Napriek tomu, že je jednou z najväčších kryptomien v trhovej kapitalizácii, v súčasnosti existuje veľmi obmedzený počet búrz, kde si môžete IOTA kúpiť. V tejto súvislosti vám ukážem najobľúbenejšie možnosti, ktoré sa v súčasnosti používajú, a vysvetlím proces nákupu mincí IOTA.

Ako nakupovať IOTA

V súčasnosti existujú iba dve burzy s významným objemom obchodov IOTA, z ktorých ani jedna neprijíma vklady v nekrytej mene (USD, EUR atď.). Ak ešte nevlastníte inú kryptomenu a chcete si kúpiť IOTA, musíte si najskôr kúpiť bitcoin alebo ethereum. Potom môžete svoje bitcoiny alebo ethereum poslať na jednu z nasledujúcich búrz a vymeniť ich za IOTA:

  • Bitfinex – Spoločnosť Bitfinex, ktorá má sídlo v Hongkongu, má neustále najväčší objem denného obchodu zo všetkých búrz kryptomeny. Bohužiaľ pre amerických investorov, spoločnosť Bitfinex nedávno prestali poskytovať služby jednotlivým zákazníkom v USA.
  • Binance – Binance je veľmi nová burza. Spoločnosť vyzbierala 15 miliónov dolárov prostredníctvom svojej Initial Coin Offering (ICO) len za 3 minúty 3. júla 2017. O necelé dva týždne neskôr bola burza zverejnená 14. júla. Aj keď je určite rozumné byť pri takejto novej burze opatrný, spoločnosť Binance si veľmi rýchlo vybudovala užívateľskú základňu, ktorá sa neustále umiestňuje v top 10 denných objemov obchodov všetkých búrz kryptomeny.

Ďalej vám ukážem, ako využiť každú burzu na nákup IOTA. Nezabudnite, že na vklad a obchodovanie za IOTA budete musieť najskôr vlastniť inú kryptomenu (napríklad bitcoin alebo ethereum).

Ako nakupovať IOTA na Binance

Binance je pomerne ľahké kúpiť IOTA. Tu je krok za krokom sprievodca, ktorý vám ukáže presný postup.

1) Zaregistrujte si účet Binance

Prvým krokom je vytvorenie účtu Binance. Pomocou registračný formulár nájdete tu, budete musieť uviesť svoj e-mail a heslo. Ako vždy, nezabudnite zvoliť silné jedinečné heslo. Po registrácii vám bude zaslaný e-mail na overenie vašej e-mailovej adresy.

Zaregistrujte si účet na Binance

2) Prihláste sa

Po kliknutí na odkaz v e-maile, ktorý vám poslal Binance, by sa mal váš účet aktivovať. Kliknite na odkaz Prihlásiť sa.

Účet Binance bol aktivovaný

Prihláste sa do svojho účtu.

Prihlásenie Binance

3) Pokračujte v nastavovaní svojho účtu

Po prihlásení sa dostanete do svojho Binance stránka účtu.

Vždy vám odporúčame povoliť dvojfaktorové overenie (2FA) na akejkoľvek burze, ktorú používate na obchodovanie s kryptomenami, aby ste zlepšili zabezpečenie svojho účtu. Konkrétne odporúčame používať aplikáciu Google Authenticator, pretože SMS 2FA má rôzne bezpečnostné chyby. Aplikáciu Google Authenticator je možné bezplatne používať v oboch serveroch Obchod Google Play a Obchod Apple IOS.

Spočiatku budú limity pre výber vášho účtu nastavené na ekvivalent 2 BTC každých 24 hodín, ale tieto limity môžete zvýšiť vyplnením autentifikácie identity spoločnosti Binance.

Overenie identity Binance

4) Vložte kryptomenu do spoločnosti Binance

Na vklad je k dispozícii veľké množstvo kryptomien Binance, hoci obchodné páry sú denominované v bitcoinoch, ethereách a eurách USDT (Tether). V tomto príklade vložím Ethereum.

Nech si vyberiete ktorúkoľvek kryptomenu, kliknite na vklad a potom pošlite prostriedky na zadanú adresu.

Metódy vkladu Binance

Čakajúce vklady si budete môcť pozrieť, keď čakáte na potvrdenie transakcií.

Binance čaká na vklad éteru

Keď je váš vklad úplne potvrdený, uvidíte ho na dostupných zostatkoch.

Binance dokončil vklad éteru

5) Nakúpte IOTA za bitcoiny alebo ethereum

Po dokončení vkladu je čas obchodovať s uloženou kryptomenou za IOTA. V ponuke kliknite na tlačidlo „Výmena“.

Výmena lokalizácie Binance

S IOTA sa obchoduje na trhoch s bitcoinmi a éterom. Nájdite IOTA na trhu, s ktorým chcete obchodovať.

Binance Vyhľadajte IOTA

Zadajte objednávku Buy IOTA pomocou limitu alebo trhovej objednávky. Binance účtuje za obchody poplatok 0,1%. Kvôli jednoduchosti som kúpil 300 IOTA na základe objednávky na trhu. Ak zadávate trhovú objednávku, môžete si zvoliť percentuálny podiel svojho zostatku na ethereum (alebo bitcoin), ktorý chcete použiť na nákup IOTA..

Trhová objednávka zakúpi maximálnu dostupnú sumu IOTA za sumu éteru, ktorú ste sa rozhodli minúť. Dokiaľ túto sumu nezaplní, bude kupovať najlacnejšiu dostupnú IOTA.

Objednávka Binance IOTA

Hneď ako sa vaša objednávka naplní, zobrazí sa vo vašom dostupnom zostatku IOTA. Potom môžete z IOTA vybrať Binance do peňaženky podľa vášho výberu.

Binance IOTA fondy a výber

Nákup IOTA na Bitfinexe

Proces nákupu IOTA na Bitfinexe je veľmi podobný procesu na Binance. Z tohto dôvodu som trochu zjednodušil obrys Bitfinexu.

1) Zaregistrujte sa a overte e-mail

Prvý krok samozrejme je zaregistrujte sa na účte Bitfinex a overte svoj e-mail.

Registrácia Bitfinexu

Službu 2FA môžete povoliť v sekcii zabezpečenia svojho účtu, aby bola bezpečnejšia.

Bitfinex 2FA

2) Vložte kryptomenu do Bitfinexu

Kliknite na kartu vklad a vyberte kryptomenu, ktorú chcete vložiť. Rovnako ako Binance, aj Binfinex obchoduje s IOTA na trhoch s bitcoinmi a ethereum.

Vklad Bitfinex

Opäť som sa rozhodol vložiť Ethereum.

3) Nakúpte IOTA pomocou bitcoinu alebo ethereum

Vyhľadajte obchodný pár, s ktorým chcete obchodovať Bitfinex. V tomto príklade budem obchodovať na trhu IOTA / ETH.

Bitfinex Vyhľadajte trh IOTA

Rovnako ako v prípade Binance existuje celý rad typov objednávok, pričom najjednoduchší je trhový pokyn. Ak chcete, aby Bitfinex automaticky nakupoval maximálnu sumu za trhovú cenu, kliknite na zelený kruh zobrazený na obrázku nižšie a potom kliknite na „Exchange Buy“.

Bitfinex Nakúpte IOTA s éterom

Po vyplnení objednávky bude vaša IOTA k dispozícii vo vašej peňaženke na výmenu IOTA.

Zostatok IOTA

Zhrnutie

Aj keď IOTA zatiaľ nie je podporovaná toľkými burzami ako inými altcoinmi, stále sa dá kúpiť pomerne ľahko. Nezabudnite, že ak ešte nemáte kryptomenu na obchodovanie za IOTA, budete si musieť kúpiť niektoré z fiat mien zo samostatnej burzy, než odkiaľ si môžete kúpiť IOTA..

Za zmienku tiež stojí, že v súčasnosti je k dispozícii obmedzený počet dostupných peňaženiek IOTA. Najlepšie urobíte, keď použijete úradníka IOTA GUI Wallet Client, ak chcete svoje mince odkladať z búrz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me