Bityard to platforma handlowa kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi z siedzibą w Singapurze, której misją jest uproszczenie lewarowanego handlu kontraktami, z podejściem „Złożone kontrakty, prosty handel”.

Platforma jest stosunkowo nowa i prawdopodobnie przyciągnie uwagę wielu handlowców kryptowalut rozważających handel opcjami, ale jeszcze nie przeszła na platformę zorientowaną na opcje (taką jak BitMEX).

Interfejs handlu kontraktami opcjami kryptowalut Bityard

Interfejs handlu opcjami na kryptowaluty Bityard

Bityard oferuje obecnie handel 8 różnymi kryptowalutami z rozszerzeniem dźwignia finansowa do 100x. Czytelnicy powinni pamiętać, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Handel z depozytem zabezpieczającym może być bardzo ryzykowny, dlatego w razie potrzeby przeprowadź badania i skonsultuj się z licencjonowanym doradcą finansowym.

Co to jest Bityard?

Bityard to prywatna giełda kontraktów kryptowalutowych, która stara się wyróżnić, zapewniając łatwy, szybki i bezpieczny handel aktywami kryptowalutowymi.

Powstała w listopadzie 2019 roku spółka holdingowa ma siedzibę w Singapurze, a jej główne biuro jest notowane na Paya Lebar Square. Bityard nie korzysta z ksiąg zleceń – wymiana dopasowuje transakcje użytkownika. Pomaga to uniknąć poślizgu w transakcjach.

Aby lepiej zrozumieć Bityard, przejdźmy ogólnie do handlu opcjami kryptowalut.

Czym jest handel opcjami kryptowalutowymi?

Czytelnicy powinni pamiętać, że Bityard różni się od tradycyjnej giełdy kryptowalut tym, że jej podstawową wartością jest zapewnienie opcja kryptowaluty handel kontraktami– a nie rzeczywiste wymiany kryptowalut na kryptowaluty.

Podczas korzystania z BitYard, nie jesteś „Kupowanie” Bitcoinów lub Ethereum, ale raczej kupując kontrakt na opcje.

Kontrakty to instrumenty handlowe, które umożliwiają inwestorom handlować na ruchach cen aktywów bez faktycznego ich posiadania. Na przykład te kontrakty mogą dotyczyć towarów fizycznych, takich jak ryż, ropa naftowa lub kury, lub instrumentów finansowych, takich jak obligacje, akcje i aktywa cyfrowe.

Kupujący i sprzedający zwykle wykorzystują handel kontraktami jako sposób na zabezpieczenie i zminimalizowanie ryzyka, ochronę przed zmiennymi wahaniami cen w przyszłości oraz spekulacje na aktywach. Umowy dotyczą kupujących, sprzedających i uzgodnionej ceny.

Na przykład, spójrzmy na handel opcjami Bitcoin na Bityardzie. Użytkownicy mogą kupić kontrakt opcji USDT-BTC z dźwignią do 100x i nie posiadać aktywów BTC.

Bityard oferuje handel kryptowalutami z depozytem zabezpieczającym, co oznacza, że ​​inwestor musiałby wpłacić tylko ułamek pełnej kwoty transakcji na pozycji lewarowanej. Handel marżą kryptowalut na Bityardzie jest stosunkowo prostym procesem.

Złożenie zamówienia na kontrakty kryptowalutowe w USDT na Bityardzie.

Złożenie zamówienia na kontrakty kryptowalutowe w USDT na Bityardzie.

Dla dźwigni 1000 USDT i 100x osiągnęlibyśmy początkowy depozyt zabezpieczający w wysokości 10,6806 BTC (1000 USDT x 100 równa się około 10,68 BTC przy obecnych cenach). Zapłacilibyśmy również około 100 USDT opłat za zakup kontraktu z dźwignią 100x.

Gdyby cena BTC spadła do 9278,46 („stop loss” SL) kontrakt zostałby zamknięty i stracilibyśmy 900 USDT – yikes.

Gdyby cena BTC osiągnęła 9643,61 („take profit” z TP), zyskalibyśmy 3000 USDT, czyli 3-krotność naszej początkowej inwestycji – niezbyt odrapana jak na stosunkowo marginalny wzrost ceny.

Zaleta jest teoretycznie nieskończona (chyba że umowa ma być automatycznie wykonywana po określonej cenie), ale wada może być brutalna.

Dla porównania, gdybyś kupił aktywa BTC za 1000 USDT, cena BTC musiałaby osiągnąć około 30 000 za BTC, aby osiągnąć podobny zysk. Musiałby również zmniejszyć się do jednej dziesiątej swojej wartości (960 USD), abyś doświadczył podobnej straty.

Opcje kryptowalut i handel z depozytem zabezpieczającym mogą być bardzo ryzykowne. Chociaż wydaje się, że Bityard sprawia, że ​​handel na marginesie jest bardzo przyjazny dla użytkownika, błagamy naszych czytelników, aby dołożyli należytej staranności w zakresie działania handlu na marginesie.

Wykwalifikowani handlowcy są w stanie wykorzystywać pochodne kryptowaluty do zabezpieczania się przed ryzykiem handlowym, ale wymaga to wielu badań i testów, aby się zawiesić. Jeśli podejdziesz do handlu na marginesie po dokładnym zbadaniu go, nawet z ostrożnością, nadal możesz zostać spalony.

Oto kilka godnych uwagi zalet kontraktów pochodnych na kryptowaluty:

  1. Ryzyko zabezpieczające

Inwestorzy mogą ograniczyć ryzyko spadku ceny, zajmując jednocześnie „krótką” pozycję na danym aktywu cyfrowym. Tak więc, jeśli cena spadnie, „krótka” pozycja złagodzi straty, zapewniając dodatkowe przychody. Inwestorzy kontraktowi mogą uniknąć ryzyka posiadania niestabilnych aktywów, jednocześnie zachowując pewne korzyści, aby czerpać zyski z jego zmian cen.

  1. Spekulacje na temat kierunku rynku

Handel kontraktami kryptowalutowymi sprawia, że ​​spekulacje rynkowe są znacznie bardziej agresywne, ponieważ inwestorzy nie muszą trzymać aktywów, aby wpływać na cenę. Na przykład, jeśli ktoś uważa, że ​​cena BTC będzie rosła, może zająć długie pozycje na kontraktach terminowych na Bitcoin. Jeśli uważają, że cena ETH spadnie, mogą skrócić ETH.

  1. Stabilizacja wahań cen

Spekulacje mają zazwyczaj negatywną reputację, ale mogą pomóc dojrzałym rynkom i ustabilizować je na dłuższą metę. W przeszłości handel opcjami kryptowalutowymi również zwiększał zmienność cen aktywów i był powiązany z wahaniami cen Bitcoin.

Konkurs Bityardów

Bityard wykonuje dość dobrą robotę, wyróżniając się w obszarze handlu opcjami kryptowalut z niskimi poziomami wejścia, unikalnymi złożonymi ofertami kontraktowymi i prostym, przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Konkurenci Bityard to BitMEX i Prime XBT.

Podczas gdy handel kryptowalutami i opcjami kryptowalut może być postrzegany jako niezwykle skomplikowany przez początkujących, Bityard stara się uczynić ten proces znacznie łatwiejszym do zrozumienia dla nowych użytkowników. W krótkim porównaniu BitMEX vs Bityard, Bityard jest znacznie prostszy i czystszy w swoim interfejsie, co prawdopodobnie nie przerazi tak bardzo nowych użytkowników.

BitMEX vs. Bityard, dwie platformy specjalizujące się w handlu kontraktami kryptowalutowymi z dźwignią.

Nie ma to zepsuć BitMEX jako platformy, ponieważ wydaje się, że obie platformy są w stanie poprawnie funkcjonować i zadowolić użytkowników. Wydaje się, że Bityard jest przede wszystkim lepiej przystosowany dla nowszych traderów, podczas gdy BitMEX podąża za bardziej zaawansowanym tłumem.

Bityard ma również ambasadora marki, Buakaw Banchamek, światowej sławy mistrz Muay Thai. Co łączy lewarowany handel opcjami kryptowalut i zabójcze kopnięcia głowy? Nie mamy pewności. Jednak Bityard wykazuje zachętę do przyjęcia bazy użytkowników, która nie jest tradycyjnie dobrze zorientowana w handlu opcjami kryptowalut.

Giełda opcji kryptowalut Strona główna Bityard, funkcja Buakaw

Wymiana opcji kryptowalutowych Strona główna Bityard zawiera Buakaw

Bityard ma maksymalny limit wypłat wynoszący 100 000 USDT.

Opłaty za bityard

Bityard oferuje obecnie opłatę transakcyjną 0,05%, która jest niższa niż standard branżowy 0,075% (BitMEX, Bybit, Deribit).

Szczegółowe wyjaśnienie opłat handlowych Bityard.

Szczegółowe wyjaśnienie opłat handlowych Bityard.

Opinia publiczna: czy Bityard jest dobry?

Ponieważ Bityard jest wciąż stosunkowo nowy, nie było zbyt wielu dyskusji na temat platformy online. Jednak szczyci się aktywną społecznością Telegram i kanałami społecznościowymi.

Obsługa klienta Bityard jest dostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej, telegramu i online. Bityard ma również wiele szczegółowych odpowiedzi w swoich przewodniki dla początkujących.

Wydaje się, że wielu użytkownikom Bityard podoba się prosty i intuicyjny interfejs użytkownika platformy

Czy Bityard jest bezpieczny?

Bityard jest jedną z niewielu giełd handlowych wykorzystujących lewarowanie kryptowalut z licencjami regulacyjnymi w Singapurze, Estonii, Australii i USA. Od premiery w 2019 roku Bityard rozszerzył swoją ofertę na ponad 150 krajów i przetłumaczył swoją stronę internetową na osiem języków: angielski, rosyjski, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, wietnamski, koreański, japoński i indonezyjski (a wkrótce także portugalski)..

Rozporządzenie: Bityard jest regulowany i licencjonowany przez singapurską ACRA, amerykańską MSB z Financial Crimes Enforcement Network, która należy do Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, estońskiego MTR i australijskiego AUSTRAC.

Licencje Bityarda. Źródła: Bityard.com

Licencje Bityarda. Źródła: Bityard.com

Zabezpieczenie funduszu: Bityard korzysta z wielu zimnych portfeli offline, aby chronić środki użytkowników przed hakerami, z mniejszą ich częścią w „gorących portfelach” online do wypłaty wypłat i przyjmowania depozytów. Bityard ma również menu bezpieczeństwa użytkownika, które pomaga użytkownikom zoptymalizować bezpieczeństwo ich kont dzięki funkcjom takim jak 2FA.

Bityard wykorzystuje narzędzia do audytu ryzyka i zarządzania ryzykiem w czasie rzeczywistym, aby monitorować ekspozycję rynkową i pozycje dla każdego użytkownika biorącego udział w handlu opcjami kryptowalut i marżą kryptowalut.

Dzięki pomocy online 24/7 i powyższym certyfikatom Bityard wydaje się bezpieczny, ale przypominamy naszym użytkownikom, aby uważali na ryzyko wynikające z korzystania z dowolnej platformy online. Pamiętaj, aby przechowywać swoje aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, w bezpiecznym portfelu.

Jak zacząć na Bityardzie

Jako użytkownik w Stanach Zjednoczonych nasza konfiguracja była wyjątkowo bezproblemowa – wystarczył adres e-mail, hasło i kod Captcha, aby rozpocząć Bityard. Nie było wymagane żadne KYC ani weryfikacja tożsamości.

Zachęty dla wczesnych użytkowników dla platformy opcji kryptowalut Bityard

Zachęty dla wczesnych użytkowników.

Wymiana ma kilka „nagród dla początkujących”, aby dodać więcej szczegółów do swojego konta i zapoznać się z platformą. Te nagrody są dodawane jako kupony na opłaty.

Bityard ma również funkcję „handlu demo”, w której interfejs zmienia się w tryb demo, a inwestorzy mogą handlować opcjami kryptowalut „demo” przy użyciu rzeczywistych wykresów cen i wolumenów bez konieczności angażowania prawdziwych aktywów. Użytkownicy mogą rozpocząć lewarowane transakcje kontraktowe, aby poczuć funkcjonalność platformy.

Bityard umożliwia użytkownikom umieszczanie lewarowanych transakcji kontraktowych na opcje kryptowalut w trybie demo bez użycia środków.

Bityard umożliwia użytkownikom umieszczanie lewarowanych transakcji kontraktowych na opcje kryptowalut w trybie demo bez użycia środków.

Należy jednak zachować czujność podczas korzystania z tej funkcji, ponieważ widok handlu jest identyczny, z wyjątkiem opcji „tryb” w lewym dolnym rogu. Upewnij się, że mówi Demo, jeśli chcesz handlować demo (i odwrotnie!)

Bityard oferuje depozyt fiducjarny i obsługuje wiele głównych walut cyfrowych, takich jak BTC, ETH, XRP, USDT, TRX, HT, LINK. Wsparcie Fiata oferowane jest dla RMB (Chiny), donga wietnamskiego i rupii indonezyjskiej.

Platforma oferuje również usługi OTC do zakupu USDT.

* Bramki wpłat Fiata mogą nie być dostępne w Stanach Zjednoczonych, ponieważ nie były dostępne dla nas, kiedy zakładaliśmy konto.

Poznaj monetę platformy Bityarda – BYD

Bityard planuje również wypuścić własną monetę platformową BYD, składnik aktywów podobny do BNB Binance, który ma zostać wykorzystany do obniżenia opłat transakcyjnych i ułatwienia innych zachęt dla ekosystemu.

Bityarda

Funkcja „wydobywania” Bityarda.

Użytkownicy mogą „wydobywać” BYD i inne zasoby cyfrowe w witrynie Bityard, klikając ikony, ponieważ są gotowe raz dziennie.

* BYD obecnie nie podlega wymianie ani wymianie.

Ostatnie myśli: czy Bityard jest legalny?

Platformy handlu kontraktami kryptowalut przeszły długą drogę, a Bityard wydaje się być liderem pod względem prostoty i interfejsu użytkownika. Fakt, że Bityard ma dobrze działającą aplikację mobilną, jest imponujący, ponieważ generalnie mobilne instrumenty pochodne są nadal stosunkowo nowe.

Bityard jest stosunkowo nowy i nie ma wiele do stracenia na wiarygodności wymiany. Wygląda na to, że jest to prosta i przyjazna dla użytkownika platforma do handlu kontraktami kryptowalutowymi. Jednak największym ryzykiem związanym z jakąkolwiek giełdą kryptowalut lub platformą handlu kontraktami jest zwykle ludzka skłonność do błędu (utrata środków z powodu słabego bezpieczeństwa konta lub wysłanie ich na nieprawidłowe adresy) lub nadmierne ryzyko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me