GDAX vs Binance

GDAX vs Binance: Dve z najväčších výmenných platforiem v priestore kryptomeny. GDAX je zvyčajne prvým krokom investora nad rámec Coinbase, zatiaľ čo Binance je miestom, kde obchodníci zvyčajne najskôr ponoria prsty do alternatívnej zásoby mincí (altcoin).

Je užitočné tieto dva body porovnať, ale v ideálnom prípade by ste mali premýšľať, ako môžete používajte obidve súčasne. GDAX je skvelá fiat on-rampa, kde môžete obchodovať, povedzme, americké doláre za základné mince. Zatiaľ čo Binance je výlučne pre burzy medzi kryptami a kryptami.

V tomto porovnaní výmeny GDAX vs Binance sa dozvieme všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli rozhodnúť, ktorá výmena je najlepšia pre vašu obchodnú stratégiu.

Načrtneme:

Kľúčové informácie GDAX vs Binance

Metódy financovania

Máte dosť možností, ako financovať svoj účet GDAX. Môžete vkladať USD prostredníctvom ACH, bankový prevod, alebo aj z tvojho Coinbase peňaženka. Všetky prevody z Coinbase sú bezproblémové a okamžité. Okrem toho môžete svoj účet financovať pomocou akejkoľvek podporovanej kryptomeny, ktorá v súčasnosti zahŕňa bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash.

Binance má iba jednu metódu financovania – kryptomena. Môžete vložiť ľubovoľnú kryptomenu, ktorú platforma ponúka. Odporúčame však zostať pri minciach, ktoré majú obchodné páry – Bitcoin, Ethereum, Binance Coin a Tether.

Rozhranie

Rozhranie GDAX je o niečo viac zamerané na začiatočníkov ako Binance, napriek tomu ponúka robustné dátové nástroje.

GDAX pohodlne umiestňuje dôležité grafy, informácie o knihách objednávok a históriu obchodov na jednu stránku. To vám umožňuje vykonávať analýzu bez toho, aby ste museli prepínať medzi zobrazeniami. GDAX vám tiež umožňuje uskutočňovať všetky štandardné objednávky (market, limit, stop).

Bitcoinový informačný panel GDAX

Binance vám ponúka dve možnosti obchodovania s rozhraniami: Basic a Advanced. Primárny rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že pokročilé zobrazenie obsahuje viac nástrojov na technickú analýzu. Podobne ako GDAX, Binance zobrazuje všetky príslušné údaje, grafy a knihy objednávok na jednej stránke – aj keď v trochu inom rozložení.

Binance Vyhľadajte IOTA

Poplatky za obchodovanie

GDAX používa a sadzobník poplatkov za obchodovanie aby ste určili svoje poplatky pri každom obchode. Ak zadáte objednávku do kníh ako výrobca, neplatíte žiadny poplatok. Ak však vyplníte objednávku z kníh, budete platiť kdekoľvek od a 0,10% až 0,30% obchodný poplatok. Čím vyšší je váš 30-dňový objem obchodovania, tým nižší je poplatok, ktorý platíte.

Poplatok za Binance je 0,10% pre všetky živnosti. Ak však poplatok zaplatíte prostredníctvom spoločnosti Binance Coin (BNB), zníži sa na polovicu.

Dostupné kryptomeny

V súčasnosti GDAX ponúka iba bitcoiny, litecoiny, ethereum a bitcoinové peniaze. Oznámili, že čoskoro podporia niektoré tokeny ERC20, ale neuviedli, o aké tokeny pôjde.

Na Binance môžete obchodovať za viac ako 100 rôznych mincí a žetónov. Zoznam obsahuje rovnaké kryptomeny ako GDAX plus:

 • ARK
 • BAT
 • IOTA
 • NANO
 • NEO
 • VeChain
 • Vlny
 • Oveľa viac

Ak sa chcete diverzifikovať medzi niekoľko rôznych kryptomien, Binance je tu pre vás.

Limity prevodu

Na GDAX nemáte limit vkladu pre kryptomenu alebo bankové prevody. Vaša história obchodovania, vek účtu a úroveň overenia určujú váš týždenný limit pre vklady ACH. Tieto vklady zvyčajne vstúpia na váš účet do 3 – 5 pracovných dní, ale niekedy to môže trvať až 7 – 10 kalendárnych dní.

GDAX má limit na výber 10 000 dolárov za deň.

Binance je podstatne menej obmedzujúci, pokiaľ ide o limity prenosu. Platforma nemá žiadny limit vkladu. Váš denný limit výberu je však nasledovný:

 • 2 BTC bez overenia
 • 50 BTC s overením ID

Dôvera spoločnosti

Obe tieto spoločnosti majú dôveru miliónov obchodníkov, ktorí používajú ich platformy.

GDAX, vlastnená a prevádzkovaná rovnakou spoločnosťou ako Coinbase, sa nachádza v San Franciscu a dodržiava prísne nariadenia vlády Spojených štátov a SEC.

Binance je pravdepodobne najtransparentnejšia burza kryptomien na trhu. Dôsledne informujú používateľov o akýchkoľvek problémoch, ktoré majú, a komunita im na oplátku spoločnosť nesmierne pomáha..

Zabezpečenie fondu

Vaše finančné prostriedky v amerických dolároch na GDAX sú poistené FDIC až do výšky 250 000 dolárov. Burza ukladá väčšinu prostriedkov kryptomeny offline do chladiacich peňaženiek.

Binance nie je tak vopred informovaný o svojich bezpečnostných opatreniach. Burza však ukázala, že so zabezpečením fondov to berú vážne. Pri nedávnom phishingovom / API útoku Binance zmrazil výbery spojené s podozrivou aktivitou, zvrátil škodlivé obchody a vrátil finančné prostriedky obchodníkom, ktorých sa útok týkal..

Zákaznícka podpora

Aj keď sa služby zákazníkom na oboch platformách predtým, ako boli ohromené náhlym rastom používateľov na konci roka 2017, zdajú byť vylepšené.

Spoločnosť GDAX pridala telefónnu linku zákazníckej podpory, ktorá doplnila ich bežný systém lístkov podpory. Burza má tiež dlhý zoznam užitočných často kladených otázok.

Binance rýchlo vyraďuje zo svojich zoznamov problémov podpory a tím je komunikatívny na sociálnych sieťach pri odpovedaní na všetky vaše ďalšie otázky.

Záver GDAX vs Binance

GDAX a Binance sú vynikajúce v tom, na čo sa špecializujú. GDAX je ľahko použiteľná fiat brána s nízkymi poplatkami, zatiaľ čo Binance využíva špičkový obchodný engine na ponúkanie stoviek obchodných párov s minimálnymi poplatkami..

Mnoho investorov sa rozhodne najskôr kúpiť bitcoin alebo ethereum s fiat GDAX pred prevodom týchto prostriedkov do Binance. Odtiaľ môžete tieto kryptomeny ľahko vymeniť za iné altcoiny. Synergické vlastnosti medzi týmito dvoma burzami poskytujú nízkonákladový a priamy obchodný zážitok.

(Pozrite si úplný zoznam recenzií kryptomeny CoinCentral)

Ďalšie porovnania GDAX

 • GDAX vs Bittrex
 • GDAX vs Gemini
 • GDAX vs Kraken
 • GDAX vs Poloniex

Viac porovnaní Binance

 • Binance vs Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me