Čo je to Aelf?

Aelf je a prispôsobiteľný operačný systém (OS) konkrétne pre blockchainy. Tím sa usiluje o to, aby sa z neho stal „systém Linux“ blockchainovej komunity.

Ako asi viete, prijatie a inovácia blockchainu napreduje exponenciálne. Najprv si bitcoiny vydláždili cestu ako digitálna mena peer-to-peer. Môžete to považovať za jednoduchú aplikáciu. Ďalej Ethereum umožnilo budovať konkrétne decentralizované aplikácie (DApps) prostredníctvom inteligentných kontraktov – v podstate aplikačnej platformy. Stále to však nedosahuje robustné operačné systémy, ako sú Windows, MacOS a Linux, ktoré dnes používame.

Naše súčasné operačné systémy nie sú schopné efektívne prevádzkovať DApps, zatiaľ čo súčasné blockchainy majú tiež svoje nevýhody. Nie sú škálovateľné, môžu zasahovať do inteligentného vykonávania zmlúv a chýba im konsenzusný protokol na hladké začlenenie novej technológie. Aelf tieto problémy rieši.

V tomto samostatnom sprievodcovi si povieme:

Ako funguje Aelf?

Na riešenie problémov so súčasnou technológiou blockchain sa zameriava na dve hlavné inovácie: vedľajšie reťazce a jedinečný systém riadenia. Projekt oddeľuje zdroje a inteligentné zmluvy prostredníctvom použitia bočné reťaze zlepšiť škálovateľnosť pri využívaní a Delegované vyhlásenie o podiele konsenzuálny systém pre prispôsobivejšie riadenie. Poďme sa hlbšie venovať každému z nich.

Bočné reťaze

Aelf sa skladá z jedného hlavného reťazca a mnohých vedľajších reťazcov na vykonávanie inteligentných kontraktov na platforme. Hlavný reťazec je chrbticou celého systému a je tiež schopný interakcie s vonkajšími reťazcami. Každý bočný reťazec je venovaný konkrétnemu typu inteligentnej zmluvy. Bočné reťaze nie sú schopné vzájomne interagovať, preto musia pri prenose informácií komunikovať cez hlavný reťazec.

Všetky bočné reťaze sú spojené s hlavným reťazcom prostredníctvom systému indexu bočných reťazí. Systém indexov kategorizuje reťazce do dvoch skupín:

  • Externé reťazce vysokej dôležitosti (bitcoin, ethereum atď.)
  • Vnútorné bočné reťazce v samotnom OS

Napríklad hlavný reťazec by mohol mať bitcoiny rozvetvené na jeden reťazec, bočný reťazec pre výmeny aktív a ďalší reťazec prerušený pre iné typy aktív. Navyše, bočné reťazce sa môžu opäť vetviť na čiastkové reťazce. Aby sme ďalej vybrali príklad, reťazec „ďalšie typy aktív“ by mohol mať podreťazec pre každý typ aktíva a každý z týchto reťazcov by sa mohol členiť ešte ďalej.

sám bočné reťazce

Príklad reťazí Aelf Side Chains

Táto stratégia je podobná technike horizontálneho rozdelenia Ethereum a mala by pomôcť sieti efektívne sa škálovať. Rozdelenie ekosystému na bočné reťazce zaisťuje, že nadúvanie v jednej oblasti nebude mať vplyv na celú sieť.

Tokenový ekosystém

Vedľajšie reťazce musia za indexovanie zaplatiť hlavnému reťazcu transakčný poplatok. Čím viac bočný reťazec prispieva do ekosystému, tým menej transakčného poplatku musí platiť. Za bitcoin, ktorý je všeobecne rozšírený, sa neúčtuje žiadny poplatok. Vedľajšie reťazce môžu tiež účtovať poplatky za všetky subsystémy, ktoré sú k nim pripojené.

Konsenzusový protokol

Pretože samotné uzly musia zaznamenávať informácie z mnohých bočných reťazcov do hlavného reťazca, bežný konsenzusný algoritmus Proof-of-Work (PoW) alebo Proof-of-Stake (PoS) nebude stačiť. Namiesto toho používa hlavný reťazec aelf Delegované Proof-of-Stake (DPoS), podobne ako Ark, aby sa udržala sieť.

Ako držiteľ vlastného tokenu (ELF) hlasujete o tom, ktoré uzly sa stanú ťažobnými uzlami. Na oplátku sa zvolené uzly rozhodnú, ako rozdeliť bonusy za ťažbu ostatným uzlom a zainteresovaným stranám.

Aelf určuje počet sieťových baníkov podľa rovnice:

Ťažiari = 2N + 1

Kde „N“ začína na 8 a každý rok sa zvyšuje o 1. Tieto ťažobné uzly sú zodpovedné za odovzdávanie a potvrdzovanie transakcií, balenie blokov a prenos údajov.

Aelf odporúča, aby akýkoľvek reťazec vytvorený prostredníctvom aelf OS spojil ich ťažbu s hlavným reťazcom a vypracoval ich vlastný konsenzusový protokol. Povzbudzovanie vedľajších reťazcov, aby používali svoj vlastný konsenzusný protokol, im umožňuje prispôsobiť si ich na svoj konkrétny účel.

Dodávka tokenu Aelf (ELF)

V decembri 2017 uskutočnil tím aelf predaj tokenov tokenu ELF platforme súkromným investorom. Tím distribuoval 250 000 000 (25%) z 1 000 000 000 celková ponuka počas tohto predaja. Zvyšné tokeny sú určené pre nasledujúcich ľudí / úlohy:

  • 250 000 000 (25%): Nadácia Aelf, trojročné rozhodné obdobie
  • 160 000 000 (16%): Tím Aelf, dvojročné rozhodné obdobie
  • 120 000 000 (12%): Marketing / kvapky vzduchu, 3-ročné obdobie
  • 120 000 000 (12%): Ťažba, obdobie 100 rokov
  • 100 000 000 (10%): Poradcovia / partnerstvá, dvojročné rozhodné obdobie

Odmeny z ťažby sa budú počas 100-ročného obdobia lineárne klesať. Od tohto písania je v obehu 280 000 000 ELF.

Tím Aelf & Pokrok

Aelf založil Ma Haobo. Haobo bol predtým zakladateľom / výkonným riaditeľom spoločnosti Hoopox, ako aj technickým riaditeľom spoločností GemPay a AllCoin. J. Michael Arrington, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti TechCrunch, a Zhou Shouji, zakladajúci partner spoločnosti Kapitál FGB, podporovať tím ako členov ich poradného výboru.

Najvýznamnejšie však je, že projekt získal značné investície od mnohých spoločností poskytujúcich rizikový kapitál. Na predaji tokenov sa zúčastnili spoločnosti Draper Dragon, Blockchain Ventures, FGB Capital a ďalších viac ako 10 investičných spoločností. Projekt bol v skutočnosti taký populárny, že jeho tím musel odmietnuť väčšinu investorov, ktorí prejavili záujem, po dosiahnutí cieľa 55 000 ETH do dvoch týždňov od spustenia predaja..

Snapshot of Aelf Roadmap

Snapshot of Aelf Roadmap

Stále mladý projekt, tím aelf práve pripravuje svoj produkt. Od predaja tokenov s nimi však vytvorili partnerstvá Slušný, Sieť Theta a U. Včas tiež dosiahli poriadny kus svojho plánu.

V júni 2018 tím spustil testovaciu sieť projektu. V septembri toho istého roku dokončili vývoj schopnosti bočného reťazca. Táto aktualizácia zahŕňala vytváranie vedľajších reťazcov, indexovanie a krížovú spoluprácu medzi reťazcami. Hlavné spustenie siete je zatiaľ naplánované na začiatok roka 2019 a tím nepreukázal žiadny dôvod, prečo by tento termín nestihol.

Súťažiaci

Ako platforma DApp súťaží sám s mnohými ďalšími projektmi v blockchainovom priestore. Ethereum a EOS sú dvaja najvýznamnejší konkurenti a sú z hľadiska vývoja najďalej. Lisk a ICON si môžu byť najviac podobné tým, že obaja používajú bočné reťazce v snahe vybudovať svoj ekosystém DApp.

Obchodovanie

Spoločnosť Aelf začala obchodovať v decembri 2017 a jej cena odvtedy zaznamenala turbulentný priebeh. Po predaji tokenov cena ELF vzrástla z približne 0,87 USD (~ 0,000068 BTC) na historické maximum v USD 2,61 USD (~ 0,000165 BTC). Tento nárast bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený tým, že sa investori jednoducho dozvedeli o minci. Pretože projekt nemal verejné ICO, dostal sa pod radar, keď narazil na burzy.

Od začiatku roku 2018 cena ELF medzi týmito dvoma cenovými bodmi dramaticky stúpala a klesala. Na tomto medvedom trhu v roku 2018 cena klesla v marci na minimum okolo 0,45 USD (~ 0,000061 BTC), potom sa začiatkom mája spustila a dosiahla historicky najvyššiu hodnotu BTC (~ 0,000224 BTC). Nárast sa zhodoval s uvedením mince na burze Bithumb a s implementáciou komunitného propagačného programu tímom. Odvtedy, čo sa dotkla tohto maxima v polovici roka, cena neustále klesala, momentálne je na historickom minime okolo 0,14 USD (~ 0,000032 BTC).

Rovnako ako u väčšiny platforiem založených na platforme, uvedenie produktu na trh a správy o významných partnerstvách by mali mať pozitívny vplyv na cenu. Dávajte si pozor na správy o spustení hlavnej siete začiatkom roka 2019, pretože to bude mať pravdepodobne vplyv aj na cenu.

Kde kúpiť ELF

Existujú dve hlavné burzy, kde si môžete kúpiť ELF: Binance a Huobi. Na Binance môžete zameniť BTC a ETH za ELF, zatiaľ čo na Huobi môžete obchodovať BTC, ETH a USDT. Ak si nie ste istí, kde začať, prečítajte si našich sprievodcov, ako nakupovať bitcoiny, a nakupujte ethereum.

Kompletný zoznam búrz, na ktorých je k dispozícii ELF, nájdete na CoinMarketCap.

Aelf má tiež systém odmien – Candy. So systémom odmien Candy získavate body, zameniteľné za ELF, plnením jednoduchých každodenných úloh. Medzi úlohy patrí lajkovanie a odpovedanie na tweety, pozývanie ľudí na kanál Telegram a ďalšie propagačné aktivity. Môžete sa zaregistrovať do programu Candy tu.

Kde uchovávať ELF

ELF je v súčasnosti token ERC20. Ako taký ho môžete uložiť do akejkoľvek peňaženky s podporou ERC20, ako je MyEtherWallet alebo Exodus. Ledger Nano S je tiež skvelou voľbou, ak máte záujem o ďalšie zabezpečenie.

Len čo sám spustí hlavnú sieť, tokeny ELF sa zmenia z éteru na hlavný reťazec. To znamená, že možno budete musieť zmeniť, v ktorej peňaženke máte svoje prostriedky uložené. Okrem toho môžu byť potrebné ďalšie kroky, aby ste mohli vymeniť svoje tokeny ERC20 za mince ELF v novom blockchaine.

Záver

Aelf je v závodoch na platforme DApp relatívne novým konkurentom, ale už má solídnu podporu od veľkých investičných kapitálových spoločností. Projekt využíva oddelenie zdrojov prostredníctvom bočných reťazcov a jedinečný model riadenia na vybudovanie celého operačného systému blockchain.

Aj keď je viac ako podobné projekty, mohol by profitovať zo synergie, ktorú vytvára otvorenosť a škálovateľnosť jeho architektúry. Iba čas ukáže, či je na túto nadchádzajúcu mincu príliš málo, príliš neskoro.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 11.21.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje Aelf

Webová stránka

Twitter

Telegram

Reddit

Stredná

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me