Kľúčové informácie o výmene robinhood

Robinhood (Traditional) si získal nesmiernu popularitu vďaka maslovo hladkému rozhraniu a možnostiam bezplatného obchodovania. Teraz, keď platforma spustila odvetvie obchodovania s kryptami, možno vás zaujíma, či poskytuje stále rovnaký zážitok. Poďme zistiť.

Užívateľské rozhranie a mobilná aplikácia

V porovnaní s väčšinou búrz je obchodné rozhranie na Robinhood Crypto pomerne základné. Pre tých, pre ktorých je kryptomena nová, to možno považovať za pozitívum. Pre obchodníkov, ktorí chcú používať pokročilejšie rozhrania (napr. Svietniky, knihy objednávok v reálnom čase atď.), Nebude Robinhood pre vás pravdepodobne tou najlepšou voľbou. Skutočnosť, že táto burza ponúka prístup k fiatovému obchodovaniu, z nej však robí lákavú možnosť.

Robinhood Crypto nemá vlastnú vyhradenú aplikáciu. Namiesto toho si budete musieť stiahnuť bežnú aplikáciu Robinhood pre iOS alebo Android. Skvelé na tejto aplikácii je, že ju môžete použiť aj na investovanie na iných trhoch (t. J. Akcie a ETF). Pre mnohých ľudí predstavuje Robinhood pohodlnejšiu možnosť, ako používať viac platforiem na správu rôznych investícií, majetku atď.

Recenzie na mobilné aplikácie sú celkovo dosť pozitívne. V službe Google Play má Robinhood 4,6 hviezdičiek s 80 595 recenziami. Na iTunes má 4,8 hviezdičiek s viac ako 628 200 recenziami. Je tiež klasifikovaný ako 14. najobľúbenejšia aplikácia v kategórii Financie na iTunes.

Cenové rozhranie BTC na Robinhood Crypto (web)

Robinhood Crypto má jednoduché užívateľské rozhranie.

Možnosti obchodovania a dostupnosť

Dostupné kryptomeny na Robinhood zahŕňajú:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoinová hotovosť (BCH)
  • Bitcoin SV (BSV)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Ethereum (ETH)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Litecoin (LTC).

V porovnaní s väčšinou kryptomien je počet dostupných coinov dosť obmedzený. Aj keď momentálne nie je k dispozícii na obchodovanie na burze, Robinhood podporuje aj trhové dáta v reálnom čase pre ďalších desať kryptomien. Patria sem Bitcoin Gold (BTG), Dash (DASH), Lisk (LSK), Monero (XMR), NEO (NEO), OmiseGO (OMG), Qtum (QTUM), Ripple (XRP), Stellar (XLM) a Zcash ( ZEC). Je možné, že tieto budú niekedy v budúcnosti pridané na zoznam obchodovateľných kryptomien na Robinhood Crypto.

Jedným z najväčších obmedzení súčasných možností obchodovania je nedostatok stablecoinov. Keď obchodujete s altcoinom na inej burze a potom prevádzate finančné prostriedky do spoločnosti Robinhood, aby ste mohli vyplatiť prostriedky fiat, mohlo by to predstavovať prekážku pre niektorých obchodníkov. V zásade, ak chcete previesť kryptomenu na fiat, mali by ste si byť vedomí toho, ako dlho trvá, kým sa prostriedky dostanú na váš účet Robinhood Crypto, a možné výkyvy cien v danom časovom období.

Robinhood Crypto je k dispozícii iba v Spojených štátoch od marca 2019. Zahŕňa to 37 štátov a Washington D.C. Robinhood vylučuje občanov ostatných 13 štátov z registrácie. Aj keď to môže mnohých používateľov odradiť, je dôležité si uvedomiť, že Robinhood aktívne pracuje na rozšírení svojej geografickej dostupnosti. Je zrejmé, že v tejto oblasti došlo k veľkému pokroku. Napríklad keď bola burza prvýkrát spustená v roku 2018, bola k dispozícii iba v piatich štátoch. Nájdete aktuálny zoznam dostupných štátov tu.

Mapa dostupnosti v rámci Robinhood

Od marca 2019 je Robinhood Crypto k dispozícii v 37 štátoch a vo Washingtone D.C..

Bezpečnosť: Je Robinhood Crypto bezpečný?

V porovnaní s ostatnými službami ponúkanými touto spoločnosťou nie sú fondy kryptomeny také bezpečné. Napríklad Robinhood zaisťuje akcie v hodnote až 500 000 dolárov. Spoločnosť medzitým nepoisťuje krypto fondy. Ak má niekto prístup na váš účet a ukradnúť finančné prostriedky, nemáte možnosť ľahko nahlásiť túto situáciu spoločnosti a dostať náhradu.

Podobne ako v iných centralizovaných burzách, ako je Coinbase, v prípade Robinhood vlastne nevlastníte svoje mince ani súkromné ​​kľúče. Mnohí to považujú za najväčší problém Robinhood. Bez ďalších krokov overenia navyše nie ste schopní previesť kryptomenu zo svojho účtu do peňaženky mimo Robinhood.

Celkovo Robinhood nikdy netrpel rozsiahlym hacknutím v rámci ktorejkoľvek zo svojich služieb. Napriek tomu používatelia nahlásili hackery jednotlivých účtov na rôznych platformách sociálnych médií. Ak sa rozhodnete používať Robinhood Crypto, existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete zvýšiť bezpečnosť svojho účtu. Napríklad v mobilnej aplikácii môžete povoliť Touch ID alebo Face ID. Môžete tiež pridať vlastný kód PIN alebo zapnúť dvojfaktorové overenie.

Poplatky za výplatu, limity obchodovania, čakacie doby na schválenie

Od marca 2019 spoločnosť Robinhood Crypto (rovnako ako iné možnosti obchodovania s Robinhood) tvrdí, že má nulové poplatky, provízie alebo skryté poplatky. Avšak 19-stranová „Zmluva o užívateľovi kryptomeny Robinhood“ je v rozpore s týmto tvrdením. Existuje časť s názvom „Zľavy a prenesenie poplatkov“, o ktorej si niektorí myslia, že by sa dala interpretovať ako spôsob, ako môže burza zmiešať poplatky s cenou obchodov. Burza môže napríklad ponúkať vyššie ako priemerné ceny určitých mincí. Aj keď to tak nemusí byť, je pravdepodobne dobrý nápad pred obchodovaním porovnať cenové body v reálnom čase s inými burzami..

Robinhood obmedzuje vklady a výbery na 50 000 dolárov denne. Má tiež požiadavky na čakanie na výber prostriedkov z vášho účtu. To platí pre finančné prostriedky, ktoré prevádzate na svoj účet, ako aj pre finančné prostriedky, s ktorými obchodujete na burze Robinhood Crypto.

Schválenie môže trvať niekoľko dní (alebo dlhšie), ak je na dokončenie overenia účtu potrebná ďalšia dokumentácia. Keď Robinhood Crypto schváli vaše overenie, môžete svoj bankový účet prepojiť a okamžite vložiť až 1 000 dolárov. Zúčtovanie vkladu na bankovom účte v USA trvá zvyčajne štyri až päť dní.

Skúsenosti so zákazníckym servisom

Existuje niekoľko možností, ako kontaktovať tím zákazníckej podpory Robinhood. Napríklad majú vyhradené Twitterový účet pre otázky zákazníkov. Môžete ich tiež kontaktovať prostredníctvom e-mailu: [chránené e-mailom] Hlavné sťažnosti, ktoré majú väčšina negatívnych recenzií spoločné, je to, že používatelia dostávajú odpovede typu „kopírovať a prilepiť“, ktoré nemusia nevyhnutne zodpovedať záujmom zákazníka..

Aj za týchto okolností sa hodnotenie zákazníckej podpory zdá byť väčšinou pozitívne. Napriek tomu sa väčšina doterajších recenzií zákazníkov týka iných služieb ponúkaných spoločnosťou a netýka sa kryptomenového obchodu. Je to pochopiteľné, najmä ak vezmeme do úvahy, že kryptomena je novšou a geograficky obmedzenejšou súčasťou obchodného modelu Robinhood.

Záver

Pokiaľ ide o možnosti obchodovania, Robinhood čaká ešte dlhá cesta, kým bude považovaný za najlepšieho uchádzača medzi kryptoburzami. Skutočnosť, že podporuje ľahký spôsob obchodovania v USA pre mnohých ľudí v USA pomocou fiatu, znamená, že tam, kde je to možné, bude pravdepodobne naďalej získavať ťažisko. Nulové poplatky, zavedená používateľská základňa pre ďalšie služby Robinhood a tempo pred uvedením na trh v roku 2018 – to všetko pomáha zvyšovať počet potenciálnych používateľov pre túto burzu. Pravdepodobne však bude potrebné z dlhodobého hľadiska vyriešiť niektoré problémy, ako je vlastníctvo fondov a obmedzená geografická dostupnosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me