Ethereum má jeden z najvyšších trhových stropov vo svete kryptomien, takže nie je prekvapením, že došlo k výraznému prílevu pozornosti zo strany väčšinovej verejnosti.

S touto zvýšenou pozornosťou prichádza potreba bezpečného miesta na uskladnenie éteru.

Takže si povieme niečo o peňaženkách Ethereum. Popremýšľajte, čo skutočne potrebujete na uskladnenie éteru. Niekoľko otázok na zamyslenie:

 • Potrebujete peňaženku, ktorá pojme niekoľko mien, alebo len ethereum? Existuje veľa peňaženiek, ktoré vám umožňujú držať rôzne krypty, ako aj niektoré, ktoré slúžia výlučne pre Ethereum.
 • Plánujete často obchodovať so svojím éterom? Niektoré peňaženky uľahčujú častým obchodníkom a iné uprednostňujú zabezpečenie a môže byť pre nich problémom pri častom obchodovaní..
 • Chcete mať prístup k svojej peňaženke odkiaľkoľvek a kedykoľvek alebo iba z jedného miesta? Medzi prístupnosťou a bezpečnosťou často existuje inverzný vzťah.

Na konci tejto príručky poznáte najobľúbenejšie peňaženky Ethereum a ktorá je pre vás ideálna.

Najlepšie ethereové peňaženky

Čo hľadať v ethereum peňaženke

Nájsť dokonalú peňaženku Ethereum by nemalo byť ťažké, ale vyžaduje si všeobecné pochopenie fungovania úložiska kryptomeny.

Širokými ťahmi sú zvyčajne štyri rôzne typy peňaženky:

 1. Hardvérové ​​peňaženky: Tieto peňaženky sú fyzické peňaženky, v ktorých sú šifrované vaše súkromné ​​kľúče. Jedná sa o najbezpečnejší typ. Úroveň čarodejníckej banky Gringotts. Hardvérové ​​peňaženky vám umožňujú uchovávať vaše kryptomeny v „chladnom“ úložisku – offline – takže vaše mince sú pre internetových hackerov neprístupné.
 2. Online peňaženky: Tieto peňaženky existujú online. Duh. Aj keď sa stále považujú za mimoriadne bezpečné, skutočnosť, že sú pripojené k internetu, vás vystavuje malému riziku. Tieto peňaženky môžete použiť na rôznych zariadeniach.
 3. Peňaženka na plochu: Tieto peňaženky sa stiahnu a nainštalujú do vášho počítača (PC alebo notebooku). Po nainštalovaní má do peňaženky prístup iba tento konkrétny počítač.
 4. Papierové peňaženky: Tieto peňaženky sú kúsky papiera, na ktorých sú vaše súkromné ​​kľúče. Sú veľmi riskantné, pretože ak tento kúsok papiera stratíte, šanca na získanie svojich mincí v budúcnosti je veľmi malá. Zbohom mulah. Väčšina webov na generovanie papierových peňaženiek je navyše skutočne phishingovými webmi, ktoré lovia začínajúcich obchodníkov s kryptomenami. Papierové peňaženky pre Ethereum sú obzvlášť neodporúčané, pretože existuje podstatný nedostatok dobrých možností.

Pri hľadaní bezpečnej peňaženky s kryptomenami dávajte pozor na nasledujúce štyri funkcie:

 1. Súkromné ​​kľúče: Chcete mať súkromný kľúč, ktorý vlastníte iba vy. Toto sú v podstate kľúče pre prístup k vašim minciam a o bezpečnosti tu nemožno hovoriť.
 2. Rozvojová komunita: Keďže peňaženky Ethereum sú relatívne nové, reputácia je obrovská. Hľadajte aktívnu rozvojovú komunitu, ktorá má sľubnú budúcnosť.
 3. Jednoduché užívateľské rozhranie: Hľadajte niečo, čo sa ľahko používa. Tiež sa chcete ubezpečiť, že je vaša peňaženka kompatibilná s rôznymi operačnými systémami.
 4. Zabezpečenie a zálohovanie: Minimalizujte vystavenie ľudským chybám. Nebuďte ten, kto robí správy o strate milióna dolárov v kryptomene premiestnením svojej hardvérovej peňaženky a zabudnutím na zálohovanie vašich informácií.

Ušetrite si problémy a nájdite peňaženku, ktorá má vyššie uvedené štyri kritériá.

TREZOR

TREZOR je hardvérová peňaženka, čo znamená, že uchováva vaše súkromné ​​kľúče offline (čo ste už vedeli, pretože ste si pozorne prečítali predchádzajúci text, však ?!). Používatelia, ktorí boli pôvodne vyvinutí pre bitcoiny, môžu teraz ukladať ethereum na TREZOR pomocou webového rozhrania MyEtherWallet..

recenzia peňaženky trezoru

Toto zariadenie veľkosti flash disku ukladá éter offline pomocou zabezpečeného elektronického čipu. Používatelia môžu tento elektronický čip aktivovať až po prihlásení pomocou svojho hesla. TREZOR tiež používa obmedzené pripojenie USB, čo znamená, že môže dokonca bezpečne komunikovať s počítačmi, ktoré mohli byť napadnuté alebo infikované.

Celkovo: TREZOR je vynikajúca voľba, pretože je mimoriadne bezpečný, má aktívnu vývojársku komunitu a umožňuje používateľom ukladať bitcoiny aj ethereum. Stojí okolo 99 dolárov.

Navštívte Trezor

Ledger Nano S

The Ledger Nano S je jednou z najlepšie hodnotených hardvérových peňaženiek, pretože vyniká v štyroch kritériách, ktoré sme spomenuli predtým. Rozhranie je veľmi užívateľsky prívetivé. Dodáva sa s malou OLED obrazovkou, vďaka ktorej je ovládanie vašich transakcií jednoduché. Používatelia si môžu nastaviť 4-ciferný pin na fyzickej peňaženke samotnej, čo je ďalší prvok pridaný s cieľom zabrániť keyloggovaniu.

hardvérová peňaženka nano s ledger

Ledger Nano S ukladá éter v režime offline a vyžaduje, aby používatelia podpisovali transakcie pomocou svojho súkromného kľúča, aby mohli míňať éter. Okrem toho má Ledger Nano S možnosť vytvoriť semeno obnovenia na obnovenie vašich súkromných kľúčov v prípade straty alebo rozbitia zariadenia. Táto pridaná funkcia minimalizuje riziko straty všetkých vašich mincí, ak zariadenie stratíte. Ledge Nano S zmierňuje stres z používania hardvérovej peňaženky a ukladá ako Ethereum (ETH), tak aj Ethereum Classic (ETC)..

Celkovo: Ledger Nano S je krk a krk s Trezor, ale prichádza za oveľa skromnejšiu cenu 65 dolárov. Elegantné používateľské rozhranie a pridané prvky zabezpečenia z neho robia mimoriadne konkurenčnú voľbu pre každého investora do kryptomeny.

Navštívte Ledger

Peňaženka Exodus

Exodus je peňaženka pre stolné počítače a je prvá peňaženka pre stolné počítače na svete, ktorá pojme viac kryptomien. Zatiaľ čo väčšina krypto peňaženiek je obmedzená iba na bitcoiny a ethereum, Exodus umožňuje držať oveľa rozmanitejšie portfólio.

Jedným z najatraktívnejších aspektov programu Exodus je hladké a čisté používateľské rozhranie, ktoré predstavuje portfólio používateľov ako koláčový graf. Exodus je vždy pripojený k internetu, ale neberie vaše súkromné ​​kľúče z vášho zariadenia. Obnova e-mailu jedným kliknutím a zálohovacie kľúče navyše umožňujú obnovenie vašej peňaženky.

portfólio recenzií peňaženiek exodus

Má v sebe zabudovaný aj ShapeShift, takže výmena kryptomien je oveľa ľahšia. Výhodou Exodu je, že s kryptomenami môžete obchodovať ľahko, zatiaľ čo s hardvérovými peňaženkami by ste museli podstúpiť zdĺhavý proces..

Celkovo: Aj keď má Exodus nádherne jednoduché užívateľské rozhranie, je treba pamätať na to, že je vždy pripojený k internetu. Už len vďaka tejto skutočnosti je o niečo menej bezpečný ako hardvérová peňaženka. Aj keď je riziko zanedbateľné, stále stojí za zmienku.

Navštívte Exodus

Coinbase

V porovnaní s ostatnými možnosťami na tomto zozname je webová peňaženka Coinbase najjednoduchšia a najjednoduchšia. Je to burza aj peňaženka. Môžete nakupovať ethereum, bitcoiny a litecoiny za nekrytú menu a udržiavať svoje kryptomeny v bezpečí.

recenzia peňaženky coinbase

Keďže súkromné ​​kľúče sú uložené na hostených serveroch Coinbase, nemáte nad nimi v konečnom dôsledku úplnú kontrolu. Našťastie je Coinbase mimoriadne dôveryhodná spoločnosť so sídlom v San Franciscu s hodnotou viac ako 1 miliarda a reputáciou veľmi bezpečnej a dôveryhodnej spoločnosti.

Celkovo: Vďaka ľahkému použitiu je Coinbase najlepšou voľbou pre mnohých začiatočníkov. Jedinou nevýhodou je, že používatelia nakoniec nemajú rovnaký druh kontroly nad svojimi súkromnými kľúčmi ako v prípade hardvérovej peňaženky..

Navštívte Coinbase

MyEtherWallet

MyEtherWallet je webová peňaženka s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá sa líši od Coinbase a iných tradičných webových peňaženiek tým, že máte nad svojím počítačom úplnú kontrolu nad svojím súkromným kľúčom. To znamená, že môžete generovať nové peňaženky a ukladať svoj éter bez toho, aby ste to museli robiť na serveroch MyEtherWallet. To tiež znamená, že ste plne zodpovední za bezpečné zálohovanie peňaženky.

MyEtherWallet je skvelá, pretože vám umožňuje písať a pristupovať k inteligentným zmluvám. Tiež sa spája s Trezor a Ledger Nano S a umožňuje bezpečný prístup k vášmu éteru v rámci platformy MyEther.

MyEtherWalletReview

Navštívte stránku MyEtherWallet

Jaxx

Jaxx je softvérová peňaženka, ktorá podporuje mnoho z popredných coinov kryptomeny vrátane Ethereum. Peňaženka je ľahko dostupná na:

 • Android (mobil a tablet)
 • iOS (mobil a tablet)
 • OS X
 • Windows
 • Linux
 • Chrome (rozšírenie)

Už čoskoro pribudne aj hardvérová peňaženka.

Navrhnutá s ohľadom na koncového používateľa, peňaženka sa ľahko používa a má intuitívne rozhranie, s ktorým by ani začínajúci držiteľ nemal mať problém prísť na to.

S Jaxxom je výkon výlučne vo vašich rukách. Všetky kľúče sú vytvorené na vašom miestnom zariadení a nikdy sa neposielajú na žiadne servery. Z tohto dôvodu neexistuje žiadny spôsob, ako by spoločnosť mohla získať prístup k vašim finančným prostriedkom. Spoločnosť Jaxx sa taktiež vyhýba zhromažďovaniu akýchkoľvek osobných údajov a pri používaní peňaženky nemusíte poskytovať žiadne overenia. Pre nadšencov kryptomeny, ktorí si vážia súkromie, je to úžasná vec.

Okrem toho je kód pre peňaženku Jaxx kontrolovateľný pre kohokoľvek. To zvyšuje úroveň dôvery v komunitu, pretože každá osoba môže vykonať audit svojej kódovej základne a odhaliť akékoľvek problémy alebo medzery. Jaxx zdôrazňuje, že aby sa zabránilo škodlivým copycats, ich kód nie je open source. Úroveň transparentnosti, ktorú poskytujú, by však mala byť dostatočná na to, aby spoločnosti poskytla vašu dôveru.

Celkovo: Vďaka čistému rozhraniu a úplnej kontrole nad kľúčmi vašej peňaženky je Jaxx skvelou voľbou na uloženie vašej kryptomeny. Peňaženka má viac zabezpečenia ako čisto online možnosť, ale má viac zraniteľností ako hardvérová peňaženka.

Navštívte Jaxx

Hmla

Mist je hybridná desktopová peňaženka s webovým rozhraním a je oficiálnou peňaženkou uvedenou na webe Web projektu Ethereum. Produkt je stále v beta verzii, takže pri jeho používaní môžu vzniknúť problémy. S cieľom pomôcť s týmito problémami vývojový tím poskytuje zoznam bežných problémov a spôsobov riešenia ich problémov Github wiki.

Peňaženka je k dispozícii pre systémy Mac, Linux a Windows, takže ak si ju prečítate, s najväčšou pravdepodobnosťou ju budete môcť použiť.

Mist chráni vašu peňaženku pomocou hesla, ktoré môže nikdy sa nemení akonáhle je nastavený. Dôrazne vám odporúčam zvoliť silné heslo a nezabudnúť ho. Zapíšte si to, zapamätajte si to, odložte do trezoru, vyleptajte na spodok stola uprostred parku – čokoľvek musíte urobiť, aby ste si to zapamätali. Ak toto heslo stratíte, nebudete mať prístup do svojej peňaženky.

S hmlou máte úplnú anonymitu. Peňaženku si môžete stiahnuť a používať bez poskytovania akýchkoľvek osobných údajov alebo identifikácie. Máte tiež úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi, ktoré sú uložené v ktoromkoľvek zariadení, ktoré použijete na stiahnutie peňaženky.

Celkovo: Ako oficiálna peňaženka Ethereum sa pri výbere Mist nemôžete pokaziť. Aj keď existujú iné peňaženky s lepším rozhraním alebo vyššou úrovňou zabezpečenia (hardvérové ​​peňaženky), toto potvrdenie dodáva platforme značnú dôveru..

Navštívte Mist

MetaMask

MetaMask je rozšírenie prehľadávača, ktoré vám umožňuje spúšťať Ethereum dApps priamo vo vašom prehliadači bez toho, aby ste museli spúšťať celý uzol Ethereum. Nielen peňaženka, ale aj interakcia s dApps a inteligentnými zmluvami na MetaMask.

MetaMask je v súčasnosti k dispozícii iba ako rozšírenie pre Chrome alebo prostredníctvom prehliadača Brave, ale tím uvádza, že čoskoro plánuje podporu prehliadača Firefox a zvyšku populárnych prehliadačov..

Rozhranie MetaMask

Informácie o vašom účte sú šifrované a uložené lokálne vo vašom prehliadači, takže sa serverov MetaMask nikdy nedotknú žiadne informácie. Tiež máte úplnú kontrolu nad správou svojich súkromných kľúčov.

Ak máte problémy so začatím používania MetaMasku, majú na svojej domovskej stránke video, ktoré si môžete pozrieť, ako aj komplexné video sekcia zákazníckej podpory na ich webovej stránke.

Ako webová peňaženka má MetaMask inherentné riziká, ktoré nenájdete v hardvérových peňaženkách. Vaše prostriedky sú stále náchylné na softvérové ​​vírusy, ale mali by ste byť v poriadku, pokiaľ budete dodržiavať príslušné bezpečnostné pokyny.

Celkovo: MetaMask je ďalšou skvelou voľbou na uloženie vášho éteru. Ako most k distribuovanému webu je platforma ideálna pre ľudí, ktorí hľadajú peňaženku s niektorými ďalšími funkciami.

Navštívte MetaMask

Guarda

Guarda je jednoduchá, ľahká a bezpečná peňaženka s viacerými podpismi, ktorá podporuje Bitcoin, Ethereum, Tether, EOS, TRON a stovky ďalších aktív.

Používatelia môžu pomocou Gaurdy nakupovať, predávať a vymieňať kryptomeny. Guarda je obzvlášť pozoruhodná, pretože to umožňuje používateľom vložiť ich aktíva v relatívne užívateľsky príjemnom rozhraní.

Gaurda bola uvedená na trh predovšetkým pre Ethereum v roku 2017, ale odvtedy sa rozšírila do širokej škály produktov na báze blockchainu, ktoré podporovali viac ako 10 000 rôznych tokenov, kryptomien a stablecoinov. Spoločnosť má tiež licenciu FIU (reg. FVR000109) na virtuálnu menu pri výmene fiat mien.

Web Gaurdy poznamenáva, že spoločnosť si cení súkromie a anonymitu používateľov a že platforma neukladá vaše záložné súbory, súkromné ​​kľúče ani žiadne ďalšie údaje na serveroch Guarda. Generálny riaditeľ spoločnosti Gaurda, Paul Sokolov, strávil viac ako 5 rokov v blockchainovom priemysle so záujmom o správu kryptomeny bez úschovy a riešenia ochrany osobných údajov. CMO Maria Carola začínala v Guarde ako copywriterka a odvtedy pokročila v dohľade nad celým marketingovým úsilím Guardy..

Tím ponúka svojim používateľom nepretržitú podporu.

Celkovo: Gaurda sa javí ako vynikajúce ľahké nevážiace riešenie pre širokú škálu tokenov. Aspekt stávky je skutočne úhľadný a našim čitateľom odporúčame, aby sa pred koncepciou ďalej vzdelávali v koncepcii.

Záverečné myšlienky

Predtým, ako vás pustíme do sveta peňaženiek Ethereum, poďme si na záver zopár rád. Nezabudnite venovať pozornosť, pretože tieto tipy vám v budúcnosti môžu ušetriť kopu času (a mincí).

 1. VŽDY zálohujte svoje peňaženky. Mnoho z vyššie uvedených peňaženiek ponúka možnosť použiť pneumatickú alebo úvodnú frázu pre prípad, že by sa s vašou peňaženkou niečo stalo. Je to celkom štandardné, nezabudnite však skontrolovať, či to nie je výslovne uvedené. Je hlúpe stratiť všetky mince, pretože ste stratili telefón alebo vyprážali pevný disk.
 2. Pridajte ďalšie zabezpečenie. Jednoduché ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dvojfaktorové overenie prostredníctvom overenia Google, vám môžu v budúcnosti zabrániť v napadnutí. Pamätajte, že overenie textovej správy nie je tak bezpečná metóda, pretože telefóny je možné klonovať.
 3. Udržujte svoj softvér aktualizovaný. Preto je dôležité hľadať aktívnu vývojovú komunitu pre každú peňaženku, ktorú si vyberiete. Tieto komunity sa venujú nielen tomu, aby boli peňaženky robustnejšie a užívateľsky prívetivejšie, ale tiež uprednostňujú zabezpečenie. Využite to. Uistite sa, že je váš softvér aktuálny.

Nezabudnite držať krok s najnovšími informáciami o zabezpečení Etherea. Čím viac budete vedieť, tým lepšie sa budete investovať a chrániť svoje kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me