Premena bitcoinu na USD

Pre nováčikov kryptomeny je jednou z najbežnejších vecí, ktorým chcú porozumieť, ako inkasovať bitcoin alebo vyberať z bitcoinov na fiat menu (USD, EUR a pod.).

Bez ohľadu na dôvody môže prísť doba, kedy budete chcieť zmeniť svoje bitcoiny na vládu vydanú menu.

Ako presne teda môžete za svoje bitcoiny získať fiat hotovosť alebo doláre?

Ako zmeniť bitcoin na USD alebo inú menu Fiat

Pokiaľ ide o predaj vašich bitcoinov, máte v zásade dve možnosti. A hoci obaja majú svoje výhody aj nevýhody, obaja trpia rovnakými výzvami, ako je nedostatok veľkého povedomia používateľov a nejasné nápravné procesy..

Predávajte bitcoiny prostredníctvom burzy

Jednoznačne najpopulárnejším spôsobom premeny bitcoinu na fiatovú menu je centralizovaná burza ako Coinbase a Gemini..

Vďaka elegantným používateľským rozhraniam a procesom KYC (Know Your Customer), ktoré sú potrebné pri vytváraní účtu, vám tieto výmeny umožnia prepojiť váš finančný bankový účet pre výber, vďaka čomu je proces ľahký a bezbolestný.

Ako zmeniť bitcoin na USD prostredníctvom Coinbase

Takže máte svoje Coinbase peňaženka, v ktorej sedia vaše bitcoiny, a ste pripravení poslať svoje prostriedky späť na váš miestny bankový účet. Nasleduj tieto kroky:

Prejdite do sekcie Kúpiť / Predať v peňaženke

Coinbase nakupuje a predáva

Keď sa nachádzate v predajnej časti peňaženky, môžete si vybrať peňaženku, z ktorej chcete predávať, a bankový účet, na ktorý chcete vložiť peniaze..

Rozhodnite sa, koľko chcete vyplatiť

Zadajte čiastku USD, ktorú chcete získať z predaja svojich BTC. Po zadaní tejto sumy USD Coinbase automaticky vypočíta sumu BTC, ktorú by stálo získanie príslušnej sumy USD.

Ak nemáte v peňaženke množstvo bitcoinu? Coinbase vás upozorní a povie vám, aby ste zadali novú sumu.

Limit výplaty bitcoinov Coinbase

Čo môžete očakávať po vyžiadaní výplaty

Potvrďte sumu, ktorú chcete predať, všimnite si poplatky (zobrazia sa pred predajom) a potom kliknite na tlačidlo „Predať bitcoin“.

Systém ACH, ktorý používa Coinbase dokončenie zvyčajne trvá niekoľko pracovných dní po začatí predaja alebo výberu.

Vyplatenie peňazí z Coinbase

Ako zmeniť bitcoin na USD prostredníctvom Gemini

Ďalšou populárnou možnosťou, v ktorej môžu používatelia nakupovať, predávať a vymieňať svoje bitcoiny za USD, je Blíženci. Vďaka niektorým z najelegantnejších obchodných funkcií vám Gemini umožní ako Coinbase rýchlo a ľahko získať hotovosť za svoje bitcoiny.

Príprava na predaj vašich bitcoinov

Blíženci Kúpiť Predať

Prejdite do sekcie Predaj Gemini a vyberte si, ako chcete predať svoje bitcoiny, a cenu, za ktorú ste ochotní predať svoje bitcoiny fiat. Na rozdiel od Coinbase musíte najskôr vymeniť svoje bitcoiny za fiatovú menu, až potom ich budete môcť vybrať na svoj bankový účet.

Získajte hodnotu USD za svoje bitcoiny a pripravte sa na ich výber na pripojený bankový účet

Teraz je čas poslať USD, ktoré ste práve dostali na váš pripojený bankový účet.

Vyberte si cieľ výberu, ktorý poznáte, a sumu USD, do ktorej chcete formálne previesť prostriedky.

Rovnako ako Coinbase, aj potom bude Gemini trvať, kým vám finančné prostriedky pošleme.

To je všetko. Keď budete mať bitcoin na burze, napríklad Coinbase a Gemini, môžete ho bezbolestne predať.

Premeňte svoje bitcoiny na fyzickú hotovosť pomocou LocalBitcoins.com

Pre tých z vás, ktorí chcú svoje bitcoiny vymeniť priamo za fyzickú hotovosť, LocalBitcoins.com môže byť lepším riešením.

LocalBitcoins je obchodná stránka pre jednotlivcov, kde môžu ľudia zadávať svoje vlastné ponuky na nákup a predaj bitcoinov za USD alebo iné miestne fiat meny.

Nielenže neexistuje overenie totožnosti, ale niekedy existujú aj veľké arbitrážne príležitosti v závislosti od toho, ako zúfalo je človek v nákupe bitcoinov a koľko ďalších predajcov v tejto oblasti je. Takto môžete vytvoriť schopnosť predať svoje bitcoiny nad trhovú hodnotu.

Ako to teda funguje?

Nájdite alebo zverejnite svoju dohodu

Po určení množstva BTC, ktoré chcete predať, vyhľadajte ponuku, ktorá vyhovuje vášmu spôsobu platby (po mene), alebo zverejnite svoj vlastný zoznam.

LocalBitcoins dáva každému používateľovi skóre spätnej väzby podobné eBay, kde sa používatelia môžu oboznámiť s históriou a počtom obchodov, ktoré kupujúci dokončil prostredníctvom miestnych bitcoinov.

Iniciovať obchod

Teraz, keď poznáte svojho kupujúceho, pošlite od neho podrobnosti presne toho, čo chcete, a uistite sa, že dodržiavate obchodné podmienky. Dozviete sa, kde a ako dostanete platbu v USD.

Nezabudnite tiež zafinancovať adresu svojej miestnej peňaženky s bitcoinmi, aby ste mohli iniciovať transakciu na základe minimálneho množstva BTC uvedených v žiadosti o obchodovanie.

Ak vo svojom účte nemáte dostatok BTC LocalBitcoins peňaženka, nebudete môcť obchodovať, pretože sa od vás bude vyžadovať odoslanie tohto BTC na viazaný účet

Dokončite tvýkupné

Teraz, keď sa všetky strany dohodli na transakcii a doladili podrobnosti v sekcii doručenej pošty LocalBitcoins, budú vaše bitcoiny presunuté z vašej peňaženky do obchodného úschovy.

V tomto okamihu získa kupujúci vaše platobné podrobnosti (ako chcete dostať zaplatené za svoje BTC) a uvoľní vám ekvivalent USD v hotovosti dohodnutým spôsobom.

Po prijatí platby potvrdíte na Localbitcoins.com, že platba bola vykonaná a BTC budú kupujúcemu uvoľnené z obchodného úschovy. To je to, že obchod sa robí!

Záver

Pretože bitcoiny a kryptomena stále explodujú na popularite, čoraz viac služieb prichádza online, aby pomohli používateľom rýchlo získať ich bitcoiny alebo ich bitcoiny rýchlo a efektívne premeniť na dolár alebo inú fiat menu..

Aj keď sa veľká pozornosť venuje tomu, ako získať bitcoin, je dôležité pochopiť možnosti, ktoré vám umožňujú vybrať si bitcoin, a aké sú najlepšie spôsoby, ako to urobiť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me