Čo je Augur?

Augur je a trhová platforma decentralizovanej predikcie ktorá využíva sieť Ethereum. Na predikčnom trhu môžete staviť na výsledok budúcich udalostí a získať peňažné ceny. Čím je pravdepodobnosť udalosti menej pravdepodobná, tým väčšia je odmena, ktorú môžete získať za predpovedanie jej úspechu.

Augur používa „Múdrosť davu“ z prediktorov na internete plošina vytvárať prediktívne údaje v reálnom čase, ktoré sú často presnejší ako poprední odborníci.

Prinášaním blockchainovej technológie do predikčnej komunity vám Augur ponúka možnosť s menšími poplatkami, väčšou dostupnosťou a lepšou presnosťou ako na iných trhoch..

V tomto sprievodcovi Augurom si povieme:

Ako funguje Augur?

Dve hlavné akcie, ktoré máte k dispozícii na Augure, sú:

  1. Vytváranie trhov
  2. Akcie obchodných udalostí

Vytváranie trhov

Ak chcete vytvoriť trh Augur, musíte minúť malé množstvo éteru. Trhy môžu byť čokoľvek od „Dosiahne cena bitcoinu pred koncom roka 2019 20 000 dolárov?“ na „Ukážu sa na Zemi v roku 2018 mimozemšťania?“

Keď ste pôvodne vytvorili trh, pôvodne by ste určovali poplatky príjemcovi a sprostredkovateľovi (náklady na nákup a predaj podielov v knihách) tohto trhu.

Teraz však tvorcovia trhu stanovili a poplatok pre tvorcov, a sú tu dlhšie poplatky výrobcu / príjemcu. Poplatok pre autorov je percentom z odmien, ktoré dostávajú víťazní obchodníci. Ako tvorca trhu dostávate tento poplatok a musí sa pohybovať medzi nula a päťdesiat percentami odmien víťazov.

Ako tvorca trhu chcete udržiavať dostatočne nízku odmenu pre tvorcov, aby ste motivovali ľudí, aby ponúkali prostredníctvom vášho trhu. Musia však byť dostatočne vysoké na to, aby pokryli počiatočné náklady na éter, ktoré ste vynaložili na vytvorenie trhu.

Akcie obchodovania s udalosťami

Okrem vytvárania trhov môžete nakupovať a obchodovať s akciami, ktoré predstavujú pravdepodobnosť, že sa udalosť na trhu stane. Napríklad vidíte trh: „Dosiahne Bitcoin Cash do roku 2020 6 000 dolárov?“

(Z dôvodu zjednodušenia, v tomto článku sa budeme držať binárnych, áno / nie, trhov. Môžete nájsť úplné vysvetlenie rôznych trhov tu.)

Pretože Coinbase nedávno pridal na svoju platformu bitcoin cash, tento trh vás zaujíma. Ste si celkom istí, že do roku 2020 dosiahne 6 000 dolárov, takže ponúknete nákup 50 akcií za 0,6 ETH za akciu.

Akcie majú hodnotu medzi 0 a 1 ETH. Čím vyššia je cena, za ktorú si akciu kúpite, tým pravdepodobnejšie veríte, že sa udalosť stane.

Augur rozhranie

Augur rozhranie

Existujú dva spôsoby, ako si zarobiť peniaze ako obchodník. Pri kolísajúcich cenách akcií je možné nakupovať pozície za nízke náklady a predávať ich vyššie pri zmene sentimentu. Katalyzátory reálneho sveta môžu spôsobiť, že je pravdepodobné, že sa udalosť stane časom.

Môžete tiež zarobiť peniaze, ak ste správne predpovedali udalosť a držať akcie pri uzavretí trhu. Výška vašej platby sa rovná:

Výplata = počet akcií * Cena / počet kliešťov

Počet kliešťov je počet možných cenových bodov medzi minimálnou a maximálnou cenou na trhu. Môžete tiež skrátiť trhy.

Z každej svojej výhry musíte zaplatiť poplatky za vyrovnanie. Poplatky za vyrovnanie zahŕňajú poplatok pre tvorcov stanovené tvorcom trhu a poplatok za hlásenie používané v decentralizovanom systéme Oracle. Čím väčšie sú vaše zárobky, tým vyššie sú poplatky, ktoré budete musieť zaplatiť.

Tokeny REP (reputácia)

The REP token poháňa decentralizovaný systém Oracle Augur. Prijímate REP, aby ste podávali správy o výsledkoch udalostí na rôznych trhoch.

Proces podávania správ je pomerne zložitý. Pokúsime sa to rozdeliť krok za krokom.

Keď vytvárate trh, musíte si zvoliť Určeného reportéra a zverejniť obligáciu bez show. Po udalosti na trhu má určený spravodajca tri dni na podanie správy o výsledku udalosti (kolónka „a“ nižšie). Ak určený reportér neoznámi výsledok, vy ako tvorca trhu prídete o dlhopis bez ukážky a udalosť vstúpi do fázy otvoreného vykazovania (b).

Vo fáze otvoreného vykazovania môže ktokoľvek nahlásiť výsledok udalosti. Prvý, kto tak urobí, dostane dlhopis bez uvedenia, ktorý musí použiť ako svoj vklad.

Ak určený reportér úspešne nahlási výsledok, získate späť zábezpeku. Určený reportér musí zahrnúť stávku s výsledkom, ktorý nahlási.

Proces hlásenia Augur

Proces hlásenia Augur

Po obidvoch scenároch trh vstúpi do stavu Čakanie na okno ďalšieho poplatku (c) a trh dostane predbežný výsledok. Po tomto stave môžu držitelia REP spochybniť predbežný výsledok a vložiť určité množstvo finančných prostriedkov ako svoj vklad. Nakoniec bude výsledok finalizovaný.

Teraz je zložitosť tohto procesu oveľa komplikovanejšia. Ak sa teda chcete dozvedieť viac, mali by ste sa pozrieť na úradná dokumentácia.

Augur Team & Pokrok

Začal sa v októbri 2014 ako jedna z prvých platforiem postavených na ethereu, Augur je OG v kryptosvete. Tím pre 13 osôb vedú Jack Peterson a Joey Krug. Títo dvaja majú bohaté skúsenosti s prácou s blockchainovou technológiou a už skôr vytvorené Sidecoin – bitcoinová vidlica.

Zakladatelia Augur

Spoluzakladatelia spoločnosti Augur

Vitalik Buterin, tvorca Etherea, je poradcom Augura.

Tím vydal prvú verejnú verziu Auguru v júni 2015. Krátko nato si Coinbase vybral Augur ako jeden z piatich najzaujímavejších bitcoinových projektov roku 2015. Beta verzia bola vydaná v marci 2016.

Po viacročnom beta období beta vydal tím Augur konečne oficiálnu hlavnú sieť v júli 2018. O dva týždne tím zničil ich „kill switch“, kúsok kódu, ktorý im dal kontrolu nad sieťou v prípade kritická chyba. Týmto sa projekt ďalej decentralizuje, pretože ústredný subjekt už nemá kontrolu. Niektorí ľudia predpokladajú, že tím to urobil čiastočne preto, aby sa ospravedlnil v prípade, že sa v sieti objavia nelegálne trhy..

Majú toho dosť v obchode aj pre verziu dva platformy. Ich plán zahŕňa okrem iného aj integráciu DAI, systém poplatkov za spätné odkúpenie a vypálenie a podporu ERC-777. Zatiaľ neoznámili dátum vydania.

Konkurencia

Najväčším Augurovým konkurentom je Gnosis. Oba projekty majú tímy s významnými predikčnými skúsenosťami s trhom a blockchainom a pomocou podobnej technológie vytvárajú takmer identické produkty. Hlavný rozdiel medzi projektmi je v rámci ich ekonomických modelov. Augur vyberá poplatky na základe objemu obchodov, zatiaľ čo poplatky za gnosis sú úmerné podielom v obehu.

Aj s podobnými výrobkami je trh dostatočne veľký na to, aby obe tieto platformy mohli reálne existovať.

Obchodovanie

V auguste 2015 Augur usporiadal ICO, v ktorom distribuovali 8,8 milióna tokenov REP. V obehu je a iba bude 11 miliónov tokenov REP.

REP sa bezprostredne po ICO obchodovali medzi 1,50 a 2,00 USD (~ 0,0047 a ~ 0,0050). Cena odvtedy zaznamenala vo svojej histórii niekoľko významných špičiek.

K prvému došlo v marci 2016 v dôsledku beta verzie.

Druhým bolo v októbri 2016, keď investori dostali svoje tokeny REP od ICO. To spôsobilo rýchle zvýšenie ceny pred vyhodením, keď burzy pridali podporu pre tokeny. Aj keď sa to javí ako čudné správanie, po ICO je to bežný jav. Mnoho investorov to robí, aby získalo zisky spôsobené zvýšením ceny, ku ktorému dôjde v čase ICO a keď spoločnosť uvoľní tokeny.

Tretie a najväčšie zvýšenie cien sa vyskytlo na konci roka 2017, začiatkom roka 2018. Dosiahlo historické maximum, iba plachých 115 dolárov (~ 0,00810 BTC), a potom nasledovalo zvyšné množstvo trhu smerom nadol po väčšinu roku 2018. Počas tohto poklesu , cena výrazne vyskočila dvakrát – raz v apríli / máji a inokedy v rovnakom čase ako hlavný čistý štart v júli.

Platforma nedostala adopciu, v ktorú investori dúfali, a súčasná cena to odráža. Hneď teraz môžete získať REP za približne 8,77 USD (~ 0,00205 BTC).

Vydanie druhej verzie siete môže viesť k pozitívnemu pohybu cien, ako aj k ďalšiemu prijatiu.

Kde nakúpiť REP

Binance je odporúčaná burza na nákup REP. Poloniex a Bittrex tiež podporujú REP.

Rovnako ako u väčšiny altcoinov, aj za Augur môžete vymieňať iba pomocou bitcoinu alebo ethereum. Na začiatok si môžete kúpiť bitcoin alebo ethereum na platforme ako Gemini a previesť ich na vami preferovanú burzu. Odtiaľ môžete obchodovať a získať REP.

Ďalej môžete použiť Kraken na nákup REP priamo za EUR.

Pozri sa na CoinMarketCap pre kompletný zoznam búrz, kde je k dispozícii REP.

Kde uložiť REP

Augur nevybudoval konkrétnu peňaženku pre token REP, ale stále máte veľa možností. Jaxx a Exodus sú dve renomované online peňaženky, ktoré podporujú rôzne meny vrátane REP. Pretože Augur je token ERC20, zvládne to každá peňaženka s podporou ERC20.

Odporúčaný spôsob ukladania REP je pomocou hardvérovej peňaženky. Používanie hardvérovej peňaženky chráni vaše prostriedky pred škodlivým softvérom a hackermi. Peňaženka Ledger Nano S a Trezor podporujú tokeny REP a obe sú skvelými a bezpečnými možnosťami.

Záver

Augur je jedným z najstarších projektov na svete a bol jedným z prvých, ktoré boli postavené na vrchole Etherea. Platforma je decentralizovaným trhom pre predikčné trhy a obchodovanie s akciami s pravdepodobnosťou udalosti.

Augur používa program „Múdrosť davu“ na zhromažďovanie prediktívnych údajov a hlásenie výsledkov udalostí. Tím má skúsenosti s prácou na prediktívnych trhoch a na svojich produktoch iteruje už viac ako dva roky.

Úspešným uvedením v knihách by mal Augur pripraviť pôdu pre ďalšie skokany v sieti Ethereum. Iba čas však ukáže, či si získa dostatočnú adopciu na obsadenie tejto úlohy.

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 12.01.18, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje Augur

Webová stránka

Facebook

Twitter

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me