Changelly je známa platforma, ktorú bežne používajú začiatočníci a stredne pokročilí investori na výmenu jednej kryptomeny za druhú. Na burze môžete tiež obchodovať s fiatmi za krypto, ale odporúčam vám použiť platformu viac zameranú na tie typy obchodov, ako sú Gemini alebo Coinbase. V tejto recenzii sa zameriam na:

Kľúčové informácie Changelly

Ako to funguje

Changelly má jednoduché rozhranie, ktoré vás krok za krokom prevedie procesom výmeny majetku. Poskytujú dostatok pokynov, vďaka ktorým by sa mal aj ten začínajúci investor cítiť pohodlne pri využívaní ich platformy.

Hneď vás uvítajú dve rozbaľovacie ponuky, v ktorých môžete zvoliť, ktoré dve meny chcete vymeniť. Akonáhle zadáte množstvo meny, ktorú chcete zameniť od, Changelly zobrazuje odhad výšky novej meny, ktorú budete mať prijímať.

Domovská stránka Changelly

Na nasledujúcej stránke môžete zmeniť a potvrdiť sumu, ktorú ste pôvodne zadali. The výmenný kurz, sumu, ktorú dostanete, a predpokladaný čas príchodu sú tiež zreteľne zobrazené. Changelly dokonca počíta a zobrazuje ich 0,5% poplatok za transakciu, takže pri ďalšom postupe nebudete mať priestor na zmätok.

Stránka výmeny Changelly

Ďalej je potrebné zadať adresu peňaženky, na ktorú by sa mali prostriedky posielať. Dvakrát a trikrát skontrolujte túto adresu. Ak zadáte nesprávnu adresu, po vykonaní výmeny už nebude možné získať prístup k vašej kryptomene.

Stránka peňaženky Changelly

V tomto okamihu ste takmer hotoví. Na nasledujúcej stránke sú zobrazené všetky informácie z predchádzajúcich stránok a výzva na potvrdenie, že sú všetky správne. Ešte raz, Veľmi odporúčam, aby ste si našli čas a prezreli si tieto informácie a skontrolovali prípadné nepresnosti. Len čo pošlete svoje prostriedky do peňaženky Changelly, nie je možné tieto informácie opraviť.

Stránka s potvrdením Changelly

V poslednom kroku musíte previesť prostriedky z originál meny do peňaženky, ktorú poskytuje Changelly. Môžete to urobiť tak, že skopírujete uvedenú adresu peňaženky alebo naskenujete QR kód v dolnej časti stránky.

Ak posielate STEEM, Ripple alebo XEM, musíte zahrnúť aj ďalšie informácie. Viac informácií o tom nájdete tu.

Changelly posiela stránku s finančnými prostriedkami

Len čo Changelly dostane vaše prostriedky, pošle vám e-mailom potvrdenie. Väčšina výmenných párov trvá 5-30 minút, a môžete očakávať, že v danom časovom rámci budete mať vo svojej peňaženke konečnú menu.

Aj keď je webová stránka dobre navrhnutá a jej používanie je intuitívne, počas používania som niekoľkokrát havaroval a niekoľko tlačidiel nefungovalo správne. Len čo tím Changelly získa tieto zauzlenia, bude Changelly najlepšie hodnotenou platformou, pokiaľ ide o užívateľskú skúsenosť.

Poplatky za obchodovanie

Changelly účtuje a paušálny poplatok 0,5% za každú transakciu – oveľa nižšia ako u mnohých iných populárnych búrz. Nie všetko je však také, aké sa zdá. Výmenný kurz, ktorý používa Changelly na obchodovanie, je často oveľa horší ako aktuálny trhový kurz.

Ako môžete vidieť nižšie, trhový kurz bitcoinu v čase písania tohto článku je 5337,69 dolárov podľa coinmarketcap.com (dôveryhodný zdroj pre údaje a trendy na trhu kryptomeny).

rozhranie coinmarketcap

V službe Changelly vás za 5338 dolárov kúpi iba ~ 0,866 bitcoinu. To je o niečo viac ako 13% menej jedného plného bitcoinu a oveľa viac ako 0,5% poplatok, ktorý uvádzajú.

Changellyho rozhranie

Ak vám neprekáža výmena mincí za menej ako dokonalý kurz, Changelly je stále dobrá voľba na rýchle obchody..

Dostupné kryptomeny

Changelly podporuje niekoľko mincí a párov vrátane:

 • Token základnej pozornosti
 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovosť
 • Pomlčka
 • EOS
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Factom
 • Golém
 • Litecoin
 • Monero
 • NEO
 • Vlnenie
 • TenXPay
 • Ešte 58 mincí

Na platformu neustále pribúdajú nové mince, takže ak teraz nenájdete, čo hľadáte, je možné, že tam budú v blízkej budúcnosti.

Limity prevodu

Changelly obmedzuje množstvo fiat meny, ktoré môžete zameniť, ale toto je obmedzené iba počas prvého týždňa obchodovania. Občania USA, Kanady a Austrálie môžu obchodovať iba 50 dolárov pri ich prvej transakcii. Táto hranica sa zvyšuje na 100 dolárov za ďalší obchod uskutočnený do 4 dní. O týždeň sa limit opäť zvýši na 500 dolárov. Potom už nebudú existovať žiadne obmedzenia pre vaše obchody.

Neexistuje žiadny limit na množstvo kryptomeny, ktorú ste schopní vymeniť. Mali by ste si byť vedomí minimálneho vkladu pre každú mincu. Ak váš vklad nestačí na pokrytie sieťové poplatky na prevod finančných prostriedkov, existuje vysoké riziko, že o svoj vklad prídete, a žiadne mince sa nebudú vymieňať.

Dôvera spoločnosti

Changelly vytvoril tím v pozadí MinerGate, bitcoin mining mining pool, v roku 2013. Majú niekoľko partnerstiev s dobre zavedenými peňaženkami Coinomi a Jaxx, a platformu v súčasnosti využíva viac ako 500 000 obchodníkov. Viacerí členovia komunity vyjadrili svoje sklamanie zo spoločnosti a uviedli dôvody týkajúce sa zlých výmenných kurzov, ktoré som spomenul vyššie.

Zabezpečenie fondu

Changelly neposkytuje veľa podrobností o svojich bezpečnostných politikách, ale v súvislosti s bezpečnosťou fondu nie je veľa starostí. Vaše prostriedky nie sú nikdy uložené na platforme. Namiesto toho sa vaše aktíva ihneď po výmene odošlú do peňaženky. Ako ďalšia ochrana vášho účtu používa Changelly na prihlásenie aj dvojfaktorovú autentizáciu.

Zákaznícka podpora

Mal som problémy s nájdením zákazníckej podpory na webe Changelly. Odkaz na systém podpory funguje iba na niektorých ich stránkach. Viackrát som klikol na odkaz „Podpora“, aby som sa dostal späť na domovskú stránku. Keď odkaz bude fungovať, zobrazí sa vyskakovacie okno s chybami, kde môžete problém odoslať.

Pozitívne je, že burza má Sekcia FAQ ktorý pokrýva mnoho otázok, ktoré by mal nový používateľ ohľadom svojej platformy.

Záver

Celkovo je Changelly dobrou voľbou pre investorov, ktorí majú záujem obchodovať s jednou kryptomenou za druhou bez problémov s bežnou výmenou.

Ako mladá („ish“) spoločnosť je zrejmé, že tím stále pracuje na odstránení niektorých chýb na webe. Keď budú tieto problémy vyriešené a výmenné kurzy budú na konkurenčnejšej úrovni, nebudem mať problém odporučiť Changelly každému, kto hľadá rýchly spôsob prechodu medzi mincami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me