vydáva aktualizáciu spoločnosti. V súčasnosti pracujú na upgradovateľnom blockchaine s upgradovateľnými inteligentnými zmluvami, ako aj na výskume vývoja viacerých reťazcov.

Konkurencia

Aurora je inteligentná kontraktná platforma zameraná na priemyselné využitie, takže má veľkú konkurenciu. Je zrejmé, že Ethereum je najznámejším konkurentom. NEO využíva podobný konsenzusový mechanizmus, delegovanú byzantskú toleranciu chýb (dBFT). VeChain je zameraný na adopciu v priemysle.

Plán Aurory

Plán projektu neposkytuje veľa podrobností. | Zdroj: web Aurora

Obchodovanie

Obchodný graf AOA je dosť pekný pohľad. Po prudkom obchodovaní v polovici roka 2018 cena AOA neustále klesala na historické minimum asi pol centa, potom v marci tohto roku opäť nabrala na obrátkach. V tom čase sa cena za týždeň zdvojnásobila. Nie je jasné, čo sa skrývalo za týmto pôsobivým skokom.

Za posledný týždeň sa cena AOA pohybovala medzi 0,024 a 0,060 dolármi s neuveriteľne trhaným objemom obchodovania. Nie sme žiadni technickí analytici, ale grafy ako súčasný Aurora sú zvyčajne červenou vlajkou pre schémy načerpania a odloženia.

Je ťažké predpovedať, ako si AOA bude v budúcnosti počínať. Keďže je v mixe toľko ďalších inteligentných zmluvných platforiem, je teraz ťažké vyskúšať si miesto. To znamená, že dosiahnutie medzníkov rozvoja a vytváranie partnerstiev zvučných mien by mohlo krátkodobo zvýšiť dôveru investorov.

Kde kúpiť AOA

Väčšina obchodov AOA sa uskutočňuje na BiteBTC a CoinEgg. Pravdepodobne by ste sa však mali radšej pozrieť na KuCoin. Na KuCoin je AOA k dispozícii výmenou za ETH a BTC.

Ak si nie ste istí, kde začať, prečítajte si nášho sprievodcu, ako nakupovať bitcoiny.

Kde uchovávať AOA

Aurora má dve rôzne oficiálne možnosti peňaženky. Peňaženka siete AOA je k dispozícii v operačných systémoch Mac a Windows.

Ak hľadáte mobilnú možnosť, Aurora poskytuje peňaženku AOA lite. Zdá sa, akoby sa peňaženka nachádzala mimo ľubovoľného obchodu s aplikáciami, takže buďte opatrní, keď sa ju rozhodnete stiahnuť z webu Aurora.

Peňaženky Kcash a Math tiež podporujú AOA.

Záverečné myšlienky

Tento projekt musí ešte veľa dokázať. V snahe stať sa najlepšou inteligentnou zmluvnou platformou je tento projekt ďaleko za väčšinou konkurencie.

Jeho oneskorený štart sa však mohol zmeniť na výhodu. Tím má možnosť poučiť sa z chýb pokročilejších projektov a dúfajme, že ich neurobí sám.

Aj keď je sieť Aurora ešte stále v začiatkoch, jedinečný mechanizmus konsenzu by mal byť dostatočným dôvodom na to, aby ste ju aspoň sledovali. Len v tomto roku jej cena už stúpla nad 400 percent.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Twitter

Github

Reddit

Telegram

Stredná

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me