Więc chcesz wydobywać Dogecoin. Dobrą wiadomością jest to, że trafiłeś we właściwe miejsce, aby rozpocząć wydobycie najbardziej udanej monety memowej dostępnej dla ludzkości.

Witamy w społeczności, która wysłała Jamaican Bobsleigh zespół na Igrzyska Olimpijskie 2014, pomógł przynieś czystą wodę do odległej afrykańskiej wioski i sponsorował kierowcę NASCAR na Talladega Superspeedway – a wszystko pod parasolem zapamiętanego Japończyka Shiba Inu.

Uwaga redaktora: ta recenzja dotycząca wydobycia Dogecoin została pierwotnie opublikowana w listopadzie 2018 r. Od tego czasu została zaktualizowana, aby odzwierciedlić nowe informacje i aktualizacje rynkowe. Bardziej szczegółową analizę znajdziesz w naszym przewodniku Dogecoin.

Dogecoin: bardzo krótka historia

Dogecoin został założony przez Jacksona Palmera z pomocą Billy’ego Markusa. Ale stwierdzenie, że jest założony, jest trochę mylące, ponieważ Dogecoin zaczęło się jako żart, parodia księżyca ścigającego społeczności kryptowalut.

Dogecoin, żart, został zapoczątkowany przez Jacksona Palmera początkowo na Twitterze, a później jako strona internetowa, którą zbudował. Dogecoin, kryptowaluta, została wydana w 2013 roku przez Palmera i Billy’ego Markusa z nadzieją, że kryptowaluty będą trochę bardziej zabawne i przystępne.

W przeszłości Doge był używany do darowizn na cele charytatywne i finansowania sponsoringu sportowego. Niedawno ta kryptowaluta zwiększa akceptację handlowców i znajduje lepsze przypadki użycia poza energiczną społecznością Dogecoin.

Więc czym jest Dogecoin? To lubiący zabawę altcoin / społeczność / mem, czasem warty ponad miliard dolarów.

Wprowadzenie do Dogecoin Mining

Oto kilka podstawowych szczegółów Dogecoin w porównaniu z innymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Litecoin. Zauważ, że Litecoin i Dogecoin używają algorytmów haszujących Scrypt. To podobieństwo umożliwiło połączenie wydobycia między dwiema monetami i jednoczesne wydobycie Dogecoina i Litecoina. To tak, jakby dostać dwa w cenie jednego.

Od 25 października 2018 r. (*) coinwarz.com (**) onchainfx.com

Istnieją dwa podejścia do wydobywania Dogecoin. Po pierwsze, możesz kopać solo, co oznacza, że ​​sam zapewniasz moc mieszania i jesteś jedynym dobroczyńcą podczas potwierdzania blokad. Wydobycie solo jest często bardzo trudne do osiągnięcia rentowności na małą skalę i najlepiej nadaje się do większych operacji. Chyba że tylko majsterkujesz, w takim przypadku majstrować, ale spodziewaj się straty.

Powinieneś również być świadomy, że istnieje pomysł, który mówi, że wydobywanie Dogecoinów solo nie żyje. Wniosek jest taki, że górnicy Litecoin z ASIC podnieśli wskaźnik hashowania w kopaniu Dogecoin do tak wysokiego poziomu, że nagrody są częściej pośrednim wynikiem wydobywania Litecoina przez scalanie, a nie bezpośredniego wydobywania Dogecoin.

Połączone wydobycie, dla początkującego górnika jest lepszym podejściem, jeśli szukasz wyższego zwrotu z inwestycji. Połączone wydobycie to wspólny wysiłek między członkami, którzy wnoszą swoją moc mieszania. Nagrody blokowe są proporcjonalnie dzielone między członków po potwierdzeniu bloku.

Kiedy zaczynasz, powinieneś dołączyć do puli wydobywczej Dogecoin. Konkurencja jest zacięta i istnieje poważna moc mieszania, w tym ASIC. Połączone wydobycie bardziej dochodowego Litecoina przez ASIC oznacza, że ​​część tej mocy mieszania jest również wykorzystywana w sieci Doge. Łączenie umiarkowanych ilości mocy mieszającej może dać ci możliwość konkurowania o bloki nawet w przypadku większych operacji wydobywczych. W końcu „grosz, grosz zarabia dolara”.

Czego będziesz potrzebować, aby zacząć Mining Dogecoin

Zanim zaczniesz kopać, a następnie sprawisz, że padnie Doge, będziesz potrzebować kilku rzeczy, aby to się stało.

 • Sprzęt komputerowy. Na początek wystarczy dowolny system Windows, Mac OS lub Linux. Podstawowe maszyny są świetne do eksperymentowania, ale skalowanie będzie wymagało bardziej poważnego sprzętu, w tym GPU i układów ASIC.
 • Oprogramowanie. W zależności od systemu operacyjnego i sprzętu oprogramowanie może się różnić. Oto kilka przykładów.
 • Portfel Dogecoin. Będziesz potrzebować miejsca, aby wysłać zaminowanego Doge.
 • W tym momencie możesz wskoczyć do wydobycia, ale pamiętaj, że samodzielne wydobywanie Dogecoinów jest naprawdę trudne, aby osiągnąć zysk, szczególnie warty twojego czasu. Zamiast tego skorzystaj z puli wydobywczej Dogecoin i skorzystaj z tej słodkiej synergii.

  • Baseny górnicze. Będziesz potrzebować puli obsługującej wydobywanie Scryptów. Oto kilka dobrych, na początek.
  • Prohashing: Pule wydobywcze X11, Equihash, SHA-256 i Scrypt.
  • Multipool: Obsługuje połączone wydobycie Litecoina i Dogecoina.
 • Wskazówka dla profesjonalistów: Jeśli Dogecoin jest tutaj twoją absolutną grą końcową, rozważ wydobycie innych monet Scrypt i sprzedaż ich za Dogecoin. Możesz zdobyć więcej Doge przy mniejszej mocy mieszania.
 • Wydobywanie Dogecoin w Prohashing

  Spojrzenie na pulpit nawigacyjny górników Prohashing

  Alternatywnie, Dogecoin Mining in the Cloud

  Jest prostsza metoda wydobywania Dogecoin i to jest kopanie w chmurze. To praktyczne podejście pozwala mniej więcej po prostu wkupić się do operacji wydobywczej. Nie jesteś właścicielem niczego, zamiast tego wynajmujesz sprzęt z większego centrum danych. Prowadzą wydobycie za ciebie i odbierają cię, a także zazwyczaj pobierają opłaty za prąd.

  Wydobywanie w chmurze może być dobrą opcją dla każdego, kto nie chce być zaangażowany w sprzęt lub jest zainteresowany zarządzaniem wydobyciem. Jednak wydobywanie w chmurze może być ryzykowne, ponieważ większość umów jest zamknięta w czasie. Oznacza to, że jeśli weźmiesz roczną umowę na wydobycie Dogecoin od koparki chmurowej, a cena Doge spadnie poniżej kosztu wydobycia i energii elektrycznej, cóż, jestem pewien, że możesz to rozgryźć, ale Twój zwrot z inwestycji może być hitem.

  W rzeczywistości kopanie w chmurze Scrypt stało się ostatnio hitem, w tym Dogecoin. Najlepsze usługi wyszukiwania w chmurze, takie jak Górnictwo Genesis i Eobot mają znacznie mniej, jeśli w ogóle, kontraktów na wydobywanie Scrypt.

  Istnieją również giełdy energii haszującej Nicehash, gdzie nadal można uzyskać kontrakty wydobywcze Scrypt. NiceHash różni się nieco od innych pul do wyszukiwania w chmurze, ponieważ łączy moc mieszania z kupującymi. Moc mieszająca na sprzedaż nie pochodzi od jednej firmy wydobywczej, ale od wielu sprzedawców ad hoc. Fajny system, ale trochę trudniejszy do opanowania licytacji i cen.

  Czy możesz zarabiać na swoim Dogecoin?

  W tej chwili nie ma żadnych rachunków kryptowalutowych, które oferują odsetki od depozytów Dogecoin. Jednak ponieważ przestrzeń na koncie kryptowalutowym rozszerza się, obejmując więcej aktywów, nie jest to całkowicie poza logicznym zakresem myśli, że firma taka jak BlockFi lub Celsius może dodać Dogecoin. Zmienność aktywów może jednak nie działać na jego korzyść w tym względzie.

  Wniosek dotyczący wydobycia Dogecoin

  Ostatecznie wydobycie Dogecoin z zyskiem będzie trudne, możliwe, ale trudne. Jednak Dogecoin nigdy tak naprawdę nie dotyczył pieniędzy ani zysków, mimo że był wart miliony. To otwarta i przyjazna społeczność entuzjastów kryptowalut, którzy chcą się uczyć i dzielić.

  W duchu społeczności wydobywanie Dogecoin to przystępny sposób na wejście na scenę kryptowalut. Dzięki nowym, bardziej przystępnym cenowo opcjom wydobycia, takim jak tworzenie koparek USB Scrypt ASIC, bariery w zaangażowaniu są mniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me