Z 6% RRSO na BTC i 8,6% na stablecoinach, konto odsetkowe BlockFi wydaje się być promieniem słońca dla posiadaczy aktywów cyfrowych, którzy przyzwyczaili się do tego, że ich zasoby szaleją ze zmiennością rynku.

Przyjrzyjmy się naszej recenzji BlockFi. 

Szybkie podsumowanie konta odsetkowego BlockFi

BlockFi to prywatna platforma pożyczkowa z siedzibą w Nowym Jorku założona w 2017 roku Konto odsetkowe BlockFi jest jedną z jedynych opcji przechowywania kryptowalut, która zapewnia stawki konkurencyjne w stosunku do większości stóp procentowych rachunków innych niż kryptowaluty.

 1. BlockFi umożliwia użytkownikom zarabianie konkurencyjnych składanych stóp procentowych na ich kryptowalutach, takich jak BTC, ETH, LTC, USDC, USDT, GUSD i PAXG. 
 2. Zapewnia bezpieczeństwo depozytów kryptowalut. Depozyty kryptowalut BlockFi są przechowywane przez Gemini Trust Company, regulowaną przez Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku.
 3. Jest dostępny na całym świecie, poza krajami objętymi sankcjami lub z listy obserwowanych. 
 4. Pozwala na wypłaty w dowolnym momencie. Użytkownicy otrzymują jedną bezpłatną wypłatę miesięcznie. 
 5. Oferuje prostą i łatwą rejestrację.

Z 8,6% odsetkami od stabilnych monet, takich jak USDC i 6% od BTC, BlockFi jest dość atrakcyjną opcją dla osób, które mają początkujący lub średni poziom biegłości w zakresie zasobów cyfrowych.

Zrzut ekranu z kalkulatora odsetek BlockFi. 100 000 USDC zarobi 8600 USDC w ciągu 1 roku.

Dla porównania, BlockFi oferuje 43x więcej niż rachunki oszczędnościowe o „wysokim oprocentowaniu” w Ally Bank (0,2%) oraz 4,7x niż WealthFront (1,82%). Warto jednak zauważyć, że depozyty BlockFi nie są ubezpieczone przez FDIC, więc konta BlockFi nie powinny być traktowane jako konto oszczędnościowe. Jest to rachunek inwestycyjny, a użytkownicy są narażeni na wyjątkowy zestaw zagrożeń, których nie mają tradycyjne konta oszczędnościowe. 

BlockFi oferuje również pożyczki zabezpieczone Twoją kryptowalutą z 50% współczynnikiem LTV.

Poniższy przegląd i wywiad BlockFi dotyczą specjalnie konta odsetkowego BlockFi, a nie produktów pożyczkowych. 

Nota redaktora dotycząca aktualizacji artykułu nr 1: W listopadzie 2020 roku BlockFi ogłosiło wprowadzenie swojej karty kredytowej Bitcoin Rewards. Karta znajduje się obecnie na liście oczekujących i jest dostępna dla użytkowników BlockFi. Zaktualizujemy nasz zasięg po wydaniu kart i sami z nich skorzystamy. 

Zespół BlockFi

Zespół kierowniczy BlockFi ma dziesięciolecia doświadczenia w tradycyjnych usługach finansowych i świecie bankowym, a firma twierdzi, że przyjmuje konserwatywne podejście do regulacji, które zapewni jej zrównoważony, długoterminowy wzrost i ekspansję. 

Zespół liderów BlockFi

Zespół liderów BlockFi

Założyciel & CEO, Zac Prince ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w wielu odnoszących sukcesy firmach technologicznych. Przed założeniem BlockFi kierował zespołami rozwoju biznesu w Orchard Platform, pośredniku handlowym i RIA w sektorze pożyczek online, oraz Zibby, pożyczkodawcy internetowym.. 

Współzałożyciel & Wiceprezes ds. Operacyjnych Flori Marquez ma doświadczenie w zarządzaniu alternatywnymi produktami kredytowymi. W branży pożyczek na rynku pomogła zbudować, skalować i zoptymalizować portfel o wartości 125 mln USD dla Bond Street (przejętego przez Goldman Sachs). Jako dyrektor ds. Zarządzania portfelem Flori zarządzał wszystkimi operacjami od momentu ich powstania do niewypłacalności i sporów sądowych.

Dyrektor ryzyka, Rene Van Kesteren spędził ponad 15 lat w BAML jako dyrektor zarządzający ML Professional Clearing / Prime Brokerage. W tamtym czasie zbudował platformę pożyczkową opartą na akcjach, w tym ramy dotyczące ryzyka i zgodności z przepisami. Przed BAML Rene pracował jako handlowiec instrumentami pochodnymi na akcje w dziale strategicznych inwestycji ilościowych Caxton.

Finansowanie BlockFi: ile pieniędzy zebrało BlockFi?

BlockFi niedawno podniósł 50 milionów dolarów w finansowaniu serii C prowadzonym przez Morgan Creek Digital, z udziałem inwestorów, takich jak Valar Ventures, Winklevoss Capital, Kenetic Capital, CMT Digital, Castle Island Ventures, SCB 10X, HashKey, Avon Ventures, Purple Arch Ventures, Michael Antonov, gracz NBA Matthew Dellavedova i dwa stypendia uniwersyteckie.

Przed ostatnią serią C BlockFi podniósł  18,3 miliona dolarów w finansowaniu z serii A pod kierownictwem Valar Ventures (przy wsparciu Petera Thiel) przy udziale Winklevoss Capital, Galaxy Digital, ConsenSys Ventures, Akuna Capital, Avon Ventures, Susquehanna, CMT Digital, Morgan Creek i PJC. 

Informacje o firmie BlockFi na dzień 05.10.2020, dzięki uprzejmości Crunchbase.

Informacje o firmie BlockFi na dzień 5.10.2020, dzięki uprzejmości Crunchbase.

BlockFi podniosło również wcześniejsze rundy SoFi i Purple Arch Ventures.  

Zespół zauważa, że ​​spodziewają się pozyskania dodatkowego kapitału w przyszłości, aby ułatwić dalszy rozwój produktów i szybki wzrost.

Przychody Blockfi jako firmy wzrosły 10-krotnie w ciągu ostatniego roku, co oznacza, że ​​w następnym roku przychody osiągną 100 mln USD. Z ponad 1,5 mld USD aktywów na platformie i 0% wskaźnikiem strat w całym portfelu kredytowym, BlockFi postawiło mocne argumenty za tym, aby stać się dominującym podmiotem w wyłaniającej się nadrzędnej przestrzeni FinTech. 

Przegląd konta odsetkowego BlockFi i stopy procentowe BlockFi

Stopy procentowe BlockFi są dość konkurencyjne, zwłaszcza w porównaniu z prostym utrzymywaniem kryptowaluty na nieoprocentowanej giełdzie lub portfelu. 

 • Bitcoin: Użytkownicy mogą zarabiać do 6% rocznych odsetek od depozytów poniżej 2,5 BTC i 3% z dowolnej kwoty BTC powyżej tego progu 2,5 BTC. 
 • Ethereum: Użytkownicy mogą zarabiać do 5,25% rocznych odsetek od dowolnych depozytów ETH.
 • Litecoin: Użytkownicy mogą zarabiać do 5% rocznych odsetek od wszystkich depozytów.
 • Gemini Dollars: Użytkownicy mogą zarabiać 8,6% odsetek od swoich depozytów GUSD. 
 • Dolary USDC: Użytkownicy mogą zarabiać 8,6% odsetek od swoich depozytów USDC. 
 • PATENA: Użytkownicy mogą zarabiać 8,6% odsetek od swoich depozytów PAX. 
 • PAXG: Użytkownicy mogą zarabiać 5% odsetek od swoich depozytów PAXG. 
 • USDT: Użytkownicy mogą zarabiać 9,3% odsetek od swoich depozytów USDT. 

 

Stopy procentowe BlockFi

Stopy procentowe BlockFi na dzień 24.01.2021

Stopy procentowe są płacone w ich nominalnej kryptowalucie. Na przykład zarobisz 0,06 BTC na 1 BTC w ciągu całego roku, pod warunkiem, że stopa procentowa pozostanie taka sama. Jeśli jesteś w przestrzeni kryptowalut przez jakiś czas, nie są Ci obce zalety i wady posiadania aktywów niestabilnych – Twoje 0,06 BTC może być większe lub mniejsze niż równowartość w USD w momencie wpłaty, więc zaplanuj odpowiednio. 

Jednak zarabianie 8,6% na stablecoinie, takim jak Gemini Dollar, eliminuje niektóre ryzyko związane ze zmiennością. 10 000 USD w GUSD przyniesie ci 860 USD w GUSD przez cały rok, a ponieważ jest on powiązany z dolarem amerykańskim, nie będziesz musiał się martwić, że jego cena będzie drastycznie inna (pod warunkiem, że coś katastrofalnego nie przydarzy się Gemini lub jego GUSD .) 

Należy pamiętać, że BlockFi pobiera stałe opłaty za wypłatę. które są odejmowane od całkowitej kwoty wypłaty. Użytkownicy otrzymują 1 darmową wypłatę miesięcznie. 

W jaki sposób BlockFi zarabia pieniądze?

BlockFi to firma typu spread, która zarabia pieniądze, pożyczając kapitał po określonej stopie procentowej (stopy procentowe, które płaci użytkownikom) i pożyczając mu wyższą stopę procentową (stopy procentowe, które oferuje dla pożyczek BTC / ETH / GUSD). ZA Wpis na blogu BlockFi Zwraca uwagę, że spółka współpracuje głównie z kontrahentami instytucjonalnymi, aby zapewnić im płynność. W skład tych pożyczkobiorców wchodzą: 

 • Handlowcy i fundusze inwestycyjne, które szukają okazji do handlu arbitrażowego na rozdrobnionym rynku. Pożyczają kryptowaluty, aby zlikwidować błędne różnice cenowe między giełdami lub rozproszonymi rynkami. Inwestorzy z depozytem zabezpieczającym będą pożyczać, aby napędzać swoje strategie handlowe. 
 • Twórcy rynku pozagiełdowego (OTC), którzy łączą kupujących i sprzedających, którzy wolą nie dokonywać transakcji na giełdach publicznych, często z wysoką marżą. Strony te muszą mieć pod ręką zapasy kryptowaluty, aby zaspokoić popyt. Ponieważ posiadanie kryptowaluty jest bardzo kapitałochłonne i wiąże się z ryzykiem zmienności cen, animatorzy rynku OTC będą pożyczać od pożyczkodawców, takich jak BlockFi, aby zaspokoić swoje potrzeby. 
 • Inne firmy, które potrzebują zapasów kryptowalut, aby zapewnić swoim klientom płynność. Ta kategoria obejmuje firmy, takie jak bankomaty kryptowalutowe, które przechowują większość swoich aktywów kryptowalutowych w chłodniach i potrzebują pewnego poziomu płynności, aby funkcjonować na co dzień. 

Czy BlockFi jest bezpieczne? Czy Twoje pieniądze są bezpieczne w BlockFi?

Na podstawie naszych badań i rozmów, BlockFi przechodzi test bezpieczeństwa. Cóż, jest tak samo bezpieczny jak Gemini, jego główny opiekun. Gemini przechowuje 95% swoich aktywów w chłodniach, a 5% w gorących portfelach ubezpieczonych przez Aon. 

Gemini jest licencjonowanym powiernikiem i podlega nadzorowi NYDFS, a ostatnio otrzymała od Deloitte zgodność z SOC2 dla ich rozwiązania w zakresie opieki.

Chociaż stopy procentowe BlockFi są atrakcyjne, to naturalne, że miłośnicy kryptowalut są sceptyczni – i słusznie, mamy tendencję do bycia paranoikiem. Po to jest ta recenzja Blockfi!

Co dzieje się z funduszami użytkowników podczas każdego z tych scenariuszy? Jak są chronieni? 

Nawet jeśli ufamy firmie, której niewiele wskazuje na to, że BlockFi nie można ufać, „co by było, gdybyśmy” z dnia zagłady mają w naszych mózgach podstawową wartość. Rozmawialiśmy z zespołem BlockFi: 

Co się stanie, jeśli BlockFi zostanie zhakowany ?: „Gemini jest głównym opiekunem BlockFi, a BlockFi nie przechowuje bezpośrednio kluczy prywatnych. Gemini przechowuje zdecydowaną większość swoich aktywów w chłodni i jest ubezpieczone przez Aon. Gemini jest licencjonowanym opiekunem i podlega nadzorowi NYDFS. Niedawno otrzymali SOC2 Typ 1 audyt zgodności firmy Deloitte pod kątem rozwiązania w zakresie opieki. Zachęcamy użytkowników do przeczytania więcej Gemini.

Co się stanie, jeśli konto użytkownika zostanie przejęte ?: „Od samego początku BlockFi nie straciło żadnych środków klientów. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa konta użytkownika, co zostało wykryte w naszych protokołach bezpieczeństwa w przeszłości, blokujemy konto tej osoby na tydzień. Następnie prowadzimy wideokonferencję z poszkodowaną osobą, aby zweryfikować jej tożsamość. Możemy wtedy zmienić ich adres e-mail i hasło, aby mogli odzyskać kontrolę nad swoim kontem ”. 

Co się stanie, jeśli nagle wszyscy spłacą swoje pożyczki kryptowalutowe ?:  „Kiedy pożyczamy aktywa kryptograficzne w celu generowania zysków, mamy niezwykle dokładny proces zarządzania ryzykiem i analizy kredytowej. Pożyczamy głównie tylko dużym, dobrze skapitalizowanym kredytobiorcom instytucjonalnym lub kontrahentom, którzy chcą wnieść zabezpieczenie i zapewniamy możliwość wezwania ich do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu ”.  

„Oznacza to, że jeśli pożyczamy firmie XYZ BTC o wartości 1 mln USD, firma XYZ zabezpiecza pożyczkę (zazwyczaj ~ 120%), dając nam ~ 1,2 mln USD. Gdyby pożyczka miała następnie wprowadzić wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, a pożyczkobiorca nie byłby w stanie zapewnić dodatkowego zabezpieczenia (default), użylibyśmy ich zabezpieczenia w USD do zakupu kryptowalut. ” 

„Aktywnie udzielamy pożyczek od stycznia 2018 r., W tym przez wiele okresów dużej zmienności, bez strat w całym naszym portfelu kredytowym. BlockFi jest zobowiązane umową NDA do omawiania warunków / stawek konkretnych pożyczkobiorców ”.

Jak ubiegać się o konto BlockFi?

Założenie konta BlockFi jest dość proste i zajmuje mniej niż dwie minuty. 

 1. Możesz zacząć od tej recenzji BlockFi. Przejdź do Witryna internetowa BlockFiKorzystając z tego kodu, możesz otrzymać do 500 $ na swój depozyt jako bonus rejestracyjny, zaczynając od 25 $ bonusu rejestracyjnego, gdy wpłacisz co najmniej 500 $. 
 2. Przejdź do opcji „Zarabiaj odsetki” na suwaku strony głównej lub „Rozpocznij” w menu. 
 3. Wpisz swój adres e-mail i utwórz hasło, aby utworzyć konto. 
 4. Wpisz kod weryfikacyjny wysłany na ten e-mail. 
 5. Po zalogowaniu wybierz „Wpłać”, aby zweryfikować swoją tożsamość i dokonać pierwszej wpłaty. 
 6. Wprowadź swoje dane osobowe do weryfikacji (część 1)
 7. Prześlij dokument tożsamości, taki jak paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty, i poczekaj na zatwierdzenie. 

Jak mogę skontaktować się z obsługą klienta BlockFi?

Jeśli chcesz skontaktować się z obsługą klienta BlockFi, możesz skontaktować się z nim pod adresem [email chroniony]

Do tej pory wsparcie BlockFi było znacznie powyżej średniej. Powiedz nam, jakie były Twoje doświadczenia! 

Czy BlockFi jest ubezpieczone?

Czy BlockFi FDIC jest ubezpieczone? Cóż, ponieważ ubezpieczenie FDIC nie obejmuje aktywów cyfrowych, takich jak kryptowaluty, Twoje depozyty w BlockFi nie są objęte ubezpieczeniem FDIC. Jednak BlockFi korzysta z firmy partnerskiej Gemini jako usługi powierniczej, a Gemini ma własne ubezpieczenie swoich depozytów. 

BlockFi Interview

Jak oferuje 5,2% trwałej stopy procentowej BTC? 

„Odsetki, które jesteśmy w stanie zapłacić, opierają się na zysku, jaki jesteśmy w stanie wygenerować z pożyczek, który jest bezpośrednio skorelowany z popytem rynkowym w danej przestrzeni (tj. Jakie stawki są skłonne zapłacić instytucje za pożyczenie określonych aktywów kryptograficznych, ponieważ jest to zróżnicowane) od zasobu do zasobu). Jesteśmy zobowiązani umowami o zachowaniu poufności do omawiania szczegółów (instytucji, konkretnych stawek itp.) ”. 

A co z oprocentowaniem 8,6% w Gemini Dollars? Czy możesz porozmawiać o tym, dlaczego Gemini?

„Jesteśmy w stanie wykorzystać depozyty stablecoin do finansowania naszych kredytów konsumenckich (średnia RRSO wynosi ~ 10-13%), więc stać nas na spłatę wyższych odsetek deponentom GUSD / Stablecoin”.

Stopa procentowa BlockFi może się zmieniać co miesiąc, czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego tak jest?

„Nadchodzące zmiany są ogłaszane zazwyczaj na 1-2 tygodnie przed nowym miesiącem, dając klientom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się. Odsetki, które jesteśmy w stanie zapłacić, są funkcją popytu na pożyczkę. 

Do tej pory nasza najwyższa stopa procentowa BTC i stopa procentowa GUSD nie uległy zmianie. Możesz przeczytać więcej o tym, dlaczego nasze stawki są zmienne i jak działa rynek pożyczek tutaj i tutaj.” 

Co dzieje się w przypadku widelca BTC / ETH? Czy saldo użytkownika zostanie również przelane rozwidloną monetą? 

„Gemini jest naszym opiekunem i posiada wszystkie informacje o tym, co dzieje się w przypadku rozwidlonej sieci. Zapoznaj się z umową użytkownika tutaj gdzie możesz przeczytać więcej na ten temat ”. 

Jak wygląda przyszłość BlockFi? Czym ten przegląd BlockFi będzie inny za rok?

„Jesteśmy przekonani, że staniemy się bardzo dużą i odnoszącą sukcesy firmą, która świadczy usługi finansowe na skalę globalną z korzyścią dla milionów klientów. Planujemy przejść przez trzy odrębne fazy wzrostu w oparciu o nasz dostępny rynek i produkty:

 • Faza 1 
 • Produkty dla osób, które już posiadają Bitcoin lub inny zasób kryptograficzny obsługiwany na platformie BlockFi
 • Możliwość zarabiania na oprocentowaniu pożyczki w USD zabezpieczonej krypto
 • Faza 2

  • Poszerz rynek adresowalny, aby objąć osoby, które nie posiadają jeszcze kryptowaluty.
  • Uruchom możliwość kupowania i sprzedawania na platformie i produktów kategorii płatności, takich jak karta kredytowa z nagrodami Bitcoin
  • Faza 3

   • Skoncentruj się na globalnej ekspansji i rozszerz rynek adresowalny, aby objąć użytkowników, którzy mogą nigdy nie chcieć posiadać kryptowalut
   • Intensywnie wykorzystuj stablecoiny do dostarczania tradycyjnych produktów bankowych na szynach blockchain
   • Ostatnie myśli: czy BlockFi jest legalne? Czy BlockFi jest tego warte?

    Wszystkie nasze wskaźniki dla tego przeglądu BlockFi (historia, zespół, komunikacja ze wsparciem i ocena modelu biznesowego) wskazują na tak: BlockFi jest legalne. Jest bardzo mało dowodów, które sugerują inaczej. W Internecie jest kilka negatywnych recenzji niezadowolonych użytkowników, ale w większości wydają się one być zakorzenione w nieporozumieniu (tj. Zakładając, że odsetki zostały zapłacone w USD, a nie w BTC / ETH / GUSD). 

    To, czy BlockFi jest warte, sprowadza się do twojego profilu ryzyka i tego, co robisz ze swoją kryptowalutą. Stopy procentowe BlockFi są dość konkurencyjne dla branży, a w przypadku niektórych aktywów cyfrowych przodują w branży. 

    Jeśli znajduje się tylko na giełdzie, równie dobrze możesz czerpać korzyści z odsetek składanych. 10 BTC zmieniłoby się w 10,62 BTC w ciągu roku, co oznacza niemały zysk w wysokości około 5000 USD w skali roku. Otrzymasz również korzyści lub tragedię związaną z wzrostem lub spadkiem ceny Bitcoin. 

    Warto jednak pamiętać, że za każdym razem, gdy Twoja kryptowaluta opuszcza Twoje twarde portfele, jest narażona na większe ryzyko. Gdyby BlockFi lub Gemini doświadczyły jakiegoś (wysoce nieprawdopodobnego) katastrofalnego włamania, twoja kryptowaluta byłaby zagrożona. 

    Nasza recenzja BlockFi jest pozytywna. Po rozmowie z przedstawicielami zespołu i ich zespołem wsparcia po stronie klienta, nie możemy się doczekać, aby BlockFi umocniło się dalej w kosmosie. Projekty takie jak BlockFi po prostu istniejące zapewniają inwestorom kryptowalut bardzo potrzebną dywersyfikację strumieni przychodów, coś, czego zagorzali HODLerzy przegapili przez ostatnie kilka lat. 

    Wynik CoinCentral

    Ekskluzywny! Otrzymaj premię w wysokości 25 USDC, gdy klikniesz i zasilisz nowe konto BlockFi za co najmniej 500 USD. Obowiązują warunki.

    Uwaga / zastrzeżenia redaktora: powyższego artykułu nie należy interpretować jako porady inwestycyjnej – tak nie jest. Ta recenzja została napisana w celach edukacyjnych i rozrywkowych. 

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me