Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy słyszysz „bez recepty”?

Dla wielu wyrażenie to stworzy obrazy łatwego dostępu do leków. OTC jednak istnieje już od dłuższego czasu i wywodzi się z pierwszej wymiany towarów w sklepach. Odnosi się bardziej szczegółowo do łatwy dostęp część niż cokolwiek innego.

Rynki kryptowalut ewoluują, a duzi i mali gracze szukają najlepszych sposobów na zaangażowanie się. Zamierzamy zagłębić się w OTC w odniesieniu do kryptowalut i dowiedzieć się, jakie możliwości otwierają się rynki wirtualnych walut dla nowej kategorii inwestorów.

Ale zanim to zrobimy, powinniśmy prawdopodobnie usunąć kilka nieznośnych definicji:

Bezpieczeństwo (n): Papier wartościowy to każdy instrument finansowy, który ma wartość pieniężną i jest wymienny / zbywalny na rynku. Papiery wartościowe w większości przypadków są używane jako narzędzie do osiągania zysków, ale mogą być również wykorzystywane z przyczyn technicznych, takich jak zabezpieczenie.

Wymiana (n): Większość papierów wartościowych jest przedmiotem obrotu na giełdach. Giełda to rynek, na którym handluje się papierami wartościowymi i innymi złożonymi instrumentami finansowymi. Zrzeszają brokerów, dealerów i inwestorów w scentralizowany sposób, aby ujednolicić kupno i sprzedaż tych instrumentów. Poprzez regulacje monitorują również rynki, aby zapobiegać oszustwom.

OTC (n): Over-the-counter to fantazyjny sposób powiedzenia „handlu zdecentralizowanego”. Zamówienia nie są wymienione w księdze zamówień publicznych. Klienci mogą handlować z każdym za pośrednictwem brokera bez wiedzy nikogo innego o ich transakcji.

OTC. Scentralizowane rynki istnieją od setek lat

Scentralizowane rynki istnieją od setek lat

W tradycyjnym świecie finansów firmy, które nie mają odpowiedniej reputacji i / lub nie potrzebują środków na opłacenie opłat za wymianę, mogą skorzystać z oferty pozagiełdowej w celu pozyskania kapitału. W kontekście kryptowalut, obserwujemy teraz, jak rozwija się to zjawisko, gdy boom ICO nabiera tempa.

Gdzie indziej bardzo duże posiadacze kryptowalut (wieloryby) wolałby dokonywać dużych transakcji bez zwracania zbytniej uwagi i dlatego szukał wyspecjalizowanych brokerów, aby to się stało.

Największe rynki OTC

Dość trudno jest ocenić, które rynki i brokerzy są najwięksi w kryptosferze, ponieważ wiele transakcji w tym obszarze odbywa się prywatnie. Vinny Lingham z projektu Civic przedstawił kilka swoich przemyśleń na ten temat w poście na blogu i na Twitterze kilka lat temu:

Przeoczony fakt: rynek OTC dla Bitcoin jest większy niż rynek giełdowy. Giełdy ustalają cenę, ale nie ma tam dużych transakcji.

– Vinny Lingham (@VinnyLingham) 26 czerwca 2016 r

Kluczowym wnioskiem z jego doświadczenia było to, że bogaci nie używają giełd do kupowania swoich Bitcoinów. Ponieważ te wieloryby handlują tak dużymi ilościami, zamówienia przytłoczyłyby giełdy i dramatycznie zmieniłyby cenę. W rezultacie liczba wymian nie odzwierciedla prawdy podaż i popyt dla Bitcoin.

Niektórzy z dobrze ugruntowanych i szanowanych brokerów OTC w tej dziedzinie to:

  • BitStocks
  • CircleTrade
  • Cumberland
  • itBit
  • JumpTrading
  • Grupa IBC
  • Handel Genesis

Niestety, ci brokerzy mają do czynienia tylko z inwestorami o wysokiej wartości netto. Niemniej jednak w następnej sekcji przedstawimy kilka alternatyw dla tak zwanych „małych rybek”.

Jak zacząć

Istnieje wiele sposobów, aby zacząć handlować swoją ulubioną kryptowalutą bez recepty:

ICO Investing

Najmodniejszy instrument OTC, jaki pojawił się na scenie w ostatnich latach. W większości przypadków model ICO umożliwia inwestorom wspieranie ich ulubionych projektów i otrzymywanie tokenów bezpośrednio, bez ścisłego nadzoru ze strony władz. Firmy zgromadziły ogromne ilości kapitału w ciągu zaledwie kilku dni, stwarzając okazję do realizacji celów projektu. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepsze ICO do inwestowania.

AirSwap

Projekt AirSwap to innowacyjny sposób wymiany tokenów kryptowalut za pośrednictwem globalnej zdecentralizowanej sieci. AirSwap nie jest giełdą kryptowalut i nie podaje tokenów ani cen tokenów. Zamiast tego użytkownicy sieci udostępniają tokeny do handlu, a system automatycznie dopasowuje kupujących i sprzedających zgodnie z ich wymaganiami:

OTC - proces handlowy AirSwap

Proces handlu AirSwap

Aby całkowicie usunąć pośredników, ich zespół wdrożył ekscytującą technologię kryptowalut zwaną atomowymi swapami. Handel można przeprowadzić za pośrednictwem MetaMask lub bezpośrednio z wysoce bezpiecznego portfela sprzętowego Ledger Nano S lub Trezor. Sprawdź nasz przewodnik Ledger, jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji.

AirSwap udzieli jedynie rekomendacji dotyczących cen transakcyjnych. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na ceny notowane na giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance, aby uzyskać dobre wyniki podczas dokonywania transakcji. Ponadto zapewniają one obecnie handel tylko tokenami Ethereum, ale prawdopodobnie dodadzą inne tokeny blockchain w miarę rozwoju platformy.

LocalBitcoins

Z siedzibą w Helsinkach w Finlandii, startup bitcoin LocalBitcoins pozwala na handel bitcoinami i altcoinami bez recepty w zamian za lokalną walutę. Metody płatności i kursy walut są wymienione na stronie. Jak widać poniżej, ceny znacznie się różnią w wyniku różnych sił podaży i popytu.

OTC - Sprzedawcy LocalBitcoin z różnymi ofertami

Sprzedawcy LocalBitcoin z różnymi ofertami

Porównaj to z giełdami, które podają najnowsze ceny transakcyjne i dają ci poczucie, ile powinieneś płacić za swoją kryptowalutę. Ponadto LocalBitcoins zapewnia usługę depozytu, dzięki czemu możesz spokojnie handlować.

Konsument do konsumenta

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować i sprzedawać kryptowalutę bezpośrednio sąsiadowi. Większość ludzi nie rozumie ani nie używa kryptowalut w ten sposób, ponieważ nie jest to od razu konieczne. Ale w miejscach takich jak Wenezuela i Zimbabwe wymiana kryptowaluty bez recepty jest / była wykorzystywana do podtrzymywania działania małych gospodarek, ponieważ rząd niszcząc ich gospodarkę za pomocą hiperinflowanej papierowej waluty.

Jak zarabiać na rynku OTC

Arbitraż

Arbitraż to proces kupna / sprzedaży produktu lub usługi w jednym miejscu, a następnie odsprzedaż / odkupienie go w innym miejscu po lepszej cenie, aby zapewnić sobie zysk. W większości przypadków dzieje się to wirtualnie, ale nierzadko zdarza się, że sprytni traderzy korzystają z arbitrażu duże kwoty pieniędzy do innych krajów, aby zarobić na tych różnicach.

Twoim pierwszym portem byłoby monitorowanie kanałów wymiany, aby dowiedzieć się, jak handlują ceny. Następnie możesz kupić tanie kryptowaluty na giełdzie lub jedną z metod wymienionych wcześniej. Sprzedaż przez AirSwap lub LocalBitcoin po lepszej cenie byłaby prawdopodobnie Twoim ostatnim krokiem. Arbitraż kryptowalut jest dość zaawansowany i na niestabilnych rynkach, takich jak kryptowaluty, naprawdę musisz wiedzieć, co robisz.

Ryzyka za i przeciw

Całkowicie otwarty rynek

W ścisłym tego słowa znaczeniu OTC oznacza, że ​​możesz handlować na całkowicie otwartym rynku. W rzeczywistości możesz sprzedać x ilość Ethereum za y ilość Bitcoinów i nie zbliżyć się do aktualnej ceny (ETHBTC) znalezionej na żadnej większej giełdzie.

OTC - Szaleni handlarze pit na scentralizowanej giełdzie.

Szaleni handlarze dołów na scentralizowanej giełdzie. Dzięki uprzejmości Loren Friedman

W zależności od twojego punktu widzenia może to być dobra lub zła rzecz. Całkowicie otwarty rynek umożliwia swobodny przepływ handlu między stronami bez pośredników ingerujących w ten proces.

Wadą jest jednak wyższy stopień oszustw i niespójność cen. O wiele łatwiej jest dać się oszukać.

Rozporządzenie & Kwestie prawne

Oczywiście obrót dowolnym instrumentem finansowym przyciągnie uwagę władz. Tam, gdzie można osiągnąć zysk, będzie obserwował starszy brat. Ponieważ handel OTC umożliwia uniknięcie oficjalnych zapisów, ważne jest, aby znać ryzyko związane z tą drogą.

Współczesne przepisy faworyzują bogatych (ludzi i korporacje), ponieważ tylko bogaci mogą sobie pozwolić na notowania na niektórych giełdach. Ponadto w wielu przypadkach tylko inwestorzy o wysokiej wartości netto (tzw. „Akredytowani”) mogą inwestować w inne firmy / projekty. Kryptowaluta to ruch oddolny mający na celu wyrównywanie szans.

Mamy w tym wszystkim pewien impas. Z jednej strony organy regulacyjne są stronnicze i zaspokajają potrzeby bogatych, z drugiej zaś handlowcy OTC brokują transakcje lekkomyślnie, nie myśląc o bezpiecznym inwestowaniu. Należy znaleźć zdrowy grunt.

Płynność

Płynność odnosi się do tego, jak łatwo możesz kupić lub sprzedać swoją kryptowalutę. Bitcoin jest uważany za najbardziej płynną kryptowalutę na świecie ze względu na wysoki popyt, a tym samym wysoką częstotliwość handlu. Spójrz na kapitalizację rynkową Bitcoin w naszym narzędziu do śledzenia kryptowalut. Jak widać, przepływ kapitału do Bitcoin znacznie przewyższył jakąkolwiek inną kryptowalutę.

Nie będziesz miał trudności z kupnem lub sprzedażą Bitcoinów, ale w obecnym boomie ICO prawie na pewno będziesz mieć problemy z handlem altcoinami o niskiej płynności. Ethereum ma szybkie tworzenie kryptowalut i dlatego nigdy nie było łatwiejsze stworzyć coś, co jest zabawnie znane jako „shitcoin”. Zdobycie niektórych zwykle nie stanowi problemu. Jednak pozbycie się ich może być prawdziwym koszmarem. Kupowanie niepłynnych kryptowalut bez recepty jest ryzykowne.

Bezpieczeństwo

Główną zaletą giełd online jest poziom anonimowości i szybki handel. Przewożenie około kilku tysięcy dolarów w gotówce do wymiany na kryptowaluty prawdopodobnie nie jest najmądrzejszym pomysłem. I tak ludzie wciąż to robią. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, jeśli planujesz handlować dobrami fizycznymi i / lub walutą.

Dzwonek zamykający

Ludzie negocjują od zarania ludzkości. Próba uzyskania najlepszej ceny za produkt lub usługę jest prawdopodobnie po prostu naturą ludzkiej bestii. Sprzedaż pozagiełdowa może oznaczać zdecentralizowany rynek międzynarodowy lub po prostu zawarcie umowy z sąsiadem.

W kontekście kryptowalut, jeśli nie był to jeszcze rodzaj dzikiego zachodu, usługi OTC pojawiają się, aby zapewnić niesprawdzone możliwości przedsiębiorczym biznesmenom / kobietom, brokerom, handlowcom, inwestorom i marzycielom. W zakurzonych cyfrowych miastach nowej granicy można znaleźć niesamowite okazje, podczas gdy inne oferty się psują. Gdzie się włączysz?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me