Kto je Brock Pierce? Blockchain Capital, EOS, & zastavenie činnosti Johna Olivera

Brock Pierce je jedným z najbohatších ľudí v kryptomene s odhadovanou čistou hodnotou viac ako 1 miliarda dolárov. Za posledných päť rokov si zarobil peniaze ako investor a podnikateľ vo vesmíre. Pred pôsobením v krypto komunite bol Pierce spoluzakladateľom neúspešného startupu počas dot-com bubliny. Predtým bol detským hercom.

Príbeh Brock Pierce je výstredný a zvláštny, rovnako ako mnoho príbehov v kryptomene. Nedávno bola Pierceova minulosť podrobená dôkladnému preskúmaniu po tom, čo divákov podporil John Oliver Minulý týždeň dnes večer Googlu „Brock Pierce Scandal.“ Na to všetko a ešte viac sa pozrieme v tomto krátkom sprievodcovi pre miliardára Brocka Pierca.

brock pierce headshot dieťa

Detská kariéra & BRLOH

Deťom 90. rokov bude tvár Brocka Piercea okamžite nejasne známa. Stále sa podobá na svoje 12-ročné ja, ktoré hralo v Disney’s Mocné kačice franšíza filmov. Pierce tiež získal hlavnú úlohu vo filme Prvé dieťa po boku Sinbada. Pierceov príbeh už má čudný a jedinečný začiatok.

V priebehu 90. rokov Pierce hral vedľajšie úlohy aj v niekoľkých ďalších filmoch. Ako 17-ročný opustil šoubiznis a stal sa spoluzakladateľom startupu s názvom Digital Entertainment Network. Spoločnosť DEN získala v dot-com bubline 88 miliónov dolárov a v osemnástich rokoch Pierce zarábal 250 000 dolárov ročne. Spoločnosť však nikdy nebola zisková a čoskoro skolabovala.

Blockchain kapitál & Investovanie

Po DEN Brock Pierce na chvíľu vypadol z mapy. Položil, žil z úspor z herectva a DEN a využil niekoľko podnikateľských / poradenských / investičných príležitostí. Na radare sa znovu objavuje v roku 2013, keď pomáhal pri vytváraní Blockchain Capital.

Ako skorý investor do vesmíru sa Pierce podieľal na financovaní niektorých kľúčových projektov v dnešnom ekosystéme. Pierce bol jedným z najväčších prispievateľov do ICO Ethereum. Podporil prvé dni Coinbase. Nedávno investoval do spoločností Tether a Bitfury. To sú iba najdôležitejšie miesta. Blockchain Capital (a Pierce) boli zapojené do mnohých hlavných ICO a predbežných / počiatočných akcií v krypto.

Ak o týchto projektoch niečo viete, uvedomíte si, že práve tam sa Pierce stal miliardárom. Napríklad počas predpredaja éteru bol 1 ETH okolo 0,30 USD. Dnes má ten istý ETH hodnotu viac ako 700 dolárov, čo predstavuje 23 000% návratnosť investícií. Pierce opustil Blockchain Capital v roku 2017.

Pierce použil svoje šťastie na to, aby si kúpil pekné miesto v Portoriku, kde žije, bez toho, aby musel platiť dane z príjmu.

Predseda nadácie Bitcoin

V roku 2015 bol Pierce zvolený za predsedu bojujúcej nadácie Bitcoin. Približne v rovnakom čase klebety a uniknuté informácie z nadácie naznačovali, že jej došli peniaze. Prepúšťali väčšinu svojich zamestnancov a už nemali prostriedky na vyplatenie vývojárov Bitcoin Core, ktorí predtým pracovali pre nadáciu.

Tento pokles stále ovplyvňuje nadáciu a jeho pokles z milosti ukazuje dlhodobé dopady nesprávneho riadenia na komunitu. Pierceov nástup na predsedu predstavenstva bol dramatický a kontroverzný. Aj keď sa organizácia pod vedením Pierceovej usilovne snažila získať späť svoju predchádzajúcu pozíciu, zdá sa, že nateraz zastavila alebo spomalila krvácanie..

Block.one & EOS

V roku 2017 spoločnosť Blockchain Capital oznámila predaj tokenov pre novú škálovateľnú platformu DApp. Nakoniec bola táto ponuka reštrukturalizovaná pod novú entitu: Block.one. Nový token a platforma sa mali volať EOS.

EOS crowdsale sa stal najväčším ICO roku 2017, rokom ICO. Block.one v roku 2017 získal viac ako 700 miliónov dolárov zo svojich udalostí generujúcich tokeny pre EOS. Brock Pierce bol uvedený ako jeden zo spoluzakladateľov a ako spoločnosť a financovanie rástli, dokonca sa ujal úlohy hlavného strategického riaditeľa..

Krátko po vysielaní filmu John Oliver’s Minulý týždeň dnes večer v marci 2018, keď spoločnosť Pierce spochybnila históriu spoločnosti Pierce, zverejnili spoločnosti Block.one a EOS blogový príspevok, v ktorom uviedli, že spoločnosť a Pierce sa vzájomne dohodli na rozchode. Pierce už nie je uvedený v materiáloch EOS, vrátane úprav z minulých marketingových videí.

John Oliver & Škandál

Čo sa teda stalo, čo viedlo k tomuto pádu z milosti?

john oliver brock pierce

Krátka zmienka Johna Olivera o Pierceovi narážala na obvinenia, že Pierce bol počas práce v DEN zapojený do sexuálneho škandálu s maloletými. Oliver svojich divákov jednoducho povzbudil ku „škandálu s Brockom Piercom“, aby sa vyhli zodpovednosti za nahlasovanie, ale online obchody nie sú také hanblivé.

Príbeh v posledných dňoch DEN je najdivokejšou časťou ságy Brock Pierce. Keď sa ich spoločnosť začala potápať, spolu so svojimi spoluzakladateľmi doslova utiekol z krajiny. Približne v rovnakom čase začali od bývalých zamestnancov mladších ako osemnásť rokov vychádzať obvinenia, že niektorí zo zakladateľov ich navrhli nesprávne. Pierce a jeho spoluzakladatelia boli uväznení v Španielsku a prevezení späť do USA na súd.

Collins-rektor sexuálny delikvent

Nakoniec boli obvinenia proti Pierceovi v dvoch prípadoch stiahnuté. Vyrovnal tiež civilný oblek za 26 000 dolárov. Jeden z Piercových partnerov z DEN, John Collins-Rector, bol však odsúdený za viacnásobné lákanie detí.

Povrchná povaha úteku z krajiny a urovnávania sporov týkajúcich sa sexuálneho zneužívania spôsobila napätie v Piercovej kariére. Jeho odchod z EOS je toho najväčším príkladom, ale tiež to spôsobilo, že niekoľko členov rady opustilo Bitcoin Foundation, keď bol Pierce menovaný predsedom.

Záver

Pierce v súčasnosti stále pôsobí ako predseda nadácie Bitcoin Foundation. Aj keď sa jeho roly v Block.one, EOS a Blockchain Capital skončili, stále je aktívnym investorom do vesmíru. Usporadúva veľké večierky a večere pre svojho kryptogramata doma v Portoriku a jeho vplyv v priestore je stále značný. Čokoľvek si myslíte o škandále, ktorý ho obklopuje, jeho kvalifikácii, vodcovstve alebo excentrickej osobnosti, nemožno poprieť, že ide o vplyvného a excentrického miliardára, ktorý hrá v kryptosystéme hlavnú rolu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me