Coinbase vs Kraken

Coinbase a Kraken sú dve z najčastejšie odporúčaných možností nákupu kryptomien. V tomto Coinbase vs Kraken Na porovnanie vám ukážeme kľúčové rozdiely medzi oboma možnosťami, aby ste si mohli zvoliť tú pravú pre vás.

Coinbase vs Kraken: kľúčové informácie

Coinbase vs Kraken: Okamžitý nákup alebo krypto burza?

Pri prezeraní tabuľky s kľúčovými informáciami vyššie ste si pravdepodobne všimli, že Coinbase je uvedený pre začiatočníkov. Kraken však nie je. Aj keď obidve stránky umožňujú používateľom nakupovať kryptomenu, poskytujú túto službu rôznymi spôsobmi.

Kraken funguje ako burza kryptomeny. Na vysvetlenie môžete navzájom obchodovať menové páry, podobne ako na forexe alebo burze cenných papierov. Tento dizajn ponecháva väčší priestor pre ľudské chyby ako Coinbase, najmä ak nemáte žiadne predchádzajúce obchodné skúsenosti. Zoznámte sa s tými najlepšími denné obchodné stratégie ktoré vám pomôžu stať sa obchodným expertom.

Za predpokladu, že chcete obchodovať s fiat menou (USD, EUR atď.), Bude vám nákup kryptomeny na Krakene s najväčšou pravdepodobnosťou trvať dlhšie. Ak chcete kúpiť kryptomenu pomocou fiat na Kraken, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Najskôr overte svoj účet.
 2. Potom vložte fiat menu bankovým prevodom.
 3. Ďalej počkajte, kým sa váš vklad dostane na váš účet, čo zvyčajne trvá 1 – 5 pracovných dní.
 4. Na záver obchodujte svoju fiat menu s kryptomenou.

Ako uvidíte ďalej, Coinbase vám umožní rýchlejšie uzamknúť vašu cenu.

kraken buy & amp; predávať objednávky

Kraken používa knihy objednávok, vďaka ktorým je proces nákupu o niečo komplikovanejší ako v prípade Coinbase.

Prípadne Coinbase zjednodušuje nákup kryptomeny odstránením mnohých zložitejších aspektov, ktoré sa vyskytujú na burzách. Ešte viac vám umožňuje nakupovať kryptomenu oboma bankovými prevodmi (ACH) a debetné karty. Ďalej vám ukážeme, aký je proces nákupu Coinbase pre jednotlivé spôsoby platby.

Nákupy debetnými kartami

 1. Najskôr overte svoj účet a debetnú kartu.
 2. Ďalej okamžite nakupujte bitcoiny, bitcoinové hotovosti, ethereum, ethereum classic, litecoin alebo niekoľko ďalších coinov za stanovenú cenu.

Poznámka: Limity nákupu debetnej karty Coinbase a bankového prevodu sa líšia podľa používateľa. Napríklad limity debetných kariet sú určené vekom účtu, históriou nákupov a stavom overenia. Ak dúfate, že nakúpite väčšie sumy, skvelou voľbou sú nákupy bankovým prevodom, pretože po overení môžete mať okamžite prístup k vyšším limitom..

Rozhranie Coinbase Instant Buy

Rozhranie Coinbase Instant Buy

Nákupy bankovým prevodom

 1. Najskôr overte svoj účet.
 2. Potom nakúpte bitcoiny, bitcoinové hotovosti, ethereum, ethereum classic, litecoin alebo niekoľko ďalších coinov za stanovenú cenu.
 3. Potom dostanete dohodnutú sumu kryptomeny, ktorú ste kúpili, po niekoľkých dňoch od spracovania.

Pri použití debetnej karty je ľahké vidieť výhody Coinbase. Nielenže môžete použiť často preferovaný spôsob platby, ale okamžite tiež dostanete svoju kryptomenu.

Ak chcete čo najskôr uzamknúť cenu, môžete využiť aj bankový prevod. Na rozdiel od Kraken vám Coinbase umožňuje uzamknúť vašu kúpnu cenu pred spracovaním bankového prevodu. To môže byť užitočné, ak očakávate rýchly rast cien. Upozorňujeme, že počas spracovania bankového prevodu nemôžete zo svojho účtu previesť kryptomenu.

Bez ohľadu na to, aký spôsob platby použijete, bude cena a poplatky zreteľne uvedené v čase nákupu. Cena je založená na výmenných kurzoch, takže si môžete byť istí, že je to spravodlivá cena. Spoločnosť Coinbase si za svoje služby účtuje poplatky, ktoré nájdete v časti Poplatky nižšie.

Coinbase vs Kraken: Zákaznícka podpora

Aj keď obe platformy v minulosti bojovali so zákazníckou podporou, za posledný rok priniesli množstvo vylepšení. Takže by ste nemali mať problémy s podporou na Coinbase alebo Krakene.

Coinbase ponúka zákaznícku podporu prostredníctvom e-mailu a telefónu. Aj keď to nie je bezchybné, zdá sa, že Coinbase reaguje na problémy so zákazníckou podporou v rozumnom časovom rámci. Podľa našich osobných skúseností spoločnosť Coinbase odpovedala do 24-48 hodín na lístky na podporu. Táto skúsenosť sa zväčša odráža na online fórach, aj keď celkovým počtom presnejších údajov môže byť 24 – 72 hodín.

Kraken je zvyčajne známe tým, že má dobrý zákaznícky servis, aj keď sa zdá, že existujú nejaké sťažnosti týkajúce sa časov overenia účtu. Na online fórach používatelia tvrdia, že sa snažia získať overené nové účty a že nemôžu získať zákaznícku podporu v rozumnom časovom rámci..

Spoločnostiam obidve spoločnosti dôverujú

Pri pozorovaní dôvery komunity medzi Coinbase a Krakenom nenájdete veľký rozdiel. Obaja boli od roku 2012 a 2011 priekopníkmi v oblasti nákupu a predaja kryptomeny.

Obe spoločnosti sídlia v San Franciscu v Kalifornii. Ako spoločnosti so sídlom v USA sú obidve stránky plne odhodlané dodržiavať všetky zákony a nariadenia USA.

Bezpečný

Keďže sa na týchto stránkach nachádzajú milióny dolárov, mala by byť bezpečnosť fondov jednou z ich hlavných obáv. Kraken aj Coinbase dodržiavajú osvedčené postupy odvetvia na uchovávanie fondov kryptomeny aj fiat meny.

 • Udržujú oddelené finančné prostriedky spoločnosti a používateľov, čo znamená, že vaše prostriedky nepoužívajú na prevádzkové účely spoločnosti.
 • Najdôležitejšie je, že drvivá väčšina finančných prostriedkov na kryptomenu je uložená v bezpečných offline chladiarenských peňaženkách. Tento typ úložiska chráni tieto prostriedky pred potenciálnym hackerstvom alebo inými narušeniami bezpečnosti.
 • Obidve stránky tiež ponúkajú rôzne spôsoby zabezpečenia osobných účtov vrátane dvojfaktorovej autentifikácie.

Coinbase navyše poskytuje niekoľko ďalších preventívnych opatrení. Fondy kryptomeny držané online sú poistené syndikátom spoločnosti Lloyd’s of London. Okrem toho sú zostatky na amerických peňaženkách v USD kryté poistením FDIC až do výšky 250 000 USD.

Ak je však váš osobný účet napadnutý priamo z dôvodu jeho nesprávneho zabezpečenia, žiadna zo stránok nenesie zodpovednosť za akékoľvek stratené prostriedky..

Coinbase vs Kraken: Poplatky

Pokiaľ je vašim primárnym záujmom úspora poplatkov, vychádza Kraken v tomto porovnaní dopredu. To je povedané, mali by ste majte na pamäti, že tieto dve spoločnosti ponúkajú rôzne služby a spôsoby platby.

Kraken’s poplatky za obchodovanie sú všeobecne pod 0,36%, líšia sa podľa menového páru. Ďalšie informácie nájdete v sadzobníku poplatkov tu.

Coinbase má samozrejme vyššie poplatky, keď vezmete do úvahy:

 1. Poskytujú ďalšie služby, ktoré Kraken neposkytuje.
 2. A akceptujú debetné karty, ktoré sú samozrejme spojené s vyššími poplatkami. Tieto poplatky sú spôsobené poplatkami účtovanými kartovými spoločnosťami a rizikom podvodného vrátenia platby.

Na Coinbase sú nákupy bankovým prevodom zvyčajne spojené s poplatkami 1,49%, zatiaľ čo za nákupy debetnými kartami sa účtujú poplatky 3,99%.

Coinbase vs Kraken: Dostupné kryptomeny

Ak dúfate, že si kúpite rôzne altcoiny, je pre vás Kraken pravdepodobne lepšou voľbou.

Coinbase ponúka používateľom iba možnosť nakupovať a predávať bitcoiny, bitcoinové peniaze v hotovosti, ethereum, ethereum classic, litecoin, 0x, coiny USD, token základnej pozornosti a Zcash. Aj keď začali pridávať ďalšie kryptomeny pomerne rýchlym tempom.

Na druhej strane vám Kraken umožňuje obchodovať s nasledujúcimi kryptomenami:

 • Bitcoin
 • Cardano
 • Bitcoinová hotovosť
 • Vízia bitcoin satoshi
 • Pomlčka
 • EOS
 • Ethereum Classic
 • Ethereum
 • Gnóza
 • Litecoin
 • Melón
 • QTUM
 • Augur
 • Tether
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • XRP
 • Zcash

Coinbase vs Kraken: Záverečné myšlienky

V bitke medzi Coinbase a Krakenom neexistuje jasný víťaz. Nakoniec to záleží na osobných preferenciách. V skutočnosti sú obe stránky dobrou možnosťou nákupu kryptomien.

Ak je vaša jednoduchosť a čas, Coinbase je pre vás lepšia voľba. Z týchto dvoch možností je to tiež jediná možnosť, ktorá akceptuje debetné karty.

Ak sú pre vás dôležité nízke poplatky a veľké množstvo dostupných kryptomien, potom Kraken je lepšia voľba.

Poznámka redakcie: Tento článok bol aktualizovaný 5. 12. 2020, aby odrážal zmeny na burzách.

Ďalšie porovnania Coinbase

 • Blíženci vs Coinbase
 • GDAX vs Coinbase
 • Bittrex vs Coinbase
 • XAPO vs Coinbase
 • CEX.IO vs Coinbase
 • Changelly vs Coinbase

Viac porovnaní Kraken

 • GDAX vs Kraken
 • Blíženci vs Kraken
 • Bittrex vs Kraken
 • Poloniex vs Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me