Zakaždým, keď umiestnite nový obchod s bitcoinmi, motivujú vás silné systémy vnútornej viery. Keď stlačíte tlačidlo kúpiť alebo predať, bude to hovoriť o vašich želaniach a vnútornom odhade vlastnej hodnoty.

Keď sa dozviete býčie (medvedie) správy, vaše vnútorné finančné podmienky a podmienky na sebaúctu môžu dokonca prehnane reagovať, čo vás môže priviesť k príliš agresívnemu alebo plachému obchodovaniu. Základné pochopenie psychológie obchodovania s bitcoinmi vám môže pomôcť udržať váš obchodný a investičný režim na rovnakej úrovni.

Čo je to vlastne Psychológia obchodovania?

Psychológia obchodovania je váš vnútorný stav sebauvedomenia, sebadisciplíny, vlastnej hodnoty, racionality a zodpovednosti, ktorý ovplyvňuje všetky vaše obchodné a investičné úlohy a rozhodnutia, ako napríklad:

 • Analýza trhu (technická a / alebo zásadná)
 • Dimenzovanie pozície a riziko účtu
 • Strata kontroly
 • Zisk
 • Vyhodnotenie výsledkov obchodovania

Hlboké psychologické problémy spôsobujú chaos

Ak máte nevyriešené psychologické problémy, bude každá z vyššie uvedených zložiek obchodného systému nejakým spôsobom negatívne ovplyvnená. Môžete napríklad filtrovať svoju analýzu grafu cez objektív svojej zlej sebaúcty. To môže viesť k tomu, že budete brať jedno zlé nastavenie obchodu za druhým, čím potvrdíte svoju vnútornú predstavu o bezcennosti.

Potreba podpory vašej rodiny môže spôsobiť, že budete obchodovať trikrát väčšie, ako káže obozretná kontrola rizika. Možno zápasíte s vážnymi, nevyriešenými psychologickými problémami, ktoré môžu spôsobiť zmätok vo vašom dlhodobom pláne obchodovania s bitcoinmi a spôsobiť nevhodné obchodné rozhodnutia, ktoré vás budú stáť peniaze.

Napríklad napríklad neustále zlyhávate v dosahovaní veľkých neočakávaných ziskov. Namiesto rezervácie 10, 20 alebo dokonca 50-percentného zisku bitcoinu môžete svojim ziskom povoliť skĺznuť v nádeji, že ceny budú neustále stúpať. Môžete dokonca zajazdiť s veľkým víťazom dole do žľabu a získať nepeknú a zbytočnú stratu.

Pomoc je k dispozícii

Ak vaše obchodovanie s bitcoinmi trpí takýmito samosabotážnymi akciami, musíte prestať obchodovať a prísť na koreň problému. Váš úspech ako obchodníka s bitcoinmi závisí od toho, či budete mať svoje emócie strachu a chamtivosti pod kontrolou. Akýkoľvek iný psychologické problémy je potrebné sa tiež zaoberať tým, ktoré vedú k tomu, že ste sa odklonili od svojho dobre premysleného obchodného režimu. Existujú skutoční obchodníci, ktorí vám môžu pomôcť prostredníctvom rôznych kníh, online zdrojov a individuálneho obchodného poradenstva.

Niektorí obchodníci sú v skutočnosti gambleri, podobne ako ľudia, ktorí sa na nich hrajú stávkové weby nie na gamstop bez schopnosti zastaviť, ale sami si to nemôžu alebo nebudú pripúšťať. Aj keď im manžel alebo priatelia povedia, že majú vážny problém, popierajú jeho realitu. Ukážte im graf ich krivky obchodovania s bitcoinmi v reálnom svete (zvyčajne negatívny, sklon uhla 45 stupňov alebo horší), a dajú vám sto dôvodov, prečo to nie je také zlé. Ich ďalší veľký víťaz bude čoskoro k dispozícii. Nebojte sa hazardnému hráčovi spomenúť nič o psychológii obchodovania s bitcoinmi. Šetrite dych.

Hazardní hráči v bitcoinoch alebo na akomkoľvek inom trhu zvyčajne prídu o všetko skôr, ako pripustia, že potrebujú pomoc.

psychológia obchodovania s bitcoinmi

Úspech obchodovania s bitcoinmi začína zdravou obchodnou psychológiou. Vyriešte nevyriešené emočné problémy skôr, ako môžu sabotovať váš obchodný výkon. Obrázok: geralt na Pixabay.com

Sebadisciplína a úspech pri obchodovaní s bitcoinmi

Bitcoin je mimoriadne volatilný trh. Samotná volatilita trhu je masovým vyjadrením strachu a / alebo chamtivosti medzi obchodníkmi. Ak máte malú kontrolu nad svojimi emóciami, pravdepodobne budete robiť iracionálne obchodné rozhodnutia. A pravdepodobne ich vyrobíte v najnevhodnejších časoch.

Napríklad od 14. novembra do 15. decembra 2018 sa bitcoin prepadol o 50 percent. Titulky finančných správ pomohli posilniť bolesť spôsobenú ťažkým trhom medveďov spoločnosti Bitcoin. Povedzme, že ste boli 15. deň v hotovosti a neblikal vám ani krátky signál o kúpe, ani o predaji. Väčšina vtedy ste mali sebadisciplínu potrebnú na to, aby ste sa držali svojich obchodných signálov a hlavného obchodného plánu. Racionálnou voľbou by bolo trpezlivo čakať na nový platný obchodný signál.

Strach z premeškania, potreba vymáhať straty

Pri posledných bitcoinových obchodoch ste však prišli o peniaze. Nechceli ste nechať, aby sa zisková príležitosť ponúkaná (ale nie zaručená) klesajúcim trendom mince dostala bez toho, aby ste skočili dovnútra. Koniec koncov, keďže tieto správy boli tak strašne medvedie, bola krátka cesta určite múdrou voľbou? Možno by bitcoin stále klesal, čo vám umožní vyrovnať všetky vaše nedávne straty a potom nejaké. Strach z toho, že prídete o potenciálny 10 alebo 20 percentný pokles (a bez toho, aby ste sa na cestu zúčastnili), premohli váš úplne racionálny strach zo straty na veľkej potenciálnej rally.

Ak tento hypotetický scenár popisuje váš vlastný systém vnútornej viery (strach z chýbania, potreba vymáhania strát), vaše šance na dosiahnutie obchodovania s bitcoinmi a úspech v investovaní sú malé. Tým, že dovolíte svojim emóciám a psychologickým potrebám prekonať vašu racionálnu analýzu trhu, sabotujete váš inak zdravý obchodný plán. Môžete mať najlepší mechanický obchodný systém na svete. Ak sa však nedokážete disciplinovať, aby ste využili každý obchod bez toho, aby vám prekážali psychologické situácie, môžete to pokojne nazvať ukončením. Ušetríš si zbytočné straty. Môžete dokonca ušetriť svoje manželstvo, rodinné financie a zdravý rozum.

Logika a fantázia

Tu je ďalší príklad vašich vnútorných presvedčení a túžob, ktoré zasahujú do správneho obchodného myslenia. Povedzme, že vaše rodinné financie sú v hrubom stave. Pred dvoma rokmi ste boli prepustení z dobrej práce. Prinášate iba tretinu mesačnej hotovosti potrebnej na zabezpečenie domácnosti. Financovali ste svoj krypto účet 25 000 dolárov (väčšina vašich úspor) a vložili ste nesmiernu nádej do vašej schopnosti každý rok získať 100 percent z obchodného zisku.

Môžete sa opýtať, čo je na tom obrázku zlé? Pre začiatočníkov vám môže trvať niekoľko rokov, kým sa stanete trvale ziskovým obchodníkom s bitcoinmi. Pravdepodobne prídete o peniaze niekoľko rokov, kým začne všetko klikať. Dokonca aj niektorí profesionálni obchodníci pripúšťajú, že vyhodia do vzduchu niekoľko obchodných účtov, kým dosiahnu nepretržitý priebeh ziskovosť. Niektoré známe hedžové fondy (z ktorých niektoré obchodujú krypto) len športujú s priemerným ročným ziskom 10 – 15 percent ročne.

Do or Die Mindset

A napriek tomu plánujete strieľať so 100-percentným ziskom. Prečo? Pretože musíte, alebo inak riskujete bankrot, keď sa vaše úspory vyparia. Obchodovanie je dosť stresujúce aj vďaka skvelému systému a kontrole rizík, ktoré vám pomôžu priviesť slaninu. Ale dať bremeno „Ja musieť 100-percentné obchodné zisky ročne “na vašich pleciach je nielen nerozumné, ale aj psychologicky nebezpečné a pripravuje vás na potenciálne katastrofické obchodné straty..

Rozveseliť

Je nevyhnutné mať nádej, ale keď sa nádej premení na fantáziu, vtedy potrebuje obchodník s bitcoinmi nejaký zásah. Vyberajte si terapeuta múdro, ale nerobte rovnakú chybu ako rodičia Rodneyho Dangerfielda:

Keď som bol mladý, rodičia ma poslali k detskému psychológovi. Videl som ho štyri roky. To nebohé dieťa mi nemohlo vôbec pomôcť!

psychológia obchodovania s bitcoinmi žijúca s všímavosťou

Obchodovanie vedome, všímavo a bez obchodných predsudkov vám môže otvoriť nový svet ziskovosti obchodovania s bitcoinmi. Foto Lesly Juarez na serveri Unsplash

Podpora zdravej psychológie obchodovania s bitcoinmi

 • Pri obchodovaní vypnite všetky dôležité informácie o finančných trhoch a sociálne médiá.
 • Obchodujte s osvedčeným mechanickým systémom, nie s horúcimi tipmi alebo názormi.
 • Prísne kontrolujte riziko svojho obchodného účtu. Udržujte to maximálne na jednom alebo dvoch percentách.
 • Obchodujte na jednom trhu, jednom systéme a iba jednom časovom rámci, aby ste dosiahli konzistentné výsledky.
 • Udržujte realistické očakávania týkajúce sa vašich obchodných aktivít s bitcoinmi.
 • Neobchodujte v čase osobnej, rodinnej alebo obchodnej krízy.
 • Nájdite dobrého mentora obchodnej psychológie a študujte jeho knihy a videá.
 • Vyhľadajte odbornú pomoc alebo zásah pri nevyriešených psychologických traumách a problémoch.
 • Veľa pohybu a vyhýbajte sa nezdravým jedlám. Ak je to možné, vylúčte používanie tabaku.
 • Ak máte problémy s drogami alebo alkoholom, okamžite prestaňte obchodovať a okamžite získate pomoc.
 • Majte plnohodnotný život okrem obchodovania, udržiavajte si bezpečný psychologický odstup.
 • Nerovnávajte obchodný úspech alebo neúspech s vašou hodnotou ako človeka.

Psychológia obchodovania je zložitý študijný odbor s veľmi malými odtieňmi. Nenechajte sa tým vystrašiť vyšetrovaním mnohých zdrojov psychológie bezplatného obchodovania online. Na zvýšenie výkonnosti obchodovania s bitcoinmi môže byť potrebných iba niekoľko malých úprav vo vašom systéme vnútornej viery.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me