Nie można zaprzeczyć, że blockchain i kryptowaluty w Kanadzie rosną, ponieważ branża nadal zyskuje na popularności na całym świecie. ZA niedawno zaktualizowana ankieta od 2017 roku, przeprowadzony przez Bank of Canada, ustalił:

  1. Świadomość kryptowalut wśród Kanadyjczyków w latach 2016-2017 miała wzrosła z 64% do 85%.
  2. Własność Bitcoina wśród Kanadyjczyków była wzrost z 2,9% w 2016 r. do 5% w 2017 r.
  3. Prowincja Zachodniego Wybrzeża w Kolumbii Brytyjskiej była najbardziej świadoma istnienia Bitcoin zarówno w 2016, jak i 2017 roku, a także miała najwyższe wskaźniki własności.

Bitcoin i kryptowaluty w Kanadzie rosną, ale wciąż pozostaje wiele znaków zapytania krążących po tej przestrzeni. Pytania, które mogą uniemożliwiać większej liczbie osób przejście między świadomością a adopcją.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka kluczowych obszarów, które wymagają nieco wyjaśnienia dla Kanadyjczyków, którzy chcą kupować i używać Bitcoin. Mianowicie, jak przekonwertować swoje dolary kanadyjskie na bitcoiny i dołączyć do imprezy. Ale co, jeśli już jesteś w drużynie i już jesteś częścią 5% Kanadyjczyków, którzy posiadają Bitcoin? Ile obchodzi CRA i jakie są zdarzenia podlegające opodatkowaniu w przypadku twojego Bitcoina?

Gdzie kupować i handlować Bitcoinami i kryptowalutami w Kanadzie

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, takich jak Bitcoin, jest w dużej mierze podobne w poszczególnych krajach. Większość różnicy polega na tym, jak przekonwertować lokalny fiat na krypto. Dla nas, Kanadyjczyków, istnieje kilka prostych sposobów wymiany dolarów na Bitcoiny.

Na przykład Coinbase oferuje bardzo łatwy sposób zakupu Bitcoinów, ale ogranicza oferowane przez nie altcoiny. Więc jeśli zamierzasz handlować różnymi aktywami kryptograficznymi, powinieneś szukać bardziej kompleksowych giełd, takich jak QuadrigaCX w Vancouver. W każdym przypadku kupowanie Bitcoinów w Kanadzie nie jest skomplikowaną operacją i pamiętaj, że gdziekolwiek początkowo kupujesz Bitcoiny, można je szybko i tanio przenosić między portfelami w celu przyszłego handlu lub poważnego hodowania..

Kupowanie i sprzedawanie online

Coinsquare, QuadrigaCX i Kraken to dobra próbka usług online, które bezpośrednio akceptują dolary kanadyjskie. Chociaż, jeśli masz dostęp do karty kredytowej, opcje znacznie się rozszerzają.

Zrzuty ekranu z przyjaznych giełd do handlu kryptowalutami w Kanadzie

Konwertuj dolary kanadyjskie na tych przyjaznych giełdach kryptowalut

Coinsquare został „stworzony dla Kanady” w 2014 roku i ma kilka par handlowych, które pomogą Ci zacząć, w tym Bitcoin, Ethereum i Doge. Coinsquare z dumą twierdzi, że nigdy nie zgubił monety podczas swojej działalności i niedawno rozszerzył działalność na wydobycie poza Quebec.

QuadrigaCX to całkowicie kanadyjska giełda z siedzibą w Vancouver. Giełda oferuje wiele opcji wprowadzania na rynek dolców kanadyjskich i oferuje pary handlowe, takie jak CAD / BTC, CAD / LTC i CAD / ETH, aby wymienić tylko kilka.

Kraken Bitcoin Exchange założona na początku Bitcoin po tym, jak Jesse Powell dostrzegł ogromną potrzebę bezpiecznej i niezawodnej wymiany, która wypełniłaby próżnię implodującego wówczas MtGox. Kraken od wielu lat świadczy usługi dla Kanadyjczyków i ma kilka par handlowych CAD.

Kupowanie i sprzedawanie offline

Oprócz kupowania Bitcoinów online, możesz zdecydować się na użycie jednego z wielu bankomatów Crypto, które są rozpowszechniane w całej Kanadzie. W chwili pisania tego tekstu w całej Kanadzie istniały łącznie 634 opcje bankomatów, z najwyższymi stężeniami w Vancouver (80), Montrealu (89) i Toronto (205)..

Widok mapy bankomatów do kupowania kryptowalut w Kanadzie

Kup swoje Bitcoiny i kryptowaluty w Kanadzie offline z bankomatów kryptograficznych

Użyć Mapa bankomatu Bitcoin aby znaleźć najbliższe opcje, pamiętając, że opłaty bankomatowe są często wyższe niż opłaty za wymianę i do ich otrzymania potrzebny jest własny portfel Bitcoin. Oprócz kupowania kryptowalut za pośrednictwem wyspecjalizowanego bankomatu, możesz wybrać opcję bezpośredniego zakupu Bitcoin i skorzystać z usługi takiej jak LocalBitcoins.

Płacenie podatków w Kanadzie podczas korzystania z krypto

Podatki – temat, który my, Kanadyjczycy, aż nazbyt dobrze znamy – ale co z opodatkowaniem tych nowych aktywów cyfrowych. Ile musisz zapłacić i kiedy? Na szczęście przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut w Kanadzie są obecnie stosunkowo proste, jeśli chodzi o używanie i przechowywanie aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Podatki przy wydawaniu kryptowalut w Kanadzie

Jak dotąd Kanadyjska agencja podatkowa określiła że używanie kryptowalut do kupowania i sprzedawania towarów i usług podlega tym samym zasadom, co w przypadku standardowej transakcji barterowej. Oznacza to, że sprzedawca ma zadeklarować względną wartość rynkową dowolnego towaru lub usługi zakupionego za pomocą Bitcoina. Na przykład, jeśli kupisz butelkę syropu klonowego za Bitcoin, wówczas cena rynkowa tego złotego nektaru byłaby tym, co musiałoby być odnotowane w dochodzie sprzedawcy za sezon podatkowy w dolarach kanadyjskich.

Podatki dla handlowców i spekulantów kryptowalut w Kanadzie

W najprostszej formie, handel kryptowalutami na fiat jest uważany za zyski lub straty kapitałowe. Oznacza to, że jeśli kupiłeś worek bitcoinów przy inwestycji 15 000 CAD, a następnie sprzedałeś je wszystkie 4 miesiące później za 23 000 CAD, deklarujesz zyski kapitałowe w wysokości 8 000 CAD.

Oczywiście szybko się to komplikuje, ponieważ możliwe są działania takie jak transakcje międzyłańcuchowe. Dlatego najlepszą radą do czasu pojawienia się bardziej szczegółowych przepisów podatkowych jest skonsultowanie się z profesjonalistą, jeśli masz do czynienia z czymś więcej niż tylko transakcjami fiducjarnymi do kryptowalut.

Wydobywanie kryptowalut na Wielkiej Białej Północy

Ostatnio tempo wydobycia kryptowalut w Kanadzie wzrosło, głównie z powodu lukratywnych cen energii w Quebecu. Istnieją jednak przesłanki, że ta szansa może się zmniejszać. Quebec zaczął wprowadzać podwyżki cen i ograniczenia, aby spowolnić dostawy energii.

Ogólnie rzecz biorąc, wydobywanie kryptowalut w Kanadzie ma pewne lukratywne zalety.

  1. Nie najwyższe, nie najniższe ceny energii na świecie. Zakres cen kanadyjskich od 0,07 $ CAD do nawet 0,15 $ i 0,16 $ CAD w zależności od prowincji. Najniższe ceny można znaleźć w Quebecu i Manitobie.
  2. Rząd tutaj jest dość stabilny i zwykle nie zmienia się zbyt szybko.
  3. Robi się zimno i pozostaje zimno. Górnictwo robi się coraz cieplejsze, a wszystkie te komputery uciekają. Możliwość wykorzystania większej temperatury otoczenia do ochłodzenia obniży koszty energii.

TL / dr dla Crypto w Kanadzie

Po pierwsze, Kanada ma wiele renomowanych usług, które można wykorzystać do konwersji dolara kanadyjskiego na Bitcoin i inne kryptowaluty. Po drugie, kupowanie rzeczy za pomocą krypto jest uważane za barter i jako takie opodatkowane. Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut bezpośrednio jest postrzegane jako zysk kapitałowy i powinno być odpowiednio zadeklarowane. Wreszcie, kopanie kryptowalut w Kanadzie ma dobrą przyszłość, ale konkurencja z pewnością wzrośnie w najbliższej przyszłości, gdy przepisy nadrobią zaległości.

*** Powinieneś wiedzieć! Nie jestem księgowym ani podatkowym. Powyższe opiera się na badaniach i tym, jak osobiście, jako Kanadyjczyk, poruszam się po kupowaniu, handlowaniu i sprzedawaniu kryptowalut w True North.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me